Jump to content


Photo

Katowice - Nasze Miasto


3870 replies to this topic

#3626 Mayek

Mayek
  • SK1964

Posted 07 January 2024 - 10:37

A widziałeś co odjebali w Londynie ze strefą czystego transportu?

 

daleki jestem od tych lewicowych wynalazkow, ale moze w tak duzym miescie to jest potrzebne, bo jakby kazdy jezdzil autem, to bylby dramat. 


  • Krzyś, sethe and BGC1964 like this

#3627 Jah

Jah
  • SK1964
  • LokalizacjaNankatsu | Shizuoka

Posted 07 January 2024 - 10:47

Ale na pewno Brytole nie dopuściliby do takich cudów w Unii, to był gracz na równi z Niemcami i Francją, jedyny taki. Mają wiele za uszami ale jako stabilizator byli w tym układzie potrzebni. 

Ja to kumam i masz rację, tylko tam ciągle są jazdy polityczne, co później się przekłada na ich zmienność decyzji w wielu kwestiach.


cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów

#3628 Jah

Jah
  • SK1964
  • LokalizacjaNankatsu | Shizuoka

Posted 07 January 2024 - 10:54

A widziałeś co odjebali w Londynie ze strefą czystego transportu?
https://smoglab.pl/l...mowanie-diesla/

Czytam właśnie tweeta Khana:

 

 

    We know there's evidence of the consequences of air pollution.

    We know there's evidence that ULEZ works.

    I can't stand by whilst children's lungs are stunted and Londoners are dying prematurely.#ULEZExpansion #CleanAir

    pic.twitter.com/rFsTXftdUR
    — Sadiq Khan (@SadiqKhan) August 29, 2023

 

Od razu wiadomo, że jak powołuje się na "zdrowie dzieci" to cała reszta jest jednym wielkim farmazonem. Że ludzie nadal się na to łapią to jest nie do wiary.

 

Emisja spalin samochodowych ma minimalny\zerowy wpływ na środowisko i zdrowie ludzi. Takie są fakty. Silniki benzynowe to konstrukcje rozwijane latami, których efektywność jest wyciągnięta pod sam korek.

 

10 największych kontenerowców świata, nadal używających mazut jako paliwa, generuje więcej zanieszczyszczeń niż wszystkie samochody tej planety razem wzięte.

Ale plebs musi wierzyć, że to ich auta są problemem i plastikowe słomki do kawy icon_lol.gif

 

Ciekawe czy ta ciapata kurwa tak samo przejmowała się płucami dzieci jak kazano im chodzić przez ponad rok w maseczkach na ryju.


Edited by Jah, 07 January 2024 - 10:55.

  • Junior, tomzkat, Mateusz and 2 others like this
cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów

#3629 Fuhrer

Fuhrer
  • SK1964

Posted 07 January 2024 - 12:07

Przecież UK to największy podżegacz wojenny i to oni storpedowali klepnięty już traktat pokojowy Rosji i Ukrainy. A do tego ciągle tam wybierani do rządzenia są totalne debile.

 

No jasne, że to podżegacz wojenny i wg Mackiewicza czwarty rozbiorca Polski. Natomiast wolę ich wewnątrz UE niż na zewnątrz, bo stanowili jakąś przeciwwagą dla Niemiec. 


  • Jah likes this

#3630 Foxu

Foxu
  • SK1964
  • LokalizacjaEdinburgh

Posted 07 January 2024 - 16:30

Czytam właśnie tweeta Khana:

 

 

Od razu wiadomo, że jak powołuje się na "zdrowie dzieci" to cała reszta jest jednym wielkim farmazonem. Że ludzie nadal się na to łapią to jest nie do wiary.

 

Emisja spalin samochodowych ma minimalny\zerowy wpływ na środowisko i zdrowie ludzi. Takie są fakty. Silniki benzynowe to konstrukcje rozwijane latami, których efektywność jest wyciągnięta pod sam korek.

 

10 największych kontenerowców świata, nadal używających mazut jako paliwa, generuje więcej zanieszczyszczeń niż wszystkie samochody tej planety razem wzięte.

Ale plebs musi wierzyć, że to ich auta są problemem i plastikowe słomki do kawy icon_lol.gif

 

Ciekawe czy ta ciapata kurwa tak samo przejmowała się płucami dzieci jak kazano im chodzić przez ponad rok w maseczkach na ryju.

 

Cale szczescie niewiele ludzi sie na ta jego gadke lapie. W Londynie te ich kamery sa wycinane na potege. Najsmieszniejsze, ze "brygady" podjezdzaja na rowerach i wycinaja to katowkami na baterie. Bywaja okresy, ze prawie 1/3 jest nie sprawna. Stawiaja w zamian mobilne kamery (na vanach) to one musza miec ochrone, bo dochodzi do linczow.

W Edi stworzyli niedaleko mojej roboty strefe z ograniczonym ruchem kolowym, postawili kamery, zeby czytala rejestracje. Oczywiscie kamera jest wycieta juz.


  • Jah likes this

#3631 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Posted 12 January 2024 - 09:14

UWAGA! 🚨Całkowicie zablokowana Drogowa Trasa Średnicowa w kierunku Katowic – to efekt porannego zdarzenia z udziałem dwóch samochodów ciężarowych w okolicy marketu Auchan na wysokości katowickiego Osiedla Tysiąclecia. Utrudnienia drogowe potrwają kilka godzin - informuje policja.🚔
W przeciwną stronę zablokowany jest jeden pas.
Policja wytyczyła objazdy. Kierowcy mogący dziś uniknąć przejazdu przez ten rejon powinni wybrać alternatywne trasy, a jadąc w stronę centrum Katowic od strony Chorzowa, należy liczyć się ze sporymi utrudnieniami i do planowanego czasu podróży doliczyć spory zapas. 🚓
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#3632 Hans1964

Hans1964
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 13 January 2024 - 17:51

.

#3633 butcher

butcher
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 23 January 2024 - 19:41

Dawid Durał ogłosił start w wyborach na prezydenta Katowic. W mieście zawiązała się nowa koalicja

 

W poniedziałek 22 stycznia Dawid Durał zapowiedział swój start w wyborach na prezydenta Katowic. Radny jest kandydatem opozycyjnej koalicji, którą tworzą Polska 2050, Ruch Autonomii Śląska i Kato Protest.

 

W Katowicach zawiązała się nowa koalicja

 

W poniedziałek 22 stycznia na placu przed Spodkiem odbyła się konferencja prasowa związana z tegorocznymi wyborami samorządowymi. Polska 2050 Szymona Hołowni w obecności dziennikarzy ogłosiła zawiązanie opozycyjnej koalicji z Ruchem Autonomii Śląska oraz Katoprotestem - grupą społeczników, którzy krytycznie odnoszą się do działań obecnych władz miasta.

 

- Drugim imieniem tego porozumienia jest alternatywa. Dziś ja, ale sądzę, że też mieszkańcy Katowic mają poczucie, że takiej alternatywy i świeżości spojrzenia w ostatnich latach brakowało - mówił Jerzy Gorzelik, lider Ruchu Autonomii Śląska.

Nowopowstała koalicja przedstawiła także główne postulaty swojego programu wyborczego. W "Pięciu punktach dla Katowic" znalazły się: ład przestrzenny, środowisko i mieszkalnictwo, bezpieczeństwo, komunikacja społeczna, transport publiczny i współpraca zagraniczna.

 

Michał Gramatyka, poseł Polski 2050 podkreślił, że podczas kampanii dla komitetu najważniejszy będzie dialog z mieszkańcami Katowic i zrozumienie ich potrzeb.

 

Dawid Durał kandydatem na prezydenta Katowic

 

Nowa koalicja "Katowice 20250" przedstawiła również swojego kandydata na prezydenta Katowic. Jest nim Dawid Durał - radny niezrzeszony, który do rady miasta dostał się z listy Koalicji Obywatelskiej, ale niedługo później opuścił szeregi klubu. To absolwent Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i strażak-ochotnik, który pracuje jako specjalista ds. ochrony przeciwpożarowej.

 

Durał w mieście zasłynął jako radny niepokorny, który często i gęsto krytykował działania władz Katowic. Jego nie kompromisowa postawa ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników.

 

Z ramienia koalicji do rady miasta wystartować ma kilkunastu kandydatów. Nie wszystkie nazwiska zostały ujawnione. Wiadomo, że na listach znajdą się Jacek Tomaszewski z rady dzielnicy Ligota-Panewniki, a także Mikołaj Buszman, Aleksandra Szczepańska i Piotr Ziegler z Katoprotestu.

 

 

 

==================

 

Obecny prezydent klub ma w powazaniu. Chyba największy kontrandytat (choć ciekawe co PiS wymyśli) to smród. No klimat dla sportu mamy zajebisty  :dead:  :dead:  :dead:



#3634 Mayek

Mayek
  • SK1964

Posted 23 January 2024 - 19:58

Plankton polityczny. A RAŚ to przyjaciele PO=niemieckie ciagoty, wiec tez nie maja juz poparcia Ślązaków. Można spac spokojnie w kontekscie GieKSy.



#3635 griszag

griszag
  • SK1964

Posted 23 January 2024 - 23:41

Może byśmy jako kibice jakiegoś swojego kandydata wystawili  :hihi:



#3636 Jah

Jah
  • SK1964
  • LokalizacjaNankatsu | Shizuoka

Posted 24 January 2024 - 01:17

Andrut jeszcze nie gotowy, ale końcowo przypuści kiedyś atak :hihi:


  • cysiu, Zbig, Krzyś and 4 others like this
cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów

#3637 Sonny

Sonny
  • SK1964

Posted 04 February 2024 - 08:57

Silesia City Center wprowadziła płatne parkowanie. Do 3 godzin jest za darmo, 4, 5 i 6 kosztują po 5 zł za godzinę, a każda kolejna po 10 zł. W weekendy parking za darmo, a abonament za miesiąc 250 zł.



#3638 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Posted 06 February 2024 - 18:12

Dobre ceny, myślę, że będą chętni na takie abonamenty, jeśli tam pracują/mieszkają (i nie mają kaj zaparkować).


Przyjaźń jest wszystkim!


#3639 Gierdi

Gierdi
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 06 February 2024 - 20:45

Dobre ceny? Jak do lutego mieli parkownie bez abonamentów :lol:



#3640 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Posted 06 February 2024 - 21:26

No a teraz nie mają i co to zmienia? To, że kiedyś było za darmo, to znaczy, że ma być zawsze?

 

250 złotych za miesiąc w takim miejscu, gdy jest ci to naprawdę potrzebne, to dobra cena.

 

Jak nie jest ci potrzebne albo nie chcesz wydawać 250 złotych, to zawsze możesz jeździć po osiedlu i szukać miejsca. Albo jechać komunikacją miejską. Albo iść na piechotę. 

 

Dla klientów też spoko ceny - trzy godziny za darmo, a jak się jest dłużej to pomijalne 5 złotych za godzinę, choć może to na start i będą obserwować zapełnienie parkingu i próbować podnosić, jeśli za często będzie 100 proc.

 

Totalnie nie wiem, skąd się bierze przeświadczenie tak wielu ludzi, że parkingi powinny być za darmo.


Edited by kosa, 06 February 2024 - 21:27.

Przyjaźń jest wszystkim!


#3641 Mayek

Mayek
  • SK1964

Posted 06 February 2024 - 21:38

To co ty mowisz Kosa to jest racja, z jednym ale po mojej stronie. Robi sie u nas system kastowy, ze jak kogos stac, to moze zaparkowac. Czy to jest dobry trend? Placimy podatki na rozne rzeczy, potem placimy od podatkow podatki, potem jeszcze oplaty i jeszcze daniny, a na koncu jeszcze za parking. Zaraz bedzie podatek od elektrykow, bo nie placimy go w paliwie wprost. Pozniej podatek katastralny, potem od dziedziczenia i co tam jeszcze? Jeszcze sie jakis podatek od podatku znajdzie.

 

I nie chodzi o SCC, bo to prywatny parking, ale cale Katowice zaraz beda strefa platnego parkowania. Ludzie placa w tym miescie podatki, czynsze, wydaja tu pieniadze, zarabiaja, region sie rozwija, a potem w nagrode sa oplaty za wszystko. Zaraz Unia dopieroli 59 podatek, potem Polska jeszcze 27 doda i bedziemy jebac na podatki.

 

A final bedzie taki, ze i tak umrzesz, bo cie NFZ nie wyleczy, a bedziesz jezdzic po rozjebanych drogach, ktore sa zrobione byle jak. Ilez moze byc tych przeroznych oplat za chec normalnego zycia? Podatek od oddychania w miescie bedzie, a jak nie chcesz placic, to jedz na wies.

 

edit: czytalem juz takie glosy, ze jak cie stac na auto, to plac. To tak mozna zawsze powiedziec, ze jak cie stac. No w koncu kogos stac nie bedzie, ale ten bez auta juz nie bedzie zauwazony, ze go nie ma, bo juz go nie stac. My jestesmy jak Hong Kong, ze brakuje nam miejsca, czy po prostu prowadzona jest zła gospodarka mieniem publicznym?


Edited by Mayek, 06 February 2024 - 21:39.

  • tomzkat, Krzyś, marcin_89 and 1 other like this

#3642 Jah

Jah
  • SK1964
  • LokalizacjaNankatsu | Shizuoka

Posted 06 February 2024 - 21:49

To co ty mowisz Kosa to jest racja, z jednym ale po mojej stronie. Robi sie u nas system kastowy, ze jak kogos stac, to moze zaparkowac. Czy to jest dobry trend? Placimy podatki na rozne rzeczy, potem placimy od podatkow podatki, potem jeszcze oplaty i jeszcze daniny, a na koncu jeszcze za parking. Zaraz bedzie podatek od elektrykow, bo nie placimy go w paliwie wprost. Pozniej podatek katastralny, potem od dziedziczenia i co tam jeszcze? Jeszcze sie jakis podatek od podatku znajdzie. I nie chodzi o SCC, bo to prywatny parking, ale cale Katowice zaraz beda strefa platnego parkowania. Ludzie placa w tym miescie podatki, czynsze, wydaja tu pieniadze, zarabiaja, region sie rozwija, a potem w nagrode sa oplaty za wszystko. Zaraz Unia dopieroli 59 podatek, potem Polska jeszcze 27 doda i bedziemy jebac na podatki.

 

Bardzo, bardzo dobrze. Ludzie tak głosują, to niech mają! Chcą biedy i ubóstwa, to są im podawane na talerzu. ELEGANCKO.

 

System kastowy działa w Emiratach i ma się świetnie. Są ludzie majętni i jest plebs chodzący w bamboszach po budowie. Z tą tylko różnicą, że tam plebsowi nikt nigdy prawa do głosu nie dał. A u nas plebs, co zaraz będzie chodził w bamboszach, miał prawo głosu i zagłosował przeciwko własnym interesom jako jednostki.

 

Jestem za systemem kastowym, jestem za rozwarstwieniem społeczeństwa, jestem za tym aby plebs w końcu zapłacił za swoje idiotyczne decyzje. Inaczej jak przez biedę się nie da.

 

Dopiero wtedy jak to wszystko pierdolnie i do ludzi dojdzie jak są dymani (na właśne życzenie) - będzie można budować jakiś normalny system i ustrój.

 

Póki co plebs jeszcze lewituje i nawet o tych podatkach od podatków co napisałeś sobie nie zdaje sprawy. To jest najzwyklejszy w świecie system niewolniczy. Ludzie się smieją z serialu "1670" na Netflixie, a są jebani jeszcze bardziej jak chłopi przez szlachtę w tamtych czasach.


Edited by Jah, 06 February 2024 - 21:50.

cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów

#3643 Mayek

Mayek
  • SK1964

Posted 06 February 2024 - 22:00

Tylko ze jak plebs bedzie mial przejebane, to potem bedzie rewolucja, ktora dosiegnie tych co maja ciut lepiej. Tych naprawde bogatych to nie dosiegnie. A ci, ktorzy probuja cokolwiek zrobic to tez sie dojezdza. Skoro na minimalnej dostaje sie 70% tego co nauczyciel, to wiadomo, dokad to wszystko zmierza.

 

Mnie naprawde dziwi, ze ktos nie zauwaza tego, ze te postepujace oplaty to nie jest nic dobrego. Nie ma miejsca w Katowicach na pietrowy parking? Jest. Np. przy centrum przesiadkowym. Tylko nie za 10zl za godzine z jakas automatyka, tylko po prostu pietrowy parking z wyjazdami zawijanymi. U nas sie tak nie da. Nie da sie postawic betonowej konstrukcji z oplata 2zl za godzine, bo trzeba dopierdolic 10zl, zeby nikt nie korzystal. A kurwa. Znowu te same tematy. Czlowiek sie od razu denerwuje ;)

 

W ogole to zaraz wszyscy bedziemy plebsem. Jak ktos zarabia malo, to ma naprawde przejebane i to, ze na wlasne zyczenie, to nie ma tutaj znaczenia.


Edited by Mayek, 06 February 2024 - 22:01.

  • BGC1964 likes this

#3644 Jah

Jah
  • SK1964
  • LokalizacjaNankatsu | Shizuoka

Posted 06 February 2024 - 22:17

Tylko rewolucja może naprawić ten chory świat i system. Nie ma innej opcji.

 

Każda dziedzina życia jest przepełniona fałszem i zgniłą korupcją.


cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów

#3645 griszag

griszag
  • SK1964

Posted 06 February 2024 - 22:24

No a teraz nie mają i co to zmienia? To, że kiedyś było za darmo, to znaczy, że ma być zawsze?

250 złotych za miesiąc w takim miejscu, gdy jest ci to naprawdę potrzebne, to dobra cena.

Jak nie jest ci potrzebne albo nie chcesz wydawać 250 złotych, to zawsze możesz jeździć po osiedlu i szukać miejsca. Albo jechać komunikacją miejską. Albo iść na piechotę.

Dla klientów też spoko ceny - trzy godziny za darmo, a jak się jest dłużej to pomijalne 5 złotych za godzinę, choć może to na start i będą obserwować zapełnienie parkingu i próbować podnosić, jeśli za często będzie 100 proc.

Totalnie nie wiem, skąd się bierze przeświadczenie tak wielu ludzi, że parkingi powinny być za darmo.

Parkingi prawem, nie towarem !

#3646 Simao

Simao
  • SK1964
  • LokalizacjaWolverhampton

Posted 06 February 2024 - 22:26

Jak oni sprawdzają czas spędzony w scc? Bilet z numerem rejestracyjnym bierzesz do kieszeni, a nie tak jak np. pod Lidlem, zostawiasz za szybą.
Un Club authentique a l'image de la Haute Silesie
Un Club different
Emblematique
Au coeur d'une region tres mediatisee

#3647 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Posted 06 February 2024 - 23:21

Zgodzę się z Maykiem, tu nie chodzi o same opłaty tylko ich wysokość, która ma spowodować zmniejszenie natężenia ruchu samochodowego w centrum.

Jah, plebsu to nic nie nauczy. Wmówi się mu, że to dla dobra planety i to przełknie. A rewolucje niosą tylko śmierć i zdziczenie. Jak już to kontrrewolucja.

Co do samego parkowania to pomijając już te pojebane ceny to kolejną głupotą jest też przypisanie jednego samochodu do jednej osoby.

Najbardziej to parkowanie pasuje osobom co nie pracują w centrum/nie mają auta/nie mają dzieci czyli praktycznie ich nie dotyczy. Coś jak narzekające janusze u pana ból dupy nt finansowania i sytuacji GKS i stadionu.
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#3648 butcher

butcher
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 07 February 2024 - 00:01

Jak oni sprawdzają czas spędzony w scc? Bilet z numerem rejestracyjnym bierzesz do kieszeni, a nie tak jak np. pod Lidlem, zostawiasz za szybą.

 

ale ten nr rejestracyjny wpisujesz w automacie, czyli gdzieś "w systemie" się zapisuje do której godziny masz opłacony parking. W lidlu tylko wciskasz "ok" i pewnie dlatego musi być za szybą.

 

P.S. A jak to jest przy dopłacie? Szlabanów nie ma, to jak Cię nikt nie chyci, to możesz sobie wyjechać, czy musisz iść do automatu dopłacić? A jak Cię chycą 20 minut po czasie, to możesz jeszcze dopłacić, czy już tylko dopłacić to tą karę. Albo w ogóle tylko z góry to musisz wiedzieć ile będziesz tam stać?

 

A dwa. Dla "lokalnych" klientów 3 godziny są ok. Ale jest tu sporo przyjezdnych - z Gliwic, z Czech często się słyszy itp. To weź obejdź całą Silesię, zjedz jeszcze coś i 3 godziny masz lekko wyjęte. Ciekawe czy to jakoś wpłynie na ruch tam... Albo co z kinem? Ostatni film Scorsese trwał 3,5h, a gdzie reklamy  :czytaj:  nie widziałem nigdzie info, czy jest jakieś przedłużenie podobnie jak w GK w Multikinie?



#3649 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Posted 07 February 2024 - 04:17

Z parkingów przy SCC zrobiło się centrum przesiadkowe i parking dla okolicznych biurowców. Ostatnio byłem w SCC ok. 12 i faktycznie parkingi pozajmowane prawie jak w weekend. Dlatego nie dziwi mnie decyzja SCC o wprowadzeniu płatnego parkowania, bo zrobili ukłon w stronę klienta. 


  • kosa likes this

"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#3650 paulek

paulek
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaTychy

Posted 07 February 2024 - 06:06

To co ty mowisz Kosa to jest racja, z jednym ale po mojej stronie. Robi sie u nas system kastowy, ze jak kogos stac, to moze zaparkowac. Czy to jest dobry trend? Placimy podatki na rozne rzeczy, potem placimy od podatkow podatki, potem jeszcze oplaty i jeszcze daniny, a na koncu jeszcze za parking. Zaraz bedzie podatek od elektrykow, bo nie placimy go w paliwie wprost. Pozniej podatek katastralny, potem od dziedziczenia i co tam jeszcze? Jeszcze sie jakis podatek od podatku znajdzie.

 

I nie chodzi o SCC, bo to prywatny parking, ale cale Katowice zaraz beda strefa platnego parkowania. Ludzie placa w tym miescie podatki, czynsze, wydaja tu pieniadze, zarabiaja, region sie rozwija, a potem w nagrode sa oplaty za wszystko. Zaraz Unia dopieroli 59 podatek, potem Polska jeszcze 27 doda i bedziemy jebac na podatki.

 

A final bedzie taki, ze i tak umrzesz, bo cie NFZ nie wyleczy, a bedziesz jezdzic po rozjebanych drogach, ktore sa zrobione byle jak. Ilez moze byc tych przeroznych oplat za chec normalnego zycia? Podatek od oddychania w miescie bedzie, a jak nie chcesz placic, to jedz na wies.

 

edit: czytalem juz takie glosy, ze jak cie stac na auto, to plac. To tak mozna zawsze powiedziec, ze jak cie stac. No w koncu kogos stac nie bedzie, ale ten bez auta juz nie bedzie zauwazony, ze go nie ma, bo juz go nie stac. My jestesmy jak Hong Kong, ze brakuje nam miejsca, czy po prostu prowadzona jest zła gospodarka mieniem publicznym?

a z kartą mieszkańca ile płacisz rocznie? ; )






1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users