Skocz do zawartości


Zdjęcie

Katowice - Nasze Miasto


3839 odpowiedzi w tym temacie

#3651 Jah

Jah
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHyvinkää

Napisano 07 luty 2024 - 06:34

Jak oni sprawdzają czas spędzony w scc? Bilet z numerem rejestracyjnym bierzesz do kieszeni, a nie tak jak np. pod Lidlem, zostawiasz za szybą.

Wy tak na serio? Masz zczytywanie tablic przecież, podobnie jak na parkingach podziemnych czy w Pyrzowicach. Tam jak opłacisz parking w automacie to szlaban automatycznie się podnosi, bez żadnego wkładania biletu przy wyjeździe. W gruncie rzeczy przy obecnej technologii to można by już nawet bez szlabanów zrobić, tylko ktoś by musiał udostępniać bazę danych gdzie są przypisane tablice do właściciela pojazdu.


cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów


#3652 Muerte

Muerte

    ZGF

  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 07 luty 2024 - 07:22

Niedługo w większości miejsc pojawią się szlabany. Na Zawodziu to już parkują gdzie się da nie wspominając o Biedronkach czy Aldi

#3653 Krzyś

Krzyś
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaLigota

Napisano 07 luty 2024 - 07:56

Jeden z radnych wpadł na pomysł płatnego parkowania na Ligocie (strefa C), ale szybciutko się z tego wycofał.



#3654 Simao

Simao
  • SK1964
  • LokalizacjaWolverhampton

Napisano 07 luty 2024 - 08:03

Wy tak na serio? Masz zczytywanie tablic przecież, podobnie jak na parkingach podziemnych czy w Pyrzowicach. Tam jak opłacisz parking w automacie to szlaban automatycznie się podnosi, bez żadnego wkładania biletu przy wyjeździe. W gruncie rzeczy przy obecnej technologii to można by już nawet bez szlabanów zrobić, tylko ktoś by musiał udostępniać bazę danych gdzie są przypisane tablice do właściciela pojazdu.

Tyle, że w tych miejscach o których piszesz są kamery skierowane na tablicę (na przod samochodu). Będąc wczoraj w scc (parking podziemny), nie zauważyłem kamer, które mogłyby spełniać taką rolę.
Un Club authentique a l'image de la Haute Silesie
Un Club different
Emblematique
Au coeur d'une region tres mediatisee

#3655 blazej

blazej
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 07 luty 2024 - 08:23

Tyle, że w tych miejscach o których piszesz są kamery skierowane na tablicę (na przod samochodu). Będąc wczoraj w scc (parking podziemny), nie zauważyłem kamer, które mogłyby spełniać taką rolę.


Jest kamera na pewno na wjeździe od strony Kina przed tym rondem. Na tej informacji o parkingu ile jest miejsc dostępnych więc może gdzie indziej też są.

#3656 Budus

Budus
  • SK1964
  • LokalizacjaWitosa

Napisano 07 luty 2024 - 08:29

 

 

4. Opłata Parkometrowa.
4.1. Korzystający z Parkingu zobowiązany jest:
a) rozpocząć sesję parkowania, korzystając z aplikacji mobilnej APCOA FLOW (na zasadach
wskazanych w jej regulaminie) lub
b) pobrać bilet parkingowy lub wprowadzić numer rejestracyjny Pojazdu do Parkometru,
według wskazań wynikających z informacji umieszczonej w Cenniku lub na Parkometrze
oraz – o ile wynika to z informacji umieszczonej w Cenniku lub na Parkometrze – uiścić
Opłatę Parkometrową określoną w Cenniku.
4.2. Opłatę Parkometrową uiszcza się wybierając jedną z poniższych metod płatności poprzez:
a) aplikację mobilną APCOA FLOW lub
b) wrzucenie odpowiedniej kwoty do Parkometru lub
c) dokonanie płatności elektronicznej, np. kartą płatniczą, jeżeli Parkometr umożliwia taką
metodę płatności.
4.3. Dowodem uprawnienia do parkowania Pojazdu jest:
a) rozpoczęta sesja parkowania w aplikacji mobilnej APCOA FLOW lub
b) bilet parkingowy wygenerowany przez Parkometr lub
c) wprowadzenie numeru rejestracyjnego Pojazdu do Parkometru
oraz – o ile ze wskazań wynikających z informacji umieszczonej w Cenniku lub na
Parkometrze wynika obowiązek płatności – uiszczenie Opłaty Parkometrowej zgodnie z
pkt. 4.2.
4.4. W przypadku wskazanym w pkt. 4.3. b) Korzystający z Parkingu, jest zobowiązany
umieścić bilet parkingowy za przednią szybą Pojazdu, w miejscu dobrze widocznym
z zewnątrz Pojazdu, w sposób umożliwiający odczytanie pełnej treści biletu
parkingowego .
4.5. Bilet parkingowy dotyczy wyłącznie danego Parkingu.
4.6, Opłatę Parkometrową uznaje się za wniesioną, jeżeli została zapłacona z góry, zgodnie
z informacją umieszczoną w Cenniku lub na Parkometrze, tj. niezwłocznie po rozpoczęciu
(pierwszej lub kolejnej) sesji parkowania w aplikacji mobilnej APCOA FLOW lub wraz
z wygenerowanym przez Parkometr (pierwszym lub kolejnym) biletem parkingowym. W
sytuacji gdy przewiduje się bezpłatny Czas Postoju Pojazdu, Opłatę Parkingową uznaje się
za wniesioną, jeżeli została zapłacona przed upływem bezpłatnego Czasu Postoju Pojazdu

6. Obowiązki Korzystającego z Parkingu.
6.1. Korzystający z Parkingu zobowiązany jest do dokonania czynności wskazanych w punkcie
4.1. powyżej, a w przypadkach przewidzianych w punkcie 8 również do uiszczenia Opłaty
Dodatkowej.

Użytkownik Budus edytował ten post 07 luty 2024 - 08:30


#3657 Jah

Jah
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHyvinkää

Napisano 07 luty 2024 - 09:11

Czyli każde parkowanie będzie imienne. Metadane zbierane i do koszyczka, razem z innymi :) Wszystko dla waszej wygody i waszego bezpieczeństwa!


  • cysiu lubi to

cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów


#3658 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 07 luty 2024 - 09:50

Paulek jak zwykle chciał mi dosrac, ale nie mieszkam w Katowicach, więc nie mogę jej dostać. Dla biznesu kosztuje 700zl miesięcznie. Trochę to dużo, ale no mamy segregację ludzi ma biednych i bogatych więc zrozumiałe.

Katowice urosły w siłę dzięki napływowi ludzi. Chorzów kiedyś był ciekawym miastem, a teraz jest sypialnia. Wszystko z powodu lepszej oferty miasta. Jak ktoś doda 2 do 2, to przestanie gnębić ludzi spoza miasta i wprowadzać jakieś karty mieszkańca czy parkingowe.

#3659 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 07 luty 2024 - 10:04

Zmiany są wprowadzone za późno. Jest za mało parkingów a za dużo aut i teraz idzie fala dzikich miejsc przesiadkowych. Teraz zapewne dąb bedzie zawalony, pozniej Tauzen i ta strefa płatnego parkowania bedzię sie rozrastać. Ale spokojnie ;) jeszcze kilka lat i znów przybędzie wolnych miejsc parkingowych.

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#3660 Gierdi

Gierdi
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 07 luty 2024 - 14:24

Racja, że koło SCC jest sporo małych firm i pracownicy właśnie tam sobie parkowali + pracownicy z tego nowego biurowca będą.

Więc jak ma to być parking dla klientów, to te 3h darmowe to spoko, ale powinni do paragonów (np powyżej 3-cyfrowej kwoty wydanej) drukować jakieś kody QR na przedłużenie czasu parkowania. oraz nic mnie tak nie wkurwia jak w sklepie, gdy płacisz pare stów/tys za ubrania/elektronike, i słyszysz pytanie: "doliczyć Panu reklamówke"??


  • BGC1964 lubi to

#3661 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 07 luty 2024 - 15:16

Ale jest tu sporo przyjezdnych - z Gliwic, z Czech często się słyszy itp. To weź obejdź całą Silesię, zjedz jeszcze coś i 3 godziny masz lekko wyjęte.

 

Ale za np. 6 godzin zapłacą wtedy łącznie 15 złotych. Pomijalna kwota przy takiej "wyprawie".

 

***

 

SCC zrobiła to, jak napisał Junior, typowo pod biurowce. W weekendy i święta parkowanie jest darmowe.


  • butcher lubi to

Przyjaźń jest wszystkim!


#3662 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 07 luty 2024 - 15:26

Najbardziej to parkowanie pasuje osobom co nie pracują w centrum/nie mają auta/nie mają dzieci czyli praktycznie ich nie dotyczy. Coś jak narzekające janusze u pana ból dupy nt finansowania i sytuacji GKS i stadionu.

 

I na odwrót - najbardziej darmowe parkowanie pasowało tym, którzy mają robotę w centrum i nie dotyczył ich problem zajebanych od samego rana przez ponad 8 godzin parkingów ;) 


Przyjaźń jest wszystkim!


#3663 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Napisano 07 luty 2024 - 15:43

Jest tak ja Kosa pisze.
W godzinach rannych parking pod SCC cały nabity. Centrum otwierane od 10,a o 9 setki aut.
Jedynie rykoszetem pracownicy dostali, bo muszą wykupić karty abonamentowe i to nie wszyscy, bo losowania były.
  • kosa lubi to

#3664 griszag

griszag
  • SK1964

Napisano 07 luty 2024 - 17:01

ic mnie tak nie wkurwia jak w sklepie, gdy płacisz pare stów/tys za ubrania/elektronike, i słyszysz pytanie: "doliczyć Panu reklamówke"??

w Auchanie zrywkę liczę za 25 groszy ale jak naładuje do nich owoców czy warzyw to nie są liczone. 

Następnym razem każdą z kilograma mandarynek wsadzę do osobnej zrywki i zważę :) 



#3665 Toczmek89

Toczmek89
  • SK1964
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 07 luty 2024 - 20:10

co to jest kurwa zrywka?  :szok:



#3666 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 07 luty 2024 - 20:14

Jednorazówka. 


  • Toczmek89 lubi to

"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#3667 griszag

griszag
  • SK1964

Napisano 07 luty 2024 - 21:02

co to jest kurwa zrywka? :szok:

tako epa jednorazowo co się ją zrywa z rolki

#3668 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 07 luty 2024 - 21:39

I na odwrót - najbardziej darmowe parkowanie pasowało tym, którzy mają robotę w centrum i nie dotyczył ich problem zajebanych od samego rana przez ponad 8 godzin parkingów ;)


Racja, ale jak chciałem coś załatwić w centrum to zawsze pod galerią był darmowy parking do godziny czy dwóch i spokojnie to wystarczało na załatwienie spraw.

Jeśliby decydentom zależało na rozsądnym podejściu to wprowadziliby pakiety ale tu chodzi tylko i wyłącznie o ograniczenie ilości samochodów w centrum.

Mnie to wkurza bo jak już pisałem teraz tylko ja muszę dzieci zawozić i odbierać ze szkoły, wozić po lekarzach itp. Nawet jak żona wykupi ten pakiet to jest na konkretne auto (bo mam dwa :hihi:). A z racji tego, że ma dyżury więc wtedy i tak ja muszę ich odbierać i abonament traci sens.
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#3669 paulek

paulek
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaTychy

Napisano 08 luty 2024 - 06:11

Paulek jak zwykle chciał mi dosrac, ale nie mieszkam w Katowicach, więc nie mogę jej dostać. Dla biznesu kosztuje 700zl miesięcznie. Trochę to dużo, ale no mamy segregację ludzi ma biednych i bogatych więc zrozumiałe.

Katowice urosły w siłę dzięki napływowi ludzi. Chorzów kiedyś był ciekawym miastem, a teraz jest sypialnia. Wszystko z powodu lepszej oferty miasta. Jak ktoś doda 2 do 2, to przestanie gnębić ludzi spoza miasta i wprowadzać jakieś karty mieszkańca czy parkingowe.

to moje hobby :lol:

 

więc zamelduj się w Katowicach i będziesz usatysfakcjonowany . Podobno kumaty jesteś.



#3670 Baudolino

Baudolino
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 08 luty 2024 - 14:31

Ja jestem ciekawy w jaki sposób Miasto egzekwuje opłaty parkingowe albo szczególnie te za brak opłaty parkingowej od kierowców / właścicieli aut na ukraińskich numerach.
Bo egzekwuje prawda?
  • Mayek lubi to

#3671 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 08 luty 2024 - 14:39

swego czasu kolega mial blaty UK, to pierdolil oplaty i nigdy nic nie zaplacil. Omijali go.



#3672 Budus

Budus
  • SK1964
  • LokalizacjaWitosa

Napisano 08 luty 2024 - 14:57

Ostatnio czytałem artykłu na podpobny temat ale dot. Szczecina i parkujących Niemców - do iluś tam set euro chuja mogą ścigać więc liczą jedynie straty



#3673 K..

K..
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 08 luty 2024 - 15:08

Podziwiam ludzi którzy stoją dwie godziny po pączka

#3674 Mateusz

Mateusz
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 08 luty 2024 - 19:21

Podziwiam ludzi którzy stoją dwie godziny po pączka


Trzeba być debilem żeby tyle stać.
  • Rafał, paulek i BGC1964 lubią to

#3675 BGC1964

BGC1964
  • SK1964

Napisano 08 luty 2024 - 20:53

Oni to samo mówią o nas jak jedziemy do Bytowa xd




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych