Skocz do zawartości


Zdjęcie

Covid 19


7752 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Covid 19 (231 użytkowników oddało głos)

SARS-CoV-2 to:

  1. pandemia (25 głosów [10.82%])

    Procent z głosów: 10.82%

  2. groźny wirus (77 głosów [33.33%])

    Procent z głosów: 33.33%

  3. niegroźny wirus (90 głosów [38.96%])

    Procent z głosów: 38.96%

  4. fejkwirus (21 głosów [9.09%])

    Procent z głosów: 9.09%

  5. nie wiem / nie mam zdania (18 głosów [7.79%])

    Procent z głosów: 7.79%

Szczepienia na SARS-CoV-2 powinny być:

  1. obowiązkowe dla każdego (19 głosów [13.29%])

    Procent z głosów: 13.29%

  2. obowiązkowe dla wybranych grup (12 głosów [8.39%])

    Procent z głosów: 8.39%

  3. nieobowiązkowe / zalecane (89 głosów [62.24%])

    Procent z głosów: 62.24%

  4. nieobowiązkowe (23 głosów [16.08%])

    Procent z głosów: 16.08%

  5. nie wiem / nie mam zdania (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

Noszenie masek i/lub rękawiczek powinno być:

  1. obowiązkowe wszędzie (8 głosów [3.49%])

    Procent z głosów: 3.49%

  2. obowiązkowe w niektórych miejscach (73 głosów [31.88%])

    Procent z głosów: 31.88%

  3. nieobowiązkowe / zalecane (60 głosów [26.20%])

    Procent z głosów: 26.20%

  4. nieobowiązkowe (27 głosów [11.79%])

    Procent z głosów: 11.79%

  5. nie wiem / nie mam zdania (61 głosów [26.64%])

    Procent z głosów: 26.64%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#5226 zebro78

zebro78
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGrodziec Town

Napisano 06 maj 2021 - 20:55

To jest dobre. Zaszczepię się, bo wszędzie wejdę, chcę lecieć na wakacje. Jednak propaganda działa. Szczepcie się , bo wszytko będzie otwarte - ale tylko dla zaszczepionych. Sczepimy lekarzy - by otworzyć służbę zdrowia. Ale teleporada dalej działa. Sczepimy nauczycieli - by dzieci wróciły do szkoły. Nie jednak trzeba jeszcze zaszczepić dzieci.


  • BadBoy, Krzychu i Krzyś lubią to

#5227 Foxu

Foxu
  • SK1964
  • LokalizacjaEdinburgh

Napisano 06 maj 2021 - 21:00

To jest dobre. Zaszczepię się, bo wszędzie wejdę, chcę lecieć na wakacje. Jednak propaganda działa. Szczepcie się , bo wszytko będzie otwarte - ale tylko dla zaszczepionych. Sczepimy lekarzy - by otworzyć służbę zdrowia. Ale teleporada dalej działa. Sczepimy nauczycieli - by dzieci wróciły do szkoły. Nie jednak trzeba jeszcze zaszczepić dzieci.

Tyle przykladow, a oni dalej nie zatrybili


  • BadBoy, Krzyś i zebro78 lubią to

#5228 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Napisano 06 maj 2021 - 21:05

Ale ja się właśnie pytam - skąd to wie? Przychodzi do mnie kierownik i mówi że są zapisy a ja mówię, że jestem po szczepieniu i co wtedy? Jak to pracodawca zweryfikuje czy jestem faktycznie zaszczepiony czy nie? Mogą za mnie wniosek złożyć i sprawdzić w systemie? Jak to działa? 

przeoczyłem tego posta.

wiec u mnie pracodawca wie bo -

zapisy były przez kadry ,a one ustalały terminy ze szpitalem.

szczepienie było w czasie pracy.

Gdy kogoś nie było to szpital wysyłał nowy termin do pracodawcy,(wiec pracodawca ma świadomość kto był i kiedy)

Ale to było kilka miesięcy temu.

Bylo to coś nowego i każdy tym się tym interesował.

Teraz ludzie co się wtedy nie zgłosili , szczepią się we własnym zakresie i tu już pracodawca nie ma wiedzy.



#5229 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 06 maj 2021 - 21:12

Ja też się szczepie, pewnie nie zaszkodzi,ale potem wszędzie wejde, nie będą robić problemów.Prędzej czy później to i Krzysiu i Alex się zaszczepi :-)
Astra dostępna z godziny na godzinę.
Dziś wchodzę a termin na Jonsona za godzinę dostępny.
Zapisałem się na Jonsona,jedna dawka, nie muszę się martwić i szukać czasu żeby jechać na drugą. Ustawiłem na sobotę ,bo tak mi odpowiada, jak będę zdychał to przynajmniej w weekend. :-)


Wszędzie to w sensie gdzie?

Kurwa ręce opadają. Rozumiem gdyby faktycznie były takie obostrzenia związane z codziennym zyciem, ale chuja jest i większość już idzie się szczepić bo tak łaskawy rząd powiedział.
  • kosa i BadBoy lubią to

"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#5230 zebro78

zebro78
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGrodziec Town

Napisano 06 maj 2021 - 21:13

Szczepimy się to szybciej wrócimy do normalności. Autentyczny Przykład ze szpitali w Gdyni:

 

KOMUNIKAT DLA PACJENTÓW PRZYJMOWANYCH DO PLANOWEJ HOSPITALIZACJI

(dotyczy Szpitala Morskiego im. PCK oraz Szpitala Św. Wincentego a Paulo w Gdyni)

Drogi Pacjencie, mając na uwadze bezpieczeństwo Twoje i innych osób przebywających w szpitalu przed planowanym przyjęciem musisz mieć wykonany test w kierunku SARS COV 2. Zasada ta dotyczy również osób zaszczepionych, ponieważ szczepionki nie zapobiegają transmisji wirusa.



#5231 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 06 maj 2021 - 21:23

Powiedział terror lewak :lol:

Jak tam? Jest już specjalne menu dla społeczności LGBT czy jeszcze trochę będziesz urabiał ludzi? 


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#5232 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Napisano 06 maj 2021 - 21:25

Wszędzie to w sensie gdzie?

Kurwa ręce opadają. Rozumiem gdyby faktycznie były takie obostrzenia związane z codziennym zyciem, ale chuja jest i większość już idzie się szczepić bo tak łaskawy rząd powiedział.

Masz racje z tym ,że ręce opadają jak ktoś pisze ,że szczepi się by mieć jakieś przywileje na potem.

Od początku pisze ,że takie coś nie przejdzie.

Ale pisanie ,że ludzie się szczepią bo tak chce rzad to nadużycie.

Znam wiele osób ,w tym i ja co za chuja nie trawią tego rządu ,a zaszczepili się.

zaszczepili się ze względów zdrowotnych,a nie politycznych czy jakiś tam wyimaginowanych przywilejów.



#5233 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 06 maj 2021 - 21:28

Borg. Jakbyś przeszedł COVID to też byś się szczepił? 


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#5234 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Napisano 06 maj 2021 - 21:32

Tak.

#5235 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 06 maj 2021 - 22:08

Robi się jakiś pojebany konflikt, bo są ludzie, którzy się zaszczepia zdrowotnie, ale wygodnie jest gadać, że ktoś wspiera reżim. 14 miesięcy nie miałem wypłaty i sam wpierdol, to akurat myślę o wakacjach. Może za 3 lata :lol:

Przekonał mnie m.in. Jasiu. Przekonało mnie to, że się żydzi zaszczepili, a wziąłem sobie te szczepionkę, która mają zakontraktowana :chamisko: Nie jestem jakoś specjalnie przekonany i nie będę nikogo namawial.
  • marcin GieKSa lubi to

#5236 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 07 maj 2021 - 04:42

Masz racje z tym ,że ręce opadają jak ktoś pisze ,że szczepi się by mieć jakieś przywileje na potem.
Od początku pisze ,że takie coś nie przejdzie.
Ale pisanie ,że ludzie się szczepią bo tak chce rzad to nadużycie.
Znam wiele osób ,w tym i ja co za chuja nie trawią tego rządu ,a zaszczepili się.
zaszczepili się ze względów zdrowotnych,a nie politycznych czy jakiś tam wyimaginowanych przywilejów.


Złe mnie zrozumiałeś, albo ja nieczytelnie napisałem. Jeśli ktoś idzie z pobudek zdrowotnych czy obaw o zdrowie najbliższych - nie mam z tym problemu.

Śmieszą mnie właśnie osoby takie jak szwedzik,.które były przeciwnikami, a teraz gdy wg nich będą jakiekolwiek utrudnienia w życiu codziennym (na razie wyimaginowane) to nagle zwrot o 180 stopni i idę, bo... Rząd tak każe.
  • kosa i cysiu lubią to

"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#5237 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 07 maj 2021 - 06:14

Right now in New Zealand. Front line workers, border workers including ports and airports will be fined $4000 or face imprisonment if not vaccinated.

https://twitter.com/...8435462146?s=19
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#5238 Krzyś

Krzyś
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaLigota

Napisano 07 maj 2021 - 06:54

Ja też się szczepie, pewnie nie zaszkodzi,ale potem wszędzie wejde, nie będą robić problemów.Prędzej czy później to i Krzysiu i Alex się zaszczepi :-)
Astra dostępna z godziny na godzinę.
Dziś wchodzę a termin na Jonsona za godzinę dostępny.
Zapisałem się na Jonsona,jedna dawka, nie muszę się martwić i szukać czasu żeby jechać na drugą. Ustawiłem na sobotę ,bo tak mi odpowiada, jak będę zdychał to przynajmniej w weekend. :-)

 

 

szwedzik, luzik:)

 

Dopóki nie zostanę do tego zmuszony (np. praca), nie zaszczepię się i swoich dzieci też nie.

 

A ludzie się szczepią min. ze strachu, że nie będą mieć do czegoś dostępu, nie wylecą na wakacje.
Przykład ze wczoraj: moje dzieci miały bilans i lekarka do żony - Oczywiście, że się szczepić! Ja już, proszę Pani po pierwszej dawce, zaraz druga i ..... lecę do Chorwacji nareszcie!

 

Nic nt zdrowia nie powiedziała. Pani tfu, lekarz ...

 

Ja osobiście nikogo nie namawiam do niczego, bo to bez sensu.



#5239 szwedzik

szwedzik
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 07 maj 2021 - 08:13

Ja nie szczepie się bo rząd tak chce , tylko dlatego że ja tak chce. Wcześniej na życie patrzyło się inaczej, urodził mi się dzieciak pół roku temu, patrzenie na świat zmieniło się całkiem. Ja jestem zdania ze szczepienie mi nie zaszkodzi i nie mam zamiaru patrzec na boki bo jestem na forum i to się komuś nie podoba bo pierdoli o systemie.
  • marcin GieKSa lubi to

#5240 mami7

mami7
  • SK1964
  • LokalizacjaBogucice

Napisano 07 maj 2021 - 08:33

niech ktoś wyjaśni o ile potrafi, czemu przy szczepieniu przeciw covid trzeba podpisać, że szczepi się na swoją odpowiedzialność.

 

to oświadczenie daje do myślenia i wyciągania wniosków.



#5241 marcin GieKSa

marcin GieKSa
  • SK1964

Napisano 07 maj 2021 - 08:41

Jest tylko zgoda że szczepi się dobrowolnie i że lekarz udzielił danych o tej szczepionce...

#5242 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Napisano 07 maj 2021 - 08:49

niech ktoś wyjaśni o ile potrafi, czemu przy szczepieniu przeciw covid trzeba podpisać, że szczepi się na swoją odpowiedzialność.

to oświadczenie daje do myślenia i wyciągania wniosków.

Widziałes coś takiego sam na własne oczy, czy powielasz jakieś fake?
Ja nic takiego do podpisu nie dostałem.

#5243 Toczmek89

Toczmek89
  • SK1964
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 07 maj 2021 - 08:52

Widziałes coś takiego sam na własne oczy, czy powielasz jakieś fake?
Ja nic takiego do podpisu nie dostałem.

 

ja widziałem, moderna u dziadka, tylko, że to już trochę minęło.

 

był papier na zasadzie ankiety i tam był podpunkt, że szczepisz się na własną odpowiedzialność



#5244 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 07 maj 2021 - 08:55

Generalnie to wszystkie zabiegi medyczne są na własną odpowiedzialność, a w Polsce to już na pewno. To jest problem tego tematu, zresztą wielu innych, że złe argumenty są wysuwane na poparcie swoich tez. Coś jak z tym strzelaniem z dystansu jak pada deszcz.

Użytkownik Mayek edytował ten post 07 maj 2021 - 08:56

  • marcin GieKSa lubi to

#5245 Toczmek89

Toczmek89
  • SK1964
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 07 maj 2021 - 10:12

Generalnie to wszystkie zabiegi medyczne są na własną odpowiedzialność, a w Polsce to już na pewno. To jest problem tego tematu, zresztą wielu innych, że złe argumenty są wysuwane na poparcie swoich tez. Coś jak z tym strzelaniem z dystansu jak pada deszcz.

 

ja nie wyraziłem żadnej opinii jak coś, tylko odpisałem Borgowi, że widziałem coś takiego i fakt konieczności podpisania tego to nie fake, a w zasadzie wtedy nie był fake.



#5246 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Napisano 07 maj 2021 - 10:15

Ciekawe z tym co pisze Toczmek.
Ja miałem tylko ankietę zdrowotną.
Taką standardową jak teraz dają o covidzie.

#5247 mami7

mami7
  • SK1964
  • LokalizacjaBogucice

Napisano 07 maj 2021 - 10:20

Generalnie to wszystkie zabiegi medyczne są na własną odpowiedzialność, a w Polsce to już na pewno. To jest problem tego tematu, zresztą wielu innych, że złe argumenty są wysuwane na poparcie swoich tez. Coś jak z tym strzelaniem z dystansu jak pada deszcz.

ja też nie wyraziłem żadnej opinii.

wyraziłem tylko zdziwienie, że skoro szczepienie ma zbawić świat to czemu jednostka ma wziąć na siebie tą odpowiedzialność.

 

nie pamiętam jak to wygląda ze szczepieniami obowiązkowymi czy też wymagane jest podpisanie takiego oświadczenia.

 

co do zabiegów to chyba nie wszystkie są na własną odpowiedzialność.

 

a idąc tym tokiem myślenia to za niedługo za wizytę u dentysty będzie trzeba wziąć odpowiedzialność.


  • Toczmek89 i Krzyś lubią to

#5248 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Napisano 07 maj 2021 - 10:30

ja też nie wyraziłem żadnej opinii.
wyraziłem tylko zdziwienie, że skoro szczepienie ma zbawić świat to czemu jednostka ma wziąć na siebie tą odpowiedzialność.

nie pamiętam jak to wygląda ze szczepieniami obowiązkowymi czy też wymagane jest podpisanie takiego oświadczenia.

co do zabiegów to chyba nie wszystkie są na własną odpowiedzialność.

a idąc tym tokiem myślenia to za niedługo za wizytę u dentysty będzie trzeba wziąć odpowiedzialność.

Za znieczulenie juz bierzesz.
Ja takie coś wypełniałem.

#5249 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 07 maj 2021 - 10:33

To oświadczenie jest realne, ale to było z prywatnej inicjatywy lekarza, bo sobie wymyślił, że taka kartka unika odpowiedzialności, tylko w sumie jakiej?
Każdy zabieg medyczny koniec końców jest na twoją odpowiedzialność. Stomatologiczny też. Jak jak ok na cudem umrzesz po leczeniu kanałowym to kto poniesie odpowiedzialność? No ty, bo umrzesz. Tak jest z każdym zabiegiem i ogólnie z decyzjami w życiu. Nie wiem skąd ten pomysł, że ktoś bierze jakąś odpowiedzialność.

#5250 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 07 maj 2021 - 15:40

Dlaczego zabieg medyczny ma być inaczej traktowany niż zakup potrawy kaszotto w restauracji czy remont łazienki?

Przecież to jakieś bzdury. Jak facet mi stawia wieźbę dachową to nie podpisuje oświadczenia, że jak mi dach spierdoli na łeb to na moją odpowiedzialność. Są ubezpieczenie, ktoś za to bierze hajs, jest droga cywilina. Takie wymuszanie podpisywania oświadczenia w przypadku zabiegu do którego jestem przymuszany to jakaś kpina. 


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych