Skocz do zawartości


Zdjęcie

Katastrofa Smoleńska


261 odpowiedzi w tym temacie

#151 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Napisano 10 kwiecień 2019 - 09:06

Przecież znamy. Tylko oszolomy nie.

#152 paulek

paulek
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaTychy

Napisano 10 kwiecień 2019 - 09:27

to oświeć nas swą wiedzą.



#153 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Napisano 10 kwiecień 2019 - 09:29

Normalnie katastrofa. Rozbili się i tyle.

#154 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 10 kwiecień 2019 - 09:56

W 2018 nie rozbił się w Europie żaden samolot pasażerski (mowa o takim rejsowym, nie o prywatnych awionetkach), a ja mam uwierzyć, że samolot państwowy się rozbił. Jakoś nie dotyka to prezydenta USA, Rosji czy innego samodzielnego kraju.

#155 Zbig

Zbig
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 10 kwiecień 2019 - 10:08

Mayek ale to są kraje z odpowiednimi strukturami, a u nas to tylko kraj z nazwy.



#156 KRIS_BEMA

KRIS_BEMA
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaPanewniki/Ligota

Napisano 10 kwiecień 2019 - 11:35

W 2018 nie rozbił się w Europie żaden samolot pasażerski (mowa o takim rejsowym, nie o prywatnych awionetkach), a ja mam uwierzyć, że samolot państwowy się rozbił. Jakoś nie dotyka to prezydenta USA, Rosji czy innego samodzielnego kraju.

Tu masz krótki fragment z wikipedii o TU154: "Samoloty Tu-154 zostały wycofane z PLL LOT w 1996 roku, ale dwie maszyny typu Tu-154M Lux pozostawały na wyposażeniu 36 Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego jako samoloty do przewozu władz państwowych. Po katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, kolejną wycofano z użycia w 2011 roku".

 

Rozumiem, że porównujesz AirForceOne i samoloty Putina do tej latającej trumny. Przecież o możliwej katastrofie tego badziewia, produkowanego jeszcze w ZSRR, mówiono długo przed 2010r. a kolejne rządy zaniedbywały ten temat.



#157 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 10 kwiecień 2019 - 11:50

Czego się spodziewać po władzy która jest wybierana przez Januszy takich jak Ci z Świętochłowic w których prezydent czy tam UM musiał zlicytować Passata (!) bo to jest limusin i władza nie powinna rozbijać się takimi maszynami skoro taka bieda, a co tam dopiero jakimiś Air Force One! Tak wygląda demokracja. 


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#158 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 10 kwiecień 2019 - 11:53

No bez jaj, koleś najmniejszego miasta w okolicy, kupił sobie auto za 200k. Po co wkurwia wyborców? Typowy polski syndrom "mam AUTO". Skoda za 50 koła na miasto o rozpiętości 5km wystarczy.

#159 Atest

Atest
  • SK1964
  • LokalizacjaEKSTRAKLASA ALBO ŚMIERĆ

Napisano 10 kwiecień 2019 - 11:56

Chyba Fabia za 50 kola
  • terror lubi to

#160 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 10 kwiecień 2019 - 11:59

Niech będzie i motorower. Z Chropaczowa na Zgodę jest 5 km. Trzeba być pojebanym, żeby na takich dystansach kupować fure za 200 koła.
  • Krzyś lubi to

#161 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 10 kwiecień 2019 - 12:00

Fabia 0.9 w gazie.

 

Szkoda pisać, taka sama gadka była z tym samolotem, jak mieli kupować to chcieli większy bo czesto Polska delegacja jest spora, jak wyszło że taki samolot wyjdzie xxx milionów to był ból dupy że "

No bez jaj, rząd najmniejznaczącego państwa w okolicy, kupił sobie samolot za 200000k. Po co wkurwia wyborców? Typowy polski syndrom "mam AUTO". Awionetka za 50 koła natakie państwo  wystarczy.

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#162 PRT

PRT
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaMysłowice

Napisano 10 kwiecień 2019 - 12:03

stan samolotu swoją drogą, natomiast wiele dziwnych sytuacji towarzyszących przez te lata katastrofie budzi wiele kontrowersji


  • ToJa lubi to

#163 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 10 kwiecień 2019 - 12:12

To samo było z kancelarią prezydenta Komorowskiego czy tam juz za czasów Dudy, media podały że kancelaria wydała coś 60 k na garnitury i JAK TO TAK, jebany arystokrata. No kurwa, prezydent chyba reprezentuje 40 mln państwo i rozmawia z najważniejszymi osobami na świecie, i co? NIech se kupi garnitur w Pepco, OSZCZĘDNOŚĆ. 

Mayek to już w ogóle rozpierdala, za kilka tygodni będzie stękał że jakiś piłkarz źle dobrał koszule do butów i to jest DESTRUKCJA dla wizerunku klubu piłkarskiego bo to najważniejsze a tutaj już fuck logic, niech prezydent popierdala Fabią w gazie :D Oczywiście 3 drzwiową.  

Już tam pół biedy że to auto a 200 k, ale sam fakt że ktoś PONOWNIE naraża na straty urząd miasta (bo auto drastycznie straciło na wartości a praktycznie jest nowe) jest zwykłym populizmem.


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#164 Buziol

Buziol
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBederowiec

Napisano 10 kwiecień 2019 - 12:17

Najgorsze jest to, że te barany z naszych "elit" na serio swoją piramidalną głupotą i lekceważeniem podstawowych zasad bezpieczeństwa w znaczący sposób mogły przyczynić się do tej katastrofy. Mimo to mało prawdopodobne, by taki samolot rozleciał i wykoleił się bez ingerencji z zewnątrz.



#165 Zbig

Zbig
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 10 kwiecień 2019 - 13:55

Jak w samolocie masz barana za sterami to i najlepszy samolot można rozbić.



#166 Simao

Simao
  • SK1964
  • LokalizacjaWolverhampton

Napisano 10 kwiecień 2019 - 15:59

Jak w samolocie masz barana za sterami to i najlepszy samolot można rozbić.

Skąd wiesz, że był ‚baranem’?
Un Club authentique a l'image de la Haute Silesie
Un Club different
Emblematique
Au coeur d'une region tres mediatisee

#167 żywiec

żywiec
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 10 kwiecień 2019 - 16:43

Skąd wiesz, że był ‚baranem’?


Baran nie był bezpośrednio za sterami tylko baran wydawał rozkazy zawodowemu pilotowi....

#168 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 10 kwiecień 2019 - 16:50

jak ktos czerpie wiedze z relacji w telewizji, gdzie TVN kłamał, ze pilot powiedzial, ze jak nie wyladuje "to go zabija", to serio jest niepowazny i okresle to takim slowem, bo wszyscy kibicujemy jednemu klubowi.

 

Skad wy macie wiedze na ten temat? Ja wszystko oczywiscie opieram na domyslach, ale wedlug mnie lepiej sie domyslac i rozwazac dana hipoteze, niz uznawac cos za pewnik na podstawie mainstreamu.

 

Ja uwazam, ze to byl zamach. Nie mam podstaw, zeby sadzic, ze nie byl. Mogl byc, tego sie trzymam. Prawdy sie i tak nie dowiem. Natomiast nigdy tez nie powiedzialbym, ze to na pewno (!) nie byl zamach, jak to niektorzy probuja komentowac.

Na pewno, to kiedys umrzemy.

 

Czytam teraz dobra ksiazke o komunizmie "Nowe kłamstwa w miejsce starych" i niedługo dojde do watku dezinformacji komunistow/zsrr w polskiej polityce. Po recenzji czuje, ze bedzie dobre, a i to co juz przeczytalem dobrze oddaje sposob w jaki telewizja manipuluje.

 

Baranem sa na pewno ci, ktorzy twierdza, ze w tak "szarej" materii mozna z cala pewnoscia powiedziec, ze cos mialo, lub nie mialo miejsca.



#169 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Napisano 10 kwiecień 2019 - 17:07

Słuchałeś czarnych skrzynek? Przecież tam wszystko wyraźnie słychać. Aaa zapomniałem one są sfałszowane i leciały na tvn24.

#170 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 10 kwiecień 2019 - 17:19

https://twitter.com/...849106264678400



#171 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Napisano 10 kwiecień 2019 - 17:53

No ale ja się pytam czy słuchałeś tych czarnych skrzynek a nie coś co mówią sobie dziennikarze. Chodzi mi o te oficjalne nagrania. Przecież tam jest do ostatniej sekundy lotu zapis rozmów. No chyba że wg. Ciebie to aktorzy rosyjscy mówią.

#172 żywiec

żywiec
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 10 kwiecień 2019 - 18:43

Mayek twoja racja jest prawdziwa a jak ktoś twierdzi inaczej to się myli :)))
Większość ludzi niema pojęcia o służbie - wojsko to służba, a służba to formacja mundurowa, to hierarchia, to wykonywanie poleceń/rozkazów, piloci mieli na pokładzie najważniejszych swoich przełożonych którzy oczekiwali konkretnego rozwiązania problemu. Nikt nie chciał zginąć ale też nikt nie chciał się spóźnić.
Ja opieram swoje przekonania w takich kwestiach na dowodach a te są jakie są czyli niema dowodów na zamach.
Teorie spiskowe do mnie bez dowodów nie przemawiają i tyle.
Niewiem jak było ale też nie naciagam faktów, zresztą jak w każdej kwestii tyle opinii ludzi :)

#173 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 10 kwiecień 2019 - 18:57

To pierwsze zdanie jest bez sensu. Wyraznie napisalem jaka jest moja teoria i na czym ja opieram.

Nie napisalem, ze jak ktos twierdzi inaczej, to sie myli, tylko jak ktos w takiej skomplikowanej materii nie dopuszcza do siebie faktu, ze to mogl byc zamach, to znaczy, ze nie ma zielonego pojecia o geopolityce, o spiskach, o tym jak wyglada polityka itd. Jezeli nie dopuszcza, to nie powinien sie wypowiadac.

 

Dla szeroko pojetego spoleczenstwa powstalo szereg filmow historycznych, seriali o tematyce szpiegowskiej, opartej na faktach, opartej na faktach lub czesciowo na faktach, a i tak ludzie beda gadali, ze na pewno nie ma spiskow. Tak kurwa, nie ma. A potem w jedna noc lykają House of Cards i inne tego typu seriale. Na czym to jest oparte? Na czym oparty jest wywiad, kontrwywiad, szpiegostwo szeroko pojete? Maja takie rzeczy miejsce, czy absolutnie nie maja? Zabijani sa prezydenci/glowy panstw? Dzialaja wywiady i agenci obcych panstwa szerzac propagande. Dzialaja grupy interesu? Dziala partyzantka, ruch oporu itd? Te zjawiska to jest fikcja, czy nie?

 

Przejebane to jest wierzyc w ogolnoswiatowy spisek zydowski... ale jednoczesnie kategorycznie odrzucac mozliwosc zamachu.



#174 FC OLKUSZ

FC OLKUSZ
  • SK1964

Napisano 10 kwiecień 2019 - 19:12

Jak w samolocie masz barana za sterami to i najlepszy samolot można rozbić.

Ja chciałbym być takim baranem.

Nie znałeś gościa to się nie wypowiadaj.

Ja go znałem i swój post możesz sobie w dupę wsadzić


  • Krzyś, ToJa i paulek lubią to

#175 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Napisano 10 kwiecień 2019 - 19:14

Ja chciałbym być takim baranem.
Nie znałeś gościa to się nie wypowiadaj.
Ja go znałem i swój post możesz sobie w dupę wsadzić

No i co z tego że był twoim znajomym?
zmienia to coś w tym że lądował a nie powinien?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych