Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybory prezydenckie w Polsce


1432 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Druga tura wyborów prezydenckich (131 użytkowników oddało głos)

Na kogo oddasz swój głos w drugiej turze wyborów prezydenckich?

  1. Andrzej Duda (49 głosów [37.40%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 37.40%

  2. Głosowano Rafał Trzaskowski (33 głosów [25.19%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 25.19%

  3. Nie wezmę udziału w głosowaniu (35 głosów [26.72%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 26.72%

  4. Oddam głos nieważny (14 głosów [10.69%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 10.69%

Jeśli w pierwszej turze głosowałeś na Krzysztofa Bosaka, to na kogo oddasz swój głos w drugiej turze?

  1. Andrzej Duda (36 głosów [27.48%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 27.48%

  2. Głosowano Rafał Trzaskowski (12 głosów [9.16%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 9.16%

  3. Oddam głos nieważny/nie wezmę udziału w głosowaniu (42 głosów [32.06%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 32.06%

  4. Nie głosowałem na Krzysztofa Bosaka, swój wybór zaznaczyłem w pierwszym pytaniu (41 głosów [31.30%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 31.30%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#76 Scarface WNC

Scarface WNC
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKATOWICE

Napisano 12 kwiecień 2020 - 11:41

Nurtuje mnie taka rzecz, jak w takich wyborach korespondencyjnych będzie głosować emigracja??
Rozumiem, że mają wszystkich adresy oraz każdemu na emigracji, będą wysyłać karty do głosowania.



#77 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 12 kwiecień 2020 - 11:44

Podsumowujac te dyskusje, ktora jest wojna polsko-polska:

 

morawiecki z pis jadl osmiorniczki z ludzmi z po w jednym lokalu, zostalo to wszystko nagrane, a na forum dalej jest rozmowa, dlaczego PO jest lepsze od pis lub pis lepszy od PO.

 

Gdzie tu jest logika?

 

PiS=PO. Sami to zreszta napisaliscie.



#78 suchy1985

suchy1985
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 12 kwiecień 2020 - 11:53

Podaj jeden przykład wiekszego stoczenia PO od Pisu. Taki konkretny.

rozumiem być anty Pis ale być pro po to trzeba mieć naprawdę zjechane z godzin...



#79 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Napisano 12 kwiecień 2020 - 11:55

rozumiem być anty Pis ale być pro po to trzeba mieć naprawdę zjechane z godzin...

I dobrze mi z tym.
  • Belfer lubi to

#80 suchy1985

suchy1985
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 12 kwiecień 2020 - 11:55

14 głosów na Dude??!!Co jest z Wami ludzie??2 głosy na Hołownie??hahha.Tylko Konfederacja,tylko Bosak.Jedyni z poza układu magdalenkowego.Bosak inteligentny,świetne wypowiedzi,dobre poglądy.Jezyķ angielski na świetnym poziomie

przede wszystkim wykształcony...



#81 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 12 kwiecień 2020 - 11:58

I dobrze mi z tym.

 

https://wpolityce.pl...ich-afer-po-psl



#82 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Napisano 12 kwiecień 2020 - 12:00

https://wpolityce.pl...ich-afer-po-psl

https://www.polityka...szych-afer.read

#83 Belfer

Belfer
  • SK1964

Napisano 12 kwiecień 2020 - 12:01

Tak po prawdzie to zajebiste.

 

Najs :D

Podaj jeden przykład wiekszego stoczenia PO od Pisu. Taki konkretny.


PO:
- tworzenie bizantyjskich struktur państwowych,
- kolesiostwo,
- pogarda dla ogółu obywateli, nawet dla własnych wyborców,
- niezliczona ilość afer,
- defraudacja publicznych pieniędzy,
- wasalskie podejście do państw zachodnich (Tusk nie znając języka obcego dostał teoretycznie najważniejsze stanowisko w UE, intrygujące),
- grabież oszczędności Polaków,
- sprzeczne działania względem obietnic wyborczych,
- łamanie konstytucji (nie będę pisał o OFE, czy sędziach TK tylko przyziemnym przykładzie, jak zamykanie stadionów, co było jawnym ograniczeniem równego dostępu do kultury, o czym mówi konstytucja),
- naginanie prawa,
- tworzenie państwa policyjnego
- podatność na lobby zewnętrzne,
- mierne zaplecze intelektualne,
- obniżenie, a raczej zrównanie z ziemią jakości debaty publicznej,
- wyprzedawanie majątku państwowego

PIS:
- tworzenie wyjątkowo bizantyjskich struktur państwowych,
- kolesiostwo,
- ogromna pogarda dla ogółu wyborców (zwolennicy to "pożyteczni idioci", przeciwnicy to "V kolumna"),
- monopol na polskość i patriotyzm,
- defraudacja publicznych pieniędzy,
- mnogość afer,
- nierealizowanie obietnic wyborczych z gatunku tych liberalnych,
- nadmierne rozdawnictwo socjalne,
- nieumiejętne wykorzystanie koniunktury,
- obrzydliwe podejście do konstytucji (partia legalistów pełną gębą),
- naginanie prawa i tworzenie go pod potrzeby grup interesów, a nie ogółu,
- stworzenie państwa policyjnego,
- testowanie inteligencji Polaków za pomocą mediów publicznych,
- mierne zaplecze intelektualne,
- brak w słowniku pojęć terminu "jakość debaty publicznej"

Najgorsze jednak w tym wszystkim jest to, że dla obu tych partii nie ma Polaków jako wspólnoty narodowej. Są "wyborcy nasi" oraz "wyborcy wasi". "My" lub "wy/oni". To jest najsmutniejsze i jak ktoś tego nie rozumie albo co gorsza nie widzi, to należy tylko współczuć.

Ekstraklasa dla Katowic! 


#84 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 12 kwiecień 2020 - 12:14

Tak wygląda demokracja w tak ważnym miejscu geograficznym jakim jest Polska. Wiedzieli to ojcowie Niepodległości 1918 i głównym dylematem politycznym II RP było pytanie - czy Polskę można rządzić demokratycznymi metodami? Całą historia II RP to historia rozkroku między dyktaturą a demokracją.

Nie wiele się zmieniło, bo nadal mieszkamy nad Wisłą. Nadal na zachodzie mamy Berlin, a na wschodzie Moskwę. Te same aspirację naszych rywali, te same problemy. Ostatnio czytałem trochę o Salaryzmie... w takich momentach zazdroszczę losowi i umieszczeniu geograficznemu. Wspaniały ustrój. Piękno i harmonia które odbija się do dnia dzisiejszego spokojem i wolnym tempem życia na Lizbońskich uliczkach. 


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#85 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 12 kwiecień 2020 - 12:14

Hehe borg, tys jest fajny, ja mówię, że PiS to to samo co PO, a ty mi wklejasz na mojego linka, linka do afer PiS.

No. Masz rację. Oni są tacy sami. Kończę ten wątek, bo to się ciągnie od wielu lat.
Ci złodzieje, ci złodzieje, a przegadywanie się, kto wieksza kurwa jest.

#86 Belfer

Belfer
  • SK1964

Napisano 12 kwiecień 2020 - 12:17

Te 30zł, było między innymi po to, żeby trolle oraz osoby, które chciały by namieszać, nie miały prawa głosu...
A tak ta opłata blokowała w dużym stopniu potencjalne zdarzenia, bo raczej mało komu by się chciało bawić się za własne 30zł.
Natomiast głosować mógł każdy więc się mylisz.


Co do zabezpieczenia przed manipulacjami i trollami pełna zgoda, ale jednak dalej nie. Nie mógł głosować każdy, tylko ten kto uiścił opłatę 30 zł. Osoba mająca jako wolne środki np. 20 zł musiałby się zapożyczyć albo ubogi bezdomny sympatyk Konfederacji też miałby problem. Wiem, jest to skrajność i bronienie swojej tezy, ale co do zasady chyba jednak mam rację.

Nurtuje mnie taka rzecz, jak w takich wyborach korespondencyjnych będzie głosować emigracja??
Rozumiem, że mają wszystkich adresy oraz każdemu na emigracji, będą wysyłać karty do głosowania.


Nijak. Bardzo możliwe, że zagraniczne obwody nie będą po prostu utworzone.

- można mieć uzasadnione podejrzenia co do zasady tajności wyborów z racji głosowania korespondencyjnego oraz ich powszechności ponieważ osoby objęte kwarantanną nie będą mogły w praktyce oddać głosu osobiście, a także może nie być możliwości utworzenia zagranicznych obwodów wyborczych, 


Ekstraklasa dla Katowic! 


#87 ToJa

ToJa
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 12 kwiecień 2020 - 12:21

Ten Twój Duda się wywodzi z partii tych osmiorniczek,tak samo jak Witek i Morawiecki.Jeden chuj,bo pis i po,to jest to samo

Poważnie??? 😮 I jaki on tam mój, raptem kilka zdań udało się zamienić.

Podaj jeden przykład wiekszego stoczenia PO od Pisu. Taki konkretny.

Ciężko mi się zdecydować czy gorsze było to, że Donek nie będzie ratował LOTu za wszelką cenę, czy to że klan Tusków wiedział że Amber Gold to mówiąc kolokwialnie lipa, czy może jednak kamienice w Warszawie za 50 zł. A może po prostu to, że piniendzy nie ma i nie będzie. No i Marsze Niepodległości miały swój klimat, budki przy ambasadzie płonęły, można było z buta zarobić za maszerowanie z polską flagą. A widelec był niebezpiecznym sprzętem.
No nie mogę się zdecydować, sory taki mamy klimat.
Ale może ja się tylko czepiam, bo w sumie fajnie być w platformie, tam swoich bronią jak niepodległości.

Użytkownik ToJa edytował ten post 12 kwiecień 2020 - 12:40

  • mami7, Edy i suchy1985 lubią to

Ja to w sumie dobra dziewczyna jestem. 
Tylko ludzie czasem mnie wkur*iają...


#88 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 12 kwiecień 2020 - 12:22

Przestać pierdolić Belfer. Równie dobrze można napisać, że jak ktoś nie ma nóg to nie może głosować bo jak pójdzie do lokalu wyborczego a i drzwi listonoszowi nie otworzy. W WYBORACH NIE MOŻE BRAĆ UDZIAŁU KAŻDY. 

 

To jest w sumie też jakieś rozwiązanie. Udział w wyborach płatny 100 zł. Ktoś, kto nie interesuje się polityką, odpuści. Może to jakieś rozwiążanie? Nie wiem, ale trzeba na gwałt ograniczyć demokrację. Połowa ludzi nie powinna mieć możliwości głosowania. 


  • Krzychu, PRT i Fuhrer lubią to

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#89 Belfer

Belfer
  • SK1964

Napisano 12 kwiecień 2020 - 12:24

Nie wiele się zmieniło, bo nadal mieszkamy nad Wisłą. Nadal na zachodzie mamy Berlin, a na wschodzie Moskwę. Te same aspirację naszych rywali, te same problemy.


Nie zgodzę się, że współczesne Niemcy dążą do ekspansji terytorialnej. Zbyt kosmopolityczne państwo. Co innego w kwestii gospodarki. Natomiast u Rosjan rzeczywiście nic się nie zmieniło.

Ostatnio czytałem trochę o Salaryzmie... w takich momentach zazdroszczę losowi i umieszczeniu geograficznemu. Wspaniały ustrój. Piękno i harmonia które odbija się do dnia dzisiejszego spokojem i wolnym tempem życia na Lizbońskich uliczkach.


Mieszkańcy Szopienic nie lubią tego.

Ekstraklasa dla Katowic! 


#90 Belfer

Belfer
  • SK1964

Napisano 12 kwiecień 2020 - 12:27

Przestać pierdolić Belfer. Równie dobrze można napisać, że jak ktoś nie ma nóg to nie może głosować bo jak pójdzie do lokalu wyborczego a i drzwi listonoszowi nie otworzy. W WYBORACH NIE MOŻE BRAĆ UDZIAŁU KAŻDY. 


Jak ktoś nie ma obu nóg, to ma prawo do pełnomocnika. To się chyba nie zmieniło.

Ekstraklasa dla Katowic! 


#91 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Napisano 12 kwiecień 2020 - 12:27

Hehe borg, tys jest fajny, ja mówię, że PiS to to samo co PO, a ty mi wklejasz na mojego linka, linka do afer PiS.


No. Masz rację. Oni są tacy sami. Kończę ten wątek, bo to się ciągnie od wielu lat.
Ci złodzieje, ci złodzieje, a przegadywanie się, kto wieksza kurwa jest.

Oczywiście, że jest mało różnic. Mnie tylko denerwuje to, że ludzie głosujący na Pis jadą po tych z PO i wyzywają ich od zdrajców. Ja mam swoje poglądy ale nie uważam, że druga strona to zdrajcy itp itd.
i jeszcze jedno.. Większość tutaj pisze ze Pis=Po, ale tak naprawdę broni ten Pis w razie krytyki jak niepodległości i jedzie odrazu po Po.
A co do wyborów to Pis do nich dąży bo pewno za kilka miesięcy padnie rząd. Więc dobrze będzie mieć jakiś ośrodek władzy.
potem do władzy dojdzie Po i utnie 500+, utnie emeryturę+ bo finanse będą tragiczne.
Pis będzie gadał ze oni dawali i by nie zabrali i jak znów wygrają to dadzą i tak za 4 lata Pis wygra mając 70%

#92 ToJa

ToJa
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 12 kwiecień 2020 - 12:27

Nurtuje mnie taka rzecz, jak w takich wyborach korespondencyjnych będzie głosować emigracja??
Rozumiem, że mają wszystkich adresy oraz każdemu na emigracji, będą wysyłać karty do głosowania.

Od razu mówię ze nie sprawdzałam w ustawie tylko kilka dni temu mignęło mi w jakimś artykule na necie, że chęć głosowania trzeba zgłosić w konsulacie, podać dane do wysyłki.

Ja to w sumie dobra dziewczyna jestem. 
Tylko ludzie czasem mnie wkur*iają...


#93 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 12 kwiecień 2020 - 12:32

Co innego w kwestii gospodarki.

Czyli nic się nie z zmieniło. Projekt UE pod przewodnictwem Niemiec to nowa forma tej samej treści. Realizowanie projektu MittelEuropy tylko innymi środkami.  


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#94 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 12 kwiecień 2020 - 12:45

Jak ktoś nie ma obu nóg, to ma prawo do pełnomocnika. To się chyba nie zmieniło.

Dobra dobra. Dyskusja zaczeła się od napisania przez Ciebie, że nie mógł głosować każdy, bo były to wybory wewnątrzorganizacyjne/partyjne CO NIE JEST PRAWDĄ, bo mógł głosować każdy chętny. Bedziesz się teraz bronił tymi 30 zł odwracając uwagę od istoty wypowiedzi. 


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#95 Belfer

Belfer
  • SK1964

Napisano 12 kwiecień 2020 - 12:47

A jeszcze co do przykładu osoby bez nóg. Dobrze chociaż, że zmarli raczej nie zagłosują bo za to masowo "podpisywali się" na listach poparcia. Z oficjalnych kandydatów na pewno u tow. chorążego Jakubiaka. Dużo tych podpisów miał też pseudohrabia Potocki, który chciał rozdawać 5000 zł na rodzinę bo Polska jest bogata w złoża (wtf? jakie to ma przełożenie) i oficjalnie chciał zakończyć wojnę z Japonią, ale z Niemcami nie bo jest spadkobiercą prezydentów II RP (kurwa, co za dewiant).

Chociaż nie zdziwię się jak jakiś zmarły zagłosuje jeśli jakiś członek rodziny nie zgłosił śmierci i trzyma trupa w szafie albo wannie i pobiera renty oraz inne cuda, także korespondencje również. Było ostatnio kilka takich przypadków. Wiem, trochę science-ficiton :chamisko:

Edit, żeby już postów nie nabijać. Głosować mógł każdy kto uiścił opłatę 30 zł. Pełna zgoda.

Użytkownik Belfer edytował ten post 12 kwiecień 2020 - 12:48

Ekstraklasa dla Katowic! 


#96 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Napisano 12 kwiecień 2020 - 12:48

Poważnie??? 😮 I jaki on tam mój, raptem kilka zdań udało się zamienić.

Ciężko mi się zdecydować czy gorsze było to, że Donek nie będzie ratował LOTu za wszelką cenę, czy to że klan Tusków wiedział że Amber Gold to mówiąc kolokwialnie lipa, czy może jednak kamienice w Warszawie za 50 zł. A może po prostu to, że piniendzy nie ma i nie będzie. No i Marsze Niepodległości miały swój klimat, budki przy ambasadzie płonęły, można było z buta zarobić za maszerowanie z polską flagą. A widelec był niebezpiecznym sprzętem.
No nie mogę się zdecydować, sory taki mamy klimat.
Ale może ja się tylko czepiam, bo w sumie fajnie być w platformie, tam swoich bronią jak niepodległości.

Widzisz masz jednak ten problem nie widząc walków pisu.
piszesz o Amber Gold. A zapominasz o get banku, który był o wiele większym wałkiem.
piszesz o kiemicach za 50zl a zapominasz o kamienicach Banasia z darowizn.
A Lot istnieje i jakoś za rządów Po nie upadł.
  • Szymon1983 lubi to

#97 Belfer

Belfer
  • SK1964

Napisano 12 kwiecień 2020 - 12:59

Czyli nic się nie z zmieniło

Różnica jest taka, że Hitler dążył głównie do ekspansji terytorialnej i na tym chciał budować potęgę III Rzeszy. Wiele podbitych terytoriów nie miało żadnego znaczenia gospodarczego, a niektóre powiedziałbym, że mogły być nawet balastem. Sama III Rzesza też raczej nie była stabilnym gospodarczo państwem, rzekłbym, że kruchym. Wszystko sprowadzało się do ekspansji terytorialnej. Hitler uzyskał ogromne poparcie społeczne bo trafił na podatny grunt i rzeczywiście ogromnie zlikwidował bezrobocie. Jednak samo państwo silne gospodarczo raczej nie było.

No, to tym sposobem temat polskich wyborów prezydenckich w XXI wieku został powiązany z austriackim malarzem :chamisko: 

 


Ekstraklasa dla Katowic! 


#98 ToJa

ToJa
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 12 kwiecień 2020 - 13:16

Widzisz masz jednak ten problem nie widząc walków pisu.
piszesz o Amber Gold. A zapominasz o get banku, który był o wiele większym wałkiem.
piszesz o kiemicach za 50zl a zapominasz o kamienicach Banasia z darowizn.
A Lot istnieje i jakoś za rządów Po nie upadł.

Przecież pytałeś o przykłady stoczenia się PO.
Poza tym kilka postów temu napisałam że PiS to nie jest partia idealna, bo taka nie istnieje. Ty w swoim zacietrzewieniu zwracasz uwagę tylko na fragmenty moich wypowiedzi, które Ci pasują.
Ja Ci teraz powinnam odpisać min., że kamienice Banasia to pikuś przy kamienicach warszawskich i tak się możemy licytować w kółko, tylko po co?

Użytkownik ToJa edytował ten post 12 kwiecień 2020 - 13:18

  • suchy1985 lubi to

Ja to w sumie dobra dziewczyna jestem. 
Tylko ludzie czasem mnie wkur*iają...


#99 Belfer

Belfer
  • SK1964

Napisano 12 kwiecień 2020 - 13:23

Tu się ToJa nie ma co licytować. Lista, którą zrobiłem powyżej to 15 myślników dla PO i 15 myślników dla PIS. Remis :D

Ekstraklasa dla Katowic! 


#100 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Napisano 12 kwiecień 2020 - 13:28

Czytaj że zrozumieniem. Pisałaś że Pis nie osiągnął poziomu Po. Napisałem byś podała przykład gdzie Po jest gorsze od Pisu i niżej upadło. Podałaś osmiorniczki,potem Amber Gold i kamienice.
Wiec ci tylko przypomniałem ze osmiorniczki jedli też z pisu, walki finansowe na większą skalę też ludzie z PiS robili i kamienice za darmo dostawali.
Wiec nadal nic poniżej nie podałaś gdzie by nie było odwzorowania.
Ja na Pis tylko z jednego powodu nie zagłosuje... Ze światopoglądowych.
jestem za np in vitro oraz aborcja uszkodzonych płodów.
  • Szymon1983 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych