Skocz do zawartości


Zdjęcie

Katastrofa Smoleńska


261 odpowiedzi w tym temacie

#176 FC OLKUSZ

FC OLKUSZ
  • SK1964

Napisano 10 kwiecień 2019 - 19:48

Byłeś w wojsku?

#177 Zbig

Zbig
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 10 kwiecień 2019 - 20:18

Ja chciałbym być takim baranem.

Nie znałeś gościa to się nie wypowiadaj.

Ja go znałem i swój post możesz sobie w dupę wsadzić

A gdzie w moim poście jest informacja, że ja pisze akurat o konkretnym pilocie.

Ja napisał tylko że jak masz barana za sterami to możesz i rozbić najlepszy samolot. Samolot sam nie leci musi ktoś nim sterować i tylko tego dotyczył post.

 

A po drugie skoro znałeś  gościa to ci powiedział jak było?

Przecież to nie ma znaczenia czy go znałeś czy nie, bo i tak nie wiesz jak zdarzył się ten wypadek.



#178 FC OLKUSZ

FC OLKUSZ
  • SK1964

Napisano 10 kwiecień 2019 - 20:19

Wiem na pewno że baranem nie był

#179 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 10 kwiecień 2019 - 22:44

Wiedza to podstawa. Po co drążyć temat, lepiej przyjąć wszystko co podadzą w tv za pewnik, tak jest wygodniej, bezpieczniej. Tak się urabia masy.

 

Pisanie o nagraniach z czarnych skrzynek, zmuszaniu do lądowania i tym podobnych bzdurach pokazuje niewiedzę, naiwność, infantylność lub indolencję umysłową.

 

Szereg zdarzeń okołosmoleńskich pokazuje, że sprawa śmierdzi na kilometr ale ciemny lud kupił którąś z wersji jednak obie są nieprawdziwe.

 

Dziwne manipulacje i podejrzane działania (po krótce):

- brak jakichkolwiek nagrań z Okęcia z dnia wylotu (na początku rządów Pis pojawiło się jedno),

- brak dokumentacji wylotów

- zniknięcie zapisu pracy wieży kontroli lotów

- 9-15.4.2010 - planowe wyłączenie serwera na czas naprawy systemu - brak zapisu wejścia i wyjścia przez bramki

- rozbiórka 6-letniego hangaru gdzie stał Tupolew 

- brak dokumentacji z COP (Centrum Ochrony Powietrznej). 

- kilka wersji czarnych skrzynek

- wyłączenie radiostacji ratunkowych w Tupolewie miesiąc przed zamachem

- 11 wersji godzin odlotu

- różne wersje świadków nt. ilości samolotów, kto czym leciał, przebiegu zamachu, liczby ofiar, akcji ratunkowej

- zmiana godziny „katastrofy”

- zmiana wersji „katastrofy” – dodanie do raportu zwiększenia ciągu po uderzeniu w brzozę po obcięciu się przez MAK, że za duża rozpiętość skrzydeł nie pozwala na beczkę na kilkunastu metrach

- zwłoki, w prosektorium moskiewskim z różnym stopniem uszkodzeń: od całkowitego braku obrażeń zewnętrznych, do całkowitego zniszczenia szczątków takiego, że nie można było zidentyfikować ani osób, ani części ciał tych ofiar.

- 19 komórek logowało się po katastrofie

- wykasowane połączenia i zdjęcia z telefonów i aparatów ofiar

- wrak umyto i pocięto

- porównywalna katastrofa, nieporównywalne zniszczenia

- brak nie spalonego paliwa na pobojowisku

- brak osmolenia pożarowego wraku

- brak krateru po upadku samolotu

- przejęcie dokumentów Kurtyki, przeszukanie u Wassermanna w 2 godziny po zamachu.

- tupolew rozleciał się na ponad 40 tys. części; wysadzony bombą airbus PanAm 103 nad Lockerbie na ok. 10 tys. części.

- wg raportu MAK wszyscy pasażerowie zginęli na miejscu wskutek ogromnego przeciążenia 100g. Aby doszło do takiego przeciążenia, samolot musiałby wyhamować na odległości ok. 3,5m. Jest to niemożliwe, ponieważ widać to po zdjęciach satelitarnych, błotnistym terenie, a samolot z całą pewnością nie pikował w dół. Nawet jeśli samolot uderzyłby w pionową ścianę pod kątem 90 stopni, to i tak długość od początku do ostatnich siedzeń była znacznie większa niż 3,5m. Nawet w takiej sytuacji samolot częściowo by się zmiażdżył, fotele przyczepione do podłoża częściowo zamortyzowałyby siłę, odrywając się, lecąc do przodu, zahaczając po drodze o różne przeszkody, ściskając się z tym, co poleciało na przód wcześniej.

- wrak w części ogonowej wykazuje zacieki, które swym charakterem są sprzeczne z prawem grawitacji.

- seryjny samobójca - Petelicki (wypaplał że peowcy dostali smsy z gotowym wyjaśnieniem "katastrofy" które obowiązuje do dziś - „Katastrofę spowodowali piloci, którzy zeszli we mgle poniżej 100 metrów. Do ustalenia pozostaje, kto ich do tego skłonił". Sms wyszedł z trójkąta Tusk, Arabski, Graś.), inż. Wróbel, Michniewicz (szef kancelarii Tuska), Dulinicz - szef archeologów, szyfrant Zielonka, Szpineta, Muś, Zalewski, Szaniawski itp.

- Służba Wywiadu Wojskowego mataczy w sprawie zdjęć opisujących złamanie brzozy – przedstawiają zdjęcie wykonane 12 kwietnia jako zdjęcie wykonane 5 kwietnia.

- na samym Siewiernym (Smoleńsk Północny) jest fabryka samolotów gdzie tnie się rozmaite pordzewiałe, schodzone statki powietrzne na kawałki

- pamiętne zdjęcie Tuska w Smoleńsku, chichranie Komorowskiego w oczekiwaniu na trumny z ofiarami

- Raport MAK obrazuje beczkę z całym skrzydłem, a miało ono być urwane przez brzozę.

- Kłamstwa medialne dotyczące zamachu: 4 podejścia do lądowania; pijany Błasik; naciski na pilotów ze strony Kaczyńskiego i Błasika; ziemia przekopana na 1 metr w głąb; Polscy patomorfolodzy obecni przy sekcjach; źle wyszkolona załoga, nie znająca rosyjskiego;  itp

 

 

Jeśli te informacje nie budzą wątpliwości, to nic nie wzbudzi.

 

5567772-donald-tusk-i-wladimir-putin-w.j


Bóg, Honor, Ojczyzna.

#180 paulek

paulek
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaTychy

Napisano 11 kwiecień 2019 - 09:40

Borg, a czy ruscy oddali oryginalne nagrania z czarnych skrzynek? dlaczego tak zaciekle nie chca oddac kupy złomu? Dlaczego samolot z linii frontu(na ukrainie)zostal sciagniety w ciagu 2 tygodni do holandii? 

"ten kraj"- to mowi wszystko.

 

Uważam jak Mayek, nie mowie, że na 100% był to zamach, ani że to wina, błąd ludzki ale jest zbyt dużo niewiadomych.

 

Borg Petelicki to jak popelnil to samobojstwo? 



#181 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Napisano 11 kwiecień 2019 - 14:03

Czyli co? Ci co mówią na tych czarnych skrzynkach do samego końca to są kto? Aktorzy rosyjscy?
A jak wiesz jak zginął petelicki to idź do prokuratury. Akurat teraz jest tam dobra zmiana w niej to się tym zajmą. Co jak co ale Ziobro skorzysta z możliwości by kogoś zamknąć.
  • kosa lubi to

#182 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 11 kwiecień 2019 - 14:24

Największa bzdura, że PiS chce kogoś rozliczyć i zamykać.

#183 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Napisano 11 kwiecień 2019 - 14:43

Bzdura że tak myślisz.mylisz się.

#184 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 11 kwiecień 2019 - 15:30

Nikt nie zrobił, tak wiele złego dla wyjaśnienia katastrofy Smoleńskiej, jak wszystkie oszołomy wokół Macierewicza. Przez strzelanie kapiszonami, dawanie się podpuszczać, kolportowanie fake newsów, to już nikt nie wierzy w żadne prawdziwe wątpliwości (a takie pewnie są). Klasyczny przykład jak rozegrać "dążących do prawdy" - dać im głos, a reszta zrobi się sama. Poza tym pewnie to obchodzi już mniej niż 100 tys. ludzi w kraju.
  • Rawicz i Buziol lubią to

Przyjaźń jest wszystkim!


#185 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 11 kwiecień 2019 - 17:36

Tylko pozostaje pytanie, czy temat Smoleńska kiedykolwiek był traktowany przez Kaczyńskiego i górę Pisu poważnie?  Z perspektywy czasu dochodzę do wniosku że Kaczyński jest na tyle dobrym strategiem że w sposób cyniczny wykorzystał Smoleńsk do budowy sieci połączeń w całej Polsce (Kluby GP/Maryja etc.) i zbudowania twardego jądra wyborców. Mało kto to zauważa, ale opozycja przecież kopiuje formy działania Pis - Obywatele RP/KOD to są bliźniacze odpowiedniki klubów GP :)

Jak dla mnie to co się stało z tematem Smoleńska było wykalkulowane i wzięte pod uwagę a to że Kaczyński to wybitny strateg widać nawet pod tym strajku nauczycieli, strajk wchodził w kulminacyjny etap w okresie egzaminów to Kaczyński kopną w klatkę z małpaki tym 500 na świnie i krowy :) GENIUSZ ZŁA.

Najlepsze jest to, że nauczyciele mający takie wysokie mniemanie o sobie, jak dzieci momentalnie łykneli haczyk niczym plankton atakując rolników :) Co na to rolnicy? Na spokojnie szef agrouni zaapelował o solidarność i nie uleganie prowokacjom :) "Chłop z mazur" zjada gamoni z oświaty w kilku zdaniach. Najlepszy dowód na to, że oświata jest do reformy, i to na już. 


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#186 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 11 kwiecień 2019 - 20:28

Co do wiarygodności czarnych skrzynek to wszystko już opisałem kiedyś w tym temacie. Wystarczy poszukać.

 

Wersje MAK i Millera jak i Zespołu Macierewicza opierają się głównie na zapisach czarnych skrzynek które są niewiarygodne więc wyniki ich analiz nie mają żadnego znaczenia.

 

Więcej przydatnych informacji i poszlak uzyskało/poskładało środowisko blogerów, niż ci którzy się tym zajmowali "na poważnie".

 

To, że mało kogo obchodzi Smoleńsk to tylko świadczy o ludziach.

 

Jak dla mnie Kaczyński na początku szukał prawdy ale po jakimś czasie dostał sygnał, możliwe że z USA, żeby odpuścić, co zresztą zasugerował rok temu chyba. 


  • krzyzak i paulek lubią to
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#187 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 11 kwiecień 2019 - 20:45

Jedno jest faktem, w Rosji od DEKAD ulubioną metodą wykańczania niewygodnych osób jest katastrofa lotnicza :) Na zachodzie wypadki samochodowe, w ZSRR katastrofuy lotnicze.

Mało o tym, ale Rosjanie również mieli swój "Smoleńsk":

https://ru.wikipedia...у-104_в_Пушкине


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#188 Scarface WNC

Scarface WNC
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKATOWICE

Napisano 11 kwiecień 2019 - 20:48

Odnośnie Smolenśka to ciężko twierdzić, że jedna czy druga teza ( raport ) katastrofa czy zamach o tym jest prawdziwa.
Bo tak na prawdę nić do konca nie wyjasniono.
Więć cieżko się opowiedzieć za którąś z nich.

Kiedyś Whaidak wkleił fotkę ( idze gdziś ją zalezć?? ) jak samolot ten Holenderski jest "poskładany" i eksperci mogą go oglądnać i stierdzić co się stało, a natomiast nasz wrak leży sobie w kupie...
Wieć jak tu dojść do tego co się tam wydarzyło.


Użytkownik Scarface WNC edytował ten post 11 kwiecień 2019 - 20:49


#189 ToJa

ToJa
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 11 kwiecień 2019 - 21:17

Jeszcze była mowa o wybijaniu szyb we wraku. Nie wiem ile w tym prawdy, ale ponoć po szybie można dojść do tego jakie było ciśnienie w samolocie. 

Za dużo jest niejasności i dziwnych zdarzeń żeby jednoznacznie powiedzieć co się stało, a już na pewno żeby zwalić winę na załogę. 

A już za te kilkukrotne "dochówki" związane z zaniedbaniami przy identyfikacji ciał, gdyby ekipa Tuska miała choć odrobinę honoru to by się podali do dymisji. Przecież z ich ust chyba nawet nie padło słowo przepraszam, nie dopilnowaliśmy. Jak im wstyd nie ma.


Ja to w sumie dobra dziewczyna jestem. 
Tylko ludzie czasem mnie wkur*iają...


#190 Scarface WNC

Scarface WNC
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKATOWICE

Napisano 11 kwiecień 2019 - 21:32

Za te "dochowki" to Kopaczowa powinna iść siedzieć.
Ale nie... ogłupione społeczeństwo zaraz załatwi jej dobrą postadę w Brukseli.


  • paulek lubi to

#191 paulek

paulek
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaTychy

Napisano 12 kwiecień 2019 - 09:23

Czyli co? Ci co mówią na tych czarnych skrzynkach do samego końca to są kto? Aktorzy rosyjscy?
A jak wiesz jak zginął petelicki to idź do prokuratury. Akurat teraz jest tam dobra zmiana w niej to się tym zajmą. Co jak co ale Ziobro skorzysta z możliwości by kogoś zamknąć.

 

Jesli wiesz, ze Janicki jest chujowy to idź i go zastąp. Takie samo myślenie.
W piździe mam prokuraturę. czy jest tam lepsza czy gorsza zmiana. 

Jeśli dla Ciebie wszystko jest jasne, po tych wszystkich komisjach, to żal. Samolot rozjebał się o brzozę, ruscy którzy tam byli również giną, jak i dużo ludzi w Polsce związanych ze sprawa smoleńską, ale dla Borga to najebany generał powiedział ze maja lądować i koniec.

Kończę dyskusje z lemingiem, czy tam pelikanem. Jeden chuj, to i to postkomuna.


  • suchy1985 lubi to

#192 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Napisano 12 kwiecień 2019 - 13:38

A gdzie ja deklu napisałem że najebany generał coś kazał. Ty nie rozumiesz co na forum pisze a bierzesz się za wyjaśnianie katastrofy.
Nie dziwi mnie ze lykasz głupoty Macierewicza i jego komisji.
Nie odpisuj nawet.

#193 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 12 kwiecień 2019 - 14:10

A gdzie ja deklu napisałem że najebany generał coś kazał.

 

vs.

 

 

 

Nie dziwi mnie ze lykasz głupoty Macierewicza i jego komisji.

 

a gdzie napisal, ze lyka glupoty Macierewicza? :))))

 

Utarło sie u opcji antyzamachowej, ze jak kogos zwyzywasz od Macierewiczow, to wygrywasz kazda dyskusje i jestes super wyluzowanym ziomkiem, a przeciwienstwie do tych oszołomow, co gadaja o zamachu.


Użytkownik Mayek edytował ten post 12 kwiecień 2019 - 14:11

  • ToJa i paulek lubią to

#194 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Napisano 12 kwiecień 2019 - 14:17

A kto pisał o dowodach po "tych wszystkich komisjach"
komisja była jedna i wydała raport ze to był wypadek a nie zamach.
Skoro pisze o innych komisjach i te ach o zamachu to ma pewno na myśli komisje Macierewicza.
rozumiesz już czy nie bardzo jeszcze?

#195 spdr

spdr
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 12 kwiecień 2019 - 18:40

Tragedii Smoleńskiej towarzyszyło tyle zbiegów okoliczności że chyba zaczne grać w Eurojackpot.

 

 

Polecam. Dziwne wydarzenia na tle planów budowy gazociągów:

http://www.racjonali.../kk.php/s,10124

 

A tu troche o dziwnych zgonach/ seryjnym samobójcy:

http://niepoprawni.p...odowej-tragedii


  • Bartek84 lubi to

#196 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 13 kwiecień 2019 - 23:02


Bóg, Honor, Ojczyzna.

#197 paulek

paulek
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaTychy

Napisano 15 kwiecień 2019 - 09:52

A gdzie ja deklu napisałem że najebany generał coś kazał. Ty nie rozumiesz co na forum pisze a bierzesz się za wyjaśnianie katastrofy.
Nie dziwi mnie ze lykasz głupoty Macierewicza i jego komisji.
Nie odpisuj nawet.

 

:lol:  :lol:  :lol:

 

 

Jestem samodzielnie myślącym człowiekiem ; ) Nie muszę czytać, raportów Macierwicza, czy Millera, czy jakiegoś innego brana.

A dwa, sam będę decydował, kiedy odpisze. Na pewno nie taki pustak, jak Ty.

Pozdrawiam



#198 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 15 kwiecień 2019 - 14:08

Ja tam nie chcę nic rozstrzygać, ale jeśli ktoś twierdzi, że myśli samodzielnie, ale opiera się na blogerach, a nie na źródłowych materiałach od ludzi, którzy mają dostęp do jakiejś sprawy, to chyba coś jest nie tak. To jak ten kwik o uczeniu dzieci, jak się masturbować, a jak ktoś przeczytał dokument WHO, to wie, że nic takiego tam nie ma. Średnio ktoś samodzielnie myśli, skoro nie zapoznaje się z surowym dokumentem, tylko jego omówieniem/manipulacją/analizą/recenzją.

 

PS To trochę jak Mayek, gdy wjeżdża w jakiś temat i pisze, że "nie czytałem, ale..." ;)


Przyjaźń jest wszystkim!


#199 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 15 kwiecień 2019 - 14:53

Z pewnością jestem najmniej oczytana osoba na forum dlatego warto się do mnie przyjebac :D aj prezes, prezes, czuję, że się w tym zarządzie powadzimy! :chamisko:

#200 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 15 kwiecień 2019 - 20:32

No tak, swoją pewność co do zamachu opieram wyłącznie na blogerskich dochodzeniach  :rotfl:

 

https://www.bzga-who...ds_polnisch.pdf (już to wrzucałem  w grudniu).

 

Widocznie inaczej rozumiemy to co tam jest napisane.


Bóg, Honor, Ojczyzna.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych