Skocz do zawartości


Zdjęcie

IT (Programowanie, Grafika, Administracja, pokrewne)


75 odpowiedzi w tym temacie

#26 multi

multi
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 06 wrzesień 2019 - 16:48

Zelent Mirosław to ten od pasja informatyk? chętnie tego potem poslucham

#27 Buziol

Buziol
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBederowiec

Napisano 06 wrzesień 2019 - 16:48

Tak trochę (auto)ironicznie. Co programiści mają wspólnego z budowlańcami? Że nader częste jest, że po obejrzeniu czyjegoś kodu (u budowlańców roboty), następuje tekst: co za baran to pisał (robił), na głos, przy kliencie? Przydałoby się więcej solidarności zawodowej (podobne teskty słyszałem u dentystów).



#28 cysiu

cysiu

    GIT

  • .SK1964

Napisano 06 wrzesień 2019 - 17:01

Zelent Mirosław to ten od pasja informatyk? chętnie tego potem poslucham

Tak, dokładnie ten.

 

Naprawdę dobry podcast odnośnie nauki programowania.


  • Buziol lubi to

#29 mac

mac
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 06 wrzesień 2019 - 17:52

Również polecam Zelenta, świetnie słucha się tego człowieka.

Właśnie wracam ze spaceru gdzie łyknąłem nowy odcinek z serii "Filozofia Mr. Robot", ale to już bardziej filozoficzne gaworzenie.


  • Buziol lubi to

#30 Buziol

Buziol
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBederowiec

Napisano 06 wrzesień 2019 - 17:55

Chłop robi doskonałą robotę, słucha się go świetnie.



#31 mac

mac
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 06 wrzesień 2019 - 18:10

co do tego zatrudnienia+szkolenia to chyba to byla ta oferta

https://crossweb.pl/...gwarancja-pracy

Mac, to Ty bawisz sie frontem? ile juz w tym siedzisz, pochwal sie jakas stronka albi czyms cos stworzyles

 

Co do kursu -"Całkowita cena 10 990 złotych" czyli płatny bootcamp po prostu.

Nie ma się czym chwalić. Ja dopiero w wakacje zacząłem się uczyć programowania tak na serio, chociaż przez cały czas, gdzieś tam wokół IT się obracam.
Przy czym jak wspominałem, uczę się hobbystycznie, zarówno frontendu jak i backendu.

Robię teraz kumplowi stronkę "klanową". Jak skończę to się pochwalę  :D 
 



#32 Izmo

Izmo
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 06 wrzesień 2019 - 19:39

Tak trochę (auto)ironicznie. Co programiści mają wspólnego z budowlańcami? Że nader częste jest, że po obejrzeniu czyjegoś kodu (u budowlańców roboty), następuje tekst: co za baran to pisał (robił), na głos, przy kliencie? Przydałoby się więcej solidarności zawodowej (podobne teskty słyszałem u dentystów).

 

Dlatego istotna jest czystość kodu, nazewnictwo klas czy metod (w kontekście obiektowych języków) no a przede wszystkim rzetelnie prowadzona dokumentacja (wiem jak to brzmi hahahah)



#33 Izmo

Izmo
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 06 wrzesień 2019 - 19:45

Jeśli ktoś chciałby zostać juniorem to faktycznie trzeba mieć jakieś podstawy, no i dobrze by było coś pokodzić czasem, wymyśleć sobie jakiś mini projekt i go po prostu realizować (a jeszcze jak sie jakies unit testy napisze to tylko na plus). Czasami jak się zastanawiam jak ludzie programowali jakieś 20-30 lat temu kiedy było czyste C to naprawdę chylę czoła. Teraz to się fajnie programuje, jak sie ma problem to sie wpisuje w googla, odpala stackoverflow i przekleja kod do swojego :czytaj: no i angielski, angielski, angielski. Ogólnie też jest ważne co chce sie robić, czy jakieś desktopowe apki czy coś innego. Ale sądząc po tym że teraz praktycznie wszystko siedzi w przeglądarkach to szedłbym w kierunku webówki.


Użytkownik Izmo edytował ten post 06 wrzesień 2019 - 19:47

  • mac lubi to

#34 Buziol

Buziol
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBederowiec

Napisano 07 wrzesień 2019 - 07:33

A propo angielskiego, zobaczcie i zapamiętajcie, bardzo często słyszę ten błąd u Polaków, praktycznie non stop. Kanał też zacny.

 



#35 Buziol

Buziol
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBederowiec

Napisano 07 wrzesień 2019 - 08:39

Dlatego istotna jest czystość kodu, nazewnictwo klas czy metod (w kontekście obiektowych języków) no a przede wszystkim rzetelnie prowadzona dokumentacja (wiem jak to brzmi hahahah)

To, jaki jest czyjś kod, to jedna sprawa, bo każdy popełnia błędy, jesteśmy tylko ludźmi. Mnie bardziej chodzi o zachowanie przy kliencie i taką bezsensowną krytykę. Teoretycznie delikwent krytykuje kogo innego ale rykoszetem całe środowisko, więc i samego siebie. 



#36 mac

mac
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 13 wrzesień 2019 - 15:08

Wszystkiego najlepszego z okazji dnia programisty lebry!  :hihi:

 

1q3oZsF.jpg


  • cysiu lubi to

#37 mac

mac
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 09 październik 2019 - 01:46

Dobre wieści dla użytkowników programu Windows Insider. W końcu ktoś poszedł po rozum do łba i zwolnili tą kretynkę...

 

https://www.spidersw...any.html?full=1



#38 multi

multi
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 18 październik 2019 - 11:18

coderacademy ktos cos?
c# i net na poczatek jest ok? czy lepiej c+

#39 Buziol

Buziol
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBederowiec

Napisano 18 październik 2019 - 11:52

Zależy jak głęboko chcesz wejść w tematykę. Jak dobrze naumiesz się c/c++ to w zasadzie żaden inny język programowania nie będzie już wyzwaniem. Ale jest to droga wyboista i pełna meandrów (szczególnie od czasu standardu c++11). C# jest łatwiejszy i na pewno bardziej strawny na początek, żeby zacząć. Zakładam, że to pod windowsem. Zaistaluj sobie wersję community Visual Studio (zawiera kompilatory i bilbioteki i do c# i do c++).



#40 mac

mac
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 18 październik 2019 - 18:38

Ja polecam C#, ale generalnie to tak jak Buziol mówi.

Chyba, że chcesz iść w kierunku aplikacji webowych to jedynie C# i potem ASP.NET.



#41 Izmo

Izmo
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 19 październik 2019 - 19:09

Jak webówka to do tego dochodzi Java w ramach której można użyć kombajnu o nazwie Spring, dobrze udokumentowany i szybko sie pisze, nie trzeba dodawac duzego bolierplata

#42 mac

mac
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 23 październik 2019 - 13:33

Jak byście słyszeli o jakiś darmowych kursach/szkoleniach/stażach z zakresu programowania to dajcie znać tu.



#43 mac

mac
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 26 listopad 2019 - 12:13

78734047_566189554217412_474856852882142

 

 

:hihi:


  • Foxu lubi to

#44 Feesch

Feesch
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • Lokalizacja40-112

Napisano 26 listopad 2019 - 22:31

Czy orientuje się ktoś jak to wygląda z wejściem w zawód testera? Czy jest zapotrzebowanie, czy jak się zrobi certyfikat Istqb to się znajdzie robotę? Jeśli ktoś ma informacje to będę wdzięczny za odpowiedź.

You can't buy class.


#45 mac

mac
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 15 grudzień 2019 - 18:32

Pomoże ktoś ogarnąć Request do API? (.Net Core)

 

Dokumentacja :

Request

Wszystkie dane należy kierować na odpowiedni endpoint na adres Web API:

https://www.apaczka.pl/api/v2/

Lista endpointów znajduje się w dokumentacji niżej. Każdy request powinien zawierać zestaw danych przesyłanych jako POST. Request powinien wyglądać w następujący sposób:

 
1
$requestData = [
2
'app_id' => $appId,
3
'request' => $data,
4
'expires' => $expires,
5
'signature' => $signature
6
];
 
 
  • app_id - identyfikator uzyskany po założeniu aplikacji w zakładce Web Api.
  • request - zestaw wymaganych danych zapisanych w strukturze JSON. Dane są opisane przy każdym endpoint.
  • expires - timestamp do kiedy ważny jest request. Timestamp musi być większy niż obecny. Maksymalna ważność requestu to 30 minut.
  • signature - podpis zestawu danych. Sposób generowania tego klucza została opisana poniżej.

Po wysłaniu danych otrzymuje się informacje zwrotną - Response.

 

 

Czy dobrze myślę, że mogę sobie skorzystać z np. z interfejsu IHttpClientFactory _clientFactory; ?

Wszystkie zapytania mają  być wysyłane POSTem.

 

Nie wiem generalnie jak zbudować takie zapytanie. Czy  ten JSON ma być wysłany jako BODY?
Czym zbudować takiego JSONa z klasy? Możecie koledzy dać przykład takiego zapytania?


Użytkownik mac edytował ten post 15 grudzień 2019 - 18:33


#46 Izmo

Izmo
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 25 marzec 2020 - 10:39

Można potrenować i zrobić sobie jakąś customową apke, dane zagwarantowane na najbliższy czas:
 

https://covid19api.com/


Użytkownik Izmo edytował ten post 25 marzec 2020 - 10:40

  • 19paweł64, mac i niski lubią to

#47 zwierzak

zwierzak
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 12 kwiecień 2020 - 09:50

Ze względu na Covid jebła mi się praca na statkach. Zawieszenie może potrwać nawet do końca roku... Myślałem więc żeby zrobić kurs na testera. Oczekiwań finansowych jak tako nie mam - zawsze to lepsze niż siedzieć w domu. Angielski bez problemu, więc techniczny szybko bym nadgonił. Warto? A jeżeli tak to gdzie zrobić kurs? Znalazłem ofertę z CodersLab (tester manualny za 5800zł), ale nie wiem, czy oni są dobrzy, czy po prostu tylko najbardziej rozpoznawalni dla ludzi spoza branży takich jak ja.



#48 Feesch

Feesch
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • Lokalizacja40-112

Napisano 12 kwiecień 2020 - 10:57

Ja robiłem na koniec stycznia kurs z testuj.pl. weekendowy. To jest przygotowanie pod certyfikat Istqb, który jest takim testerskim prawem jazdy i dobrze wygląda na CV. Kosztował ok 2.5 tys z częścią praktyczną, która mi dużo dała. Egzamin zdałem w lutym.
Co do pracy, to napisałem do wszystkich firm w Katowicach jeszcze zanim zaczął się koronowirus, czy przyjmują na staże itp, odzew mały. Od lutego wysyłam cv, praktycznie brak odpowiedzi, od połowy marca dużo mniej ogłosze,ale to chyba w każdej branży. Jestem po jednej rozmowie na tę chwilę.
Na wszystkich grupach na fb piszą, że dużo ludzi zwolnili i jest bardzo dużo osób na miejsce, a stanowisk juniorskich mało.
Ja się nie zniechęcam i sam próbuje się szkolić jak mogę.
5800 bardzo dużo wg mnie.
Jak coś to pytaj PW.
  • zwierzak lubi to

You can't buy class.


#49 onenine64

onenine64
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 14 kwiecień 2020 - 06:58

Nie chcę nikogo demotywować ale czas, że na testerów brano jak leci już się skończył parę lat temu. Jest jakaś ogólna opinia, że zawód łatwy, przyjemny i dobrze płatny (szczególnie tester manualny). Pokłosiem tego jest to, że na stanowiska junior tester firmy mają setki CV od madek p0lek, które ubzdurały sobie, że będą klikać w komputer.

Kasę kręcą firmy na bootcampach, które moim zdaniem mało co dają.

Teraz żeby wejść w tę branżę (według mnie oczywiście) trzeba ogarniać automatyzację testów. Zestaw Python/Java + Selenium, ogarniać jakieś projekty dla ćwiczeń, wrzucać na git i wtedy chwalić się tym w CV.

 

Stety, niestety branża przesyciła się już.



#50 Feesch

Feesch
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • Lokalizacja40-112

Napisano 14 kwiecień 2020 - 08:33

Masz rację. Tylko tak samo wygląda każda inna branża. Ja do teraz byłem związany z transportem i logistyką. Ofert jest dużo mniej niż w IT. Jeśli ktoś ma kasę na kursy, motywację żeby samemu się uczyć i chce zmienić branżę, to IT w dalszym ciągu jest chyba jedyną opcją w której jak się załapiesz to nie ma ograniczeń w rozwoju i zarobkach.

You can't buy class.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych