Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polska


6121 odpowiedzi w tym temacie

#5976 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 17 kwiecień 2024 - 16:07

Uciekają z przyszłego pola bitwy.
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#5977 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 17 kwiecień 2024 - 16:12

Bielsko pomyliło ci się z Tychami.

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#5978 Jah

Jah
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHyvinkää

Napisano 17 kwiecień 2024 - 16:27

https://www.slazag.p...la-efekt-domina

 

Stellantis

Jeszcze przed rokiem w fabryka FCA Powertrain w Bielsku-Białej zatrudniała 800 osób. Później jednak, wiosną 2023 roku, zaczęły się zwolnienia – bielski zakład opuściło 300 pracowników, głównie zatrudnionych w produkcji. W styczniu 2024 roku spółka FCA Powertrain została postawiona w stan likwidacji. Zwolnienia grupowe objęły całą pozostałą, 468-osobową załogę. Zaczną się jeszcze w lutym i potrwają do grudnia 2024 roku.


cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów


#5979 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 17 kwiecień 2024 - 16:36

No ale przecież to wszystko jest ustalone z związkami, pracownikami, info z wyprzedzeniem, odprawy, przeniesieni etc
Rozumiem, że w jakimś stopniu gospodarka na tym traci ale czy tutaj komuś się dzieje krzywda? To nie są lata 90 gdzie ludzie najpierw nie dostawali kilka msc wypłat a następnie z dnia na dzień była zamknięta brama.
To samo jest z rylami. Każdy tutaj ma kolegów z gruby to tam wszyscy aż się trzęsą do zamykania bo wiedzą, że dostaną zajebiste odprawy a jeszcze liczą na te wakacje. Polska będzie gardłować, że ryli wyjebali a ci sobie auta pokupują.

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#5980 mily

mily
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 17 kwiecień 2024 - 16:40

W Bielsku fabryke silnikow likwidują całkowicie. W Tychach np zaklad MA Polska zwalnia 250 osób ktore maja umowy na stale a reszta ktora ma umowy czasowe tez jest zwalniana. W mediach itp mowi sie tylko o tych 250 osobach a bedzie znacznie wiecej bo do tego trzeba dodac te osoby ktore maja umowy smieciowe i czasowe. MA Polska to zaklad produkujacy karoserie samochodowa glownym jego odbiorca jest Stellantis czyli np fiat w Tychach i Gliwicach.
Co do odpraw to jak ktos pracowal od 2-8 lat to dostanie 5 wyplat czy to jest duzo? Moim zdaniem lipa...to tak co do tych wspanialych zwiazkow jak niektórzy myślą. W bielsku to fakt odprawy są
duzo lepsze

Użytkownik mily edytował ten post 17 kwiecień 2024 - 16:44


#5981 Jah

Jah
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHyvinkää

Napisano 17 kwiecień 2024 - 16:46

No tak jak mówię, zwalniają etapami, co pewnie wynika z czynników kodeksu pracy i procedur zwolnień grupowych. Trend jest ewidentny i niespotykany od dawna w Polsce.

 

Tak więc "zwalniają tylko działy" można sobie między bajki włożyć.

 

Dziś miałem rozmowę z kumplem z dużej firmy konsultingowej (big4), który zajmował się przez ostatnie lata funduszami europejskimi i wprowadzał wiele dużych koncernów do Polski. Zapytałem go czy jego zdaniem to bardziej przez czynniki rynkowe czy ryzyko związane z Polską jako krajem przy frontowym.

 

- "no sam sobie odpowiedz na to pytanie"


cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów


#5982 zebro78

zebro78
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGrodziec Town

Napisano 17 kwiecień 2024 - 16:58

- "no sam sobie odpowiedz na to pytanie"

Jak byś w 2019 powiedział komuś, że będzie taki burdel - zamkną cały świat, ludzie będą bali sobie podać rękę i witać się będą łokciami, popierdalając w maskach... To by Ci powiedzieli, że jesteś jebnięty. To samo było z Ukrainą - jak może być wojna w Europie, oni z nami Euro robili. Nie wiem co teraz będzie, ale na bank się grubo ździwimy.


  • Jah lubi to

#5983 Toczmek89

Toczmek89
  • SK1964
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 17 kwiecień 2024 - 19:00

Jak gospodarka była rozgrzana po covidzie to pokaż mi grupowe zwolnienia w Czechach czy na Węgrzech. Bzdury opowiadasz. Levi był w Polsce od 31 lat i cały zakład 800 osób idzie na bruk.

Nokia 800 osób (jeden dział też to nie jest)

ABB w Kłodzku zamyka całą fabrykę po 23 latach, 600 osób do wyjebania

Scania w Słupsku ponad 850 osób na bruk, fabryka założona w 1991

W Levim byłem na rozmowach z pracy w 2016 roku i już wtedy był temat o zamknięciu przez konkurencję z Turcji. Tam proces produkcyjny był znacznie bardziej ekonomicznie uzasadniony. W temacie akurat tej firmy to stary temat, a rozmawiałem wtedy z dyrektorami produkcji i logistyki
  • terror i Jah lubią to

#5984 Buziol

Buziol
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBederowiec

Napisano 17 kwiecień 2024 - 20:25

Macie panowie gdzieś dane w skali całej Polski makro co do tych zwolnień? To jest na obecnym etapie dość niejednoznaczne w którą stronę to dalej pójdzie, choć wygląda póki co dziwnie.


Użytkownik Buziol edytował ten post 17 kwiecień 2024 - 20:33


#5985 Jah

Jah
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHyvinkää

Napisano 17 kwiecień 2024 - 21:14

ZAKAZ SPRZEDAŻY ALKOHOLU NA STACJACH BENZYNOWYCH ⛽️

Minister zdrowia Izabela Leszczyna poinformowała w Radiu Zet, że trwają obecnie analizy w zakresie wprowadzenia zakazu sprzedaży napojów alkoholowych na stacjach benzynowych.

Podkreśliła, że o to prosił premier Donald Tusk. Minister zastrzegła jednak, że do tych zmian potrzebna jest zgoda wszystkich koalicjantów.

– Uważam, że alkohol w ogóle nie powinien być sprzedawany na stacji benzynowej. Będę przekonywała do tego kolegów i koleżanki z rządu. Skutki leczenia osób, które nadużywają alkoholu, obciążają wszystkich podatników – podkreśla szefowa MZ.


  • świstak lubi to

cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów


#5986 Jah

Jah
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHyvinkää

Napisano 17 kwiecień 2024 - 21:18

No i lecimy z tematem...nieźle kurwa, nieźle. Takich obrazków w Polsce nie widziałem nigdy do tej pory.

 

"Pierwsze „przebiśniegi” uśmiechniętej europy Donalda Tuska prosto z Sosnowca…narazie wynajmują halę sportową, ale ta pęka w szwach więc zaraz pewnie usłyszymy imama ze stadionu, a potem naturalnie z meczetu…"

https://twitter.com/...322728349667508


Użytkownik Jah edytował ten post 17 kwiecień 2024 - 21:19

cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów


#5987 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 17 kwiecień 2024 - 21:26

Pamietam jak platforma zaczynala od programu liberalizacji, a skonczy sie na zamordyzmie. No ciekawe :)



#5988 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 18 kwiecień 2024 - 05:03

To samo jest z rylami. Każdy tutaj ma kolegów z gruby to tam wszyscy aż się trzęsą do zamykania bo wiedzą, że dostaną zajebiste odprawy a jeszcze liczą na te wakacje. Polska będzie gardłować, że ryli wyjebali a ci sobie auta pokupują.


Kolega mi odpisał

Kogoś pojebało , przeca prawie nikt nie weźmie odprawy mając 15 lot i więcej dolu, czyli ponad pół kariery za sobą , może kilkunastu , jak już to ludzie liczą na te urlopy górnicze że minimum 21 lot dołu bez l4 i koło 90proc pensji a po osiągnięciu wieku emerytalnego czyli 25 emerytura , ciekawe co za nawiedzony to pisal
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#5989 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 18 kwiecień 2024 - 06:18

15 lot, dobrze, że nie podał przykładu 19 lat i 11 msc. Oczywiście w temacie urlopów wtajemniczony i pełna wiedza :p i jeszcze to oburzenie.
Czyli jak potwierdzić to napisałem nie przyznając mi racji.
Nigdy nie bedzie tak, że wszystko zamkną z dnia na dzień wiec kto będzie chciał dostanie odprawę a kto urlop to go pare lat poprzerzucają .
I niech teraz sobie każdy sam uczciwie odpowie czy to jest fair wobec całego społeczeństwa i jeszcze w sytuacji w ktorej od lat pgg jest sztucznie utrzymywana bo nikt nie wie co z tym zrobić więc lepiej dopłacać mld a dodatkowo rentownie kopalnie padają bo nie są wstanie przez pgg funkcjonować na rynku (bumech w ostatnim czasie chyba już z 3 sprawy wytoczył PGG)

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#5990 tomzkat

tomzkat
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 18 kwiecień 2024 - 06:39

No i lecimy z tematem...nieźle kurwa, nieźle. Takich obrazków w Polsce nie widziałem nigdy do tej pory.

"Pierwsze „przebiśniegi” uśmiechniętej europy Donalda Tuska prosto z Sosnowca…narazie wynajmują halę sportową, ale ta pęka w szwach więc zaraz pewnie usłyszymy imama ze stadionu, a potem naturalnie z meczetu…"
https://twitter.com/...322728349667508


Ja pierdole dramat. Już widzę jak oni zostaną w tym Sosnowcu a nie rozjadą się np. do Katowic. Oczywiście w mediach o tym cisza. Brawo wyborcy peło

#5991 Gumiś

Gumiś
  • SK1964
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 18 kwiecień 2024 - 07:57

Ja pierdole dramat. Już widzę jak oni zostaną w tym Sosnowcu a nie rozjadą się np. do Katowic. Oczywiście w mediach o tym cisza. Brawo wyborcy peło


Powiedziałbym raczej brawo wyborcy Peło i PiSu
  • tomzkat, Fuhrer i Jah lubią to

#5992 Jah

Jah
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHyvinkää

Napisano 18 kwiecień 2024 - 08:12

Powiedziałbym raczej brawo wyborcy Peło i PiSu

No więc właśnie...


cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów


#5993 Buziol

Buziol
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBederowiec

Napisano 18 kwiecień 2024 - 10:10

Już widzę jak oni zostaną w tym Sosnowcu a nie rozjadą się np. do Katowic. 

Jeszcze fajniejsza "zabawa" będzie, jak będzie trzeba jakoś ich na terytorium Polski zatrzymać pomimo, że oni będą usilnie chcieli się na zachód udać. 

 

P.S.

De facto służby będą musiały pozbawiać ich wolności. 


Użytkownik Buziol edytował ten post 18 kwiecień 2024 - 18:37


#5994 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 18 kwiecień 2024 - 10:49

Czytam, że lewica poprze ustawy o kredytach w zamian za budownictwo socjalne, z tym że Tusk chce to socjalne budować za 5 lat. Haha. Nie wiadomo ile w tym prawdy, ale jak ktoś ma trochę oleju w głowie i to nawet nie najlepszej jakości, to wie, że Tusk ich wyrucha ;))

#5995 mały

mały
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 18 kwiecień 2024 - 11:31

Ten film z Sosnowca to nie jest zakończenie ramadanu? Bo z Krakowa i Warszawy są podobne. Jest ich już w Polsce w chuj dzięki PiSowi.

#5996 Jah

Jah
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHyvinkää

Napisano 18 kwiecień 2024 - 11:45

Jest, ale takich obrazków, tym bardziej w Sosnowcu, to ja nie widziałem nigdy w Polsce.


cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów


#5997 mały

mały
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 18 kwiecień 2024 - 12:05

Ja też nie,tam to tych jechowych było na niwce zawsze w ciul.
https://twitter.com/...4QMR8dzuPw&s=19

Czekałem aż to gówno dotrze do Polski.

Użytkownik mały edytował ten post 18 kwiecień 2024 - 12:30


#5998 Toczmek89

Toczmek89
  • SK1964
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 18 kwiecień 2024 - 12:36

Jest, ale takich obrazków, tym bardziej w Sosnowcu, to ja nie widziałem nigdy w Polsce.

było już kiedyś na stadionie śląskim(?), bodajże w 2009 roku (mogę się mylić o parę lat) - w chuj ich tam było i na pewno na dużym stadionie.

Spotkanie, na które zjeżdżało się ich z całej okolicy i to był 1 dzień.

Okolica mam na myśli kraje w okolicy również



#5999 Jah

Jah
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHyvinkää

Napisano 18 kwiecień 2024 - 12:40

W Warszawie były takie, ale inaczej to wyglądało jak ten Sosnowiec teraz.

 

Nie wiem co gorsze, ci czy te chochoły ze wschodu.

 

Tak czy siak w dupie jesteśmy. Jednych i drugich trzeba utrzymywać.

 

Profitów brak. Oprócz przestępczości i chorób zakaźnych.

 

A tak dobrze w Polsce już było. Jednak dobrobyt to nie dla nas. Trzeba następnej generacji zostawić informacje, że w pierwszej kolejności trzeba wyciąć w pień z polskiej polityki wszyskich agentów obcego wpływu. Inaczej nikt nigdy tutaj niczego nie zbuduje.

 

Przespaliśmy niestety czas gdzie można było działać, napierdalanka PiS i PO zniszczyła Polskę, a ludzie nadal biorą w tym udział.


Użytkownik Jah edytował ten post 18 kwiecień 2024 - 12:41

  • Toczmek89, Fuhrer i Przewóz lubią to

cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów


#6000 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 18 kwiecień 2024 - 13:10

Patrzac na ilosc obcokrajowcow w centrum Katowic mozna smialo stwierdzic, ze dokonała/dokonuje sie zmiana, ktorej sie juz nie zatrzyma. Czy to jest dobrze, czy zle, to sobie kazdy sam niech odpowie, ale fakty sa takie, ze Polska juz nie bedzie taka sama. Niekoniecznie nigdy, bo moze kiedys bedzie, ale w najblizszych latach zajda duze zmiany.

 

Powala tez ilosc grupek Ukrów. Ledwo co spaceruje po tym miescie, a ciagle slysze grupki mowiace po ukrainsku. Glownie facetow. I znowu, czy to dobrze, czy to zle, niech kazdy oceni, ale nie da sie tego nie zauwazyc. Model szwedzki. Oby bez gett.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych