Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybory prezydenckie w Polsce


1432 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Druga tura wyborów prezydenckich (131 użytkowników oddało głos)

Na kogo oddasz swój głos w drugiej turze wyborów prezydenckich?

  1. Andrzej Duda (49 głosów [37.40%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 37.40%

  2. Głosowano Rafał Trzaskowski (33 głosów [25.19%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 25.19%

  3. Nie wezmę udziału w głosowaniu (35 głosów [26.72%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 26.72%

  4. Oddam głos nieważny (14 głosów [10.69%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 10.69%

Jeśli w pierwszej turze głosowałeś na Krzysztofa Bosaka, to na kogo oddasz swój głos w drugiej turze?

  1. Andrzej Duda (36 głosów [27.48%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 27.48%

  2. Głosowano Rafał Trzaskowski (12 głosów [9.16%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 9.16%

  3. Oddam głos nieważny/nie wezmę udziału w głosowaniu (42 głosów [32.06%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 32.06%

  4. Nie głosowałem na Krzysztofa Bosaka, swój wybór zaznaczyłem w pierwszym pytaniu (41 głosów [31.30%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 31.30%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 Belfer

Belfer
  • SK1964

Napisano 10 kwiecień 2020 - 21:47

Za równy miesiąc mają się odbyć planowo wybory, które pierwszy raz w historii polskich decyzji wyborczych odbędą się w takich, a nie innych okolicznościach oraz formie. Natomiast jest to drugi przykład specyficznej sytuacji jeśli chodzi o wybór prezydenta w Polsce ponieważ pierwsza miała miejsce 10 lat temu z racji ich przyśpieszenia spowodowanego tragedią, której rocznicę dziś obchodzimy. Zastanawiałem się jakiego typu ankietę stworzyć, tj. czy zadać tylko pytanie dotyczące uczestnictwa w tej niewątpliwej farsie, ale uznałem, że w pytaniu o wybór kandydata można zawrzeć tą kwestię. Dodałem drugie pytanie dotyczące Waszego zdania na temat ich ważności. Wczoraj Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała czterech ostatnich kandydatów, także w tegorocznej elekcji o urząd Prezydenta RP będzie ubiegać się 10-ciu kandydatów - identycznie jak w roku 2015.

Zanim przejdę do mojej osobistej oceny poszczególnych kandydatów napiszę dlaczego moim zdaniem te wybory nie powinny się odbyć:

- nie wszyscy kandydaci mieli równe szanse zgłoszenia swoich kandydatur z racji problemów ze zbieraniem podpisów, które było spowodowane ogólnopolskimi ograniczeniami różnego typu,
- w przypadku tegorocznych wyborów nie można mówić o faktycznej kampanii wyborczej ponieważ kandydaci nie mogli prowadzić takich form agitacji, jak np. spotkania wyborcze z racji zakazu organizowania imprez masowych oraz praktycznie uniemożliwione jest rozpowszechnianie materiałów wyborczych,
- można mieć uzasadnione podejrzenia co do zasady tajności wyborów z racji głosowania korespondencyjnego oraz ich powszechności ponieważ osoby objęte kwarantanną nie będą mogły w praktyce oddać głosu osobiście, a także może nie być możliwości utworzenia zagranicznych obwodów wyborczych,
- w przypadku tych wyborów ostatnią zmianę w prawie wyborczym można było zawrzeć najpóźniej 9 grudnia 2019 z racji zakazu ingerowania w prawo wyborcze na pół roku przed wyborami, a obecne zmiany mogą zostać uchwalone przez Sejm najwcześniej na kilka dni przed datą wyborów,
- na każdym kontynencie świata z racji pandemii odwołuje się wybory różnego rodzaju - robią to kraje o teoretycznie o wiele niższej kulturze politycznej jak np. Etiopia, czy kraje o rządach twardej ręki, czyli Rosja,
- wybory korespondencyjne nie są zagrożeniem zdrowotnym tylko dla głosujących, ale głównie dla obsługujących je w przypadku powszechnego głosowania korespondencyjnego, czyli kilkudziesięciu tysięcy pracowników Poczty Polskiej,
- w przestrzeni publicznej jest mnóstwo ograniczeń, które kłócą się z ideą przeprowadzania wyborów na skalę ogólnopolską,
- mamy stan zagrożenia epidemicznego,
- wybór kogokolwiek (ale zwłaszcza obecnego prezydenta) może być spokojnie podważany nie tylko w Polsce, ale i na świecie

Poniżej natomiast moja ocena kandydatur, często pewnie wybiórcza i czasem możliwe, że według kogoś krzywdząca, ale jest to moja osobista opinia z którą można się zgodzić bądź nie. Są to wybory, w których osobiście po raz pierwszy naprawdę nie mam swojego przedstawicielstwa, którego de facto przeważnie nie miałem, ale w tym roku jest to wyjątkowo jednoznaczna sytuacja. Ponadto wybory z racji niektórych kandydatów ulegają swego rodzaju "celebratyzacji".

Kandydaci tak jak w ankiecie i na karcie wyborczej przedstawieni alfabetycznie.

1. Robert Biedroń - człowiek, który zbudował swój kapitał polityczny w głównej mierze na swojej orientacji seksualnej, a nie przesłankach merytorycznych, co samo w sobie jest dyskwalifikujące. Ponadto osoba, która jako swój największy sukces upatruje w byciu prezydentem Słupska, które za czasów jego kadencji pobiło ponoć wszelkie rekordy w kwestii zadłużenia. Dodatkowo moje i jego poglądy to dwa bieguny, a sama Lewica powinna według mnie wystawić jako kandydata Adriana Zandberga, który jest praktycznie marksistą, ale przebija go wiedzą i sposobem wysławiania.

2. Krzysztof Bosak - bardzo mierny kandydat, jeden z gorszych w całej stawce. Człowiek, który porównuje swój brak wyższego wykształcenia do Billa Gates'a oraz Steva Jobsa, co jest jakimś nieporozumieniem. Oczywiście poziom wykształcenia nie jest jakąś determinantą, a w wyborach prezydenckich startowały już osoby z wykształceniem podstawowym (Marian Kowalski) aczkolwiek porównanie się do multimiliarderów, którzy nie ukończyli/nie podjęli studiów ponieważ od najmłodszych lat zaczęli budować firmy, które w ogromny sposób wpłynęły na dzisiejszy świat jest jakąś kompletną błazenadą. Z zawodu w zasadzie polityk oraz człowiek, który zajął tylko ósme miejsce w "Tańcu z gwiazdami". Może gdyby był w pierwszej piątce to bardziej by do mnie trafiał. Dodatkowo uważam, że Konfederacja zwyczajnie popełniła błąd, a o wiele lepszymi kandydatami byliby Grzegorz Braun (który swoją erudycją paradoksalnie może bardziej odrzucać niż przyciągać), Jacek Wilk (spokój i merytoryka, ale za mało charyzmy), czy chociażby Robert Winnicki.

3. Andrzej Duda - aktualny prezydent, który pomimo tego, że pokonał poprzednika wchodzącego na spikerskie krzesło w japońskim parlamencie i mówiącego na parę dni przed II turą wyborów do młodego człowieka, że żeby kupić mieszkanie należy "zmienić pracę i wziąć kredyt" (niepopularne, ale niestety chyba prawdziwe) tylko kilkoma procentami głosów, to wzbudzający u wielu osób ówcześnie coś w rodzaju nadziei na lepszą przyszłość. W momencie wyboru Andrzej Duda miał wszelkie cechy by zostać prawdziwym mężem stanu i człowiekiem, który może zbudować wokół siebie ogromny kapitał polityczny niezależny od partii matki. Ostatecznie okazał się przestępcą konstytucyjnym, gwałcielem prawa (co jest o tyle skandaliczne, że jest doktorem nauk prawnych), prezydentem partyjnym (nikt racjonalnie myślący nie powinien wymagać od prezydenta by stanowczo odcinał się od własnego środowiska politycznego, ale obecnie mamy stan, który przypomina symbiozę bliźniaków syjamskich), sygnatariuszem rządu (co jest sprzeczne z jego deklaracjami przedwyborczymi, gdzie zapewniał, że nigdy nie będzie takim prezydentem, a ostatecznie zawetował tylko 9 ustaw, ale tylko 5 gdy rząd zaczął tworzyć PIS, czyli tyle samo ile Bronisław Komorowski, gdy współrządził z PO; zawetował trzy istotne ustawy, ale to w zasadzie tyle i wiele z tego nie wyniknęło). Ponadto ułaskawił partyjnego kolegę przed prawomocnym wyrokiem sądu, zaprzysiągł na sędziów Trybunału Konstytucyjnego Stanisława Piotrowicza oraz Krystynę Pawłowicz. Na plus aktywność spotkania z obywatelami na niespotykaną dotąd skalę. Ostatecznie jednak zasługuje na Trybunał Stanu, tak jak wielu polskich polityków. Złamał również obietnicę wyborczą dotyczącą tego, że poda się do dymisji jeśli w ciągu roku od objęcia urzędu nie zostanie podniesiona kwota wolna od podatku.

4. Szymon Hołownia - żart chociażby z tego względu, że zastanawiam się, czy Hołownia będący prezenterem programów rozrywkowych obudził się pewnego dnia z myślą, że chce zostać prezydentem, czy o co chodzi. Celebryta, a pomiędzy celebrytyzmem, a polityką nie powinno stawiać się znaku równości. Jeśli chodzi o kwestie merytoryczne to proponuje wpisać w wyszukiwarkę Google frazę "hołownia program" - pierwszy wynik wyjaśnia chyba wszystko. Ponadto człowiek, który zaprzecza sam rzekomo wyznawanym wartościom jeśli chodzi o religię katolicką.

5. Marek Jakubiak - największy ancymon z całej stawki, co może nie tyle co potwierdziło, ale stworzyło w okół niego obraz śmieszności. Zbieranie podpisów przez członków PIS-u (rzekomo obowiązkowe 20 podpisów na każdą komórkę powiatową tej partii), które zostały zebrane w ekspresowym tempie w okolicznościach stanu epidemicznego to jakaś farsa pana od fularu. Moim zdaniem człowiek wycierający sobie twarz patriotyzmem i byciem narodowcem. Ciekawy to przykład narodowca, który był żołnierzem zawodowym wojsk PRL, a we wniosku o przyznanie paszportu w rubryce "przynależność do organizacji partyjnych i stowarzyszeń" wpisał PZPR. Tłumaczył się z tego tak śmiesznie, że szkoda gadać. Ówcześnie żołnierz mógł być członkiem partii, co obecnie jest zabronione.

6. Małgorzata Kidawa-Błońska - piąta kobieta-kandydat w historii wyborów prezydenckich w Polsce, potocznie nazywana MaKaBrą. Jej lapsusy językowe i wypowiedzi można traktować jako ilość, a nie liczbę bo jest ich tak wiele. Co ciekawe, osoba o najprawdopodobniej najciekawszych korzeniach rodzinnych ponieważ jest prawnuczką prezydenta oraz premiera z czasów II RP, czyli Stanisława Wojciechowskiego oraz Władysława Grabskiego. Ostatecznie jednak jej kandydatura to albo zemsta Schetyny, walkower na starcie bądź plucie w twarz wyborcom - nawet własnym przy jednoczesnym szkodzeniu wizerunkowi kobiet. Zastanawia mnie jednak dlaczego nagle tak idiotycznie zaczął jej się plątać język skoro wcześniej przez lata piastowania ważnych stanowisk raczej tak nie było - oczywiście nie zapominając o wypowiedzi, że "19 miliardów to jakieś tam koszta". Sama KO posiada o wiele lepsze osoby na kandydatów pod względem intelektualnym i wizerunkowym, jak np. Sikorski, mniej popularny Zdrojewski, czy komiczny Budka.

7. Władysław Kosiniak-Kamysz - najbardziej koncyliacyjny kandydat z grupy partii, które od lat zasiadają w Sejmie. Spore szanse na drugą turę, ale po pierwsze raczej do niej nie dojdzie, a po drugie duże nie znaczy największe. Nie można jednak zapomnieć, że jako minister pracy i polityki społecznej nie zrobił nic by Tusk nie ukradł Polakom 150 miliardów oszczędności z OFE. Niewątpliwe plusem jest jego sympatyczna i bardzo ładna żona, która jako pierwsza dama byłaby pierwszą od czasów Marii Kaczyńskiej o korzeniach praktycznie wyłącznie polskich. Na pewno jako pierwsza dama nie przyniosłaby wstydu.

8. Mirosław Piotrowski - kompletnie nieznana mi postać.

9. Paweł Tanajno - Hawajska+, liberał, zabawny człowiek raczej w tym pozytywnym znaczeniu. Doceniam determinację w kontekście udziału w wyborach przy świadomości, że nie ma się praktycznie szans na wygraną.

10. Stanisław Żółtek - do niedawna europoseł oraz wieloletni działacz UPR-u. Więcej nie wiem na jego temat. Dla wyborców chylących się ku Konfederacji powinien być alternatywą względem miernego Bosaka.

Ogólnie wybory moim zdaniem wygra Andrzej Duda i to raczej w pierwszej turze bo frekwencja najprawdopodobniej będzie dramatycznie niska - najniższa w historii, a jego elektorat w większości pójdzie głosować choćby 11 maja miał być ogłoszony ostateczny koniec świata. Natomiast co do głosu to zastanawiam się nad bojkotem lub oddaniem głosu nieważnego bo coś przecież muszę z tą kartą zrobić jeśli już do mnie dotrze, co też nie jest pewne. W ostateczności jeśli miałbym oddać głos ważny, to zagłosuję na Kosiniaka-Kamysza po czym spróbuję wywołać u siebie wymioty. Głos na niego tylko dlatego, że ma realnie największe szanse wejść do drugiej tury jeśli do niej dojdzie. Natomiast jak już do niej dojdzie to niech się dzieje wola nieba - wtedy na pewno bojkot albo głos nieważny.

Trochę się rozpisałem :) Zapraszam do dyskusji.


Użytkownik Belfer edytował ten post 29 czerwiec 2020 - 15:20

  • Szymon1983 lubi to

Ekstraklasa dla Katowic! 


#2 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 10 kwiecień 2020 - 22:03

Nigdy się tak nie cieszyłem na wybory jak teraz :) Demokracja w co raz gorszym stanie. Powoli do przodu. 


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#3 donald

donald
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 10 kwiecień 2020 - 22:36

drugie pytanie ankiety moim zdaniem jest źle postawione

 

jeżeli wybory odbędą się w niezmienionej formie, tj. stacjonarnie w lokalach, to będą absurdalne, skandaliczne i całkowicie nieetyczne, ale jednak legalne

 

natomiast jeśli będą zrobione w całości korespondencyjnie, to będą - poza tym, że absurdalne, skandaliczne i nieetyczne, także nielegalne. niezależnie od tego, kto wygra.



#4 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 10 kwiecień 2020 - 23:15

Ja na teraz: wezmę udział, choć uważam że nie powinny się odbyć. W pierwszej turze głos na Bosaka, w drugiej albo nieważny, albo na Kosiniaka.
  • Bens lubi to

Przyjaźń jest wszystkim!


#5 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 10 kwiecień 2020 - 23:41

Niedawno sądziłem, że tych wyborów nie będzie, ale PiS jest mega bezczelny i teraz już nie jestem przekonany, że to tania zagrywka, żeby opozycja miała o czym gadać. Nadal jednak liczę, że kaczor zagra wielu na nosie. Jak pójdę na wybory, to na Bosaka, chociaż i tak wygra Duda, bo opozycja to matoly.
  • marcin GieKSa i Krzyś lubią to

#6 marcin GieKSa

marcin GieKSa
  • SK1964

Napisano 11 kwiecień 2020 - 00:17

Również liczyłem się z przesunięciem tego terminu ale pytanie jaki macie pomysł inny?konstytucja raz muszą się odbyć,dwa inną opcją wprowadzenie stanu wyjątkowego.Gowin wytłumaczył z czym to się wiąże więc raczej też odpada.trzy jego pomysł racjonalny bo za nawet te 9 miesięcy ten wirus też będzie zagrażal. Co byście zrobili?

#7 marcin GieKSa

marcin GieKSa
  • SK1964

Napisano 11 kwiecień 2020 - 00:20

Donald a wybory w Bawari?Również nieetyczne? Wiadomo inną skala ale pytam się o fakt.mamy chore czasy przypominam.

#8 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 11 kwiecień 2020 - 07:00

Bosak a druga tura nie wiem. Poczta się przygotowuje więc najprawdopodobniej wybory będą.
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#9 LTS

LTS
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 11 kwiecień 2020 - 07:15

Co was przekonuje do Bosaka?
  • paulek lubi to

#10 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 11 kwiecień 2020 - 07:30

Poglądy, składność wypowiedzi, elokwencja, inteligencja.
  • Krzyś, Fuhrer i Scarface WNC lubią to
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#11 LTS

LTS
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 11 kwiecień 2020 - 07:34

Dla mnie to zbyt mało żeby być prezydentem.
  • Benny i paulek lubią to

#12 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 11 kwiecień 2020 - 07:41

W Polsce styknie, że jest "przystojny".

 

Wiele kobiet glosuje wg takiego "katalogu".


  • LTS lubi to

"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#13 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 11 kwiecień 2020 - 07:48

Przecież Bosak ma 176 cm co go przekreśla we wszystkim w oczach p0lek.

 

PS: Wybory parlamentarne odbywają się też w Korei, głosowanie  w lokalach. 


  • marcin_89 i Mayek lubią to

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#14 ToJa

ToJa
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 11 kwiecień 2020 - 08:05

Kosa serio Kosiniak? Mówicie, że Duda to marionetka, a przecież Kosiniak to samo tylko w drugą stronę. To taki drugi Pawlak jak został premierem.

Mówicie że Duda podpisuje wszystko jak leci, no ale jak się zgadza z tym co podpisuje to ma nie podpisać tylko dlatego żeby go polubiło kilka osób?

Co do terminu wyborów. Miałam mieszane uczucia czy powinny się odbyć. Ale nie czarujmy się, opozycji, tzn głównie PO, zależy na przesunięciu tylko i wyłącznie bo mają słabą kandydatkę i widzą jak im sondaże lecą, a nie dlatego że im zależy na naszym zdrowiu. Liczą że rządowi powinie się noga, gospodarka upadnie i dzięki temu uda im się wygrać wybory. Takie liczenie na upadek gospodarczy własnego kraju to czyste skur....
Poza tym na samym początku straszyli że PiS chce wprowadzić stan wyjątkowy, teraz sami są za. Gdyby ktokolwiek z opozycji był liderem sondaży to nawet nie pomyśleliby o przesunięciu wyborów.

Za to kompletnie nie rozumiem, dlaczego nie zostanie zmieniona ustawa o odszkodowaniach za straty podczas klęski żywiołowej. Skoro to puściłoby nas jako kraj z torbami to zrezygnować z zapisów o odzkodowaniach i wprowadzić ten "upragniony" stan wyjątkowy choćby na 1-2 tygodnie, wtedy wybory mogłyby się odbyć w miarę szybko już po obecnej epidemii, a jeszcze przed jesiennym nawrotem.
  • Benny i suchy1985 lubią to

Ja to w sumie dobra dziewczyna jestem. 
Tylko ludzie czasem mnie wkur*iają...


#15 żywiec

żywiec
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 11 kwiecień 2020 - 08:10

Co was przekonuje do Bosaka?

Dokładnie miałem o to zapytać
Co wy z tym Bosakiem?
Ja rozumiem że kandydaci to dramat ale on?
  • rabin i Szymon1983 lubią to

#16 PRT

PRT
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaMysłowice

Napisano 11 kwiecień 2020 - 08:16

Serio ktoś z forum odda głos na długopisa Andrzeja?
  • Szymon1983 lubi to

#17 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 11 kwiecień 2020 - 08:17

Choćby dlatego, że kandydat Bosak jako jedyny choć minimalnie się wysila i mocno inwestując w kursy retoryczne co przekłada się na jego szermierkę słowną. Wbrew pozorom nie jest to takie zwykłe <lepsze gadanie>, ale w naszej kulturze <COŚ> bo nasza kultura jest logocentryczna a słowom przypisuje moc zmieniania świata, porządkowania chaosu. Bosak stara się być w tej kwestii uczciwy i konsekwentny, dlatego też tam mało wytkniętych mu wpadek słownych, kłamstw etc. Reszta kandydatów to cyniczni kłamcy którzy w ogóle nie przywiązują wagi do słowa. Dla mnie to ważna kwestia, bo Bosak podnosi jakość debaty. 

Jak to w demokracji, wybór dramatyczny, bo nikt porządny nie ma szans w demokratycznym starciu, ale Bosak i Duda to są dwie kandydatury które jako tako można rozważyć. 


  • Bartek84, Simao i Krzyś lubią to

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#18 żywiec

żywiec
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 11 kwiecień 2020 - 08:19

Choćby dlatego, że kandydat Bosak jako jedyny choć minimalnie się wysila i mocno inwestując w kursy retoryczne co przekłada się na jego szermierkę słowną. Wbrew pozorom nie jest to takie zwykłe <lepsze gadanie>, ale w naszej kulturze <COŚ> bo nasza kultura jest logocentryczna a słowom przypisuje moc zmienia świata, porządkowania chaosu. Bosak stara się być w tej kwestii uczciwy i konsekwentny, dlatego też tam mało wytkniętych mu wpadek słownych, kłamstw etc. Reszta kandydatów to cyniczni kłamcy którzy w ogóle nie przywiązują wagi do słowa. 
Jak to w demokracji, wybór dramatyczny, bo nikt porządny nie ma szans w demokratycznym starciu, ale Bosak i Duda to są dwie kandydatury które jako tako można rozważyć.

Że niby Duda nie kłamie i nie żalu za wpadek słownych ? :)

#19 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 11 kwiecień 2020 - 08:20

Nie napisałem tak. Dudę biorę pod uwagę z innych względów. 


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#20 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 11 kwiecień 2020 - 09:30

Dla mnie to zbyt mało żeby być prezydentem.


Reszta kandydatów nawet tego nie ma, ale i tak najpierw poglądy a potem reszta.

Użytkownik Bartek84 edytował ten post 11 kwiecień 2020 - 09:31

  • Fuhrer i Mayek lubią to
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#21 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 11 kwiecień 2020 - 10:08

Ja na Bosaka tylko dlatego, by podbić wynik Konfederacji i by to ciągle rosło. Choć i tak gość się wyrobił przez te lata.

Duda to wizerunkowo idealny prezydent, bo ma najmniej wpadek z wszystkich wcześniejszych, ale za jego pizdowatosc wobec PiS i za parcie PiS do wyborów, to na niego nie zagłosuje.

Kosiniak daje jakąś tam minimalną nadzieję, że konflikt wewnętrzny mógłby z czasem wygasnac. PSL jest dobre w lawirowaniu po scenie politycznej.
  • Marcin lubi to

Przyjaźń jest wszystkim!


#22 Zbig

Zbig
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 11 kwiecień 2020 - 10:25

Serio ktoś z forum odda głos na długopisa Andrzeja?

Z forum to na pewno Toja odda na niego głos.



#23 Rafał

Rafał
  • SK1964

Napisano 11 kwiecień 2020 - 10:49

Pierwsza tura Bosak.
Druga Duda.

#24 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 11 kwiecień 2020 - 11:03

Z forum to na pewno Toja odda na niego głos.

 

Ja w drugiej turze też. Lubię Andrzeja, poczciwy gość. 


"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#25 marcin GieKSa

marcin GieKSa
  • SK1964

Napisano 11 kwiecień 2020 - 11:03

Ja też oddam głos na Duże.ogolnie reszta rywali dramatyczna na czele z Kidawa. Bartek jak możesz to daj jakieś przykłady że Duda nie jest elokwentny czy wypowiada się nie składanie albo nie jest inteligentny?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych