Skocz do zawartości


Zdjęcie

Katowice - Nasze Miasto


3839 odpowiedzi w tym temacie

#3726 Budus

Budus
  • SK1964
  • LokalizacjaWitosa

Napisano 03 kwiecień 2024 - 14:45

Wylądował na 48h chyba na dołku, pogryzł policjanta, założyli im niebieską kartę i miał promil - to wszystko w Wielki piątek lub sobotę.

Żona zadzwoniła na psy

#3727 Stęga

Stęga
  • SK1964
  • LokalizacjaPiotrowice

Napisano 03 kwiecień 2024 - 14:45

parafrazując słynną "łódzką wojnę na murach" - Dawid Durał myślał, że "niebieska karta" to karta kibica ruchu



#3728 DML

DML
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 03 kwiecień 2024 - 14:56

Ojoj. A taki był ładny, amerykański. Szkoda :D

#3729 Buziol

Buziol
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBederowiec

Napisano 03 kwiecień 2024 - 16:21

Mogliby myśliwi z flintami przyjść na protest 😀


Najlepiej z dwururkami 😃

#3730 Gumiś

Gumiś
  • SK1964
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 03 kwiecień 2024 - 21:03

To ten Durał co wyzywał nas od bandytów że malujemy po ścianach w Kato ?? Oj jaka szkoda
  • mustafa i BGC1964 lubią to

#3731 machete

machete
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 04 kwiecień 2024 - 08:41

Na reszcie, oby Dural w końcu zniknął z polityki.
Swoją drogą mamy jakiś swoich kandydatów?
Na prezydenta jedyna dla nas dobra opcja do Krupa, a do rady miasta na południu ktoś od nas startuje oprócz Andruta?
Można gdzieś sprawdzać kto jak głosował w sparawie stadionu albo w sprawach budżetu dla GieKSy?

#3732 Łysy

Łysy
  • SK1964

Napisano 05 kwiecień 2024 - 21:59

Unikam debat o polityce jak ognia ale muszę się odezwać Krupa - dobry, to chyba jakaś abstrakcja. Gdybym miał kasy jak lodu i kupiłbym GieKSę to jemu, i Oszukowi zrobiłbym dożywotni zakaz wejścia na wszystkie obiekty sportowe w K-ce. Patodeweloperski i antysportowy prezydent nr 1 w Polsce.
  • kris80 lubi to

#3733 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 06 kwiecień 2024 - 05:38

antysportowy prezydent nr 1 w Polsce
 

 

Gość, który wspiera niezmiennie nasz klub od lat, buduje stadion, hale i moze nawet hale do sportow zimowych nazywasz antysportowym? Ciekawe jakbys nazwał takiego Durała itp.? Krupa nie jest krystaliczny, ale oczy by nam sie otworzyly jakbysmy dostali kogos z platformy/lewicy itp. 


"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#3734 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Napisano 06 kwiecień 2024 - 06:01

To jest właśnie najgorsze w tym wszystkim. Bo jak by się kierować interesem miasta to nigdy nie powinno się na Krupę głosować. Ale w tym wszystkim jest jeszcze GKS. I nie ma co ukrywać, że z tyłu głowy jest, że jak ktoś przyjdzie nowy to skończy z kasą na GieKSe.
Więc ja wolę kogoś takiego niż kogoś gdzie potem może człowiek żałować.
chociaż Krupa już za sam węzeł drogowy na Gisziwcu nigdy nie powinien dostać mojego głosu.
  • Buziol lubi to

#3735 Łysy

Łysy
  • SK1964

Napisano 06 kwiecień 2024 - 07:55

Jeszcze raz podkreślę -Antysportowy, bez chwili zastanowienia.

 

Ile lat za jego kadencji czekamy na stadion?

Inne małe miasta i miasteczka już dawno wybudowały stadiony, baseny, lodowiska niezależnie czy prezydenci byli z lewej czy prawej.

o Społecznym podejściu  to nawet nie pisze- nie przypadkiem ludzie uciekają z Ka-ce jako miejsca do mieszkania na stałe


  • Krzyś i Buziol lubią to

#3736 Toczmek89

Toczmek89
  • SK1964
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 06 kwiecień 2024 - 08:12

To jest właśnie najgorsze w tym wszystkim. Bo jak by się kierować interesem miasta to nigdy nie powinno się na Krupę głosować. Ale w tym wszystkim jest jeszcze GKS. I nie ma co ukrywać, że z tyłu głowy jest, że jak ktoś przyjdzie nowy to skończy z kasą na GieKSe.
Więc ja wolę kogoś takiego niż kogoś gdzie potem może człowiek żałować.
chociaż Krupa już za sam węzeł drogowy na Gisziwcu nigdy nie powinien dostać mojego głosu.

 

Tak się zastanawiam, jaki jest w takim razie interes miasta?

 

Bo uwierz mi, ale działania Krupy wśród lokalnych samorządów są wysoko oceniane (mam na myśli Gminy niedalekie)


  • Zielu88 lubi to

#3737 Buziol

Buziol
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBederowiec

Napisano 06 kwiecień 2024 - 08:27

Jeszcze raz podkreślę -Antysportowy, bez chwili zastanowienia.

 

Ile lat za jego kadencji czekamy na stadion?

Inne małe miasta i miasteczka już dawno wybudowały stadiony, baseny, lodowiska niezależnie czy prezydenci byli z lewej czy prawej.

o Społecznym podejściu  to nawet nie pisze- nie przypadkiem ludzie uciekają z Ka-ce jako miejsca do mieszkania na stałe

To jest właśnie zagadkowe. Pierwszy stadion miejski (jak fandzole i gdzieś był wcześniej to mnie poprawcie) powstał w Kielcach w 2006 roku. 18 lat temu! To jest kurwa cała era. Miasto wielkości i potencjału Katowic robi to prawie dwie dekady później. Nie oceniam go całościowo ale w kwestii stadionu. 


  • Edy lubi to

#3738 BGC1964

BGC1964
  • SK1964

Napisano 06 kwiecień 2024 - 08:58

Jeszcze raz podkreślę -Antysportowy, bez chwili zastanowienia.

Ile lat za jego kadencji czekamy na stadion?
Inne małe miasta i miasteczka już dawno wybudowały stadiony, baseny, lodowiska niezależnie czy prezydenci byli z lewej czy prawej.
o Społecznym podejściu to nawet nie pisze- nie przypadkiem ludzie uciekają z Ka-ce jako miejsca do mieszkania na stałe

Ludzie uciekają bo ich nie stać na Katowice, a nie z powodów społecznych. Nie znam nikogo co się wyprowadził z Kato z innych powodów niż kasa

#3739 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 06 kwiecień 2024 - 09:21

Jeszcze raz podkreślę -Antysportowy, bez chwili zastanowienia.

Ile lat za jego kadencji czekamy na stadion?
Inne małe miasta i miasteczka już dawno wybudowały stadiony, baseny, lodowiska niezależnie czy prezydenci byli z lewej czy prawej.
o Społecznym podejściu to nawet nie pisze- nie przypadkiem ludzie uciekają z Ka-ce jako miejsca do mieszkania na stałe


Wiadomo, że pewne rzeczy można było zrobić szybciej, ale anty sportowy nr 1 w Polsce? Bzdura totalna. Mamy 3 baseny, buduje się stadion, hala, a może i stadion zimowy. Nie wspomnę do dotowaniu GKS. Nie jest ideałem, ale zrobił dużo dobrego dla nas.

"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#3740 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 06 kwiecień 2024 - 09:23

Dodatkowo jeszcze stadion na Asnyka i lodowisko w Murckach + drogi rowerowe. Remont basenu na Brynowie i Bugli. Remonty sal szkolnych czy budowa nowych.

"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#3741 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 06 kwiecień 2024 - 10:33

Doktor włamał się na konto Juniora :chamisko:
  • Junior, griszag i Czapla lubią to
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#3742 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 06 kwiecień 2024 - 11:17

Miasto Katowice za tych dwóch kadencji Krupy dało pewnie najwięcej na zawodowy sport z wszystkich miast w Polsce. Lekko licząc, będzie to około 200-250 milionów złotych (10 lat w każdym od 20 do 27-29 milionów) na samą wielosekcyjną GieKSę, nie licząc stadionu, innych klubów (te akurat dość nisko wspierają, ale kilkadziesiąt milionów się uzbiera) oraz wielkich wydarzeń (typu jakaś siatkówka czy kolarstwo).

 

Czy są to dobrze wydawane pieniądze? To już inna sprawa, ale jednego jestem pewny - bez nich nie byłoby nas na zapleczu Ekstraklasy, nie mielibyśmy mistrzostwa Polski hokeistów czy piłkarek itd. Przecież u nas w klubie nie umieją pozyskać miliona złotych z zewnątrz.

 

Mam wrażenie, że niektórym się wydaje, że miasta w całej Polsce tak pomagają swoim klubom, a to są wyjątki. W takim Krakowie Wisła nic nie dostaje, a jeszcze płaci za wynajem stadionu na każdy mecz i to kwoty, które jakbyśmy mieli zapłacić (i nie dostać nic z miasta), to przy obecnych ludziach w klubie to z Klubu Biznesu starczyłoby na dwa mecze. 

 

***

 

Natomiast co do tego, że ludzie uciekają z Katowic, bo im się źle żyje, to ja uważam, że w większości z powodu kosztów życia - jak ktoś nie ma swojego mieszkania, to wynajem/kupno na kredyt jest bardzo drogie. Jak ktoś ucieka z powodów społecznych, bo mu się źle żyje, to pewnie dlatego, że po prostu źle mu się żyje w dużych miastach i uciekłby z każdego większego. 

 

***

 

Już abstrahując od samej GieKSy, o czym pisałem wyżej, to z miast wielkościowo takich jak Katowice (lub większych), to Katowice byłyby dla mnie dalej w ścisłej czołówce miast (z Lublinem, Szczecinem, Białymstokiem), w których chciałbym mieszkać. Zdecydowanie biją na głowę np. Kraków czy Wrocław, które są pod turystów, ale jeździj tam autem. U nas się narzeka na korki, ale tam to się dopiero stoi. 

 

***

 

I na koniec "rozważań" - i tak nie ma żadnego innego kandydata, który cokolwiek chciałby zmienić, poza tym, by jego ludzie byli u władzy. Ciężko nawet poznać, jaką wizję na Katowice mają konkurenci Krupy.


Użytkownik kosa edytował ten post 06 kwiecień 2024 - 12:47

Przyjaźń jest wszystkim!


#3743 Łysy

Łysy
  • SK1964

Napisano 06 kwiecień 2024 - 13:11

Oczywiście Panowie nie sposób się z Wami nie zgodzić ale jak na dwie kadencję to bieda całkowita , nie wiadomo co zrobiliby inni , na pewno kpina jest że baseny musiały powstać po bataliach mieszkańców i wiele obiektów sportowych powstało w wyniku B. O. A nie z czystej działalności magistratu i prezydenta. . Ścianki wspinaczkowe mają inni my nie mamy bez jednej małej biednej, aquaparki mają inni , my nie mamy, stadion mają inni my nie mamy, ile się kibice naśpiewali przed magistratem to też nic , nie zamierzam się kłaniać komuś kto dopiero teraz robi wielkie halo koło siebie a miał na to dwie kadencje. Przecież te wszystkie obiekty które mamy dzisiaj powinny powstać już dawno za Uszoka a najpóźniej na początku rządów Krupy. Mnie nie przekonacie może innych tak. Co do życia w K-ce to tanie nie jest ale tanio to już było i nie wróci. Choć i tak uważam że K-ce do życia dalej jeśli chodzi o ceny nie są takie źłe. Ceny w Gliwicach i Piekarach znajomi mają podobne a wyjechali, zresztą takich osób znam bardzo dużo. Więc tutaj punk widzenia też zależy od wielu czynników a nie tylko od kosztów życia. Można tak się przerzucać tym co za i tym co przeciw - temat rzeka. Szkoda tylko ze stadionu nie budowaliśmy Żółtej bryły dawno temu bo byłby jednym z najładniejszych i tańszych w porównaniu do cen dzisiaj ,a tak będziemy mieli stadionik raczej nie pierwszej ani nie drugiej urody, a może jednak się przekonamy do "czegoś innego". Pozdro Panowie
  • czacha lubi to

#3744 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 06 kwiecień 2024 - 13:23

Problem polega na tym, ze ty patrzysz typowo z punktu wlasnego nosa. Ty chcesz basenow, nie ma tych i to dla ciebie oznacza, ze Krupa jest zly. Ale w skali wielkiego miasta czy te baseny sa tak potrzebne? Zreszta one sa. Ile tych basenow bys chcial? Czy naprawde jest na to zapotrzebowanie? Scianke wspinaczkowa powinien robic prywatny inwestor, a nie miasto. Miasto nie jest od organizowania mieszkancom rozrywek, tylko od tworzenia przyjaznego klimatu dla biznesu. Moze nie ma na to zapotrzebowania? Prywatni inwestorzy tworza takie miejsca jak np. strzelnice, escape roomy, knajpki, place zabaw dla dzieci. Nawet virtual reality jest w Katowicach. Zreszta nie musze googlowac, zeby byc pewnym, ze scianki prywatne tez sa, bo to niemozliwe, zeby nie bylo.

Zaraz sie okaze, ze Krupa jest slaby, bo nie ma miejskiego toru kartingowego. Popadasz w przesade.

 

A gwarantuje ci, ze jakby rzadzily jakies Durały i spolka, to by byla tragedia, bo ci ludzie sa popierdoleni na punkcie tych eko rzeczy, a ona sa zle. Mielibysmy pol miasta wylaczone z ruchu i priorytetem bylaby sciezka rowerowa, co w naszym klimacie i przy specyfice Katowic byloby idiotyczna inwestycja. Do Krupy mozna miec wiele zastrzezen, ale konkurencja to bałwany. Na pewno nie byloby lepiej. Wystarczy tych ludzi posluchac, zeby wiedziec, ze oni nie maja pomyslu na zarzadzanie miastem.



#3745 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 06 kwiecień 2024 - 13:24

Przecież te wszystkie obiekty które mamy dzisiaj powinny powstać już dawno za Uszoka a najpóźniej na początku rządów Krupy.

 

Sam sobie przeczysz. Krytykujesz Krupę za powstanie nastu obiektów, bo nie zrobił tego Uszok? 

 

wiele obiektów sportowych powstało w wyniku B. O.

 

Które obiekty sportowe powstały z B.O.? Z pewnością żaden z tych, które wymienilismy, bo to totalnie inna półka budżetowa. 

 

aquaparki mają inni

 

 

 

U nas był wybór, jeden aquapark vs. 3 baseny. Wg mnie bardzo sensowny wybór.  

 

 

 

Co do jakości życia. Wielu moich znajomych bardzo chwali Katowice. Wg mnie miasta, które nas biją dość mocno to Wrocław, Gdańsk i mnie osobiście podoba się Toruń i bardzo fajnie swego czasu było w Gliwicach, które faktycznie z dekade tematu byly przed nami.

 

Porównanie Piekar do Katowic można skwitować jednym - wydupiej do Piekor :) 


  • Krzyś lubi to

"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#3746 blazej

blazej
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 06 kwiecień 2024 - 13:56

3 baseny a kolejne dwa w projektach.

#3747 Buziol

Buziol
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBederowiec

Napisano 06 kwiecień 2024 - 14:42

Co do jakości życia. Wielu moich znajomych bardzo chwali Katowice. Wg mnie miasta, które nas biją dość mocno to Wrocław, Gdańsk i mnie osobiście podoba się Toruń i bardzo fajnie swego czasu było w Gliwicach, które faktycznie z dekade tematu byly przed nami.

Skoro tak chwalisz Gdańsk i Wrocław, to jak w tej klasyfikacji prezentuje się Warszawa? 

 

 



#3748 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 06 kwiecień 2024 - 14:50

Warszawa dla mnie jest dramatyczna, ale tam przebywam kilka razy w roku służbowo i ciężko mi coś więcej napisać z perspektywy samochodu. 


"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#3749 Buziol

Buziol
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBederowiec

Napisano 06 kwiecień 2024 - 14:59

Ja mieszkałem w Warszawie w latach 2006-2012 i wtedy była na topie jeśli idzie o polskie miasta. Wiem to stąd, bo poznałem ludzi, którzy przenieśli się i z Wrocławia i z Krakowa do stolicy (z Poznania zresztą też).  Ale to było już 12 lat temu więc od tego czasu wiele się zmieniło zapewne (w Warszawie od tego czasu tylko bywam i raczej to inne duże miasta podgoniły ale mam za mało danych by coś merytorycznie w temacie powiedzieć).  



#3750 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 06 kwiecień 2024 - 15:40

bo ci ludzie sa popierdoleni na punkcie tych eko rzeczy, a ona sa zle.


Żeby nie było tak kolorowo to agendę 2030 Krupa promuje. Zaczyna od obowiązkowego przedmiotu w 7 klasie od "ekologii".

Plus parkingi bez zniżek dla mieszkańców ościennych dzielnic i rodzin z małymi dziećmi :D

Konszachty z deweloperami.
Bóg, Honor, Ojczyzna.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych