Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybory prezydenckie w Polsce


1432 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Druga tura wyborów prezydenckich (131 użytkowników oddało głos)

Na kogo oddasz swój głos w drugiej turze wyborów prezydenckich?

  1. Andrzej Duda (49 głosów [37.40%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 37.40%

  2. Głosowano Rafał Trzaskowski (33 głosów [25.19%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 25.19%

  3. Nie wezmę udziału w głosowaniu (35 głosów [26.72%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 26.72%

  4. Oddam głos nieważny (14 głosów [10.69%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 10.69%

Jeśli w pierwszej turze głosowałeś na Krzysztofa Bosaka, to na kogo oddasz swój głos w drugiej turze?

  1. Andrzej Duda (36 głosów [27.48%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 27.48%

  2. Głosowano Rafał Trzaskowski (12 głosów [9.16%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 9.16%

  3. Oddam głos nieważny/nie wezmę udziału w głosowaniu (42 głosów [32.06%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 32.06%

  4. Nie głosowałem na Krzysztofa Bosaka, swój wybór zaznaczyłem w pierwszym pytaniu (41 głosów [31.30%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 31.30%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#51 sajmonczan

sajmonczan
  • SK1964

Napisano 11 kwiecień 2020 - 23:47

Podajcie mi proszę jakieś realne argumenty za głosowaniem w jakichkolwiek wyborach na PO poza: jak nie pis to trzeba na po albo tylko oni maja szanse zrobić dobry wynik itp bzdury.

#52 Fuhrer

Fuhrer
  • SK1964

Napisano 12 kwiecień 2020 - 01:22

Pierwsza tura: Bosak, druga tura też Bosak. Nie zgadzam się z Belfrem, że to jeden z najgorszych kandydatów. To właściwie jedyny kandydat, którego można potraktować poważnie. Wystarczy posłuchać jego oraz innych kandydatów. Mnie oczywiście znacznie bliżej jest do Korwinistów niż Narodowców, ale marzę o tym, żeby pewnego dnia obudzić się w Polsce, w której Krzysztof Bosak będzie gospodarczą lewicą. Na pewno nie zagłosuję na Dudę, bo ten gość to totalne nieporozumienie. Kidawa i Biedroń - to opcje, które w poważnych dyskusjach powinno się zostawić bez komentarza. No chyba, że wyjdziemy z założenia, że każdy będzie lepszy od Dudy, bo będzie przynajmniej blokował tą pisowską biegunkę legislacyjną. Jest w tym nawet jakaś logika, ale obawiam się, że wszystkie socjalne pomysły PiSu i tak by podpisywali, co najwyżej odrzucili takie pomysły jak zmiana ordynacji na parę tygodni przed wyborami, w których kampanię wyborczą może prowadzić tylko jeden kandydat. To byłby oczywiście jakiś mały plus, ale nawet nie chce mi się wymieniać miliona minusów tych kandydatur. Jest jeszcze Kosiniak. Mówi ostatnio nawet z sensem, tylko, że dla mnie jest absolutnie niewiarygodny. PSL uczestnicząc w kolejnych rządach III RP, aktywnie budowało to biurokratyczne Bizancjum, sam Kosiniak był przecież ministrem w rządzie Tuska, gdzie razem majstrowali przy OFE. Rok temu PSL startowało do europarlamentu w tęczowej, lewicowej koalicji. Po paru miesiącach okazało się, że to jednak wolnorynkowcy i konserwatyści z Koalicji Polskiej. Ciekawe kim będą za kolejne kilka miesięcy lub lat. Pomimo tego, jeśli w drugiej turze faktycznie byłby Kosiniak, to na niego chyba bym zagłosował. Oczywiście bardzo niechętnie, ale gorszy niż Duda nie będzie.


  • Mayek, donald i lentoo lubią to

#53 Belfer

Belfer
  • SK1964

Napisano 12 kwiecień 2020 - 07:50

Podajcie mi proszę jakieś realne argumenty za głosowaniem w jakichkolwiek wyborach na PO poza: jak nie pis to trzeba na po albo tylko oni maja szanse zrobić dobry wynik itp bzdury.


Merytorycznych w kwestii programu Ci nie podam bo według mnie ich nie ma. Głosowanie na PO może wynikać z innych kwestii:
- zmiana preferencji wyborczych,
- zmęczenie społeczne aktualną ekipą rządzącą z racji długiego okresu sprawowania władzy,
- wprawienie wahadła politycznego ponownie w ruch

Od 2005 roku polski system partyjny ewoluuje do dwupartyjnego bądź dwuipółpartyjnego, czyli tych anglosaskich. W wyborach prezydenckich od 2005 roku wygrywają kandydaci PIS lub PO, a w przypadku parlamentarnych wygląda to następująco:

- Sejm - PO 821 mandatów z 2300 możliwych do zdobycia (35,69 % wszystkich mandatów w latach 2005-2019); PIS 948 mandatów z 2300 możliwych do zdobycia (41,21 %)

PIS+PO łącznie 77,38 % wszystkich mandatów od 2005 roku, czyli razem mogliby przegłosować każdą większość kwalifikowaną, np. konstytucyjną

- Senat - PO 234 mandaty na możliwe 500 do zdobycia (46,8 % wszystkich); PIS 228 z 500 (45,6 %)

Razem PIS i PO w przypadku Senatu 92,4 % mandatów od 2005 roku.

Myślę, że te dane mogą trochę mówić.

Moja prognoza na 2023 to wygrana PIS-u przewagą w okolicach 10 % nad drugą partią i brak zdolności koalicyjnej. Albo rząd mniejszościowy (co jest bez sensu i w praktyce niemożliwe) albo szybkie nowe wybory w przypadku braku uformowania rządu. Jedyną szansą na koalicję dla nich jest PSL, który zawsze umiejętnie lawirował na scenie politycznej pomimo bycia najbardziej skostniałym układem jaki istnieje w polskiej polityce, a z Kamyszem na czele szczególnie będą potrafili się dostosować. Jednak na dziś byłbym w stanie się założyć, że w 2023 rząd będzie tworzyć KO+Lewica - oczywiście gdy jedno albo drugie się po drodze nie rozpadnie.

Ekstraklasa dla Katowic! 


#54 suchy1985

suchy1985
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 12 kwiecień 2020 - 08:13

Z forum to na pewno Toja odda na niego głos.

Duda, choćby dlatego iż jest dobrym mówcą i nie robi siary na arenie międzynarodowej... a głosowanie na kogoś innego tylko dlatego by nie wygrał Duda to dziecinada i krótkowzroczność... to tak jakby nasrać sobie do pokoju i mówić że ładnie pachnie...


  • marcin GieKSa lubi to

#55 Izmo

Izmo
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 12 kwiecień 2020 - 09:00

Duda, choćby dlatego iż jest dobrym mówcą i nie robi siary na arenie międzynarodowej... a głosowanie na kogoś innego tylko dlatego by nie wygrał Duda to dziecinada i krótkowzroczność... to tak jakby nasrać sobie do pokoju i mówić że ładnie pachnie...


Co z tego skoro podpisuje się pod gównianymi ustawami, pod podwyżkami podatków i pod wątpliwymi z punktu widzenia prawa zmianami w sądach, TK. Ale to nic, mnie najbardziej zastanawia gdzie jest ta zwiększona kwota wolna od podatku, którą obiecał w poprzedniej kampanii.
  • BGC1964 lubi to

#56 ToJa

ToJa
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 12 kwiecień 2020 - 09:35

Kandydat PiS podpisujący podobno "gówniane" ustawy czy kandydat(ka) PO/PSL, którzy przez 8 lat przy ośmiorniczkach pluli nam w twarz. Faktycznie trudny wybór.
O ile jakoś mogę zrozumieć chęć głosowania na Bosaka, to wyboru Kosiniaka czy Kidawy kompletnie nie pojmuję.
  • tomzkat i mac lubią to

Ja to w sumie dobra dziewczyna jestem. 
Tylko ludzie czasem mnie wkur*iają...


#57 PRT

PRT
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaMysłowice

Napisano 12 kwiecień 2020 - 09:40

Zibi Stonóg miał rację.

Nie myślałem, że może być bardziej bezczelna władza niż PO, zdziwiłem się.

Cały czas gadka o pozbyciu się betonu (co według mnie w Polsce chyba nierealne), a są nawet na forum kibicowskim osoby które oddadzą głos na marionetkę Dudę, czy to w I czy II turze.


Zdrowych i spokojnych wszystkim!
  • Krzychu lubi to

#58 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Napisano 12 kwiecień 2020 - 09:41

Przy tych samych ośmiorniczkach siedział Morawiecki to tak dla przypomnienia jak by Ci się zapomniało.

#59 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 12 kwiecień 2020 - 09:44

Przy tych samych ośmiorniczkach siedział Morawiecki to tak dla przypomnienia jak by Ci się zapomniało.


I kolejni siedzą i będą siedzieć. Ci mieli na tyle pecha lub byli tak głupi że dali się na to złapać i tyle.

Ośmiorniczki są swego rodzaju przykładem pychy władzy, ale dziś pewnie dzieja się podobne rzeczy.

"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#60 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Napisano 12 kwiecień 2020 - 09:50

Oczywiście że tak tylko ToJa myśli że ta ekipa jest jakaś krystaliczna.
A właśnie Morawiecki z PO te osmiorniczki jadł i dużo o zwykłych Polakach mówił.
A to że Kuchciński sobie latał samolotem jak taksówką, Kaczyński faktur nie płacił, a prokurator ścigał chłopa co go oskarżał, Macierewicz przygarną jakiegoś tam Misiewicza i setki milionów w komisji utopił to dla ToJa już jest do przyjęcia.

#61 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 12 kwiecień 2020 - 09:52

Kurwa, Bosak został matrymonialnym Chrystusem i ożenił się aby zrealizować kody kulturowe, a wy co? Jak judasz się go wypieracie. W I turze Ino Bosak. 


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#62 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 12 kwiecień 2020 - 10:07

Borg, ja twoje poglady polityczne z forum kojarze, ale uwazam, ze nie ma potrzeby mowic, ze pis jest gorszy, czy po jest gorsze. To jest niestety niewlasciwa droga, ktora prowadzi do polaryzacji.

 

Jedni i drudzy sa tacy sami, tylko jedno sa na smyczy niemieckiej, a drudzy amerykansko-izraelskiej. Przegadywanie sie, czy ci TEŻ jedli osmiorniczki nie ma sensu, tak samo jak wybielanie jednych, na tle drugich, nie ma sensu.

 

Jezeli ktos glosuje na kidawe i motywem nie jest to, zeby pisowi nie dac wiekszosc w sejmie, to mozna rece zalamac. Wydawalo sie, ze gorzej baby niz kopacz nie ma, a tu wjezdza kidawa :lol: Motyw odebrania pisowi i glosowanie na pis, tez nie jest najmadrzejszy, ale mozna go wytlumaczyc pragmatyka. Kazdy inny wariant to szalenstwo i brak zrozumienia sceny politycznej, oraz objawy antypisu.


  • FC OLKUSZ lubi to

#63 Belfer

Belfer
  • SK1964

Napisano 12 kwiecień 2020 - 10:15

Jadł ktoś z Was kiedyś ośmiorniczki? Dobre to w ogóle? Czy to po prostu prestiżowe niedobre chujstwo?

Ekstraklasa dla Katowic! 


#64 ToJa

ToJa
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 12 kwiecień 2020 - 10:17

Oczywiście że tak tylko ToJa myśli że ta ekipa jest jakaś krystaliczna.
A właśnie Morawiecki z PO te osmiorniczki jadł i dużo o zwykłych Polakach mówił.
A to że Kuchciński sobie latał samolotem jak taksówką, Kaczyński faktur nie płacił, a prokurator ścigał chłopa co go oskarżał, Macierewicz przygarną jakiegoś tam Misiewicza i setki milionów w komisji utopił to dla ToJa już jest do przyjęcia.

Ty masz jakąś ogromną awersję do mnie, tyle osób otwarcie mówi że zagłosuje na Dudę, ale Borg jedyne co widzi to PiS=ToJa 😆
Tak wiem że Morawiecki też siedział przy ośmiorniczkach, pamiętam miskę ryżu i Kubicę. Kuchciński ze swojego stanowiska poleciał, Kaczor dla Twoich idoli raz jest biznesmenem od Srebrnej a raz niechlujem w starych butach, w zależności od sytuacji.
Nigdy nie mówiłam że PiS to krystaliczna władza, bo robią też masę głupot, więc nie kłam, że uważam iż wiele spraw jest do przyjęcia.

Ja to w sumie dobra dziewczyna jestem. 
Tylko ludzie czasem mnie wkur*iają...


#65 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Napisano 12 kwiecień 2020 - 10:23

Ty jesteś jakąś niereformowalna. Przecież tylko odnioslem się do twojego postu o ośmiorniczkach i pluciu nam w twarz przez PO. Tylko tyle.
ale masz rację, uważam, że co Pis by nie zrobił ty i tak będziesz szukać jakiś pozytywów i na nich zaglosujesz. Ot taki dziwny syndrom.
  • PRT lubi to

#66 ToJa

ToJa
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 12 kwiecień 2020 - 10:45

Ty działasz na zasadzie "nie wiem ale się wypowiem". Jak stoczą się do takiego rynsztoka jak PO to stracą mój głos.

Ja to w sumie dobra dziewczyna jestem. 
Tylko ludzie czasem mnie wkur*iają...


#67 Belfer

Belfer
  • SK1964

Napisano 12 kwiecień 2020 - 11:03

Kurwa, Bosak został matrymonialnym Chrystusem i ożenił się aby zrealizować kody kulturowe, a wy co? Jak judasz się go wypieracie. W I turze Ino Bosak.


Dobrze chociaż, że nie wyszedł za mąż. Zawsze to jakiś plus.
  • kosa, Toczmek89 i Edy lubią to

Ekstraklasa dla Katowic! 


#68 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Napisano 12 kwiecień 2020 - 11:09

Ty działasz na zasadzie "nie wiem ale się wypowiem". Jak stoczą się do takiego rynsztoka jak PO to stracą mój głos.

Podaj jeden przykład wiekszego stoczenia PO od Pisu. Taki konkretny.

#69 Izmo

Izmo
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 12 kwiecień 2020 - 11:12

Podaj jeden przykład wiekszego stoczenia PO od Pisu. Taki konkretny.


No tutaj taśmy u Sowy chyba wystarczą.

#70 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Napisano 12 kwiecień 2020 - 11:16

No tutaj taśmy u Sowy chyba wystarczą.

Przecież tutaj już pisałem że Morawiecki też tam jadł i dał się nagrać. A on chyba jest premierem z Pisu?

#71 KarolZawodzie1989

KarolZawodzie1989
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 12 kwiecień 2020 - 11:21

14 głosów na Dude??!!Co jest z Wami ludzie??2 głosy na Hołownie??hahha.Tylko Konfederacja,tylko Bosak.Jedyni z poza układu magdalenkowego.Bosak inteligentny,świetne wypowiedzi,dobre poglądy.Jezyķ angielski na świetnym poziomie
  • Krzychu lubi to

#72 KarolZawodzie1989

KarolZawodzie1989
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 12 kwiecień 2020 - 11:22

Ty działasz na zasadzie "nie wiem ale się wypowiem". Jak stoczą się do takiego rynsztoka jak PO to stracą mój głos.


Ten Twój Duda się wywodzi z partii tych osmiorniczek,tak samo jak Witek i Morawiecki.Jeden chuj,bo pis i po,to jest to samo

#73 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 12 kwiecień 2020 - 11:23

Jadł ktoś z Was kiedyś ośmiorniczki? Dobre to w ogóle? Czy to po prostu prestiżowe niedobre chujstwo?

 

Tak po prawdzie to zajebiste. 


  • kosa, żywiec i Belfer lubią to

"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#74 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 12 kwiecień 2020 - 11:27

14 głosów na Dude??!!Co jest z Wami ludzie??2 głosy na Hołownie??hahha.Tylko Konfederacja,tylko Bosak.Jedyni z poza układu magdalenkowego.Bosak inteligentny,świetne wypowiedzi,dobre poglądy.Jezyķ angielski na świetnym poziomie

 

Ale co ma być? Czemu ja lub inni mamy glosować tak jak Ty chcesz? Sam zagłosuję na Bosaka, ale nie lubię argumentów typu moj kandydat to powinien byc Wasz kandydat.

 

Ktos zarzucił wczesniej w dyskusji... kupili Was 500+. Tak, wielu kupili, bo jak cale zycie nic nie dostali od Panstwa tak teraz niektorzy moga dzieciom zaplacic pewne "przyjemnosci". Jest wiele argumentow przeciw, jest wiele za. Kazdy niech glosuje sobie jak chce. Tez sie wkurzam, ze ktos glosuje na kandydata "x". Powymieniajmy sie argumentami, ale po co komus mowic na kogo POWINIEN glosowac? 

 

Od dziś każdy ma jeść flaczki i wątróbke, bo ja lubie to i Wy bedziecie jeść! Od tak!


"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#75 Scarface WNC

Scarface WNC
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKATOWICE

Napisano 12 kwiecień 2020 - 11:37

Nie. Mógł głosować ten, kto uiścił opłatę 30 zł. To zasadnicza różnica.

Nawet jeśli by nie było tej opłaty to dalej to się nie przekłada moim zdaniem na wymiar ogólny w kontekście demokracji bo to wybór wewnątrz organizacji.

Te 30zł, było między innymi po to, żeby trolle oraz osoby, które chciały by namieszać, nie miały prawa głosu...
A tak ta opłata blokowała w dużym stopniu potencjalne zdarzenia, bo raczej mało komu by się chciało bawić się za własne 30zł.
Natomiast głosować mógł każdy więc się mylisz.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych