Skocz do zawartości


Zdjęcie

Liga Mistrzów i Liga Europejska


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
1014 odpowiedzi w tym temacie

#126 blazej

blazej
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 27 sierpień 2013 - 22:04

Co mnie ruch obchodzi.

#127 Przemosz

Przemosz
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 27 sierpień 2013 - 22:39

Ja tam się bardzo ciesze że gorole nie weszły bo po takim zastrzyku kasy(36 mln. chyba) to zdominowali by polską ligę na pare lat. A tak szanse na majstra w najbliższych sezonach zachowuje Górnik, no i my oczywiście :hihi:


  • 19marek64 lubi to

#128 PRT

PRT
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaMysłowice

Napisano 27 sierpień 2013 - 23:02

na plus dokładne, długie podania górą co jest rzadkością u polskich klubów



#129 multi

multi
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 27 sierpień 2013 - 23:27

i znowu czar prysl

z litosci do polskiej pilki mogliby juz dac jakis polski klub do grupy LM bo chyba zycie jest za krotkie zeby tego momentu doczekac

 

 

swoja droga to chyba nikt niewierzyl ze oni awanasuja, przynajmniej rumuny daly zarobic buhehe



#130 Fuhrer

Fuhrer
  • SK1964

Napisano 27 sierpień 2013 - 23:47

Pierwszą polską drużyną, która w XXI w. awansuje do fazy grupowej LM będzie GieKSa. Zobaczycie.
  • Luke Skywalker lubi to

#131 _es

_es
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaSiemianowice

Napisano 28 sierpień 2013 - 06:37

i tak zagrali lepiej niż mistrzowie w ostatnich latach. patrząc na tegoroczne puchary jakiś tam progres widać  /Legia,Śląsk/,do tego Legia jeszcze trochę pomęczy Europę,Śląsk może też jakoś honorowo się pożegna... poza tym nie nasz problem. Arsenal jednak w LM,pewnie Wenger to za trofeum uzna  :hihi:



#132 Zielu88

Zielu88
  • SK1964

Napisano 28 sierpień 2013 - 08:49

Mnie śmieszy cała ta gadka że awans ległej pomógłby w rozwoju Polskiej piłki, ja się pytam w jaki sposób ? Gdyby awansowali zyskaliby około 40 mln zł (a przy jakieś wygranej w grupie i remisie nawet do 60 mln zł !) co skutkowałoby bezwzględną dominacją ległej na następne 2-3 lata. Nikt przy takiej kasie nie byłby w stanie im zagrozić nawet Lech Poznań czy Śląsk Wrocław.

Wkurza Mnie też to podniecanie się ległą jakby grała reprezentacja Polski, oni nie reprezentują MNIE i moich Katowic tylko WARSZAWĘ, choć trzeba przyznać że oprawa robi wrażenie.

 

Teraz mam nadzieje że wdupią wszystko w LE i skończy się "Warszawski sen".



#133 Eric Cantona

Eric Cantona
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 28 sierpień 2013 - 09:20

Liga Europy, to polska rzeczywistość. Liga Mistrzów nie dla nas jeszcze długo, długo. Co mecz Legia wychodziła posrana i w pierwszej połowie paraliż. Steaua doskonale to wiedziała i szybkie 2 bramki ustawiły mecz. Szachtior Karaganda jak dzisiaj awansuje, to znowu felietoniści będą rozkminiać, dlaczego piłkarze z Azji ze śmiesznym budżetem są w LM a polski klub z dużym potencjałem tylko LE. Według mnie jest postęp, bo co rok w fazie grupowej LE jest polska drużyna a nie wiem czy pamiętacie, że wcześniej w sierpniu planowo wszyscy odpadali.



#134 kaos azul

kaos azul
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • Lokalizacjazloto-zielono-czarna Irlandia

Napisano 28 sierpień 2013 - 09:57

"Do trzech razy sztuka..."haha,mieli fure szczescia w Walii,potem cudem sieprzeslizgneli z Molde,wczoraj planowo eurowpierdol.

Dodac nalezy,ze grali z mega oslabiona Steaua(w porownaniu do zeszlego roku),uzyskali wynik marzenia na wyjezdzie(choc po 1szej polowie nic na to nie wskazywalo)i zesrali sie jak zawsze!Jeszcze moze i czekac 100 lat na lige mistrzow polski klub,w dupie to mam,jak to nie Gieksa walczy w eliminacjach,niech wpierdalaja wszyscy po kolei...Poki sie nie naucza,ze tylko praca od podstaw da jakies efekty.Sciagaja szrot co roku z zachodu,placa im krocie,jak jakis polski U21 prosto kopnie balik i ze 2 razy asystuje przy bramce to juz jest bohaterem i legenda...Popatrzcie,co sie stalo w Turcji,na Cyprze,Grecja,kiedys pilkarskjie dno a teraz mozemy im buty czyscic.A w kolejce stoja Azerbejdzan,Armenia,Gruzja i... Kazachowie haha.Kraj 36 milionow ludzi,stadiony i budzety XXI wiek,ale w glowach/umiejetnosciach  kopaczy dalej kurwa sredniowiecze.


  • świstak lubi to

#135 Bombon

Bombon
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 28 sierpień 2013 - 21:55

Celtic - Szachtior 3:0 (dwumecz 3:2, awans Celtiku)

 

Kto dziś wybrał pojedynek na Celtic Park, kosztem tego na San Siro, ten nie miał czego żałować.

 

Przez pierwsze 15 minut to była wręcz nawałnica Celticu na bramkę Szachtiora strzeżoną przez Aleksandra Mokina. Bronił niczym Budziłek, czyli pytanie retoryczne "jak to nie wpadło?". Dalsza część pierwszej połowy to ciągłe próby graczy z Glasgow, ale już nie z takim animuszem, aż przyszła 45 minuta i bomba posłana do bramki Górników przez Kris'a Commons'a.

 

3 minuty po przerwie kolejny gong Szchatiora, gol Georgiosa Samarasa, najaktywniejszego i najlepszego zawodnika meczu. I też przez pierwszy kwadrans drugiej odsłony nieustające ataki. I nastały 3 nieprawdopodobne minuty:

60 minuta - Anthony Stokes z 3 metrów uderza w słupek,

61 minuta - Strzał Dzidzica z linii bramkowej wybija Adam Mathews,

62 minuta - Po uderzeniu Finidochenki piłka ląduje na poprzeczce bramki strzeżonej przez Frasiera Forstera.

 

Celtic z wielkim animuszem dążył do zdobycia gola na wagę awansu i w 92 minucie Stokes, zrehabilitował się za fatalny kiks, mijając w polu karnym 3 obrońców w Karagandy niczym jak tyczki i zagrał do James'a  Forrest'a, a ten przypieczętował awans Celtów.

 

Wielu przed losowaniem par 4 rundy el. LM widziało w Celticu jako idealnego rywala dla Legii. Z przebiegu dwumeczu powiem tak - Celtic zagrał jak typowy Celtic - beznadziejnie na wyjeździe i genialnie u siebie. Jednak i w Kazachstanie, i na Celtic Park, kto widział ten wie, że The Boys by zniszczyli kondycyjnie Legionistów. Szachtior, który znacznie lepiej prezentuje się od Warszawian i piłkarsko, i fizycznie, nie nadążali za świetnie dysponowanymi Szkotami. 8-my awans Celticu do fazy grupowej Ligi Mistrzów stał się zatem faktem i zasłużenie w niej zagrają.



#136 Pablito

Pablito
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 28 sierpień 2013 - 22:39

Dopóki w topową drużynę nie zacznie inwestować prywatny inwestor-pasjonat, to do tego czasu będzie chujnia. Gdyby Wojciechowsk miał nieco więcej oleju w głowie i zamiast śmiesznej protistuty kupił np. Śląsk Wrocław, to już dziś grałby w LM. Wsparcie miasta, stadion itd. Jak w klubie mogą mówić: "będą wzmocnienia po awansie do LM"? Wzmocnienia robi się na awans a nie po awansie. Cupiał potrafił stworzyć konkretną drużynę, opartą na Polakach i reprezentantach kraju - zajebiście się ich oglądało. LE to szczyt umiejętności.



#137 Luke Skywalker

Luke Skywalker
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 28 sierpień 2013 - 23:47

Pokazują kajś Śląsk jutro? Wiadomo, że 1:4 jest nie do odrobienia z takim zespołem jak Sevilla, ale pewnie Śląsk pokaże fajną piłke ;) 

Co do Legii to jednak dobrze, że odpadła. Kasa z CL zapewniłaby im dominację w ekstraklasie na najbliższe kilka lat i ani Lech ani Śląsk by nie dali rady z nimi walczyć. Ale w Lidze Europy fajnie jakby wygrali kilka meczy, może awans z grupy? Oczywiście "nie życzę" sukcesu 7egłej bo na niego nie zasługuje ale niech zdobywają punkty do rankingu dla polskich klubów w tym dla Górnika i kiedyś GieKSy.  :hihi: 

A co do Lecha to jest po prostu niewiarygodne jak w ciągu 3 lat można zniszczyć fantastyczny zespół. Lewandowskiego, Peszke, Stilica, Rudneva zastąpili Ślusarskimi i innymi Rumakami, masakra jak można prowadzić tak fatalną politykę transferową. Szkoda bo przez 2 bardzo dobre sezony w Europie, Lech wypracował sobie dobrą pozycję i rozstawienie a za rok 1 świetny sezon i co za tym idzie wiele punktów im zabiorą... Swoją drogą nie było jeszcze decyzji o wykluczeniu Lecha z pucharów za ten transparent? 

I mam nadzieję, że tego sezonu (a konkretnie wiosny) Górnik już nie odpuści i zagrają w pucharach za rok. W tym sezonie spokojnie mogą rywalizować ze Śląskiem o bycie drugą siłą w polskiej piłce. Legia niestety chyba znowu zrobi majstra... 


GKS KATOWICE  &  BANIK OSTRAVA


#138 Przemosz

Przemosz
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 29 sierpień 2013 - 10:46

Na czym leci losowanie grup do LM ?



#139 Wojtas

Wojtas
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 29 sierpień 2013 - 11:00

Na czym leci losowanie grup do LM ?

 

na Eurosport



#140 Assmodeo

Assmodeo
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 29 sierpień 2013 - 12:26

Pokazują kajś Śląsk jutro?

Polsat Sport o 20:45


Amicus Optima Vitae Possessio


#141 Bombon

Bombon
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 29 sierpień 2013 - 18:46

Już za godzinę mecz Śląska z Sevillą, a już znane są 8 grup Ligi Mistrzów:

 

Grupa A: Manchester United, Szachtar Donieck, Bayer Leverkusen, Real Sociedad

 

Grupa B: Real Madryt, Juventus Turyn, Galatasaray Stambuł, FC Kopenhaga

 

Grupa C: Benfica Lizbona, Paris Saint-Germain, Olympiakos Pireus, RSC Anderlecht

 

Grupa D: Bayern Monachium, CSKA Moskwa, Manchester City, Viktoria Pilzno

 

Grupa E: Chelsea Londyn, Schalke 04 Gelsenkirchen, FC Basel, Steaua Bukareszt

 

Grupa F: Arsenal Londyn, Olympique Marsylia, Borussia Dortmund, SSC Napoli

 

Grupa G: FC Porto, Atletico Madryt, Zenit Sankt Petersburg, Austria Wiedeń

 

Grupa H: FC Barcelona, AC Milan, Ajax Amsterdam, Celtic Glasgow

 

Sporo uzbiera się standardowo mecze "bez emocji", ale są też takie, które warto czekać. Dla mnie najlepsze pary to Real - Juventus i Celtic - Barcelona.



#142 19mózG64

19mózG64
  • SK1964

Napisano 29 sierpień 2013 - 19:08

Jak wygląda sytuacja w meczu APOELu? Stawiałem 1X i jedynie to mi zadupia aktualnie. Widzę suche staty ale to nie zawsze odzwierciedla przebieg spotkania.

 

 

F G i H ciekawe grupy no i starcie Juve- Real pewnie też na poziomie będzie.


Kto kocha ten wierzy

GKS KATOWICE!

 

"Zrobimy wszystko by klub zagrał w Ekstraklasie, bo dla metropolii to wstyd, by tylko jedna drużyna grała w Ekstraklasie"


#143 roGal

roGal
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 29 sierpień 2013 - 19:09

Grupa

Sporo uzbiera się standardowo mecze "bez emocji", ale są też takie, które warto czekać. Dla mnie najlepsze pary to Real - Juventus i Celtic - Barcelona

Arsenal - BVB



#144 Waldas

Waldas
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 29 sierpień 2013 - 19:09

Grupa H jest ciekawa, najbardziej "markowa" (kilka lat temu mogłaby być prawdziwą grupą śmierci). Dla mnie ciekawe pary to: Real- Juventus, Bayern- Man City, Barcelona- Milan i ze względu na polskie akcenty Arsenal- Borussia.



#145 Studi

Studi
  • SK1964
  • LokalizacjaDortmund

Napisano 29 sierpień 2013 - 19:13

Borussia 2 te same rywale co 2 lata temu. Wtedy ostatnie miejsce grupy bylo. tym razem zamiast Olympiacos dostali Napoli.


A.C.A.B.
FC BRIGADE GERMANY

#146 19mózG64

19mózG64
  • SK1964

Napisano 29 sierpień 2013 - 19:33

Jak wygląda sytuacja w meczu APOELu? Stawiałem 1X i jedynie to mi zadupia aktualnie. Widzę suche staty ale to nie zawsze odzwierciedla przebieg spotkania.

 

 

F G i H ciekawe grupy no i starcie Juve- Real pewnie też na poziomie będzie.

I co się stało w meczu Alkmaar że przerwali mecz? Pogoda, race czy jakieś inne zdarzenie?


Kto kocha ten wierzy

GKS KATOWICE!

 

"Zrobimy wszystko by klub zagrał w Ekstraklasie, bo dla metropolii to wstyd, by tylko jedna drużyna grała w Ekstraklasie"


#147 PRT

PRT
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaMysłowice

Napisano 29 sierpień 2013 - 20:27

koniec marzeń, koniec złudzeń



#148 Guest_Ligota_*

Guest_Ligota_*
  • Anonimowi

Napisano 29 sierpień 2013 - 20:30

I co się stało w meczu Alkmaar że przerwali mecz? Pogoda, race czy jakieś inne zdarzenie?

 

 

 

 

mecz przerwany w 59. minucie przy stanie 0-1 z powodu pożaru na stadionie

 

 

Odnośnie grupy H, który to już raz ACM gra w grupie z Barą, to już taka tradycja...



#149 Wojtas

Wojtas
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 29 sierpień 2013 - 20:49

 

Sporo uzbiera się standardowo mecze "bez emocji", ale są też takie, które warto czekać. Dla mnie najlepsze pary to Real - Juventus i Celtic - Barcelona.

 

W czym Celtic-Barcelona są najlepszą parą ?? Przecież to będzie rzeź niewiniątek



#150 marcel0001

marcel0001
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 29 sierpień 2013 - 21:35

W czym Celtic-Barcelona są najlepszą parą ?? Przecież to będzie rzeź niewiniątek

Bez przesady, wiadomo że Celtic wygra, ale żeby od razu rzeź niewiniątek? :)


  • Foxu lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych