Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ukraina


5139 odpowiedzi w tym temacie

#5076 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Napisano 20 kwiecień 2024 - 06:23

https://dorzeczy.pl/...raine.html?s=01

#5077 Jah

Jah
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHyvinkää

Napisano 22 kwiecień 2024 - 21:04

Od jutra wszystkie konsulaty Ukrainy zaprzestają świadczenia usług mężczyznom w wieku poborowym- decyzja wiceministra spraw zagranicznych ukrainy Andrieja Sybiri

Od 24 kwietnia będzie można jedynie załatwić formalności związane z powrotem na Ukrainę (i na front)

 

--------------------------------------------------------------------------------------

Nie wiem czy to dobrze dla nas, czy nie. Wiem jedno: warto obserwować temat i wyciągać wnioski, a dokumenty zawsze mieć z długą datą ważności. To co tam się odpierdala, zaraz może odpierdalać się u nas.

 

A dla bardziej kreatywnych polecam rozejrzeć się za drugim paszportem. No chyba, że ktoś chce umierać za Donbas, Zełeńskiego i tego starego dziada z Białego Domu co się wita z duchami, to okej.


Użytkownik Jah edytował ten post 22 kwiecień 2024 - 21:07

cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów


#5078 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 22 kwiecień 2024 - 22:42

Najprościej i w zasięgu każdego to kategoria D/E. Drugi paszport to raczej poza zasięgiem 95% osób.

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#5079 Jah

Jah
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHyvinkää

Napisano 22 kwiecień 2024 - 22:56

Żeby było jasne: drugi paszport tak naprawdę chuja zmienia. Nadal was mogą powołać, nawet z drugim obywatelstwem. Ułatwia on o tyle sprawy, jak teraz w przypadku szoszonów...są zagranica, konsulaty ich nie będą obsługiwać, więc mogą funkcjonować wyłącznie do końca daty ważności dokumentów. Nowych już nie wyrobią. I tutaj dobrze jest mieć zapasowy plastik.


cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów


#5080 Jah

Jah
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHyvinkää

Napisano 22 kwiecień 2024 - 22:56

Drugi paszport to raczej poza zasięgiem 95% osób.

 

Tak i nie.


cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów


#5081 SKalpel

SKalpel
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 23 kwiecień 2024 - 06:20

Kreatywni to teraz zmieniają płeć ;)
  • Sinner lubi to

#5082 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 23 kwiecień 2024 - 11:53

By zdobyć paszport trzeba mieć środki na to + co najważniejsze, trzeba nieć środki aby z tego paszportu móc poźniej skorzystać.
Jak dla mnie kategoria D/E jest wystarczająca skoro nawet na Ukrainie starcza (chyba do C doszli) to i u nas styknie a jak będzie wojna totalna to dla zwyklaka to i tak będzie wszystko jedno :p

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#5083 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 23 kwiecień 2024 - 11:57

Przypomnialem se, jak w czasie komisji wojskowej powiedzialem, ze umiem bardzo dobrze plywac. IQ 200 odjebalem. Cale szczescie, ze jestem za dupny do marynarki :chamisko:

Z tymi wojnami to jest taki problem, ze w wiekszosci z nich umiera sie za pedofila z USA czy innego cpuna z Ukrainy, a nie za swoj kraj.


  • tomzkat, BGC1964 i Jah lubią to

#5084 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Napisano 23 kwiecień 2024 - 16:33

By zdobyć paszport trzeba mieć środki na to + co najważniejsze, trzeba nieć środki aby z tego paszportu móc poźniej skorzystać.
Jak dla mnie kategoria D/E jest wystarczająca skoro nawet na Ukrainie starcza (chyba do C doszli) to i u nas styknie a jak będzie wojna totalna to dla zwyklaka to i tak będzie wszystko jedno :p

Tylko kategoria D zwalnia z wojska w czasie pokoju. W czasie wojny i mobilizacji już nie.

#5085 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 23 kwiecień 2024 - 16:45

Takich nie biorą nawet na Ukrainie

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#5086 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 23 kwiecień 2024 - 16:52

Polaków wywalą na front, a Ukraińcy dalej będą się bawić u nas. Sprytne.
  • borg i Zajczak lubią to
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#5087 Jah

Jah
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHyvinkää

Napisano 23 kwiecień 2024 - 19:56

Takich nie biorą nawet na Ukrainie

Biorą. Widziałem wiele filmików z upośledzonymi siedzącymi w okopach.

---

Brytole wysyłają do Polski 16 tys. żołnierzy. Wejście do wojny już raczej pewne, a jak wchodzimy to trzeba mieć świadomość, że będziemy obiektem ataków z powietrza.


Użytkownik Jah edytował ten post 23 kwiecień 2024 - 19:58

cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów


#5088 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 23 kwiecień 2024 - 20:11

Zgadza się bo oni po prostu uznali, że ktoś z downem czy schizofrenia ma kategorie B ;) wiec się łapie na okop.

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#5089 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 24 kwiecień 2024 - 09:40

Liczba Ukraińców korzystających z ochrony w związku z konfliktem zbrojnym w poszczególnych województwach - 950 000.


https://twitter.com/...4953075930?s=19
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#5090 K..

K..
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 24 kwiecień 2024 - 11:32

Jakie pewne wejście do wojny? 😅 nie będzie żadnego naszego zbrojnego wejścia, nie wiem co bierzecie
  • tomzkat lubi to

#5091 Jah

Jah
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHyvinkää

Napisano 24 kwiecień 2024 - 12:28

Masz lepsze wytłumaczenie na nagłe wysłanie do Polski kontyngentu z UK większego ilościowo nawet od przebywającej tu już US Army?

 

Swoją drogą, jest coraz więcej sygnałów, że Francuzi już biegają po Ukrainie.


cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów


#5092 K..

K..
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 24 kwiecień 2024 - 13:24

Zwykłe zwiększenie ilości i nic więcej. Jak zobaczymy uciekające, parszywe sejmowe mordy to wtedy będzie znak. Na chwilę obecną jest czilerka
  • kris80, silny i Sinner lubią to

#5093 Zajczak

Zajczak
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaMysłowice

Napisano 24 kwiecień 2024 - 13:56

Zwykłe zwiększenie ilości i nic więcej. Jak zobaczymy uciekające, parszywe sejmowe mordy to wtedy będzie znak. Na chwilę obecną jest czilerka

 

głos rozsądku, pozdro


Użytkownik Zajczak edytował ten post 24 kwiecień 2024 - 13:56

  • kris80, silny i griszag lubią to

BÓL PRZEMIJA, A CHWAŁA JEST WIECZNA - TE BARWY TO DLA NAS WARTOŚĆ NAJŚWIĘTSZA.


#5094 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Napisano 24 kwiecień 2024 - 15:27

Zaraz nie będzie komu tam walczyć, bo ci u nas raczej chętni nie są.
https://dorzeczy.pl/...ym-ukrainy.html
  • Jah lubi to

#5095 tomzkat

tomzkat
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 24 kwiecień 2024 - 15:52

Ciekawe gdzie teraz będą uciekać. Zieloną granicą do Azji ?

#5096 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 24 kwiecień 2024 - 16:10

Wrzucałem w innym temacie info o obligacjach.
Rzadka sytuacja bo nie ma na to zainteresowania.

Coś wisi w powietrzu

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#5097 tomzkat

tomzkat
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 24 kwiecień 2024 - 16:17

Wrzucałem w innym temacie info o obligacjach.
Rzadka sytuacja bo nie ma na to zainteresowania.

Coś wisi w powietrzu

Widziałem . Możesz w skrócie opisać o co chodzi dla laika ?

#5098 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 24 kwiecień 2024 - 17:11

MF ogłosiło przetarg („wystawiło na sprzedaż”)na obligacje o wartości 6-10 mld. Popyt był na 6.5 ostatecznie sfinalizowano za 5.7 mld (?) czyli poniżej założeń.
Czyli w skrócie nie ma zainteresowania (bardzo rzadka sytuacja bo zawsze to schodziło) obligacjami w sumie nie wiadomo z jakiego powodu. Teoria, że kryzys jest chybiona bo na rynku wtórnym ruch normalny. Z jakiegoś powodu inwestorzy omijają Polskę. Można się tylko domyślać o co chodzi a moim zdaniem ma to związek z przegrywająca Ukrainą.
  • tomzkat lubi to

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#5099 Zbig

Zbig
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 24 kwiecień 2024 - 17:54

A sprawdzałeś jakie było teraz oprocentowanie obligacji w stosunku do poprzedniego przetargu.

Może być tak, że ministerstwu nie zależy na sprzedawaniu obligacji za wszelką cenę i dlatego nie sprzedali tyle ile chcieli.



#5100 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 24 kwiecień 2024 - 17:59

Akurat MF to zależy na sprzedaży i to nawet bardzo ;))

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

1 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych


    FLH64