Skocz do zawartości


Zdjęcie

Katastrofa Smoleńska


261 odpowiedzi w tym temacie

#201 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 15 kwiecień 2019 - 22:03

Zdecydowanie masz problemy z rozumieniem tekstu pisanego, ale to można zobaczyć od kilku lat, gdy zapisałeś się do obozu ŚP.


Przyjaźń jest wszystkim!


#202 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 16 kwiecień 2019 - 09:20

Mam inne zdanie na ten temat. Nie insynuuj.
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#203 paulek

paulek
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaTychy

Napisano 16 kwiecień 2019 - 09:37

Ja tam nie chcę nic rozstrzygać, ale jeśli ktoś twierdzi, że myśli samodzielnie, ale opiera się na blogerach, a nie na źródłowych materiałach od ludzi, którzy mają dostęp do jakiejś sprawy, to chyba coś jest nie tak. To jak ten kwik o uczeniu dzieci, jak się masturbować, a jak ktoś przeczytał dokument WHO, to wie, że nic takiego tam nie ma. Średnio ktoś samodzielnie myśli, skoro nie zapoznaje się z surowym dokumentem, tylko jego omówieniem/manipulacją/analizą/recenzją.

 

PS To trochę jak Mayek, gdy wjeżdża w jakiś temat i pisze, że "nie czytałem, ale..." ;)

 

a skąd wiesz, że opieram się na tekstach od blogerów? 



#204 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Napisano 16 kwiecień 2019 - 15:50

a skąd wiesz, że opieram się na tekstach od blogerów?

To z ciekawości na kim się opierasz?

#205 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 16 kwiecień 2019 - 21:44

Nie insynuuj.

 

Przecież nie insynuuję. 


Przyjaźń jest wszystkim!


#206 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 17 kwiecień 2019 - 09:17

Do żadnego obozu się nie zapisywałem więc błędnie teoretyzujesz.
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#207 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 17 kwiecień 2019 - 12:27

Akurat zapis do Ślepej Prawicy odbywa się poprzez aktywność, a nie złożenie podania ;)


Użytkownik kosa edytował ten post 17 kwiecień 2019 - 13:53

  • Zbig i Bill X lubią to

Przyjaźń jest wszystkim!


#208 mac

mac
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 17 kwiecień 2019 - 19:01

Do żadnego obozu się nie zapisywałem więc błędnie teoretyzujesz.

 

Akurat zapis do Ślepej Prawicy odbywa się poprzez aktywność, a nie złożenie podania ;)

 

 

Bartek rób swoje, robisz dobrą robotę.



#209 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 17 kwiecień 2019 - 20:04

Akurat zapis do Ślepej Prawicy odbywa się poprzez aktywność, a nie złożenie podania ;)

 

Hehe, tak myślałem, za bardzo generalizujesz. Nie wszystko jest czarne lub białe. Nie martw się, nikomu ślepo nie wierzę, raczej jestem podejrzliwy co widać po moim podejściu do teorii Millera/Laska i Macierewicza. Zawsze lub prawie zawsze sprawdzam temat zanim wydam jakąś opinię lub ocenę i co do Smoleńska to jestem przekonany, że to nie był wypadek. Świadczą o tym wszystkie niejasności i przekłamania, a także polityka i historia. Jak było nie wiem, mogę się tylko bawić w teoretyzowanie ale na pewno nie było tak jak tłumaczą obie strony.

 

U Ciebie zauważam sceptycyzm lub pewną naiwność czy też zaufanie do szczerych intencji drugiej strony i taką jakby manię wyższości (banały o tekstach źródłowych i czytaniu ze zrozumieniem). Ale idzie pogadać na poziomie więc wybaczam  :chamisko:


  • paulek i ZigiLaBlasta lubią to
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#210 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 29 listopad 2019 - 22:42

Rozważania nt czasu.

 

Gdyby czas lokalny  nie miał w tej operacji znaczenia, to po co taką operację zastosowano i to na skalę międzynarodową?

Jeśli zastosowano, to oznacza, ze uczestniczyły w niej nie tylko władze Rosji i Polski ale też inne zainteresowane kraje(ogólnie rzecz ujmując- kraje NATO i UE) , bo to do zadań polskiego GUM Laboratorium Czasu i Częstotliwości( i jego odpowiedników w innych krajach, należy ustalanie i przekazywanie aktualnego czasu lokalnego w danym kraju(strefie czasowej) poprzez serwery czasu, którymi w Polsce są:

tempus1.gum.gov.pl

tempus2.gum.gov.pl

 

Do transferu czasu używany jest protokół NTP , który pozwala na zsynchronizowanie czasu z niepewnością od dziesiątych części sekundy do pojedynczych milisekund, a w niektórych przypadkach nawet do kilkunastu mikrosekund (zależy to m.in. od jakości łączy telekomunikacyjnych pomiędzy klientem a serwerem, obciążenia łączy oraz od platformy sprzętowo-programowej systemu użytkownika).

 

Po co te zainteresowane kraje miałyby też stosować w tym dniu czasu zimowego?

Otóż  po to, by różnica czasów w poszczególnych krajach(strefach) wynosiła tyle co wynosi zarówno podczas obowiązywania czasu zimowego i letniego i by to było dla odbiorcy potwierdzenie, że nie ma zadnej manipulacji czasem lokalnym.

To co powyżej podałem jest dowodem na międzynarodowy spisek w tej zbrodni. Czy to wg Ciebie jest nieistotne?

 

Po wtóre, ta manipulacja czasem(zimowy zamiast letniego) dawała organizatorom zbrodni dodatkowy czas 1 godziny w przekazie medialnym dla opinii publicznej(co przecież sam doświadczyłeś, odsłuchując i dokumentując archiwalny zapis audycji PR PR1 z tego dnia(podobnie było w PR PR3, którego przebieg udokumentowałem).

 

Na czym to polegało?

Otóż program uroczystości rozpisano wg czasu letniego i lądowanie TU154M nr 101 na Siewiernym, przewidziano na godzinę 10:30 czasu moskiewskiego letniego UTC+4.

O 10:30 w mediach rosyjskich  stosujących czas zimowy UTC+3, w przliczeniu na czas letni było to już 11:30 UTC+4, więc np. oficjele udający się na lotnisko, spóźnieni byli o 1 godzinę.

 

Podam na przykładzie śp. ambasadora J.Bahra.

W wywiadzie u Torańskiej mówił, że otrzymał SMS-a od kogoś z mających lecieć tym samolotem z prezydentem(może Kazana z MSZ) o treści "Startujemy".

Skoro tak to wyświetlił mu się w smartfonie czas wysłania SMS-a, a ponieważ był zalogowany do rosyjskiej sieci w Smoleńsku, to odczytał czas tam używany czyli zimowy moskiewski .

Zakładając za pismem B.Klicha, że start nastąpił o 7:21 UTC+2(zegar pokładowy w samolocie pokazuje czas UTC a czas lokalny ustalają piloci, dodając standardową różnicę czasu jaka dzieli czas uniwersalny UTC z czasem lokalnym urzędowym w danym miejscu na Ziemi) to śp. J.Bahr zobaczył w smartfonie czas 8:21 UTC+3 czyli pomyślał: mam jeszcze do lądowania samolotu dużo czasu(2 h 9 min. do planowanej godziny 10:30+ 21 minut opóżnienia w starcie czyli 2:30 h) a ponieważ jak mówił, protokół dyplomatyczny wymaga, by oczekujący na Prezydenta pojawili się na lotnisku 30-40 minut przed planowanym lądowaniem, to przeprowadził sobie następujący rachunek:

Lądowanie samolotu z powodu opóźnienia to ~10:51

Na lotnisku powinien być około 10:11  - 10:21 a przejazd limuzyną z hotelu na lotnisko to około 10 minut, więc wyjechał z hotelu z G.Cyganowskim), to mogli wyjechać z hotelu około 10-tej - 10:10 a na Siewiernym być około 10:11  - 10:21 czasu zimowego UTC+3 czyli około 11:11 - 11:21 moskiewskiego czasu letniego UTC+4(9:11 - 9:21 czasu letniego polskiego UTC+2) a ponieważ media w Polsce posługiwały się czasem zimowym z serwerów GUM to było to około 8:11 - 8:21 i dlatego w zapisach archiwalnych informacje , które do radia docierały z tej godziny pomiędzy 8- mą a 9-tą czasu letniego zostały usunięte(na depesze PR powoływali się dziennikarze PR i TVP obecni w Katyniu).

 

Jeśli inscenizacja miała miejsce około 8:20 UTC+2(10:20 UTC+4), ta 1-godzinna różnica czasu jest przyczyną tego, że J.Sasin będący w tym czasie w Katyniu, mógł zorganizować wyjazd na Siewiernyj, dojechać i być razem z ambasadorem J.Bahrem na miejscu zdarzenia kilka minut po 9-tej wg czasu zimowego na pasku TVP Info, Polsat News czy TVN24, bo w czasie letnim było to kilka minut po godzinie 10-tej UTC+2, co potwierdza depesza ambasady USA w Warszawie w mailu do DS zawiadywanego przez H.Clinton a co wjawnił z jej skrzynki pocztowej WikiLeaks (około 150 m od polanki-wrakowiska) a potem limuzyną ambasadora wrócić z nim do Katynia.

Ten dowód ze zmanipulowanego czasu lokalnego dowiedziony publicznie przez organa ścigania,wystarczyłby za całe dochodzenie i nie potrzebne byłoby babranie się przez dziesięciolecia w śmieciach MAK-u.

Proszę zauważyć na tym przykładzie, jak ciężko jest się porozumieć Polakowi z Polakiem mających dobre intencje a co dopiero podzielonym wzajemną niechęcią a zwłaszcza nienawiścią.

 

Źródło: https://niepoprawni....0042010-skandal

 


  • GzR lubi to
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#211 Buziol

Buziol
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBederowiec

Napisano 29 listopad 2019 - 23:38

Masz Ty łeb.



#212 Belfer

Belfer
  • SK1964

Napisano 09 kwiecień 2020 - 13:39

Jutro 10 kwietnia, a więc: 

- w obecnym roku kalendarzowym wypada Wielki Piątek, czyli dzień najściślejszego postu dla wyznawców religii katolickiej oraz trzeci dzień Pesach, tj. najważniejszego okresu świątecznego dla wyznawców judaizmu, które jest celebracją wyzwolenia Żydów spod niewoli egipskiej,
- piękna, 495 rocznica klęknięcia Albrechta Hohenzollerna przed polskim królem Zygmuntem Starym na krakowskim Rynku, czyli złożenie hołdu lennego określanego jako hołd pruski, który de facto zmarginalizował Zakon Krzyżacki i przyłączył tę część Prus do Królestwa Polskiego  :napinka:,
- 10 rocznica tragedii/katastrofy/zamachu* polskiego samolotu polskich sił powietrznych z delegacją rządową na czele z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim, czyli druga pod względem liczby ofiar katastrofa polskich sił powietrznych

*zaznaczyć właściwe 


  • Bartek84 i suchy1985 lubią to

Ekstraklasa dla Katowic! 


#213 Muerte

Muerte

    ZGF

  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 09 kwiecień 2020 - 19:56

Ja mam jutro 10 rocznicę ślubu. Na dwudziestolecie chyba obcy wylądują
  • paulek lubi to

#214 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 21 styczeń 2021 - 10:49

Ewa Stankiewicz - "Moja odpowiedź na oświadczenie TVP w związku z nagłym odwołaniem emisji filmu Stan Zagrożenia"

https://twitter.com/...2553789441?s=19
  • Edy lubi to
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#215 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 10 kwiecień 2021 - 15:00

11 lat minęło. Ten mord służy jedynie jednym i drugim do antagonizowania społeczeństwa. The truth is out there.
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#216 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 10 kwiecień 2021 - 15:06

Nie wrzucam linka, ale miller napisał, że jego ludzie z SLD co zginęli, nie mogli nic zrobić, w przeciwieństwie do niektórych.

Ani mi się tego nie chce komentować. Chciałbym kiedyś żyć w wolnej Polsce.
  • BuryBRW lubi to

#217 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 10 kwiecień 2021 - 15:39

Dzisiaj po paru latach znów widziałem ten filmik nakręcony telefonem bezpośrednio po katastrofie. I w tle ten pociąg... straszna kwestia, serce pęka. Kto się z tego śmieje ten kurwa i menda. 


  • Krzyś i ToJa lubią to

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#218 cysiu

cysiu

    GIT

  • .SK1964

Napisano 10 kwiecień 2021 - 17:25

Możesz tu wrzucić link?



#219 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 10 kwiecień 2021 - 17:36

https://twitter.com/...770927391170561

Nie wiem dlaczego, ale po tylu latach te strzały brzmią jakoś bardziej prawdziwie...


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#220 Krzyś

Krzyś
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaLigota

Napisano 10 kwiecień 2021 - 18:09

Dzisiaj po paru latach znów widziałem ten filmik nakręcony telefonem bezpośrednio po katastrofie. I w tle ten pociąg... straszna kwestia, serce pęka. Kto się z tego śmieje ten kurwa i menda. 

 Do dziś jak słyszę ten dźwięk pociągów, to ten filmik. Do tego brzozy. Zgroza;/



#221 griszag

griszag
  • SK1964

Napisano 10 kwiecień 2021 - 22:17

Te strzały to jak w końcówce filmu Katyń

#222 kris80

kris80
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 11 kwiecień 2021 - 20:47

Dzisiaj po paru latach znów widziałem ten filmik nakręcony telefonem bezpośrednio po katastrofie. I w tle ten pociąg... straszna kwestia, serce pęka. Kto się z tego śmieje ten kurwa i menda. 

Buahahaha. A w tle było słychać strzały?



#223 mily

mily
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 11 kwiecień 2021 - 20:56

Ja jak zobaczyłem ten filmik to ani mi do śmiechu ani ogromnego żalu jedynie po raz kolejny zastanawia mnie jak w 21 wieku cała nasza "elita, para prezydencka" leciała takim złomem latającym FSO polonezem kurwa to jest niepojęte heh. Rozbity ten samolot wygląda jak przydrożne "restauracje" samoloty robiące wrażenie w latach 90 na wycieczkach szkolnych.

#224 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 11 kwiecień 2021 - 21:25


  • terror lubi to
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#225 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 11 kwiecień 2021 - 22:31

Ostatnio zakupiłem książkę "Maskirowka smoleńska - śledztwo blogerskie w sprawie tragedii 10-04" z 2018.

Domyślam się, że nikt jej nie kupi więc będę tu w miarę możliwości czasowych wrzucał najciekawsze rzeczy.
Bóg, Honor, Ojczyzna.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych