Skocz do zawartości


Zdjęcie

Praca


2980 odpowiedzi w tym temacie

#1851 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 28 czerwiec 2017 - 14:51

Nawet jak zatrudniają normalnie, to przyszłości żadnej. Jak dobrze pamiętam, to w maju pracownicy dostali pierwszą premię kwartalną od 16 miesięcy. Około 70 zł...

A gdzie jest "przyszłość" w robotach typowo fizycznych ? Na magazynie? W call center? Na budowie?

Jak ktoś się uczy, czy traktuję tą robotę jako tymczasową to czemu nie? Jedna zmiana, od poniedziałku do piątku, multi, 13, zero stresu etc. Zresztą, mniejsza z tym - kwestia względna. W Maju premia kwartalna wyniosła 450 zł brutto. 70 zł to jest premia co miesięczna obecnościowa.


Użytkownik terror edytował ten post 28 czerwiec 2017 - 14:54

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#1852 Eric Cantona

Eric Cantona
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 28 czerwiec 2017 - 18:44

Teraz nie ma żadnej, bo prywatyzacja ujebała wszystko do kości.

Jak robiłem w 2007-2009 roku w Katowicach, to PP srała pieniędzmi. Poszło się do kasy, jak jeszcze główny urząd był na pl. Andrzeja. Premia za ruch świąteczny 1000 zł, bony 800 zł pamiętam, niekiedy wpadało premie 400-600 zł, bo jakiś budżet na siłę zerowali. Atmosfera była mega. Co roku PP ogłaszała w swoim szmatławcu propagandowym, że firma zasłużona 300 baniek a kasa była.

Potem prywatyzacja, ogromna ilość zwolnień i mają to, co sami sobie zgotowali. Nikt tam nie chce robić.

Tak więc kiedyś ta firma miała przyszłość, tak wtedy myślałem. Państwowa robota, pieniądz dobry i była dobra atmosfera.

#1853 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 28 czerwiec 2017 - 19:09

Aaa pod tym względem to racja, lepiej to już było, w sumie jak wszędzie. Niestety, to jest ogólnokrajowa tendencja że faktyczne zarobki lecą na mordę bo tutaj zlikwidują bony, tutaj zrobią prace zadaniową, tutaj zwiększą wymagania na premie albo ją w ogóle zlikwidują itd.

 

Uberyzacja rynku pracy, stabilność się skończyła.


  • Eric Cantona lubi to

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#1854 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 28 czerwiec 2017 - 21:30

Wraz z malejacym bezrobociem stabilizacja w wielu branzach wlasnie sie rozpoczela.


  • żywiec lubi to

"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#1855 bleki78

bleki78
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaTauzen

Napisano 28 czerwiec 2017 - 21:42

Ukraincy w robotach fizycznych za 1,6- 1,8 na miesiąc zatrudniani zamiast naszych, gdzie pracodawca dalby normalnie 2-2,5.

Taka stabilizacja.

 

Bezrobocie spada bo jest większa emigracja. a nie więcej miejsc pracy.


  • Marek lubi to

#1856 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 28 czerwiec 2017 - 21:44

Mam znajomych, co zatrudniają Ukraińców na budowie i żaden z nich nie pracuje za tak niskie stawki jak podałeś.


Przyjaźń jest wszystkim!


#1857 bleki78

bleki78
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaTauzen

Napisano 28 czerwiec 2017 - 21:53

100 na dzień od rana do wieczora+soboty. To będzie jakieś 2,4-2,6.Może być.Tylko to się zbiera 1,5 etatu jakieś 280 - 300 godzin.

I nie płacą składek za nich , lub jakieś minimalne.



#1858 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 28 czerwiec 2017 - 21:59

Ukraincy w robotach fizycznych za 1,6- 1,8 na miesiąc zatrudniani zamiast naszych, gdzie pracodawca dalby normalnie 2-2,5.

Taka stabilizacja.

 

Bezrobocie spada bo jest większa emigracja. a nie więcej miejsc pracy.

 

Jest wiecej miejsc pracy niz rok temu. 

 

A gospodarka to nie tylko fizyczni. Jesli bezrobocie spada, rak do pracy na rynku jest mniej, to z automatu pracodawca musi zadbac o swojego pracownika. Kto teraz zwolni sobie od tak doswiadczonego pracownika ze stanowiska i zastapi go innym? 

 

Kiedys mogli wybiera, przebierac. Teraz wielu pracowdawcow ma problem z zatrudnieniem wartosciowego pracownika.


  • Łysy lubi to

"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#1859 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 28 czerwiec 2017 - 22:01

100 na dzień od rana do wieczora+soboty. To będzie jakieś 2,4-2,6.Może być.Tylko to się zbiera 1,5 etatu jakieś 280 - 300 godzin.

I nie płacą składek za nich , lub jakieś minimalne.

 

Kazda osoba prowadzaca DG musi odprowadzac skladki, czy zatrudnia Polaka czy osobe spoza Polski. 


"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#1860 Lars

Lars
  • SK1964

Napisano 28 czerwiec 2017 - 22:02

Więcej pracy, ale jakiej. Połowę ofert które czytam piszą jakieś tumany, co nie potrafią kurwa poprawnie nawet ogłoszenia napisać. 

 

99% ogłoszeń - najniższa krajowa. Rzygam kurwa. 



#1861 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 28 czerwiec 2017 - 22:09

100 na dzień od rana do wieczora+soboty. To będzie jakieś 2,4-2,6.Może być.Tylko to się zbiera 1,5 etatu jakieś 280 - 300 godzin.

I nie płacą składek za nich , lub jakieś minimalne.

 

Nie wiem, kto ryzykuje niepłacenie składek. Dla mnie to trochę taki mit. Chyba że chodzi o budowę na trzy osoby, a nie firmy zatrudniające po 100-500 osób. Już prędzej się robi wałki, że minimalna na podstawie, a reszta pod stołem.


Użytkownik kosa edytował ten post 28 czerwiec 2017 - 22:09

  • Junior lubi to

Przyjaźń jest wszystkim!


#1862 Mateusz

Mateusz
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 28 czerwiec 2017 - 22:10

Mam znajomych, co zatrudniają Ukraińców na budowie i żaden z nich nie pracuje za tak niskie stawki jak podałeś.

 

 

Kumpel zatrudnia Ukraincow za 4zl.



#1863 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 28 czerwiec 2017 - 22:11

A nie chciałby podziałać na GieKSie? Bo krew żyda ma niezła :)))


  • jajo1964 lubi to

Przyjaźń jest wszystkim!


#1864 Eric Cantona

Eric Cantona
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 28 czerwiec 2017 - 22:12

Więcej pracy, ale jakiej. Połowę ofert które czytam piszą jakieś tumany, co nie potrafią kurwa poprawnie nawet ogłoszenia napisać.

99% ogłoszeń - najniższa krajowa. Rzygam kurwa.


Najgorsza praca - z ogłoszenia. Nie czarujmy się.

#1865 Lars

Lars
  • SK1964

Napisano 28 czerwiec 2017 - 22:14

Rozpierdala mnie, że większość w ogóle nie pisze jaki rodzaj pracy :) 

 

Nie no ogłoszenia to jest jebana parodia. 



#1866 Mateusz

Mateusz
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 28 czerwiec 2017 - 22:14

A nie chciałby podziałać na GieKSie? Bo krew żyda ma niezła :)))

 

 

Kiedys zatrudnial za 3zl ale stwierdzil, ze za 3zl przysylaja mu samych leni bez sil i ambicji haha :D

 

 

On to raczej fanatyk hokeja.



#1867 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 28 czerwiec 2017 - 22:19

Kumpel zatrudnia Ukraincow za 4zl.

 

Ale pewnie ma ich kilku i wali lewizne. 


  • Mateusz lubi to

"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#1868 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 28 czerwiec 2017 - 22:22

Więcej pracy, ale jakiej. Połowę ofert które czytam piszą jakieś tumany, co nie potrafią kurwa poprawnie nawet ogłoszenia napisać. 

 

99% ogłoszeń - najniższa krajowa. Rzygam kurwa. 

 

To trza sie ruszyc sprzed kompa, i pochodzic, popytac. Roboty na przeroznych magazynach jest od chuja. Fakt, ze czesto nie spelniajacych wymagan wiekszosci, ale od czegos trzeba zaczac. Sam zaczynalem od pracy na magazynie ze srubkami, pozniej juz  jako specjalista sprzedazy, w biurze na kompie, kasa w chuj lepsze i tak zaczynalo sie kariere zawodowa :) 


"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#1869 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 28 czerwiec 2017 - 22:26

Rulon kariere niestety konczy w kazdej firmie nie pracujac w niej 3 miesiecy. Licze, ze to sie w koncu zmieni.



#1870 Lars

Lars
  • SK1964

Napisano 28 czerwiec 2017 - 22:28

Ja, z rozjebanym kręgosłupem na magazyn :)

 

Stary jestem już, a każda praca jest w młodym, dynamicznym zespole haha.

 

Nie ma też sensu podejmować rozmowy o wymaganiach u nas na forum, bo z tego co pamiętam, to 99% nawet z łóżka nie wstaje za mniej niż 2 tys netto :)

 

EDIT: Właśnie, przyjdzie menadżer od własnej firmy i będzie mi pierdolił ile robiłem chuja o tym wiedząc. Bez sensu pisanie. 

 

Idź tam mocz nogi i się nie popisuj kurwa. 


Użytkownik Lars edytował ten post 28 czerwiec 2017 - 22:29


#1871 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 28 czerwiec 2017 - 22:33

Zaczynalem od najnizszych krajowych. Pozniej bylo troche lepiej. Fakt, w robocie w ktorej aktualnie jestem zostalem polecony przez kolege, ale proces rekrutacji i tak musialem przejsc.

 

Faktycznie, dzis z doswiadczeniem jakie nabralem dzieki tej pracy nie wyobrażam sobie roboty za mniej niz 2k. netto, w dodatku bedac ojcem dwojki dzieci. Jesli sytuacja do tego by zmusila to pewnie poszedlbym, ale znajac realia rynku jakie panuja i to co teraz dzieje sie w mojej branzy to 2k. nawet firmy nie proponuja podczas rozmow kwalifikacyjnych. 


  • adamooo lubi to

"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#1872 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 28 czerwiec 2017 - 22:39

smiejesz sie z mlodego i dynamicznego zespolu, pierdolisz bez sensu ciagle o tym managerowaniu, a nie wiem, czy tu na forum jest jedna osoba, ktora od razu jako pierwsza prace wlasna firme i do tego, ktorej to wyszlo.

Znam osobe, ktora jest kierownikiem regionu w biedronce, warunki bardzo dobre... ale i tak pracowala na poczatku na kasie! Zadziwilo mnie to, ale takie fakty.



#1873 Lars

Lars
  • SK1964

Napisano 28 czerwiec 2017 - 22:41

Naprawdę nie mam ochoty z tobą dyskutować. I tak wiesz wszystko najlepiej, więc pozdrawiam serdecznie. 



#1874 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 29 czerwiec 2017 - 05:06

Jest wiecej miejsc pracy niz rok temu.

A gospodarka to nie tylko fizyczni. Jesli bezrobocie spada, rak do pracy na rynku jest mniej, to z automatu pracodawca musi zadbac o swojego pracownika. Kto teraz zwolni sobie od tak doswiadczonego pracownika ze stanowiska i zastapi go innym?

Kiedys mogli wybiera, przebierac. Teraz wielu pracowdawcow ma problem z zatrudnieniem wartosciowego pracownika.

TAG BYŁO
U mnie poprzedni pracodawcy znaleźli znacznie prostszy sposób - mieli wyjebane i nikogo nie zatrudniali. WiedZieli ze robota i tak zostanie zrobiona. Rekord to sytuacja w której na zmianie zawsze było 5-7 osób , a był moment ze tabsama prace przybwiekszym obciążeniu musiało wykonać 2 osoby

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#1875 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 29 czerwiec 2017 - 05:25

Znam osobe, ktora jest kierownikiem regionu w biedronce, warunki bardzo dobre... ale i tak pracowala na poczatku na kasie! Zadziwilo mnie to, ale takie fakty.

 

W Lidlu i Biedronce to prawie standard. Czesto po zwyklym pracowniku, jak masz troche wiecej "zdolnosci" to zostajesz kierownikiem sklepu, a tutaj juz warunki sa juz na dobrym poziomie. Nastepnie wybieraja pewnie z wszystkich kierownikow na regionalnego.  


  • kosa, BadBoy i żywiec lubią to

"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych