Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ukraina


5132 odpowiedzi w tym temacie

#5001 BGC1964

BGC1964
  • SK1964

Napisano 26 marzec 2024 - 14:56

Ja się nie zgodzę bo zacząłem latać po bankach żeby mieć gdzie trzymać hajs na lokatach i na stronach banklovers i bankobranie co chwilę wrzucają jakieś fajne oferty. Ziomek mnie w to wkręcił co za 2021 rok wyciągnął 4k od banków za 2 konta nie wliczając odsetek od oszczędności.

#5002 Przemosz

Przemosz
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 26 marzec 2024 - 15:19

Nie no, nie porównujmy skali i zakresu działalności. To, że dla chętnych i zorganizowanych da się załatwić kilka koła przez rok, bo się przerzuca hajs między kontami i wypłaca kasę to jest śmiech na sali w porównaniu do skali ruchania przeciętnego Kowalskiego u nas.
Przychodząc do banku, człowiek nie powinien się zastanawiać w ilu podpunktach czekają nie niego potencjalne pułapki. Prowizja wysoka jak chuj, milion ukrytych opłat, zmienna stopa prawie wszędzie gdzie się da, dodatkowo na Wiborze który sam w sobie okazał się wałkiem. Małżeństwo we Francji czy w Szwajcarii biorąc hipotekę w 2018 nie przeżyło takich wzrostów raty jak u nas (czasem parokrotność).
Do tego bazy klientów, które dla chcącego z zewnątrz nie są ciężkie do kupienia, w przypadku jakichś ataków hakerskich często banki zrzucają odpowiedzialność na klienta.

W przypadku franków, kilkuletnie wyśmiewanie a czasem zastraszanie klientów, zeby finalnie w sądach dostać mega wpierdol na korzysc kredytobiorców.
To ile miliardów rocznie jest wyciąganych z Polski przez banki zagranicę jest przerażajcie

I tak, wiem, nikt nie bronił czytać umów. Ale powiedzmy sobie szczerze, chłop który zapierdalał pół życia na dole, na tirach czy budując domy, nie powinien mieć obowiązku doktoryzowania się z systemu bankowego, żeby mieć pewność że będzie później miał za co żyć.


Użytkownik Przemosz edytował ten post 26 marzec 2024 - 15:22


#5003 kmwtw

kmwtw
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 27 marzec 2024 - 08:05

Dlatego nie trzymam pieniędzy na koncie bankowym, tylko jakieś drobne i nie biorę kredytów, bo nie chcę być niewolnikiem. Oczywiście sytuacje życiowe zmuszają do takich decyzji, ale staram się unikać tego jak ognia.



#5004 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 27 marzec 2024 - 10:00

W systemie bankowym powinno byc tak, ze jezeli bank nie ma fizycznie pieniedzy w skarbcu, a je kreuje w systemie bankowym i panstwo mu na to pozwala, to jednoczesnie panstwo powinno przygotowac schemat umowy, prosty i brac odpowiedzialnosc za to, zeby nikt nie mogl ci wcisnac innej umowy niz obowiazujaca. Jak nie ma wolnego rynku, to na calego. A nie, ze tu bank ma protekcje panstwa, a ty se radz sam i czytaj umowy.



#5005 Jah

Jah
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHyvinkää

Napisano 27 marzec 2024 - 10:34

Przypominam, że jutro wspólne posiedzenie rządów PL i UA w Warszawie.


Użytkownik Jah edytował ten post 27 marzec 2024 - 10:35

  • kris80 lubi to

cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów


#5006 Jah

Jah
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHyvinkää

Napisano 27 marzec 2024 - 14:19

206 zdjęć ze wczorajszego meczu Ukrainy we Wrocławiu. Dobry pogląd na to ilu w Polsce przebywa dezerterów.

 

Jak to leciało? "Kobiety z dziećmi"?

 

Pilka-Kibice-Ukraina-Islandia-Tarczynski

 

https://www.wroclaw....-euro-2024,p,12


Użytkownik Jah edytował ten post 27 marzec 2024 - 14:20

  • kris80 lubi to

cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów


#5007 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 27 marzec 2024 - 14:50

Jakby nie oni to by nam gospodarka padła.
  • ejr i Jah lubią to
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#5008 SKalpel

SKalpel
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 27 marzec 2024 - 15:24

206 zdjęć ze wczorajszego meczu Ukrainy we Wrocławiu. Dobry pogląd na to ilu w Polsce przebywa dezerterów.

Jak to leciało? "Kobiety z dziećmi"?

Pilka-Kibice-Ukraina-Islandia-Tarczynski

https://www.wroclaw....-euro-2024,p,12

Już nie przesadzaj Jah, przecież tam sami kierowcy tirów i tirówki ;)

#5009 K..

K..
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 27 marzec 2024 - 15:40

Ale od ukraińskich malolatek to proszę się odjebac 😀

#5010 Jah

Jah
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHyvinkää

Napisano 27 marzec 2024 - 17:59

Ambasador Rosji podobno ewakuował się z Warszawy. Niby przesłali notę, że to chwilowe i za kilka dni wraca, ale niepokojące jest to zjawisko, bo najwidoczniej kanały dyplomatyczne PL-RU zaczynają mocno szwankować i to jest bardzo zły znak.

 

Chciałbym stronić od siania paniki, ale czasem mam myśli i obawy czy uda nam się normalnie ten sezon w hokeja dokończyć, bo te pojeby z Sikorskim, Tuskiem i Kowalem na czele - są zdolne do wszystkiego.

 

I jeszcze ten spierdolony szef BBN, co Rosję nazywa "fafikiem", którego trzeba uciszyć raz na zawsze. Kosmos jakiś.

 

Polska przypomina statek sterowany przez najebanych somalijskich piratów zdolnych do wszystkiego.


  • lentoo lubi to

cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów


#5011 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 27 marzec 2024 - 23:00

Z tt

Ambasador Andrejew nie stawił się na wezwanie polskiego MSZ, bo... od początku marca obowiązuje inny zwyczaj w tym zakresie. Nie, nie polski...
Zacznijmy od tego, że w Konwencji Wiedeńskiej z 1961, wbrew temu co mówił rzecznik MSZ, nie ma opisanego obowiązku stawiania się Ambasadora na wezwanie władz państwa przyjmującego. To zwyczaj, święty, absolutnie przez wszystkich respektowany przez wieki, ale zwyczaj. Nikt tego zwyczaju nie łamał, do początku marca 2024 roku. Gdy to chyba pierwszy raz w historii został złamany.
Ale nie przez Rosję, a... ambasadorów Unii Europejskiej w Rosji.
Otóż Ambasadorowie Unii Europejskiej, w tym Ambasador RP K. Krajewski, po porozumieniu się i uzyskaniu zgód swoich krajów, odrzucili zaproszenie wystosowane przez Ministra MSZ Siergieja Ławrowa, który wezwał ich na 4 marca. Napisali mu w notach, że stopień zaufania do władz Rosji (po śmierci Nawalnego) jest niski, poza tym w zaproszeniu brakowało porządku obrad.
Ławrow się wściekł. Wprost w mediach nazywał to zachowanie chamskim. Zapowiedział tez, że ten precedens zostanie przez Rosję wykorzystany i, że to Ambasadorów UE i samo UE zaboli.
No i trafiło na Polskę. Dla Rosji nawet lepiej, bo można jeszcze uderzyć w znienawidzoną Polskę.
Argumentacja Andrejewa, dlaczego nie poszedł była prawie że identyczna - brak zaufania i brak informacji, czy w trakcie spotkania dostanie dowody, że rakieta była rosyjska. Powiedziano mu, że nie. To i on powiedział nie. Ale decyzja o tym, że nie pójdzie zapadła bezpośrednio w gabinecie Ławrowa.
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#5012 świstak

świstak
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 27 marzec 2024 - 23:09

Przypominam, że jutro wspólne posiedzenie rządów PL i UA w Warszawie.

To jest te niejawne co miało być (zapowiadono takie jakiś czas temu)? Czy to coś odrębnego?
 



#5013 Jah

Jah
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHyvinkää

Napisano 27 marzec 2024 - 23:14

To jest te niejawne co miało być (zapowiadono takie jakiś czas temu)? Czy to coś odrębnego?
 

Niejawne miało być nasze wewnętrzne posiedzenie Sejmu RP dot. bezpieczeństwa. Jutro jawnie przyjeżdzają banderowcy, oficjalnie i całą ekipą.


cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów


#5014 Jah

Jah
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHyvinkää

Napisano 27 marzec 2024 - 23:49

.


Użytkownik Jah edytował ten post 27 marzec 2024 - 23:50

cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów


#5015 Fuhrer

Fuhrer
  • SK1964

Napisano 28 marzec 2024 - 01:03

To się sługom narodu ukraińskiego z lewa i ,,prawa" nie spodoba.

 

NEIGHBOURS. Last Witnesses to the Ukrainian Genocide against the Poles | ENG official trailer 2 (youtube.com)


  • Toczmek89 i Jah lubią to

#5016 Jah

Jah
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHyvinkää

Napisano 28 marzec 2024 - 02:20

Prezydent Serbii na swoim blogu:

 

"Ciężkie dni czekają na Serbię. W tym momencie trudno mi mówić o wiadomościach, które otrzymaliśmy w ciągu ostatnich 48 godzin. Bezpośrednio zagrażają naszym interesom narodowym i życiowym, Serbii i Republice Serbskiej. W najbliższych dniach opowiem wszystkim ludziom o wszystkich wyzwaniach, które przed nami stoją. Będzie ciężko, trudniej niż do tej pory. Będziemy walczyć. Serbia wygra."

 

Kolejna kolorowa rewolucja czy zaczynamy już na serio jazdę bez trzymanki w Europie? Na Węgrzech też jakieś ruchy protestacyjne na ulicach przeciwko Orbanowi.

 

Po raz kolejny podkreślam, że nie chcę nikogo schizować, ani napędzać strachu, ale no nie można ignorować tych wszystkich sygnałów z ostatnich miesięcy: nagła wizyta Dudy i Tuska w US (wspólna!), agresywne wystąpienia Macrona, zamach w Moskwie, sypiące się kanały dyplomatyczne pomiędzy Polską a Rosją, Mołdawia\Estonia i ktoś tam jeszcze wydala rosyjskich dyplomatów, teraz prezydent Serbii mówi tonem niespotykanym od dawna dla przywódzców w Europie, szef BBN mówiący o robieniu porządków z Rosją i utrudnieniach z wyjazdem z Polski (już w tonie jak by to był pewnik), Słowacy sygnalizujący wprost, że UE\NATO chcą wejść na Ukrainę.

 

Brakuje w tym wszystkim tak naprawdę dwóch rzeczy: ewidentnych ruchów wojsk oraz zjazdu na indeksach i forexie w Europie. Choć to pierwsze w sumie jest, bo cały czas trwają manewry Steadfast Defender i w chuj sprzętu poszło w okolice granicy z Białorusią i Ukrainą.

 

0G6p1wl.jpg


cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów


#5017 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 28 marzec 2024 - 06:59

"Ciężkie dni czekają na Serbię. W tym momencie trudno mi mówić o wiadomościach, które otrzymaliśmy w ciągu ostatnich 48 godzin. Bezpośrednio zagrażają naszym interesom narodowym i życiowym, Serbii i Republice Serbskiej. W najbliższych dniach opowiem wszystkim ludziom o wszystkich wyzwaniach, które przed nami stoją. Będzie ciężko, trudniej niż do tej pory. Będziemy walczyć. Serbia wygra."

 

Ale tutaj bardziej chodzi o konflikt wewnętrzny, a nie Ukrainę. 

 

Kilka godzin wcześniej minister bezpieczeństwa Nenad Nešić poinformował, że odbył spotkanie z burmistrzem gminy Sokolac Milovanem Bjelicą, który poinformował go o "szerzeniu się nienawiści religijnej i między etnicznej" w regionie. Mają za to odpowiadać konkretne grupy, które chcą doprowadzić do wewnętrznej destabilizacji.

Jak przekazano w mediach, w jednej ze wsi w gminie Sokolac pojawiły się ulotki, które nawołują lokalną społeczność do ujawnienia "sprawców haniebnych czynów przeciwko życiu niewinnych muzułmanów".


Czytaj więcej na https://wydarzenia.i...ampaign=chrome 


  • Toczmek89 lubi to

"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#5018 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 28 marzec 2024 - 08:27

Chyba o tym pisze Jah. W latach 90 też się zaczeło od tego. W jakimś podcascie S&F od Bartosiaka wspomnieli, że wg ich informacji prędzej jakaś forma destabilizacji nastąpi na Bałkanach niż w krajach pribałtyki.
  • Junior, kosa i Jah lubią to

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#5019 FLH64

FLH64
  • SK1964
  • Lokalizacjaza szlabanem.

Napisano 28 marzec 2024 - 08:46

206 zdjęć ze wczorajszego meczu Ukrainy we Wrocławiu. Dobry pogląd na to ilu w Polsce przebywa dezerterów.

 

Jak to leciało? "Kobiety z dziećmi"?

 

Pilka-Kibice-Ukraina-Islandia-Tarczynski

 

https://www.wroclaw....-euro-2024,p,12

"Gieroje" robiacy groźne miny, zaraz mnie rozpierdoli ze śmiechu :lol3:



#5020 B1ondyn

B1ondyn
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 28 marzec 2024 - 10:23

Posprawdzać PESELe i odesłać do domu.

#5021 Jah

Jah
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHyvinkää

Napisano 28 marzec 2024 - 10:44

@Junior, wszystko to procesy powiązane.  Ewentualny konflikt w Kosowie czy próba kolorowej rewolucji w Serbii to przecież 100% szansa na konflikt regionalny.

 

Kosowo to marionetka USA i UE. Nawet Polacy tam dalej stacjonują, włącznie z psiarnią.


cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów


#5022 Jah

Jah
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHyvinkää

Napisano 28 marzec 2024 - 10:58

Leszke od bardzo dawna to chyba najbardziej trzeźwo myślący polski polityk. Komuch Leszke.

 

@LeszekMiller

 

Koncept by pomóc Ukrainie wysyłając do niej wojska państw NATO jest powiązany z tezą, że jeśli Rosja odniesie zwycięstwo nie zatrzyma się w tym kraju i zaatakuje NATO. Emmanuel Macron zaprosił do Paryża przywódców 28 krajów europejskich, USA i Kanady w celu omówienia takich scenariuszy. Do porozumienia nie doszło, ale Macron niczego takiego nie wyklucza. Miękkie podbrzusze tej napoleoniady to fakt, że żaden z jej zwolenników  nie tłumaczy, po co Rosja miałaby napadać na terytorium NATO narażając się na sromotną klęskę i możliwy wybuch nuklearnej III wojny światowej? Być może tylko po to, aby atakując najpotężniejszy sojusz wojskowy na świecie zobaczyć co się stanie. Łatwo to jednak przewidzieć. Tym, co zasadniczo różni agresję na jakiekolwiek państwo członkowskie NATO od ataku na Ukrainę, jest to, że Rosjanie, dokonując inwazji zakładali, że nie idą na wojnę, a atakując członka NATO wiedzą, że zaczynają wojnę nie tylko z tym państwem, ale też z jego sojusznikami. Swoją drogą ciekawe, dlaczego wśród proroków wieszczących rychły widok rosyjskich czołgów najeżdżających wschodnią flankę NATO jest tak mało wiary w moc odstraszającą Paktu Północnoatlantyckiego. Warto też zapytać czy potrząsanie szabelką także przez polskich polityków, generałów i pożal się Boże – ekspertów spływa po Polakach jak woda po kaczce? Otóż nie. Już 48 proc. Polek i Polaków spodziewa się zbrojnej napaści Rosji na Polskę. W rezultacie wzrasta poziom strachu i frustracji co przekłada się na chęć wyjazdu z kraju. Postępująca militaryzacja publicznej debaty wypłasza z kraju polskie rodziny. Polska, gdzie rodzi się coraz mniej dzieci pozbywa się twórczych i energicznych obywateli, którzy nie mogą już słuchać o wojnie, jaka za chwilę załomocze do ich drzwi. Rozumiejąc stan nerwowy naszych obywateli warto ich uspokoić. Rosjanie nie mają i nie będą mieli możliwości wygrania wojny z jakimkolwiek członkiem NATO, a tym samym nie będą mieli sił na jakąkolwiek okupację któregokolwiek z państw Paktu Północnoatlantyckiego. Nawet gdyby przyjąć katastroficzny scenariusz rodem political fiction, w którym Amerykanie pod rządami Donalda Trumpa wyjdą z NATO i porzucą europejskich sojuszników to oznaczałoby, że Amerykanie — dysponując kilkanaście razy większą gospodarką od rosyjskiej, z własnej nieprzymuszonej woli zrezygnowaliby z roli światowego przywództwa. Wszyscy wiemy, że jest to niemożliwe.


  • Junior lubi to

cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów


#5023 silny

silny
  • SK1964
  • LokalizacjaChełm

Napisano 28 marzec 2024 - 12:14

Leszke od bardzo dawna to chyba najbardziej trzeźwo myślący polski polityk. Komuch Leszke.

To ten sam Leszek Miller, który głosował za zielonym ładem? Pytam dla kolegi.



#5024 mały

mały
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 28 marzec 2024 - 14:06

Ostatnio spore ruchy sprzetu USA zauważone,ale w stronę niemieckiej granicy. Znajomy jechał do roboty na noc to abramsy na a4 wieźli właśnie w kierunku Niemiec.

#5025 mały

mały
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 28 marzec 2024 - 15:34

https://www.fly4free...infrastrukture/

Zapomnieli dodać,ze prostytutki tanie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych