Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polska


6162 odpowiedzi w tym temacie

#5876 Jah

Jah
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHyvinkää

Napisano 10 luty 2024 - 20:21

No to zobacz sobie life expectancy z tamtych lat...wiadomo, że medycyna poszła do przodu i wiele innych czynników, ale nadal.

 

poland-life-expectancy-at-birth-by-gende


  • Krzyś lubi to

cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów


#5877 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 10 luty 2024 - 20:30

Teoria jest taka, że wtedy w powietrzu były prostsze związki chemiczne niż jest to aktualnie.

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#5878 mały

mały
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 10 luty 2024 - 20:40

Ja muszę przyznać,ze odkąd u mnie na wsi ludzie wymienili kopciuchy to powietrze się naprawdę poprawiło. 3lata temu w zimę się nie dało wyjść bo szło się udusić,a teraz widać różnicę.
  • Krzyś lubi to

#5879 Krzyś

Krzyś
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaLigota

Napisano 10 luty 2024 - 20:47

Ja muszę przyznać,ze odkąd u mnie na wsi ludzie wymienili kopciuchy to powietrze się naprawdę poprawiło. 3lata temu w zimę się nie dało wyjść bo szło się udusić,a teraz widać różnicę.

 

 

Kiedyś to nawet pod Szczyrkiem na śniegu było widać czym się paliło.

 

Moja ciotka np. paliła czym popadnie.

 

I tak jak piszesz,jest lepiej.



#5880 mały

mały
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 10 luty 2024 - 21:02

Kiedyś to nawet pod Szczyrkiem na śniegu było widać czym się paliło.

Moja ciotka np. paliła czym popadnie.

I tak jak piszesz,jest lepiej.

To samo tyczy się ciepłowni,jak przy kopalni Ziemowit kiedyś palili to na śniegu było widać ile syfu jest,a teraz zamontowali jakieś filtry itp. i jest różnica.
Najgorzej jest w transporcie,ruch jest ogromny i czuć nie raz w miastach smród. Ja osobiście znam osoby co na kopalnie jeżdżą autami,a mają kuźwa 700 metrów do przejścia.
  • Krzyś lubi to

#5881 Jah

Jah
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHyvinkää

Napisano 11 luty 2024 - 01:25

Najgorzej jest w transporcie,ruch jest ogromny i czuć nie raz w miastach smród.

 

Polemizowałbym. Obecne silniki spalinowe to konstrukcje rozwijane przez dekady, są doskonale. Do tego dochodzą przecież regulacje środowiskowe z UE. Kopcić i szkodzić to mogą silniki napędzane mazutem, np. w kotłach okrętowych (od czego się też już odchodzi). Masz przykład miasta Żywiec, top 10 najbardziej zanieczyszczonych miast na świecie (w kat. powietrza), przecież tam masz 15 aut na krzyż. Smog generuje tam niska zabudowa oraz niekorzystne położenie w głębokim obniżeniu śródgórskim.

 

Szkodliwa emisja ze spalin może być w takiej Jakarcie, gdzie masz ponad 4mln samochodów i wysoką zabudowę wieżowcową. Nawet gdybyś zniknął wszystkie samochody w Katowicach czy Rybniku to syf nadal będzie czuć w powietrzu, to nie silniki są problemem.


  • Foxu, Rafał i Fuhrer lubią to

cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów


#5882 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 11 luty 2024 - 01:30

Ale sprawa z tym smrodem jest prosta. Samochody jezdza caly rok, a w Katowicach, w skupiskach nieruchomosci, jebie tylko zima. No nie trzeba byc specjalista w branzy, zeby skumac o co chodzi. Samochody sa modnym tematem pewnej agendy i tyle. To dotyczy rowniez innych terenow, np okolic domków jednorodzinnych. Zimą jebie, latem nie. Samochodow 5 na krzyz. Zagadka rozwiazana.



#5883 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 12 luty 2024 - 11:00

https://twitter.com/...632538213208154

Donald Tusk wkurwia przyszłego prezydenta USA, naszego najsilniejszego sojusznika i jako tako gwaranta, że nas ruska kurwa i gebelsy nie najada. W czyim interesie pisze takie słowa? Na pewno nie w polskim.
Gratuluję wszystkim, którzy na niego głosowali. To była bardzo przemyślana decyzja. No ale przynajmniej Kaczyński nie rządzi. Chuja tam, że laskoczemy konia w dupę, stojąc za nim.
  • tomzkat, Krzyś i griszag lubią to

#5884 Jah

Jah
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHyvinkää

Napisano 13 luty 2024 - 21:47

Uśmiechnięta Polska w natarciu.quikWAy.jpg


cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów


#5885 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 13 luty 2024 - 23:01

Z innych przedmiotów też jest w ciul kwiatków. Ciekawe którzy eksperci zasugerowali te zmiany.
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#5886 Jah

Jah
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHyvinkää

Napisano 13 luty 2024 - 23:22

Nie ma przypadków, to wszystko musiało być planowane miesiącami, jak nie latami. Idą jak kombajn przez pole ze wszystkim co dawało nam poczucie tożsamości narodowej.

 

Nadchodzi federalizacja Europy. Jak spojrzycie na popleczników KO na Twitterze to oni mają już wyłącznie flagi EU przy nicku, Polską u nich widać sporadycznie. Sekciarze jebani na równi z tymi pisowskimi.


Użytkownik Jah edytował ten post 13 luty 2024 - 23:22

  • tomzkat, mac i Edy lubią to

cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów


#5887 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 14 luty 2024 - 01:18

Sekta PO jest gorsza, bo PiSowcy sa pojebani, ale propolscy, jakkolwiek by te Polske widzieli, to jednak ja widza. A te eurocwele platformiane to by wlasna matke sprzedali, byle jakikolwiek Niemiec spojrzal na nich i powiedzial, ze sa kims wiecej niz podludzmi. Nie wiem, jak sa mozgi tych ludzi skonstruowane, ze im zalezy na opinii potomkow osob, ktore wysylaly drugiego czlowieka do gazu, ale ci ludzie istnieja i sa grozni. PiSowcy nie sa grozni, sa czesto naiwni, maja swoje wizje, klotliwe, bo klotliwe, ale no jest to jakis punkt widzenia. Sekta PO ma potencjal na zbudowanie w Polsce rzeszy. Zwolennicy Kaczora to jednak nie jest material na bycie pociagnietym przez polskiego hitlera. A PO tak.



#5888 kris80

kris80
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 14 luty 2024 - 07:28

Sekta PO jest gorsza, bo PiSowcy sa pojebani, ale propolscy, jakkolwiek by te Polske widzieli, to jednak ja widza. A te eurocwele platformiane to by wlasna matke sprzedali, byle jakikolwiek Niemiec spojrzal na nich i powiedzial, ze sa kims wiecej niz podludzmi. Nie wiem, jak sa mozgi tych ludzi skonstruowane, ze im zalezy na opinii potomkow osob, ktore wysylaly drugiego czlowieka do gazu, ale ci ludzie istnieja i sa grozni. PiSowcy nie sa grozni, sa czesto naiwni, maja swoje wizje, klotliwe, bo klotliwe, ale no jest to jakis punkt widzenia. Sekta PO ma potencjal na zbudowanie w Polsce rzeszy. Zwolennicy Kaczora to jednak nie jest material na bycie pociagnietym przez polskiego hitlera. A PO tak.

 

Dwie te same bandy huja. Nie ma co się spierać,, która gorsza. Włączył się syndrom sztokholmski



#5889 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 14 luty 2024 - 13:23

https://twitter.com/...9675863040?s=19

Masz Mayek przypomnienie z innego tematu.
  • Mayek lubi to
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#5890 Buziol

Buziol
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBederowiec

Napisano 14 luty 2024 - 18:01

Z innych przedmiotów też jest w ciul kwiatków. Ciekawe którzy eksperci zasugerowali te zmiany.


Raczej czyi „eksperci“ w sensie od jakiego pana
  • ejr lubi to

#5891 K..

K..
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 15 luty 2024 - 00:40

Jah, bo ty się orientujesz. Wyciekły te zdjęcia czy filmy z Lichocką czy to bzdury?

#5892 Jah

Jah
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHyvinkää

Napisano 15 luty 2024 - 09:56

Nie.


cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów


#5893 SKalpel

SKalpel
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 15 luty 2024 - 22:07

Czytając te wpisy , nie dziwię się że niektórzy nie widzą różnicy w samej pro Polskości niektórych ugrupowań politycznych.
Tak właśnie kiedyś doszło do rozbiorów , tylko wtedy nie było tvn ... ale interesy i kasa się zgadzała pewnej grupie ludzkiego ścierwa , żeby oddać Polskę pod okupacje innych mocarstw i pozwolić żeby zniknęła z mapy europy na 123 lata.
  • ToJa lubi to

#5894 paulek

paulek
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaTychy

Napisano 16 luty 2024 - 06:17

Ty Skalpel, weź se puść wywiad tego ciula stanoskiego z Pereiera. Jeśli Ty wierzysz takim ludziom, to nie ma ratunku. To, że PiS jest pro polski i kradnie, czy PO nie jest i kradnie. To jaka to jest różnica? Przypominam to, że Kaczyński podpisał traktaty Lizbońskie.



#5895 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 16 luty 2024 - 07:07

Masz Skalpel

https://twitter.com/...9675863040?s=19
  • Fuhrer i Edy lubią to
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#5896 Jah

Jah
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHyvinkää

Napisano 16 luty 2024 - 09:54

W Lidlu wódka "Polna" 0.5L za 9.99zł.

 

Domysły każdy we własnym zakresie.


cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów


#5897 ejr

ejr
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaMysłowice

Napisano 16 luty 2024 - 13:19

W Lidlu wódka "Polna" 0.5L za 9.99zł.

 

Domysły każdy we własnym zakresie.

 

.


Użytkownik ejr edytował ten post 16 luty 2024 - 13:24


#5898 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 16 luty 2024 - 13:48

Wódka z sfermentowanej ukraińskiej kukurydzy ;)

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#5899 zebro78

zebro78
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGrodziec Town

Napisano 16 luty 2024 - 14:56

W Lidlu wódka "Polna" 0.5L za 9.99zł.

 

Domysły każdy we własnym zakresie.

Nikt nic się nie musi domyślać. Grupa AWW która to produkuje jest na oficjalnej liście firm sprowadzających zboże z Ukrainy.

Ale nie tylko wódka za 9,99 jest z tego zboża. Możesz kupić w Lidlu wódkę Wokulski czy Sienkiewicz - okazuje się, że ten kto to produkuje też brał zboże ze wschodu.



#5900 mały

mały
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 16 luty 2024 - 15:48

Jak patrzę na te listę to zaraz nie będzie co jeść bo wszyscy prawie sprowadzając coś z tego batustanu.
  • Fuhrer lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 8

1 użytkowników, 4 gości, 1 anonimowych


    Bing (2), Jarecki567