Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polska


6062 odpowiedzi w tym temacie

#5926 mały

mały
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 22 marzec 2024 - 02:03

Ten Michałek jak wygra i zobaczy budżet miasta to postawi im Orlik taki jak mają w Bytomiu.

Jest jeszcze jedna opcja , ze chuja postawi i zajebia go do wora i tego trzeba my życzyć.


Weźmie kredyt i im postawi stadion, tam będzie na to parcie ogromne i raczej nie będzie płaczu wśród mieszkańców o stadion.

#5927 griszag

griszag
  • SK1964

Napisano 22 marzec 2024 - 06:16

Może by się tak zameldować w Chorzowie? U nas i tak Krupa wygra.

#5928 siwyok

siwyok
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 26 marzec 2024 - 17:35

Jakaś czarna seria wypadków w wojsku polskim. Wpierw najechanie dwóch żołnierzy przez pojazd gąsienicowy, wczoraj dwóch zginęło od ładunków wybuchowych na poligonie a dziś jeden zginal podczas ćwiczeń w gorach. Dobrze że dziś w opozycji nie ma skurwiałej tęczowej koalicji bo już by się dawno domagali dymisji prezydenta i gadali o jakimś gamoństwie w wojsku.

#5929 Jah

Jah
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHyvinkää

Napisano 26 marzec 2024 - 18:01

Wzięli się porządnie za ćwiczenia, a na ćwiczeniach wypadki są zawsze. To tak jakby mieć pretensje do rajdowców, że czasem lądują na drzewie.


cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów


#5930 Jah

Jah
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHyvinkää

Napisano 26 marzec 2024 - 18:25

I jest kolejny. Jak ktoś się lubi bawić w teorie spiskowe to kilka dni temu Rosjanie uderzyli w kilka obiektów dowodzenia w Kijowie, w tym budynki wywiadu.

 

gC3b70E.jpg


cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów


#5931 Rafał

Rafał
  • SK1964

Napisano 26 marzec 2024 - 18:30

Wzięli się porządnie za ćwiczenia, a na ćwiczeniach wypadki są zawsze. To tak jakby mieć pretensje do rajdowców, że czasem lądują na drzewie.


Rozwala mnie to pisanie, że wzięli się porządnie za ćwiczenia (na FB itd, pod każdym wpisem o śmierci). Takie ćwiczenia odbywają się od lat, każdego miesiąca. Akurat to jest pech, a ludzie wiążą to nie wiadomo z jaką intensywnością ćwiczeń.

#5932 Jah

Jah
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHyvinkää

Napisano 26 marzec 2024 - 18:37

Oczywiście, że tak, ale od lutego 2022 jest intensyfikacja tych ćwiczeń zarówno w ramach samego WP jak i NATO. Przecież nigdzie nie napisałem, że nie ćwiczą w ogóle.

 

Ćwiczą od lat, ale Steadfast Defender w tym roku przebija skalą wszelkie poprzednie ćwiczenia ;)


cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów


#5933 Jah

Jah
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHyvinkää

Napisano 28 marzec 2024 - 01:31

:lol:

 

 

i6JwzP6.jpg

 

nq6XDcF.jpg


cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów


#5934 świstak

świstak
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 28 marzec 2024 - 01:52

Co do emerytur to te tablice dalszego trwania życia tak działają. Jak niższa emerytura, tzn. że wydłużył się statystyczny czas pobierania emerytury, stąd kwota bazowa dzielona jest na więcej miesięcy. W pandemii emerytury rosły, bo pozamykali szpitale i średni czas życia na emeryturze się znacznie skrócił.



#5935 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 28 marzec 2024 - 08:29

Zgadza się. Jak ktoś przechodził na emeryturę w pandemii to wygrał życie. Minimum kilkaset złotych do przodu a teraz mamy ruch w drugą stronę.

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#5936 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 28 marzec 2024 - 14:44

https://twitter.com/...271959234593211

 

lo cie chuju, zostaje fanem Leszka ;)



#5937 ejr

ejr
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaMysłowice

Napisano 28 marzec 2024 - 15:17

No, już jutro historyczne, pierwsze posiedzenie sejmu ukropolin. Słyszał ktoś, kiedyś o podobnym wydarzeniu?



#5938 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 29 marzec 2024 - 23:36

Idzie nowe

https://twitter.com/...9530605647?s=19
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#5939 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 04 kwiecień 2024 - 09:16

Z tt

"❗️Minister @Adbodnar pozbawia Polaków wolności słowa na pełnej… petardzie!
 
Pojawił się Ministerialny projekt ustawy o zmianie KK.
 
Zmiany polegają na:
 
➡️Rozszerzeniu katalogu okoliczności obciążających, które sąd bierze pod uwagę przy wymierzaniu oskarżonemu kary (art. 53 § 2a KK);

➡️Rozszerzeniu odpowiedzialności karnej za tzw. dyskryminację (art. 119 KK), „nawoływanie do nienawiści” (art. 256 § 1 KK), „znieważenie grupy ludności lub osoby” (art. 257 KK).
 
Na czym polegają zmiany?
 
Otóż @MS_GOV_PL realizuje lewicową ideę, zgodnie z którą @PK_GOV_PL z urzędu ma obowiązek ścigania za wszelkie przejawy słownego „ataku”, które przyczyną ma być:
 
➡️niepełnosprawność (fobia wobec niepełnosprawnych)
➡️wiek (tzw. ageizm),
➡️płeć (np. wobec mężczyzn – mizoandria; wobec kobiet – mizoginia)
➡️orientacja seksualna (tzw. homofobia)
➡️tożsamość płciową (tzw. transfobia).
 
W przypadku ustalenia powyższej motywacji sprawcy, Sąd ma dodatkowo obowiązek wziąć ją pod uwagę jako okoliczność obciążającą przy wyrokowaniu.
 
Co ciekawe same przepisy są w istocie transfobiczne. Projektodawca bowiem z jednej strony chce karać za „transfobię”, z drugiej jednak strony w projekcie zalicza „płeć” do katalogu przyczyn owej słownej dyskryminacji, za którą można trafić nawet do 5 lat za kratki.

Skoro zatem mówimy o „płci”, to wydaje się, że chodzi tutaj wyłącznie tzw. płeć biologiczną, a zatem o męskość i żeńskość. Tym samym trochę niezrozumiałe jest wskazanie w projekcie kompletnie nieokreślonego znamienia „tożsamość płciowa”. Jeśli zaś jest inaczej i katalog ten dotyczy tzw. płci społecznej (genderyzm), to mamy przepis jawnie niekonstytucyjny, bowiem nie spełnia wymogów z art. 2 Konstytucji RP, tj. nie jest należycie dookreślony. Płeć bowiem jest „płynna”…
 
Ale dalej robi się jeszcze ciekawiej.
 
Otóż zgodnie z art. 119 § 1 KK, odpowiedzialności karnej ma podlegać również ten, kto stosuję „groźbę bezprawną”.

Czym jest owa groźba?
 
„Groźbą bezprawną jest zarówno groźba, o której mowa w art. 190 [czyli groźba np. spowodowania krzywdy – przyp. B.L]”, ale również: „groźba spowodowania postępowania karnego lub innego postępowania, w którym może zostać nałożona administracyjna kara pieniężna, jak również rozgłoszenia wiadomości uwłaczającej czci zagrożonego lub jego osoby najbliższej” (art. 115 § 12 KK)
 
Czyli karane jest również grożenie zainicjowaniem postępowania względem „pokrzywdzonego”❗️
 
Trzeba zaznaczyć jak „nawoływanie do nienawiści” jest rozumiane w orzecznictwie (np. wyrok Sądu Apelacyjnego w Katowicach z 24.09.2013 r., sygn. akt II AKa 301/13):
 
„Pojęcie nawoływania do nienawiści (…) traktować należy jako publiczne wzywanie (nawoływanie) innych osób do odczuwania i utrwalenia negatywnych emocji, niechęci oraz wrogości (…), przy czym dla realizacji występku określonego w przepisie art. 256 § 1 k.k. nie jest konieczny skutek w postaci przekonania przez sprawcę innych odbiorców do prezentowanych przez siebie poglądów, chociaż tym motywowane winno być jego zachowanie w inkryminowanym miejscu i czasie”
 
No dobrze, to teraz na przykładach pokażę Państwu za jakie konkretnie słowa wypowiedziane (np. w Internecie, w mediach,  w trakcie imprezy, w kościele czy na uczelni) może zainteresować się Państwem prokurator, jeśli projektowane zmiany wejdą w życie:
 
„Facet to świnia!” – art. 257 KK;
 
„Tworzącymi w Polsce przedszkole „Queer”, jak w Berlinie, powinny natychmiast zainteresować się organy ścigania” - art. 119 KK;
 
„Możesz być tylko mężczyzną i kobietą. Kto twierdzi, że są inne płcie zwyczajnie gada głupoty” – art. 256 § 1 KK. [Podobnie wszelkie używanie zaimków niezgodnych z życzeniem rozmówcy, czyli tzw. misgenderowanie]
 
„Starzy ludzie nie powinni mieć prawa jazdy” – art. 256 § 1 KK
 
„Transseksualizm jest zaburzeniem psychicznym” - art. 256 § 1 KK
 
„Biblia mówi: <Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość!>” - art. 256 § 1 KK art. 257 KK.
 
Iście liberalne podejście ma nasza władza 🙂"
  • Edy lubi to
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#5940 Sinner

Sinner
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGLIWICE

Napisano 04 kwiecień 2024 - 10:44

Nie ma nic na temat karania za dyskryminacje czyiś poglądów religijnych, a wręcz zostaniesz ukarany gdy jako katolik zacytujesz biblijny werset. Ja pierdole, w jakich chorych czasach przyszło nam żyć...
  • ejr lubi to

#5941 Fjodor1964

Fjodor1964
  • SK1964
  • LokalizacjaImielin

Napisano 09 kwiecień 2024 - 19:06

Nie ma nic na temat karania za dyskryminacje czyiś poglądów religijnych, a wręcz zostaniesz ukarany gdy jako katolik zacytujesz biblijny werset. Ja pierdole, w jakich chorych czasach przyszło nam żyć...


A nie było już przypadkiem tak, że dyskryminacja na tle religijnym Czy rasowym jest już aktualnie penalizowana i nie trzeba tego było zmieniać?

Oczywiście co do nowych przepisów to włos się na głowie jeży...

#babieslivesmatter
#unbornlivesmatter


#5942 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 14 kwiecień 2024 - 00:46


🇪🇺 341 głosami za i 268 przeciw Europarlament zdecydował o wycofaniu 90% ciężarówek spalinowych do 2040. Ciężarówki elektryczne są praktycznie nieobecne na rynku. 96% wszystkich ciężarówek sprzedanych w 2023 to diesle. UE grozi pogrążeniem Europy w chaosie

Polscy europosłowie głosowali całkiem dobrze, najbardziej sceptyczni ze wszystkich państw UE. Jednak niektórzy głosowali "za": Balt, Belka, Biedroń, Cimoszewicz, Kohut, Liberadzki, Miller, Spurek i Thun und Hohenstein


Fajny ten miller
  • silny lubi to
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#5943 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 14 kwiecień 2024 - 00:53

No celem lewicy jest bieda, bo wtedy będzie mogła wrócić rewolucja komunistyczna, więc ich głosowania są w pełni zgodne z założeniami doktryny, która reprezentują.
Teraz czemu target lewicy, czyli robotnik, miałby na nich głosować? Oni mają po 10 mieszkań, więc to nie są ideowe ziomki robotnikow. Poza tym lewica mówi o LGBT i o transach, więc też nie interesuje to robotników.
Lewica obecnie nie ma grupy docelowej. Robotnik teraz zarabia na tyle przyzwoicie, że nie potrzebuje powieszenia na sznurze swojego szefa.
Oby to się utrzymało jak najdłużej, żeby byl dobrobyt, bo wtedy nie będzie komunizmu.

#5944 Sinner

Sinner
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGLIWICE

Napisano 14 kwiecień 2024 - 01:54

Lewary to zbieranina odpadów. Ten nienawidzi kościoła, tamten jest zaburzony psychicznie i wydaje mu się, że jest kobietą, jeszcze inny chce być "światłym" Europejczykiem, a kolejny żyje w przekonaniu, że mu się "planeta pali", a jakaś baba kurwi się na potęgę i w razie wpadki chce się wyskrobać. Lewica jako taka w pełnym tego słowa znaczeniu nie ma jakiegoś wielkiego żelaznego elektoratu, któremu pasuje wszystko. To są zwykłe ściepy, którym pasuje któryś z postulatów, a że ta partia mocno je forsuje to z braku laku głos idzie na tych zjebów.

#5945 Jah

Jah
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHyvinkää

Napisano 15 kwiecień 2024 - 21:46

Największy pracodawca w naszym województwie, fabryka Michelin Polska S.A., likwiduje Zakład Opon Ciężarowych. Wydział zatrudnia 500 osób, które mają zostać przeniesione do innych segmentów firmy bądź uzyskać satysfakcjonujące odprawy. Proces likwidacji już się rozpoczął. Jak wynika z naszych informacji, produkcja opon ciężarowych zostanie przeniesiona z Olsztyna do Rumunii.

https://www.olsztyn....racy,40355.html

 

Zamykają działalność w Olsztynie. Przenoszą produkcję do Chorwacji

https://gazetaolszty...-Chorwacji.html

 

 

Amerykański koncern TE Connectivity Industrial z polską siedzibą w Nowej Wsi Lęborskiej, zwolnił blisko 140 pracowników. Nowowiejska placówka międzynarodowego zakładu przenosi się do Maroka.

https://www.property...rza,156909.html

 

 

Do czerwca Levi Strauss wygasi produkcję w Płocku, wskutek czego pracę straci ok. 650 osób. Portalplock.pl informuje, że pracownicy, którzy walczą o odprawy, nie są zadowoleni z propozycji pracodawcy. Solidarność zapowiada pikietę przed fabryką w najbliższy czwartek.

https://www.money.pl...376504224a.html


cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów


#5946 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 16 kwiecień 2024 - 10:52

Żeby mieć pełny obraz sytuacji to należałoby przeanalizować, co się z tymi ludźmi stanie. Bo jeżeli znajdą zatrudnienie w zawodach lepiej płatnych, to znaczy, że przestajemy być krajem taniej siły roboczej. Oczywiście ja w to nie wierzę, ale są takie głosy sugerujące, że zmienia się nasza gospodarka i wykonujemy prace lepiej płatne.

#5947 Jah

Jah
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHyvinkää

Napisano 16 kwiecień 2024 - 11:10

Lecimy dalej.

 

Firma LM Wind Power, która zamierza przeprowadzić zwolnienia grupowe w swoim goleniowskim zakładzie, wydała komunikat w tej sprawie. Wynika z niego… niewiele.

https://wgoleniowie....ch-pracownikow/

 

Do tego Poczta Polska chce zwolnić do 10 tys. pracowników.

 

 

Bo jeżeli znajdą zatrudnienie w zawodach lepiej płatnych, to znaczy, że przestajemy być krajem taniej siły roboczej.

 

Proszę cię...

 

Bezrobocie 10-15% wbije zaraz na pełnej kurwie. Wejdziemy w recesję. Gównoworki typu Glovo czy Ubereats będą redukować Azjatów i Ukraińców. Co będzie dalej to proszę sobie dopisać.

 

Przypominam też, że za chwilę podwyżki cen energii.


cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów


#5948 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 16 kwiecień 2024 - 11:27

Jeżeli idzie o bezrobocie, to już długo tym straszono i na razie okazuje się, że nie ma takiej sytuacji. Także nie wiem po czym wnosisz. Jestem świadomy, że jest recesja, ale nie wierze w takie wyniki. Podobno dalej brakuje ludzi do pracy?

#5949 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 16 kwiecień 2024 - 11:32

Kilka dni temu Goldman opublikował notkę w której plasuje Polskę jako jedno z kilku państwa beneficjentów przyszłych inwestycji BEZPOŚREDNICH. („Info tech, Banks and commodities” )

10-15 % bezrobocie to musiałby nastąpić globalny kolaps.
  • tomzkat lubi to

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#5950 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 16 kwiecień 2024 - 11:59

Druga i najważniejsza rzecz: demografia. Za „Balcerowicza” bezrobocie w peaku wynosiło ile? 19%? No powiedzmy 20%, bieda, rozjebana i rozkradziona gospodarka, mafie etc, i co rok na rynek pracy wchodziło in plus kilkaset tysiecy osób w wieku produkcyjnym. Teraz tyle osób… wychodzi. Chyb każdy rozumie jaka jest dynamika demograficzna polski więc co by się musiało stać aby aktualnie bezrobocie urosło do 15%? Pewnie jest to osiągalne ale to by musiała być jakaś wieloletnia agonia Państwa Polskiego. Na razie nie zapowiada się na to.

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych