Skocz do zawartości


Zdjęcie

FOTOWOLTAIKA


110 odpowiedzi w tym temacie

#76 RAFIK

RAFIK
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 05 styczeń 2020 - 20:16

Wczoraj niedowierzałeś, ze ktoś może płacić za prąd 3250 zł rocznie, pisałeś rownież wczoraj, że za prąd nie płacisz więcej jak 1500 zł rocznie i dodatkowo napisałeś, ze jakbyś tyle płacił za prąd, to najpierw szukałbyś redukcji. Dziś się okazuje, ze płacisz za gaz rocznie 3200... HIT

#77 Jas

Jas
  • SK1964

Napisano 05 styczeń 2020 - 20:24

Wczoraj niedowierzałeś, ze ktoś może płacić za prąd 3250 zł rocznie, pisałeś rownież wczoraj, że za prąd nie płacisz więcej jak 1500 zł rocznie i dodatkowo napisałeś, ze jakbyś tyle płacił za prąd, to najpierw szukałbyś redukcji. Dziś się okazuje, ze płacisz za gaz rocznie 3200... HIT

 

Nie bardzo rozumiem w czym problem.

Jak za ogrzewanie domu 160 m2 plus normalne użytkowanie gazu w domu, to nie jest dużo. Jest się czym chwalić i w mojej ocenie potwierdza to, że na prądzie zszedł do tego 1500 zł. Przy normalnym użytkowaniu prądu, bez szczególnych oszczędności 1500 zł w domu 160 metrów jest bardzo realne.



#78 JOHAN 13

JOHAN 13
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 05 styczeń 2020 - 20:39

Wczoraj niedowierzałeś, ze ktoś może płacić za prąd 3250 zł rocznie, pisałeś rownież wczoraj, że za prąd nie płacisz więcej jak 1500 zł rocznie i dodatkowo napisałeś, ze jakbyś tyle płacił za prąd, to najpierw szukałbyś redukcji. Dziś się okazuje, ze płacisz za gaz rocznie 3200... HIT


HIT to jesteś Ty.3200 zł za ogrzewanie gazem plus woda i gotowanie to gówno przy cenach węgla czy innych ekogroszkach gdzie raczej nikt poniżej 5 ton na sezon nie schodzi.Dodam że ja kotłownie mam pomalowaną na biało i nie wynosze codziennie wiadra popiołu.

#79 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 05 styczeń 2020 - 20:45

Nie chce mi sie rozstrzygac waszego sporu, mam nadzieje jedynie, ze zaraz nozy nie powyciagacie.

 

Natomiast da sie ogrzac 200 metrowy dom 3 tonami ekogroszku na sezon. A sadze, ze w tym roku bedzie jeszcze mniej, bo ciepla zima. 5 ton pyknie na 2 sezony jak nastepna zima bedzie taka jak ta, wiec nie zgodze sie z twoimi obliczeniami.



#80 Gumiś

Gumiś
  • SK1964
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 05 styczeń 2020 - 21:09

2,5 tony na sezon 200m2 ?? Daj mi namiary na ten sprzęt . Chyba że dla kogoś sezon to jest od listopada do Marca

#81 JOHAN 13

JOHAN 13
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 05 styczeń 2020 - 21:17

No i teraz utwierdziłem się w przekonaniu że dodanie kilka lat temu Mayka do ignorowanych było dobrym posunięciem -:)
  • FC OLKUSZ lubi to

#82 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 05 styczeń 2020 - 21:28

Nie wiem w sumie po co sie angazuje w te gadki. Mi zniknely z piwnicy rok temu 3 tony ekogroszku, ktory wciepuje w piec z podajnikiem, dom ocieplony styropianem, wiec logiczne, ze sezon grzewczy nie trwa caly rok. Teraz sie bede musial tlumaczyc, jak to mozliwe itd. Ok, w dupie to mam. Wazne, ze znikaja 3 tony, oby w tym sezonie mniej i bede zadowolony, a wy se wierzcie, lub nie, w sumie nie musze o to dbac.

Pozabijajcie sie dalej w tym temacie, powodzenia :)



#83 RAFIK

RAFIK
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 05 styczeń 2020 - 21:37

HIT to jesteś Ty.3200 zł za ogrzewanie gazem plus woda i gotowanie to gówno przy cenach węgla czy innych ekogroszkach gdzie raczej nikt poniżej 5 ton na sezon nie schodzi.Dodam że ja kotłownie mam pomalowaną na biało i nie wynosze codziennie wiadra popiołu.


Przeczytaj raz jeszcze, co napisałem. Wyjebane mam w ceny węgla czy innego ekogroszka. Nie dowierzałeś, ze ktoś płaci 3250 zł rocznie i sam jakbyś miał takie rachunki, to szukałbyś redukcji a okazuje sie, ze na media wydajesz 4700 rocznie. Oczywiście, nie zaglądam do portfela. Chodzi o fakt. Dla Ciebie jest abstrakcją mieć ogrzewanie na prąd, tylko ten klient za 6 lat będzie na czysto 3250 zł a Ty dalej będziesz płacił, co oczywiście jest Twoją sprawą i ogrzewaj się czym tam chcesz.

#84 Gumiś

Gumiś
  • SK1964
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 05 styczeń 2020 - 21:50

Wsumie koszty ogrzewania to indywidualna sprawa . Masa czynników na to wpływa okna , ocieplenie , drzwi jaka temperatura w domu bo mi wystarczy 20 stopni . Grzejniki czy podłogowe i oczywiście dobre ustawienia sterownika jak ktoś posiada . Bo jeżeli mnie niema w domu np. od rana do wieczora to nie musi to chodzić na wskazanej temperaturze . Zależy od roku ale często zaczyna się grzać w październiku a kończy pod koniec maja wiadomo że te pierwsze i ostatnie miesiące to tylko dogrzewanie ale trzeba to liczyć

#85 RAFIK

RAFIK
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 05 styczeń 2020 - 22:00

Nie bardzo rozumiem w czym problem.
Jak za ogrzewanie domu 160 m2 plus normalne użytkowanie gazu w domu, to nie jest dużo. Jest się czym chwalić i w mojej ocenie potwierdza to, że na prądzie zszedł do tego 1500 zł. Przy normalnym użytkowaniu prądu, bez szczególnych oszczędności 1500 zł w domu 160 metrów jest bardzo realne.

Przeczytaj wcześniejsze posty

#86 Jas

Jas
  • SK1964

Napisano 05 styczeń 2020 - 22:53

Przeczytaj wcześniejsze posty

 

Dziękuję Ci, przeczytałem. Niestety nadal uważam, że w tym wypadku wypowiedź JOHAN 13 ma sens.

 

Początkowo napisał, że 3250 zł za prąd (rocznie), to bardzo duża kwota (zgodzę się, że nie napisał tego uprzejmie :P ale napisał coś, z czym ciężko jest się nie zgodzić), następnie w innej wypowiedzi pisał, że sam płaci za gaz 3200 rocznie (z ogrzewaniem przy 160 metrach -- zakładam, że to dom).

 

Być może mi umknęło (choć starałem się czytać uważnie), ale nie wspominałeś, aby Twój klient miał ogrzewanie na prąd. Zakładając, że nie ogrzewa domu (mieszkania?) prądem (a zakładam tak, bo to pewnie jeden z najrzadszych sposobów ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych w naszym kraju), to faktem jest, że 3250 zł rocznie za prąd to dużo. Analogicznie, dalej uważam, że 3200 zł za gaz (przy ogrzewaniu 160 metrów) rocznie, to mało. Przy tym ciężko radzić, aby JOHAN 13 oszczędzał bardziej na gazie, bo jego koszta są sensowne.

 

Myślę, że faktycznie nie jest złym pomysłem doradzanie takim osobom oszczędności, co zresztą w mojej ocenie nie jest w konflikcie z Twoim interesem. 


Użytkownik Jas edytował ten post 05 styczeń 2020 - 22:56


#87 JOHAN 13

JOHAN 13
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 05 styczeń 2020 - 23:01

Przeczytaj raz jeszcze, co napisałem. Wyjebane mam w ceny węgla czy innego ekogroszka. Nie dowierzałeś, ze ktoś płaci 3250 zł rocznie i sam jakbyś miał takie rachunki, to szukałbyś redukcji a okazuje sie, ze na media wydajesz 4700 rocznie. Oczywiście, nie zaglądam do portfela. Chodzi o fakt. Dla Ciebie jest abstrakcją mieć ogrzewanie na prąd, tylko ten klient za 6 lat będzie na czysto 3250 zł a Ty dalej będziesz płacił, co oczywiście jest Twoją sprawą i ogrzewaj się czym tam chcesz.


Rozmawialismy o rachaunkach za prąd a Ty mi wyjeżdżasz z moją kwotą za wszystkie media w domu.Troche sie zagubiłeś w Twojej histori.Wydaje 4700 zł i uważam że to bardzo dobry wynik a rachunki za prąd osiągnąłem redukując właśnie stare urządzenia takie jak pompka przy piecu która wpierdalała mi 50zł miesiecznie.

#88 RAFIK

RAFIK
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 05 styczeń 2020 - 23:51

Dziękuję Ci, przeczytałem. Niestety nadal uważam, że w tym wypadku wypowiedź JOHAN 13 ma sens.

Początkowo napisał, że 3250 zł za prąd (rocznie), to bardzo duża kwota (zgodzę się, że nie napisał tego uprzejmie :P ale napisał coś, z czym ciężko jest się nie zgodzić), następnie w innej wypowiedzi pisał, że sam płaci za gaz 3200 rocznie (z ogrzewaniem przy 160 metrach -- zakładam, że to dom).

Być może mi umknęło (choć starałem się czytać uważnie), ale nie wspominałeś, aby Twój klient miał ogrzewanie na prąd. Zakładając, że nie ogrzewa domu (mieszkania?) prądem (a zakładam tak, bo to pewnie jeden z najrzadszych sposobów ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych w naszym kraju), to faktem jest, że 3250 zł rocznie za prąd to dużo. Analogicznie, dalej uważam, że 3200 zł za gaz (przy ogrzewaniu 160 metrów) rocznie, to mało. Przy tym ciężko radzić, aby JOHAN 13 oszczędzał bardziej na gazie, bo jego koszta są sensowne.

Myślę, że faktycznie nie jest złym pomysłem doradzanie takim osobom oszczędności, co zresztą w mojej ocenie nie jest w konflikcie z Twoim interesem.

Tu nie chodzi o żaden konflikt moich interesów, bo ich tu nie ma. Założyłem temat, w celu dyskusji na temat fotowoltaiki odnośnie tego na co zwracać uwagę przy doborze instalacji, jak ją dobrać itd. Ja nie widzę różnicy miedzy tym kto płaci za sam prąd a między tym, który płaci za gaz i prąd. To nie jest moja sprawa ile kto płaci i za co. Jeżeli ktoś uważa, ze 3250 zł za prad jest abstrakcja a sam płaci 4700 to jednak jest to trochę ze sobą sprzeczne, mimo to, ze jego rozwiązanie jest opłacalne.

#89 RAFIK

RAFIK
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 06 styczeń 2020 - 00:09

Rozmawialismy o rachaunkach za prąd a Ty mi wyjeżdżasz z moją kwotą za wszystkie media w domu.Troche sie zagubiłeś w Twojej histori.Wydaje 4700 zł i uważam że to bardzo dobry wynik a rachunki za prąd osiągnąłem redukując właśnie stare urządzenia takie jak pompka przy piecu która wpierdalała mi 50zł miesiecznie.


Wg Ciebie 3250 zł za prąd to dużo a 4700 za gaz i prąd, to bardzo dobry wynik. Nie wnikam w efektywność ocieplania gazem itd. Nie interesuje mnie otoczka wokół tego. Chodzi o fakt, ze jedno jest złe a drugie dobre.

#90 JOHAN 13

JOHAN 13
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 06 styczeń 2020 - 09:38

Jeżeli ktoś uważa, ze 3250 zł za prad jest abstrakcja a sam płaci 4700 to jednak jest to trochę ze sobą sprzeczne


Po pierwsze nigdzie nie napisałem że 3250 zł jest abstrakcją więc skończ ciulać.Po drugie co niby jest sprzeczne?Próbujesz coś udowodnić światu Ale sam nie wiesz co.Ludzie Ci piszą o dwóch kwotach za dwie różne rzeczy A Ty to porównujesz. Fotowoltanika uratuje świat i skończmy temat.

#91 RAFIK

RAFIK
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 06 styczeń 2020 - 13:09

Fakt, nie napisałeś wprost, ze to abstrakcja, ale Twoje wypowiedzi tak zinterpretowałem. To jest nieistotne, ze to są dwie różne rzeczy, jak ich cel jest taki sam, czyli ogrzewanie. Klient płaci 3250 zł za prąd (w tym ogrzewanie) a Ty płacisz 3200 za sam gaz + 1500 prąd. CZYLI I TY I KLIENT PŁACICIE NA TEN SAM CEL, ALE ZA RÓŻNE MEDIA. Zrozumiałeś ? Nie twierdze, ze uratuje, ale jak Cię coś boli albo masz kompleksy to do specjalisty się wybierz.

#92 JOHAN 13

JOHAN 13
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 06 styczeń 2020 - 13:20

Pierwszy raz od dwóch dni napisałeś że to rachunek razem z ogrzewaniem.bez dalszego komentarza

#93 Toczmek89

Toczmek89
  • SK1964
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 06 styczeń 2020 - 14:02

Pierwszy raz od dwóch dni napisałeś że to rachunek razem z ogrzewaniem.bez dalszego komentarza


Johan, ogólnie to wiesz, z reguły powinno się symulować ogół opłat za media głównie z uwagi na to, że w wielu przypadkach możesz zmienić formę dostawy i coś zaoszczędzić.

mając w domu ogrzewanie z gazu, piecyk na gaz i resztę na prąd, po przeliczeniu może wyjść, że jak pozmieniasz na np ogrzewanie na prąd i fotowoltaike wyjdzie Ci finalnie taniej.

to tyko przykład, nie bierz tego za wyznacznik :) jak się ma dom to w ogóle warto na bieżąco analizować takie rzeczy

#94 RAFIK

RAFIK
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 06 styczeń 2020 - 14:08

Pierwszy raz od dwóch dni napisałeś że to rachunek razem z ogrzewaniem.bez dalszego komentarza


Ludzie nie inwestują w fotowoltaike żeby zasilić non stop podłączone dwa tv,tuner, dwie lodówki,piekarnik,expres do kawy i mikrofale :)

#95 Polo

Polo
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 06 styczeń 2020 - 14:16

Ludzie nie inwestują w fotowoltaike żeby zasilić non stop podłączone dwa tv,tuner, dwie lodówki,piekarnik,expres do kawy i mikrofale :)

 

a w jeden tv i reszta to juz tak ??? ;]]]



#96 RAFIK

RAFIK
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 06 styczeń 2020 - 14:25

a w jeden tv i reszta to juz tak ??? ;]]]


To akurat był cytat z postu Johana, ale na logikę, to skoro nie inwestują przy większej ilości sprzętu, to dlaczego maja przy mniejszej ?

#97 JOHAN 13

JOHAN 13
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 06 styczeń 2020 - 14:35

Mam kilku znajomych co ma to Twoje ustrojstwo i nikt nie ma ogrzewania na prąd więc daruj sobie już te mądrości

#98 koleś

koleś
  • SK1964

Napisano 06 styczeń 2020 - 14:40

RAFIK jak forum Gieksy potrafi Cię podirytować, to jestem ciekaw jak reagujesz w rozmowie z ciężkimi klientami.

Jest moda na fotowoltaikę, ale z drugiej strony jest wysyp firm garażowych, które psują rynek i pewnie za niedługo będziemy słyszeć o spalonych dachach,uszkodzonych panelach czy zawalonych dachach.

Ja akurat pracuje w firmie gdzie jedna z gałęzi zajmuje się sprzedażą PV, ale dla firm i tu nie ma żadnych wątpliwość co do opłacalności, bo zużycie energii jest ogromne.

#99 RAFIK

RAFIK
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 06 styczeń 2020 - 15:12

RAFIK jak forum Gieksy potrafi Cię podirytować, to jestem ciekaw jak reagujesz w rozmowie z ciężkimi klientami.
Jest moda na fotowoltaikę, ale z drugiej strony jest wysyp firm garażowych, które psują rynek i pewnie za niedługo będziemy słyszeć o spalonych dachach,uszkodzonych panelach czy zawalonych dachach.
Ja akurat pracuje w firmie gdzie jedna z gałęzi zajmuje się sprzedażą PV, ale dla firm i tu nie ma żadnych wątpliwość co do opłacalności, bo zużycie energii jest ogromne.


Nie ma ciężkich klientów, są chujowi handlowcy. Właśnie dlatego założyłem temat o fotowoltaice aby przestrzec przed doborem kontrahentów, przed wysypem firm garażowych aby wyczulić na co zwrócić uwagę, co jest ważne itd. ale temat został rozjebany przez największego eksperta na świecie, który powinien pracować w NASA albo minimum w microsofcie. Dalajlama by się wkurwił jakby to czytał.
Dla firm, to jest najbardziej opłacalne. Robię teraz taki temat duży dla jednej Odlewni, która chce farmę PV na 2MW, miesięcznie płaca 200 tysięcy za prąd

#100 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 06 styczeń 2020 - 15:13

To są Twoje przypuszczenia a nie fakty. Na podstawie jakich danych twierdzisz, że nikt jeszcze nie przeszedł całego cyklu i na tym nie zarobił ? 

 

Na podstawie Twojego wpisu, do którego się odniosłem:

 

rynek PV przeżywa może od 2 lat takie boom i nikt jeszcze nie zdążył mieć tej instalacji 10 lat,

Przyjaźń jest wszystkim!





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych