Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ukraina


5134 odpowiedzi w tym temacie

#5026 Jah

Jah
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHyvinkää

Napisano 28 marzec 2024 - 19:53

To ten sam Leszek Miller, który głosował za zielonym ładem? Pytam dla kolegi.

Tak, ten sam. W sprawach poza tym gównem ma wzorową postawę od bardzo dawna.


cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów


#5027 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 28 marzec 2024 - 23:41

Dobrego policjanta gra stary komuch.
  • kaos azul lubi to
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#5028 silny

silny
  • SK1964
  • LokalizacjaChełm

Napisano 29 marzec 2024 - 08:59

Stary komuch będzie wybielał ruskich. Nowe, nie znałem.


  • Bartek84 i Carlos91 lubią to

#5029 Jah

Jah
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHyvinkää

Napisano 29 marzec 2024 - 09:20

Po nocnych atakach banderowski system energetyczny utracił podobno 50% mocy. W przeciwieństwie do roku ubiegłego, Rosjanie nie atakują sieci przesyłowej, a same elektrownie.

 

Jak tak dalej pójdzie to Ukraińcy będą stać z wiadrami po sztrom na granicy.


cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów


#5030 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 29 marzec 2024 - 09:37

Spokojnie, pomożemy.
  • kris80, Fuhrer i Jah lubią to
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#5031 Buziol

Buziol
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBederowiec

Napisano 29 marzec 2024 - 10:47

Tak, ten sam. W sprawach poza tym gównem ma wzorową postawę od bardzo dawna.

Czy wzorową to bym dyskutował. Był premierem, przykładowo w 2001 gdy zaorali regionalne kasy chorych (które były dobrym pomysłem), mega fakap to powódź tysiąclecia w 1997 bo był ministrem spraw wewnętrznych i administracji a władze dały ciała po całości (i odpowiada też Cimoszewicz, który był wtedy premierem). Ogólnie oceniam go na tle innych premierów dobrze, przykładowo wynegocjował dla Polski dobre warunke wejśćia do unii europejskiej (biorąc pod uwagę naszą słabą pozycję negocjacyjną na początku lat 2000nych).

 

 

P.S.

1. Unia Europejska była wtedy czymś zupełnie innym niż teraz

2. Wydarzenia i daty nie najświeższe bo od 2005 nie ma go w wielkiej polityce


Użytkownik Buziol edytował ten post 29 marzec 2024 - 10:50

  • Jah lubi to

#5032 Jah

Jah
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHyvinkää

Napisano 29 marzec 2024 - 11:01

"Od bardzo dawna" czyli od 2020. Wcześniej to wiadomo, choć gospodarczo nadal był lepszy niz mafia POPiS.


cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów


#5033 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Napisano 29 marzec 2024 - 16:50

Już chyba klamka zapadła co do udziału w wojnie.
https://tvn24.pl/pol...-st7844049?s=01

#5034 Buziol

Buziol
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBederowiec

Napisano 29 marzec 2024 - 22:55

Myślę, że klamka zapadła już wcześniej w Waszyngtonie, co najpierw zostało zakomunikowane przywódcom europejskim + UK a potem ryżemu. Druga tura przekazywania poleceń miała miejsce w Berlinie (pewnie Scholz i Macron uzgodnili sobie swoje stanowisko i oświadczyli Donaldowi co ma robić). 



#5035 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 30 marzec 2024 - 00:23

Parę minut z wywiadu Mazurka z RMF z polskim najemnikem walczącym na Ukrainie

https://twitter.com/...5328224349?s=19
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#5036 Jah

Jah
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHyvinkää

Napisano 30 marzec 2024 - 04:58

Szkoda nerwów nawet na oglądanie takich ciuli. Jedno pytanie: jak mu ujebie nogi (jak tej dupie z Lublina), to będzie na utrzymaniu polskiego podatnika czy ukraińskiego?


Użytkownik Jah edytował ten post 30 marzec 2024 - 04:58

  • Sinner i ejr lubią to

cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów


#5037 kmwtw

kmwtw
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 02 kwiecień 2024 - 12:09

Myślę, że klamka zapadła już wcześniej w Waszyngtonie, co najpierw zostało zakomunikowane przywódcom europejskim + UK a potem ryżemu. Druga tura przekazywania poleceń miała miejsce w Berlinie (pewnie Scholz i Macron uzgodnili sobie swoje stanowisko i oświadczyli Donaldowi co ma robić). 

 

Testują opinie publiczną, co myślimy o tym. Jak nie będzie sprzeciwu to będą brnąć w to. Jak się sprzeciwimy to już będą się tłumaczyć, że to tylko taka przenośnia...



#5038 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 02 kwiecień 2024 - 19:19

Chce znalezc pozwolenie na budowe. Wyszukiwarka na stronie gov nie dziala. Ale nie ma co sie denerwowac, bo najwazniejsze, ze bip po Ukrainsku na temat budownictwa dziala, takze przynajmniej wiem, ze o ile cyfryzacja dla Polakow nie postepuje jak nalezy, to dla naszych braci Ukraincow zostala ta energia spozytkowana. Mozna spac spokojnie.


  • Jah lubi to

#5039 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Napisano 04 kwiecień 2024 - 17:09

To by było na tyle jeśli chodzi o zniszczenie rosyjskiej armii.
https://www.polsatne...e-bedzie-trwac/

#5040 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 04 kwiecień 2024 - 21:16

On Thursday, US Secretary of State Antony Blinken told reporters that "Ukraine will become a member of NATO."

"Ukraine, the determination of every country represented here at NATO remains rock solid. We will do everything we can, allies will do everything that they can, to ensure that Ukraine has what it needs to continue to deal with Russia's ongoing aggression against Ukraine, an aggression that gets worse with every passing day. Ukraine will become a member of NATO. Our purpose of the summit is to help build a bridge to that membership and to create a clear pathway for Ukraine moving forward."


Radosław Sikorski wyjaśnił, że podczas zakończonego posiedzenia ministrowie "podjęli decyzję o ustanowieniu misji natowskiej". To nie znaczy, że wchodzimy do wojny, ale to znaczy, że będziemy teraz mogli wykorzystać koordynujące, szkoleniowe, planistyczne zdolności Sojuszu Północnoatlantyckiego do wspierania Ukrainy w bardziej skoordynowany sposób - podkreślił.

Pytany o umowy dwustronne dotyczące współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa, szef polskiej dyplomacji potwierdził, że prace nad taką umową między Warszawą a Kijowem są "już stosunkowo zaawansowane", ale nie ma jeszcze daty jej podpisania.
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#5041 Jah

Jah
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHyvinkää

Napisano 08 kwiecień 2024 - 16:30

Stać nas. Zwracam uwagę na kwoty, jak mówią 11 miliardów to pewnie będzie 20 miliardów. Za 20 miliardów można wybudować 45 klinik pokroju Szpitala Południowego w Warszawie (na zdjęciu poniżej). Po trzy na każde województwo.

 

PO0rsRU.jpg

 

 

uid_a693f1155ca419ee8723596555b217401623


  • kris80 i ejr lubią to

cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów


#5042 griszag

griszag
  • SK1964

Napisano 08 kwiecień 2024 - 20:31

Kurwa, my to bogaty kraj jesteśmy. Taki dobrobyt.
  • kris80 lubi to

#5043 Rafał

Rafał
  • SK1964

Napisano 09 kwiecień 2024 - 15:58

Dzisiaj w nocy dziesięciu Ukraińców napadło na Polaka przy dworcu w Szczecinie. Mężczyzna został ranny w głowę, a obecni na miejscu świadkowie tamowali mu krew. Policja zorganizowała obławę, w wyniku której ujęto wszystkich dziesięciu sprawców.

Aktualizacja:

Całe zdarzenie miało miejsce około 2:00 w nocy. Ochrona wezwała policję, widząc na monitoringu, że coś dzieje się nie tak. Pani Iza, świadek zdarzenia, wezwała pogotowie ratunkowe o godzinie 1:58. Pani Iza również tamowała tryskającą krew. Mówi, że około 30-letni chłopak z dziurą w czole miał zalaną całą twarz krwią. Czuła, jak chłopak normalnie odlatuje, a widok był przerażający. Gdy Pani Iza tamowała krew przebiegających obok niej sprawcy, mieli krzyczeć "sława Ukrainie". Wśród sprawców znajdowały się również kobiety.

#5044 Jah

Jah
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHyvinkää

Napisano 09 kwiecień 2024 - 15:59

To jedno, tutaj drugie:

 

https://www.wprost.p...a-ukrainca.html


cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów


#5045 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 09 kwiecień 2024 - 16:40

Też to chciałem wrzucić. Chyba „ktoś” stracił cierpliwość i już jest podawane pochodzenie sprawców.
Gonią ich z lini frontu i tutaj też niech będą gonieni. Pałka się przegła.

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#5046 ejr

ejr
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaMysłowice

Napisano 09 kwiecień 2024 - 17:33

Też to chciałem wrzucić. Chyba „ktoś” stracił cierpliwość i już jest podawane pochodzenie sprawców.
Gonią ich z lini frontu i tutaj też niech będą gonieni. Pałka się przegła.

Ilu dało się nabrać i jechało z kocykami na granicę?

Winnymi tego wszystkiego nie są sami ukraińcy, tylko polskojęzyczny rząd od lewa, do udawanego prawa.


Użytkownik ejr edytował ten post 09 kwiecień 2024 - 17:34

  • borg i kmwtw lubią to

#5047 przemol

przemol
  • SK1964

Napisano 09 kwiecień 2024 - 18:15

Ilu dało się nabrać i jechało z kocykami na granicę?

Winnymi tego wszystkiego nie są sami ukraińcy, tylko polskojęzyczny rząd od lewa, do udawanego prawa.

 

nie zgadzam się.

 

Winni jesteśmy tego my jako społeczeństwo, a problem jest zdecydowanie szerszy. Rządowi bardzo łato było ukierunkować przekaz i działania bo było to spójne z tym co faktycznie uważała zdecydowania większość z nas.

 

Już to kiedyś tu pisałem, ten kto nie szanuje swojej przeszłości nie jest godny szacunku i nie ma prawa do przyszłości. Jako społeczeństwo nie poszanowaliśmy trudnej historii naszych przodków i mamy teraz dokładnie to na co sobie tym zasłużyliśmy. 

Tu też nie tylko kwestia szacunku do historii, ale też logika prowadziła do jednoznacznych wniosków i zakrzykiwanie jej romantycznością, że tak bardzo się szlachetnie zachowujemy była zwyczajnym frajerstwem, a w większości przypadków zwyczajna głupota, przepranie mózgów przekazem z mediów, zanikiem instynktu samozachowawczego, co w ogólnej skali pokrywa się też na innych płaszczyznach życia publicznego i nie świadczy to dobrze nie tylko w sferze współżycia z Ukraincami, ale ogólnie jest to zła perspektywa.

 

Mnie jedynie zaskakuje to, że wydarza się to tak szybko, natomiast nie powinno być większych wątpliwości, że to jest preludium do tego co stanie się rzeczywistością dnia codziennego kolejnych lat. Cena, którą za ten błąd zapłacimy jako społeczeństwo będzie straszna, a każdy z nas już cierpi na zwiększonych kosztach życia, w szczególności mieszkania, czy paliwa, a od czerwca również energii (to z kolei od razu przełoży się na inne obszary). 

 

Ogólnie to wydarzenia ostatnich miesięcy prowadzą mnie do takiego wniosku, że po zakończeniu tego konfliktu będziemy taką ukrainą sprzed 24.02.2022 r. , z tą różnicą, że odpowiednikiem  ukraińskich czarnoziem będą pełnić rozwinięte usługi i zasoby ludzkie do ich obsługi na odpowiednim poziomie.  Parę większych ośrodków skupionych wokół głównych miast i na reszcie kraju porządek i standardy z ukraińskich ulic, przy ogólnym bezprawiu (co już dzisiaj mamy w sądach). W związku z takimi wydarzeniami jak obniżenie vat w branży beauty, wygaszaniem przemysłu (być może następnie w jakiejś formie następnie sprywatyzowany)  bardzo szybko wykształci nam się oligarchat zbudowany na majątku Skarbu Państwa w sposób w pełni legalny, zresztą po części złożony z ukraińskich majątków, przy ogólnym zubożeniu i przede wszystkim zidioceniu reszty społeczeństwa. Niestety to wszystko mamy już w czasie rzeczywistym i to już jest sfera faktu.  


Użytkownik przemol edytował ten post 09 kwiecień 2024 - 18:20


#5048 ejr

ejr
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaMysłowice

Napisano 09 kwiecień 2024 - 18:26

nie zgadzam się.

 

Winni jesteśmy tego my jako społeczeństwo, a problem jest zdecydowanie szerszy. Rządowi bardzo łato było ukierunkować przekaz i działania bo było to spójne z tym co faktycznie uważała zdecydowania większość z nas.

 

Już to kiedyś tu pisałem, ten kto nie szanuje swojej przeszłości nie jest godny szacunku i nie ma prawa do przyszłości. Jako społeczeństwo nie poszanowaliśmy trudnej historii naszych przodków i mamy teraz dokładnie to na co sobie tym zasłużyliśmy. 

Tu też nie tylko kwestia szacunku do historii, ale też logika prowadziła do jednoznacznych wniosków i zakrzykiwanie jej romantycznością, że tak bardzo się szlachetnie zachowujemy była zwyczajnym frajerstwem, a w większości przypadków zwyczajna głupota, przepranie mózgów przekazem z mediów, zanikiem instynktu samozachowawczego, co w ogólnej skali pokrywa się też na innych płaszczyznach życia publicznego i nie świadczy to dobrze nie tylko w sferze współżycia z Ukraincami, ale ogólnie jest to zła perspektywa.

 

Mnie jedynie zaskakuje to, że wydarza się to tak szybko, natomiast nie powinno być większych wątpliwości, że to jest preludium do tego co stanie się rzeczywistością dnia codziennego kolejnych lat. Cena, którą za ten błąd zapłacimy jako społeczeństwo będzie straszna, a każdy z nas już cierpi na zwiększonych kosztach życia, w szczególności mieszkania, czy paliwa, a od czerwca również energii (to z kolei od razu przełoży się na inne obszary). 

 

Ogólnie to wydarzenia ostatnich miesięcy prowadzą mnie do takiego wniosku, że po zakończeniu tego konfliktu będziemy taką ukrainą sprzed 24.02.2022 r. , z tą różnicą, że odpowiednikiem  ukraińskich czarnoziem będą pełnić rozwinięte usługi i zasoby ludzkie do ich obsługi na odpowiednim poziomie.  Parę większych ośrodków skupionych wokół głównych miast i na reszcie kraju porządek i standardy z ukraińskich ulic, przy ogólnym bezprawiu (co już dzisiaj mamy w sądach). W związku z takimi wydarzeniami jak obniżenie vat w branży beauty, wygaszaniem przemysłu (być może następnie w jakiejś formie następnie sprywatyzowany)  bardzo szybko wykształci nam się oligarchat zbudowany na majątku Skarbu Państwa w sposób w pełni legalny, zresztą po części złożony z ukraińskich majątków, przy ogólnym zubożeniu i przede wszystkim zidioceniu reszty społeczeństwa. Niestety to wszystko mamy już w czasie rzeczywistym i to już jest sfera faktu.  

Dobrze napisane, o to samo mi chodziło, tylko napisałem to w jednym zdaniu. W końcu społeczeństwo "wybiera" rząd, a że nie wie, że tak naprawdę nie wybiera, to oczywiście wina społeczeństwa.


  • przemol i kris80 lubią to

#5049 przemol

przemol
  • SK1964

Napisano 09 kwiecień 2024 - 19:28

To jedno, tutaj drugie:

 

https://www.wprost.p...a-ukrainca.html

 

tak jeszcze konkretnie do tej wiadomości, to informacja o tym, że motywem mogły być porachunki w środowisku bezdomnych Polaków i Ukraińców jest absurdalna (swoją drogą świadczy to o nastawieniu wydawcy komunikatu do odbiorcy). Ma tylko wywołać efekt uspokojenia, że chuj tam bezdomni to nic się nie stało.

 

Zatrzymano 7 osób. Zwłoki na różnym etapie rozkładu i znajdowano je przez kilka dni. Sprawą zajmuje się Prokuratura Okręgowa, która nadzoruje z psów wydział do zwalczania terroru kryminalnego i zabójstw, a poza tym równolegle działa Żandarmeria Wojskowa co świadczy o tym, że sprawa jest poważna. 

 

Najpewniej wyszło im, że w Warszawie pojawiają się przypadki, że osoby z dużym majątkiem dokonują poważnych czynności na swoim majątku, a rodziny zgłaszały zaginięcia/ porwania i przy kolejnej robocie zaliczyli wpadkę. To potwierdza moją wcześniejszą tezę, że mamy już standardy z ukraińskich ulic. 


Użytkownik przemol edytował ten post 09 kwiecień 2024 - 19:28

  • kris80 i ejr lubią to

#5050 Jah

Jah
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHyvinkää

Napisano 09 kwiecień 2024 - 19:45

Najpewniej wyszło im, że w Warszawie pojawiają się przypadki, że osoby z dużym majątkiem dokonują poważnych czynności na swoim majątku, a rodziny zgłaszały zaginięcia/ porwania i przy kolejnej robocie zaliczyli wpadkę.

 

Pięć razy przeczytałem i nadal nie kumam, wyjaśnij proszę.


cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów





Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

1 użytkowników, 0 gości, 2 anonimowych


    terror, Bing (2)