Skocz do zawartości


Zdjęcie

Covid 19


7750 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Covid 19 (231 użytkowników oddało głos)

SARS-CoV-2 to:

  1. pandemia (25 głosów [10.82%])

    Procent z głosów: 10.82%

  2. groźny wirus (77 głosów [33.33%])

    Procent z głosów: 33.33%

  3. niegroźny wirus (90 głosów [38.96%])

    Procent z głosów: 38.96%

  4. fejkwirus (21 głosów [9.09%])

    Procent z głosów: 9.09%

  5. nie wiem / nie mam zdania (18 głosów [7.79%])

    Procent z głosów: 7.79%

Szczepienia na SARS-CoV-2 powinny być:

  1. obowiązkowe dla każdego (19 głosów [13.29%])

    Procent z głosów: 13.29%

  2. obowiązkowe dla wybranych grup (12 głosów [8.39%])

    Procent z głosów: 8.39%

  3. nieobowiązkowe / zalecane (89 głosów [62.24%])

    Procent z głosów: 62.24%

  4. nieobowiązkowe (23 głosów [16.08%])

    Procent z głosów: 16.08%

  5. nie wiem / nie mam zdania (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

Noszenie masek i/lub rękawiczek powinno być:

  1. obowiązkowe wszędzie (8 głosów [3.49%])

    Procent z głosów: 3.49%

  2. obowiązkowe w niektórych miejscach (73 głosów [31.88%])

    Procent z głosów: 31.88%

  3. nieobowiązkowe / zalecane (60 głosów [26.20%])

    Procent z głosów: 26.20%

  4. nieobowiązkowe (27 głosów [11.79%])

    Procent z głosów: 11.79%

  5. nie wiem / nie mam zdania (61 głosów [26.64%])

    Procent z głosów: 26.64%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#5201 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Napisano 02 maj 2021 - 20:03

Co do Astry to z moich obserwacji wynika, że ludzie młodsi gorzej przechodzą szczepienie niż starsi.
moja mama, ciocia czy starsze osoby w pracy zero jakiś objawów.
Natomiast moje siostry czy znajomi tak do 45 lat na drugi dzień gorączka i ból głowy.

#5202 WzG

WzG
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 02 maj 2021 - 21:32

Jeśli ktoś nie widział filmu "Eugenika - w imię postępu" to mega polecam, myślę że ma dużo wspólnego z tematem:

https://youtu.be/M9nae58k31Y

#5203 kmwtw

kmwtw
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 03 maj 2021 - 20:17

"Pacjenci, którzy mieli zostać zaszczepieni preparatem firmy AstraZeneca w Centrum Medycyny Specjalistycznej On Clinic w Chorzowie, otrzymywali do podpisu oświadczenia, że "świadomie biorą udział w eksperymencie medycznym". W sprawie interweniował Rzecznik Praw Pacjenta."

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,27036446,szczepieni-w-przychodni-w-chorzowie-dostawali-informacje-ze.html


Użytkownik kmwtw edytował ten post 04 maj 2021 - 04:30


#5204 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 03 maj 2021 - 20:23

Dr Aneta Afelt była gościem programu "Newsroom" Wirtualnej Polski. Specjalistkę zapytano o to, czy wystąpi czwarta fala konronawirusa. - Nie jesteśmy co do tego zgodni w środowisku naukowym - przekazała rozmówczyni Agnieszki Kopacz. - Ja zajmuję się geografią zdrowia i analizuję ze swoimi studentami sytuację jednocześnie epidemiczną, ale też społeczną i gospodarczą oraz pewne zachowania behawioralne. Z tego wynikałoby, że analizując właściwości wirusa, analizując warunki środowiska przyrodniczego, analizując nasze zachowanie, należy spodziewać się czwartej fali na jesieni - przekazała dr Aneta Afelt. - Jeżeli zaszczepimy się efektywnie, jeżeli będziemy odpowiedzialni, a więc zatrzymamy w naszej codzienności maseczki, ograniczymy kontakty społeczne, to mamy szanse na to, żeby fala jesienna nie była tak wysoką falą - dodała ekspertka.

A to ci niespodzianka, a 5 fala na wiosnę 2022 i tak co pół roku
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#5205 Foxu

Foxu
  • SK1964
  • LokalizacjaEdinburgh

Napisano 03 maj 2021 - 20:25

Kiedys sie to grypa nazywalo



#5206 cysiu

cysiu

    GIT

  • .SK1964

Napisano 04 maj 2021 - 09:34

Tymczasem w Maspexie kążdy zaszczepiony pracownik dostanie 500 zł ;-) Czy tylko ja odnoszę wrażenie, że Maspexowi bardziej zależy na informacji kto się nie zaszczepi niż na tych 500 zł dla zaszczepionego ;-) Ciekawe jak to prawnie wygląda. Czy pracodawca może mieć informację do tego, że jesteś zaszczepiony? Czy może jakoś to wymusić? Maspex sprytnie to rozegrał bo pewnie firma uzna - kto się nie zgłosił po 500 zł ten bez szczepionki.

 

Dodatkowo, jeszcze przed tą informacją, cofnęli pracownikom (w magazynie w Tychach) 1000 zł (corocznej "premii").
 

Za to teraz mogą dostać pińcet (brutto), także jest bajka :) 



#5207 Krzyś

Krzyś
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaLigota

Napisano 04 maj 2021 - 12:26

No proszę, celebryta jak z kur ... iera wycięty!:

 

https://wiadomosci.w...36030822492896a



#5208 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 04 maj 2021 - 13:05

Słusznie ktoś napisał, że jak tu jest pięciokrotnie mniejszy opór, to w zwykłej masce jest pięciokrotnie większy, co zapewne szkodzi płucom.

#5209 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 04 maj 2021 - 15:00

Najważniejsze byśmy pamiętali, że jest pandemia, a nie płucami się przejmowali. Bądźmy odpowiedzialni.
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#5210 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 04 maj 2021 - 20:54

https://wprawo.pl/ka...-alternatywy-4/

"Przeglądając różne niezależne media można powiedzieć ze większość Europy protestuje przeciwko polityce lockdownu i walczy o swoje prawa! Co robi naród polski? Stoi grzecznie w kolejce w deszczu i czeka na swoją szczepionkę – skomentował jeden z internautów. Dlaczego tak jest? Wystarczy obejrzeć serial „Alternatywy 4”, żeby to zrozumieć. Dzisiejszy naród polski to nie husaria. Bareja pokazał, jacy jesteśmy. PRL i III RP nauczyły Polaków, że najważniejszą umiejętnością jest umiejętność kombinowania. Ci, którzy otwarcie się stawiają, kończą marnie. Ci, którzy kombinują, mogą ugrać o wiele więcej. Mieszkańcy bloku przy ul. Alternatywy 4 wykombinowali, że pokonają gnębiącego ich ciecia podstępem. Jak wykombinowali, tak zrobili i wydawało się im, że wygrali. Ale cieć powrócił. I to na wyższym stanowisku.

Dziś jedni Polacy kombinują, że jak przyjmą szczepionkę, to system da im przywileje. Inni kombinują, że jak zaszczepi się wystarczająco dużo „baranów”, to oni nie będą do tego zmuszeni. Jeszcze inni wierzą władzy i nic nie kombinują, tylko stoją w kolejce po preparat, który ma im zapewnić zdrowie i życie. Czym to się skończy? Ci, którzy myślą, że wystarczy jeden zastrzyk i po sprawie, niedługo dowiedzą się, że przywileje są czasowe. Ci, którzy się nie zaszczepią, dowiedzą się, że są odpowiedzialni za jesienny wzrost zakażeń i zgonów. Ci, którzy wierzą władzy, posłusznie zamkną się w domach, jeśli na jesieni rząd wprowadzi kolejny lockdown.

Nie pozbędziemy się gnębiącego nas ciecia metodą kombinowania. Szczepionka nie zakończy pandemii przy takim podejściu, jakie prezentuje władza, czyli przy dążeniu do opcji „Zero Covid”. To jest niemożliwe. Albo zmusimy rząd, żeby zaczął traktować koronawirusa jak grypę, albo Polacy nadal będą umierać na skutek odcięcia od służby zdrowia. Jeśli warunkiem udzielenia pomocy lekarskiej nadal będzie wynik testu na kowid, to nic się nie zmieni."
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#5211 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 05 maj 2021 - 01:36

Bulkes się otwarcie postawił i nie skończył marnie. Teoria z dupy niestety.

#5212 Miłosz1964

Miłosz1964
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 05 maj 2021 - 11:06

Osoby zaszczepione nie będą wliczane do limitu osób na weselach, spotkaniach firmowych itd.
To apropo segregacji

Dołączona grafika


#5213 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 05 maj 2021 - 11:18

I tak nie doczekamy dnia jak covidianie przyznają, że jest przymus i segregacja.
  • Foxu lubi to

#5214 BadBoy

BadBoy
  • SK1964

Napisano 05 maj 2021 - 12:04

Masz ewidentne kłopoty ze zrozumieniem czytanego tekstu.
Przecież napisał ten dziennikarz, że dane na temat recept, potem pacjentów potwierdziło mu ministerstwo zdrowia.
Przecież to ile jaki lekarz wypisuje recept na jakiś lek jest do sprawdzenia.
Tak działają firmy farmaceutyczne wypłacając grany za przepisane leki.
Gdy ten dziennikarz zdobył te dane to już miał pesele ludzi na, których było to przepisane.
Ktoś mu pewno pomógł z tymi peselami i po wpisaniu w rejestr ministerstwa wyszło mu właśnie, kto kiedy i gdzie chorował, na co się leczył i kiedy umarł.
Przeczytaj powoli raz jeszcze ten artykuł to może coś załapiesz.
A jak masz mi pisać o udawaniu głupiego to nie pisz już nic więcej w moim kierunku bo ci nie odpiszę.

Przeczytaj jeszcze raz co napisałem. Później przeczytaj odpowiedź Bodnara i napisz, gdzie napisałem nieprawdę. Może ogarniesz, ale mam wątpliwości. 

 

W środę na stronie radia TOK FM ukazał się artykuł atakujący Włodzimierza Bodnara, lekarza pulmunologa z Przemyśla, który od roku rekomenduje stosowanie amantadyny w walce z COVID-19. Lekarz odpiera zarzuty wysunięte w tym tekście.

 

Od ponad roku trwa "walka" zwolenników i przeciwników stosowania amantadyny w chorobie COVID-19. W środę na stronie radia TOK FM ukazał się artykuł atakujący Włodzimierza Bodnara, lekarza pulmunologa z Przemyśla, który od roku rekomenduje stosowanie amantadyny w walce z COVID-19.

 

Większość pacjentów, którym (Włodzimierz Bodnar - przyp. red) wypisał receptę, nie miała nawet testów na obecność koronawirusa. 17 osób, które doktor leczył amantadyną, zmarło. Odsłaniamy kulisy "cudownej terapii na COVID-19", w którą uwierzyły tysiące Polaków.

- czytamy na początku artykułu zamieszczonego na internetowej stronie radia TOK FM. Ukazał się on również w innych mediach.

 

Na podstawie danych Narodowego Funduszu Zdrowia dziennikarz TOK FM podaje, że od marca 2020 r. do kwietnia 2021 r. Bodnar wypisał 1518 recept na amantadynę. Jak dalej podaje stacja, spośród pacjentów, którzy wyszli "z receptą na amantadynę, tylko 806 miało kiedykolwiek test na COVID-19, a tylko w przypadku 608 z nich test dał wynik pozytywny. To znacznie mniej niż połowa, a przecież część z tych osób test wykonało dopiero po wizycie u dr. Bodnara. Okazuje się, że aż 712 osób, które otrzymały receptę na amantadynę, nigdy nie miało wykonanego testu na koronawirusa".

- 17 osób, którym doktor przepisał amantadynę i które zrealizowały recepty, zmarło. Przypadki są różne. Niektórzy pacjenci otrzymywali receptę na długo przed chorobą, inni realizowali ją w dniu zgonu - podaje reporter radia.

Lek. Włodzimierz Bodnar z Przychodni Lekarskiej Optima był pierwszym w Polsce, który zaczął stosować amantadynę w leczeniu chorych na COVID-19. Lek sprawdził również na sobie, gdyż koronawirusem zaraził się jako jeden z pierwszych. Skuteczność, jak argumentował, potwierdził później wielokrotnie, u swoich pacjentów. Amantadyna zyskała wielu zwolenników. Pod koniec roku do tego grona dołączył wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.

Do rewelacji radia TOK i Gazety Wyborczej Włodzimierz Bodnar odniósł się w obszernym stanowisku przesłanym do Nowin.

- Od kiedy to dziennikarze kwestionują rozpoznanie choroby przez lekarzy? Na jakiej podstawie ten pan twierdzi, że nie było choroby. Bo nie było testu? Wiele razy pisałem, że w przypadku objawów typowych, należy jak najszybciej wdrożyć leczenie. Ta choroba nie czeka, a testy można wykonać później – to nie powinniśmy go leczyć?

- pyta Bodnar.

- Wielokrotnie powtarzałem, że amantadyna nie jest lekiem na wszystko, w tym na powikłania na COVID-19. Na pierwszym etapie jest w zupełności wystarczająca, ale w kolejnych jest jednym z elementów. Stosuję wówczas szereg leków. Można też sprawdzić te recepty - twierdzi lek. Bodnar

 

Przypomina, że od początku apelował, aby nie przyjmować amantadyny na własną rękę.

- Nigdy nie powiedziałem, że nikt nigdy nie umarł w mojej praktyce lekarskiej. Zawsze powtarzam, że nikt w mojej praktyce nie umarł przez amantadynę. Jednocześnie zaprezentowanie 17 zgonów i sugerowanie związku między realizacją recepty, a zgonem jest kłamliwe i szkodliwe. Nie ma nawet żadnej dokumentacji medycznej to sugerującej. Nie tylko w mojej praktyce, ale w całej historii obecności leku na rynku, od ponad 50 lat - twierdzi W. Bodnar.

 

https://dziennikzach.../ar/c1-15587152


Użytkownik BadBoy edytował ten post 05 maj 2021 - 12:38


#5215 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 06 maj 2021 - 09:56

https://www.bloomber...e6HfIDqlylrrOEk

World’s Most-Vaccinated Nation Activates Curbs as Cases Rise


https://www.fr.de/wi...56hrhbXa2g02Xg

Corona-Forschung: Covid-19 doch keine Atemwegserkrankung (Covid-19 nie jest chorobą układu oddechowego)

”...W swoich badaniach naukowcy odkryli również, że Covid-19 nie jest chorobą układu oddechowego, jak wcześniej zakładano: „Wiele osób uważa, że jest to choroba układu oddechowego, ale w rzeczywistości jest to choroba naczyniowa” - mówi Uri Manor, jeden z autorów badania..."

Użytkownik Bartek84 edytował ten post 06 maj 2021 - 10:03

Bóg, Honor, Ojczyzna.

#5216 szwedzik

szwedzik
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 06 maj 2021 - 15:13

Szczepicie się?
Wybieracie jakaś konkretna szczepionkę czy obojętnie ?

#5217 Krzyś

Krzyś
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaLigota

Napisano 06 maj 2021 - 16:17

Szczepicie się?
Wybieracie jakaś konkretna szczepionkę czy obojętnie ?

 

 

Nie.



#5218 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Napisano 06 maj 2021 - 16:20

Szczepicie się?
Wybieracie jakaś konkretna szczepionkę czy obojętnie ?

Już po.
obojętne.

#5219 Muerte

Muerte

    ZGF

  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 06 maj 2021 - 17:03

Ja też się szczepie. Termin Pfizera mam na 22 bo zależy mi na sobocie. Astry Zeneci jakoś nie chce mimo, że terminy praktycznie z dnia na dzień

#5220 RaulDąb

RaulDąb
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice Ligota Dąb WNC

Napisano 06 maj 2021 - 17:19

zaszczepiony astrą , 1 czerwca 2 dawka (przelozenie z maja)



#5221 Alex

Alex
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 06 maj 2021 - 18:37

Nie
  • Krzyś lubi to

#5222 szwedzik

szwedzik
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 06 maj 2021 - 20:07

Ja też się szczepie, pewnie nie zaszkodzi,ale potem wszędzie wejde, nie będą robić problemów.Prędzej czy później to i Krzysiu i Alex się zaszczepi :-)
Astra dostępna z godziny na godzinę.
Dziś wchodzę a termin na Jonsona za godzinę dostępny.
Zapisałem się na Jonsona,jedna dawka, nie muszę się martwić i szukać czasu żeby jechać na drugą. Ustawiłem na sobotę ,bo tak mi odpowiada, jak będę zdychał to przynajmniej w weekend. :-)

Użytkownik szwedzik edytował ten post 06 maj 2021 - 20:08


#5223 Czapla

Czapla
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 06 maj 2021 - 20:17

Forum kibolskie. Myślałem, że lekko 90% ludzi to będą antysystemowcy, okazuję się, że 90% ludzi robi wszystko co rząd sugeruje.
Ten argument, że szczepie się bo później wszędzie wejdę bez problemu jest nie na moją głowę.

Tak się zastanawiam, po 28 fali, po przyjęciu szczepionek na wszystkie odmiany jak wam już braknie miejsca do kłucia na bickach to będziecie poślady nastawiać?

#5224 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 06 maj 2021 - 20:22

Spokojnie Czapla... Pamiętaj miejsca, twarze zdrajców oni, wszyscy zapłacą za swoje zbrodnie o/


  • BadBoy lubi to

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#5225 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 06 maj 2021 - 20:50

Powiedział terror lewak :lol:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych