Skocz do zawartości


Zdjęcie

Katowice - Nasze Miasto


3836 odpowiedzi w tym temacie

#3701 niski

niski
  • SK1964
  • LokalizacjaSPS

Napisano 11 luty 2024 - 00:07

Tak na powaznie, nie znam sie, czemu nie wysiadali na Batorym? Serio psy o tym decyduja?

#3702 K..

K..
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 11 luty 2024 - 10:27

Jaki zakład krawiecki w centrum polecicie?

#3703 migot

migot
  • SK1964

Napisano 11 luty 2024 - 10:36

@niski Jak spojrzysz na mapę, to widać że z Batorego logistycznie dużo gorzej. Mnóstwo małych krętych uliczek. Z Załęża prosta droga, można zapanować nad przemarszem. Paradoksalnie czy też nie, kibice Legii byli w Chorzowie zaledwie 300m może, większość wycieczki to Katowice. dla mnie nie jest to jakaś dziwna sytuacja. Chorzów nie dzieli od Katowic 10km pól, lasów, tylko jedno wlepione w drugie, o czym ludzie zapominają.


Użytkownik migot edytował ten post 11 luty 2024 - 10:37


#3704 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 11 luty 2024 - 12:43

Jesteś pewien, że to opłacalny biznes dla nich takie autobusy podstawiać? Wlepki, rozpierdol w środku, syf.

 

Chyba, że są jakieś mechanizmy zabezpieczające na takie okoliczności...

 

Normalne umowy, pełna odpowiedzialność wynajmujących.

 

Nasze autobusy po takich wyjazdach (np. do Tych) często wyglądają lepiej niż gdy przyjechały ;) A na pewno lepiej niż po całym dniu na miejskiej trasie. 

 

Nie ma lepszego motywatora do dbania niż ewentualne płacenie kar ;) 

 

moim komentarzu chodzilo o to, ze Legia sapie do Ruchu, ze nie maja transportu na stadion. A to nie wina gospodarzy, ze nie ma tego transportu. To jest wina systemu, ale nie klubu.

 

Za to odpowiadają organizatorzy. Też byśmy pewnie sapali, choć nie zawsze spanie przynosi efekt, np. w Rzeszowie musieliśmy zapierdalać z buta. 

 

Tutaj nałożyło się wszystko - gospodarze mający w to wyjebane, ZTM mający wyjebane, psiarnia mająca wyjebane i miasto Chorzów mające wyjebane (bo blokowali Katowice) + pewnie miasto Katowice nie ogarnęło (albo miało wyjebane). 

 

***

 

Nie było mnie w Katowicach, ale zamknięte były od 16:00? Potem też chyba Legia i Zagłębie wracały na piechotę w okolicach północy (?) Chorzowską (?). Organizacyjny absurd. Kilkoma autobusami przegubowymi niczego nie zamykasz, może jedynie blokujesz na 15 minut ulicę, a tutaj był paraliż części miasta na co najmniej kilka godzin.


Użytkownik kosa edytował ten post 11 luty 2024 - 12:45

  • Jah lubi to

Przyjaźń jest wszystkim!


#3705 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 11 luty 2024 - 12:55

Tak na powaznie, nie znam sie, czemu nie wysiadali na Batorym? Serio psy o tym decyduja?

 

Mają na to decydujący wpływ. Za dużo tam się tras przecina. Niemniej psy pewnie były głównymi naciskającymi, by zostały podstawione autobusy miejskie. 


  • niski lubi to

Przyjaźń jest wszystkim!


#3706 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 11 luty 2024 - 13:50

Ta blokada to dla mnie absurd. Jedyna teoria na ten pomysł to przetestowanie jakiegoś wariantu dla służb.
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#3707 Damianos

Damianos
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 12 luty 2024 - 10:41


 

"Nie było mnie w Katowicach, ale zamknięte były od 16:00? Potem też chyba Legia i Zagłębie wracały na piechotę w okolicach północy (?) Chorzowską (?). Organizacyjny absurd. Kilkoma autobusami przegubowymi niczego nie zamykasz, może jedynie blokujesz na 15 minut ulicę, a tutaj był paraliż części miasta na co najmniej kilka godzin."

 

Pojechalem z zona do Teatru Zelaznego  na ..19.00 ;)  18.15 jechałem od Giszowca i poblokowane wszystkie zjazdy na Bocheńskiego, wjeżdzałem o Wisniowej i musiałem pokazac bilety  zeby skrecic w prawo. Chwile po mnie zamkneli i Wisniowa /chociaz nie wiadomo czemu./  Spektakl opoźnony o 45 minut.  ok. 21.30 Bochenskiego otwarta,  troche radiowozów  stalo  


Użytkownik Damianos edytował ten post 12 luty 2024 - 10:45


#3708 niski

niski
  • SK1964
  • LokalizacjaSPS

Napisano 12 luty 2024 - 11:20

Ja rozumiem, ze oczywiscie logistyka i przejscie z Zaleza na stadion jest prostsze niz z Batorego,
ale gdybym mieszal w Katowicach to bylby mega wkurwiony, ze zamykaja pol miasta bo... przyjezdzaja kibice z innego miasta, zeby isc na stadion w innym miescie, grac mecz z druzyna z innego miasta.

Ta impreza wogole nie dotyczyla Katowic, a to mieszkancy Katowic czy osoby pracujace w Katowicach najbardziej oberwaly.

Jezeli wladze miasta to akceptuja no to jest dla mnie problem.

Przyjada inni, Widzew, Lech i tez beda zamykac... ?



#3709 blazej

blazej
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 12 luty 2024 - 11:21

mamy metropolię więc pewnie niewiele do gadania mieli



#3710 Damianos

Damianos
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 12 luty 2024 - 12:03

Rozwiazania komunikacyjne w Katowicach moglyby byc lepsze, gdyby odpowiadali za to ludzie z wizja.

Dla przykladu, dlaczego jadac z Myslowic w strone A4 musze zjechac na dol na skrzyzowanie? Dlaczego od wiaduktu nad bracka nie idzie ślimak bezkolizyjny w strone Bochenskiego? Dlaczego nie zrobiono tam wielopoziomowego skrzyzowania, zeby Chorzowska mozna bylo jechac na wprost do Katowic bez swiatel?

 

Duzo pytan, malo odpowiedzi. Po prostu wyjebane w to mieli i tyle. Takie koszty to sie splacaja mega szybko, tylko nikt nie pomyslal, zeby to zrobic dobrze. Wiadomo bylo, ze ludzie beda jechali z Katowic na A4. Mecz to chuj. My po prostu mamy zle zaprojektowane drogi, bo ten co to projektuje bierze 4300zl netto, a powinien brac 17 tysiecy i robic to dobrze.

No na wtedy była wizja ;) tylko ze to było 40 lat temu .. Tam była giełda samochodowa na wysokosci Załeża. Pózniej jak chodzilem tam do szkoly  ..był wybudowany fragment Srednicowki /wtedy chyba to nie była nazwa  DTŚ / miedzy Batorym a   wiaduktem nad  Bracka.ale to było jzu pozniej 30 lat temu ;)


Użytkownik Damianos edytował ten post 12 luty 2024 - 12:08


#3711 Wierzba

Wierzba
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 12 luty 2024 - 12:16

Skończy się najprostszym z najprostych rozwiązaniem. Brak zgody na przyjmowanie kibiców gości. Chyba, że grupy autobusowe.

#3712 Jah

Jah
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHyvinkää

Napisano 12 luty 2024 - 14:17

https://www.infokato...enni-z-ukrainy/

 

Miasto Katowice wyremontuje lokale mieszkalne. Zamieszkają w nich uchodźcy wojenni z Ukrainy


cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów


#3713 Pablo NFG

Pablo NFG
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaSchiedam / Rotterdam

Napisano 12 luty 2024 - 19:15

A to nie UE sponsorowała remont mieszkań w Katowicach dla nich ?

Chyba, że to jakaś inna akcja znowu była...
______
Pozdro
Pablo

#3714 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 12 luty 2024 - 19:24

Jak wiadomo parlament europejski ma własny biznes, więc to ich prywatne pieniądze ;)
  • Jah lubi to

#3715 Jah

Jah
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHyvinkää

Napisano 12 luty 2024 - 19:31

A to nie UE sponsorowała remont mieszkań w Katowicach dla nich ?

Chyba, że to jakaś inna akcja znowu była...

Nie ma znaczenia kto. Miasto i tak poniesie związane z tym koszty.

 

Idę o zakład, że nikt nawet nie zweryfikuje czy faktycznie dana rodzina pochodzi z terenów objętych wojną.


  • Krzyś lubi to

cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów


#3716 Buziol

Buziol
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBederowiec

Napisano 12 luty 2024 - 19:38

A jak mieliby to zrobić? Dwie trzecie z nich ma lewe papiery i tak. To jest do początku do końca dziwny pomysł.



#3717 Jah

Jah
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHyvinkää

Napisano 12 luty 2024 - 19:39

Ukraińcy oszukują? Niemożliwe. Oni tacy nie są.


cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów


#3718 Przemosz

Przemosz
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 17 luty 2024 - 08:03

Towarzyszka Holland z nagrodą im. Kutza. Dla tych co nie wiedzą - nagroda od paru lat przyznawana przez Krupę, wybiera kilka osób, Talarczyk, rektor UŚ i ktoś tam jeszcze. W każdym razie TRAGEDIA kurwa mać.
Przyznanie to tej antypolskiej piździe pokazuje jak szybko Krupa przestawił wajchę i jak mocno będzie teraz wchodził w dupsko platfusom.
  • tomzkat i ToJa lubią to

#3719 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 17 luty 2024 - 08:05

Krupa od zawsze taki był, agenda 2030 od dawna jest promowana w Katowicach, a to właśnie jest opcja globalistów, szwabowców. Teraz się z tym nie kryje.

Użytkownik Bartek84 edytował ten post 17 luty 2024 - 08:05

Bóg, Honor, Ojczyzna.

#3720 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 17 luty 2024 - 10:08

Uniwersytet Śląski ma taką historię, jaka się domyślacie, że ma. Kolaboranci komunistyczni itd. Nic dziwnego te nagrody. W rankingu nie istnieją, ale w księgach IPN tak.
  • krzyzak lubi to

#3721 SKalpel

SKalpel
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 19 luty 2024 - 08:30

Towarzyszka Holland z nagrodą im. Kutza. Dla tych co nie wiedzą - nagroda od paru lat przyznawana przez Krupę, wybiera kilka osób, Talarczyk, rektor UŚ i ktoś tam jeszcze. W każdym razie TRAGEDIA kurwa mać.
Przyznanie to tej antypolskiej piździe pokazuje jak szybko Krupa przestawił wajchę i jak mocno będzie teraz wchodził w dupsko platfusom.

Przecież ci ludzie z forum samorządowe to towarzystwo wzajemnej adoracji .
Krupa i ta cała jego okołokrupowa świta klepiacych go po dupie , to platfusy i lewusy z krwi i kości.

#3722 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 15 marzec 2024 - 21:29

Wyłączenie z ruchu części ulic w związku z „Protestem Rolników i Myśliwych” w najbliższą środę 20 marca w godz. 5.00-19.00 w okolicach Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w #Katowice. Mogą wystąpić ograniczenia przejezdności pobliskimi drogami.
Ze zgłoszenia organizatorów „Protestu Rolników i Myśliwych” do Urzędu Miasta Katowice wynika, że udział w proteście weźmie ok. 200 osób i 50 ciągników. 20 marca w godz. 5.00-19.00 protestujący zamierzają zablokować ul. Jagiellońską od ul. Lompy do ul. Francuskiej z czasowymi blokadami ul. Ligonia od ul. Lompy do ul. Reymonta oraz ul. Francuskiej na odcinku pomiędzy ul. Ligonia i ul. Jagiellońską.
Osoby planujące podróż przez tę część śródmieścia Katowic prosimy o wytyczenie trasy z pominięciem okolic Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz, o ile to możliwe, pozostawienie pojazdu w jednym z Centrów Przesiadkowych i podróżowanie komunikacją zbiorową. Autobusy, których trasy biegną wskazanymi wyżej ulicami mogą być kierowane na trasy alternatywne. Szczegółowe informacje na ten temat pojawią się na stronie internetowej Zarządu Transportu Metropolitalnego metropoliaztm.pl w zakładce Komunikaty.
Do osób, które pojawią się w rejonie protestu apelujemy o bezwzględne wykonywanie poleceń służb zabezpieczających protest.
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#3723 griszag

griszag
  • SK1964

Napisano 16 marzec 2024 - 12:47

Mogliby myśliwi z flintami przyjść na protest 😀

#3724 Addie96

Addie96
  • SK1964

Napisano 03 kwiecień 2024 - 11:26

Durał politycznie spadł z rowerka

#3725 griszag

griszag
  • SK1964

Napisano 03 kwiecień 2024 - 14:42

Durał politycznie spadł z rowerka

Tzn?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych