Skocz do zawartości


Zdjęcie

IT (Programowanie, Grafika, Administracja, pokrewne)


75 odpowiedzi w tym temacie

#51 onenine64

onenine64
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 14 kwiecień 2020 - 10:21

jak się załapiesz

Tu jest problem, firmy mają setki tych którzy chcą się załapać.

CV ludzi którzy na prawdę coś umieją, chcą się rozwijać giną w morzu chcących bo usłyszeli że jest dobra płaca za "nic nie robienie".

Firmy już nawet nie chcą ogłoszeń wystawiać na juniorów ponieważ taka rekrutacja jest nie do zrealizowania.



#52 BuryBRW

BuryBRW
  • SK1964
  • LokalizacjaBrynów 1964

Napisano 14 kwiecień 2020 - 12:34

Jakiś czas temu u mnie w firmie otwarli stanowiska na testerów manualnych, wymagany generalnie język angielski i umiejętność myślenia, zespół od manualnych testów akceptacyjnych - na kilkanaście wakatów kilkaset CV spłynęło.

 

Z drugiej strony jak szukamy programistów to rekrutacje potrafią trwać po kilka miesięcy w zależności od technologii, chociaż w przypadku juniorów jest zdecydowanie szybciej, bo trochę więcej tych zainteresowanych się pojawia. Myślę, że w branżę testów można się wbić o ile nie traktuje się tego jako łatwiejszej drogi w IT. Tak jak już ktoś napisał jest już jakiś stopień nasycenia rynku i testerom też polecam zaczynać od nauki programowania, ale trzeba wziąć się za to na poważnie, oprócz kursu zacząć pisać swoje projekty albo pracować przy open source i naprawdę się tym zainteresować. Czyli rezygnacja z Netflixa i książek rozrywkowych na kilkanaście/dziesiąt miesięcy i zamiana ich na prelekcje, książki i tutoriale o programowaniu.

 

Nie mówię, że nie ma łatwiejszej drogi - może akurat jakaś firma będzie mieć wakat, ktoś znajomy Cię poleci, zdarza się. Ale większość ludzi w IT ciężko pracowała, żeby się tam dostać (ja uczę się programowania już od 13. roku życia, a mam 25) i dalej ciężko pracuje, żeby móc dobrze wykonywać swoją pracę. Nie ma możliwości, żeby sam kurs to zastąpił, ale uzupełniony dużą ilością determinacji po jakimś czasie przyniesie efekty. Nie warto liczyć na drogi na skróty, bo te mogą okazać się zawodne.

 

Oprócz tego bardzo dużym plusem jest umiejętność skutecznej komunikacji i organizacji - część bardziej stereotypowych pracowników IT ma z tym problem i nie lubi jak im się "przeszkadza" przy pisaniu kodu jakimiś "głupotami" jak wymagania biznesowe dotyczące produktu. Warto też dowiedzieć się w jaki sposób teraz tworzy się oprogramowanie (czym jest Waterfall, czym jest Agile, o co naprawdę w nich chodzi).


Użytkownik SulejBRW edytował ten post 14 kwiecień 2020 - 12:38

  • Edy lubi to

#53 zwierzak

zwierzak
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 14 kwiecień 2020 - 12:57

Dzięki :) w dłuższej perspektywie może ma to ręce i nogi, jak ktoś się przyłoży, ale w mojej sytuacji mija się to z celem.

#54 kibard

kibard
  • SK1964

Napisano 15 kwiecień 2020 - 11:25

Jakiś czas temu u mnie w firmie otwarli stanowiska na testerów manualnych, wymagany generalnie język angielski i umiejętność myślenia, zespół od manualnych testów akceptacyjnych - na kilkanaście wakatów kilkaset CV spłynęło.

 

Oprócz tego bardzo dużym plusem jest umiejętność skutecznej komunikacji i organizacji - część bardziej stereotypowych pracowników IT ma z tym problem i nie lubi jak im się "przeszkadza" przy pisaniu kodu jakimiś "głupotami" jak wymagania biznesowe dotyczące produktu. Warto też dowiedzieć się w jaki sposób teraz tworzy się oprogramowanie (czym jest Waterfall, czym jest Agile, o co naprawdę w nich chodzi).

 

Za te wymagania, czyli angielski i umiejętność myślenia ktoś powinien dostać w firmie po łbie  :foch:

 

Byłem na kilku rozmowach i przychodzili ludzie, którym się wydawało, że jak potrafi coś powiedzieć po angielsku i potrafi połączyć klika kropek ze sobą to idealna praca dla niego. Potem na rozmowie okazuje się, że brakuje im podstaw z testowania i IT. Proste pytania sprawiały, że ludzie nie wiedzieli co się dzieje, czym jest Agile, Front End, Back End, API, podstawowe kody odpowiedzi http, JIRA, Test Rail itd.



#55 BuryBRW

BuryBRW
  • SK1964
  • LokalizacjaBrynów 1964

Napisano 16 kwiecień 2020 - 21:32

Za te wymagania, czyli angielski i umiejętność myślenia ktoś powinien dostać w firmie po łbie  :foch:

 

To bardziej taki skrót myślowy, nie dosłowny cytat z wymagań, ale generalnie osoba inteligentna z językiem angielskim po jakimś przygotowaniu teoretycznym była w stanie je spełnić, nie było wymagane praktyczne doświadczenie, więc na pewno wysiłek nieporównywalnie mniejszy niż w przypadku przebranżowienia się na standardowe stanowisko techniczne. A przypadki o jakich piszesz, czyli ktoś kto bez znajomości takich pojęć nawet od strony technicznej (to nawet można sobie poczytać w internecie widząc opis stanowiska) idzie na rozmowę to dla mnie raczej przykład osób nie posiadających umiejętności myślenia  :hihi:



#56 kibard

kibard
  • SK1964

Napisano 17 kwiecień 2020 - 16:51

To bardziej taki skrót myślowy, nie dosłowny cytat z wymagań, ale generalnie osoba inteligentna z językiem angielskim po jakimś przygotowaniu teoretycznym była w stanie je spełnić, nie było wymagane praktyczne doświadczenie, więc na pewno wysiłek nieporównywalnie mniejszy niż w przypadku przebranżowienia się na standardowe stanowisko techniczne. A przypadki o jakich piszesz, czyli ktoś kto bez znajomości takich pojęć nawet od strony technicznej (to nawet można sobie poczytać w internecie widząc opis stanowiska) idzie na rozmowę to dla mnie raczej przykład osób nie posiadających umiejętności myślenia  :hihi:

Wiem wiem, pracujemy w tej samej firmie  :hihi:


  • BuryBRW lubi to

#57 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 17 kwiecień 2020 - 21:33

:chamisko:

UJ3QNqx.png


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#58 mac

mac
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 30 kwiecień 2020 - 21:23

Ma ktoś z naszych programistów wolne moce przerobowe? (.net core)



#59 mac

mac
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 08 październik 2020 - 06:42

Jeśli ktoś szuka kursu/bootcampa w kierunku programowania, to Samuraja mogę z czystym sumieniem polecić.

 

https://studiuje.it

 

Można bez zbędnego pierdolenia marketingowego i w ludzkiej cenie? Można...


  • multi lubi to

#60 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 11 październik 2020 - 10:05

Przeszedłeś już cały taki cykl u niego, czy zapisujesz się na obecny?


Przyjaźń jest wszystkim!


#61 mac

mac
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 11 październik 2020 - 11:02

Nie, to jest jego pierwszy taki długometrażowy cykl. Polecam go, bo zasadzie kupuje każdy jego kurs i dla mnie to numer 1 w Polsce.
Przy czym zaznaczam od razu, że będzie prowadził 4 z 10 przedmiotów. Za resztę nie ręczę.
Ja biorę w ciemno. Za tą cenę, nie ma nawet się nad czym zastanawiać.

Kosa zapisz się, będziesz mi matematykę tłumaczył  :hihi: 

Aha, tylko żeby ktoś źle nie zrozumiał. To NIE jest kurs programowania!


  • kosa lubi to

#62 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 11 październik 2020 - 12:13

Cena spoko, ale na teraz jest mi to zbędne. Ale daje znać jak wrażenia, to może na kolejną edycję się zapiszę. 


  • mac lubi to

Przyjaźń jest wszystkim!


#63 cysiu

cysiu

    GIT

  • .SK1964

Napisano 10 kwiecień 2021 - 17:24

Czy ktoś by nie chciał zakupić licencji JetBrains? W okazjonalnej cenie ;) 



#64 mac

mac
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 11 kwiecień 2021 - 18:26

ja mam "studencką", ale z dla kolegów zapytam, ile sobie życzysz?



#65 niski

niski
  • SK1964
  • LokalizacjaSPS

Napisano 15 kwiecień 2021 - 20:04

a propos, na JetBrains wlasnie wjechala licencja na 4 miesiące za darmo na PyCharm Professional:

https://www.jetbrain.../test-and-code/

 



#66 mac

mac
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 15 kwiecień 2021 - 21:43

Przypominam, że jak jesteście "amatorami", to jest darmowa licencja studencka...Wystarczy podać maila z uczelni...



#67 bart_wnc

bart_wnc
  • SK1964

Napisano 21 kwiecień 2021 - 09:27

Od razu powiem że w temacie sieci jestem zielony ale do rzeczy ...

Potrzebuje połączyć się z urządzeniem (centrala wentylacyjna) z domu żeby nią zarządzać. Centrala jest podpięta do neta na obiekcie. Łącząc się z siecią na obiekcie (Wi-Fi) mogę tym zarządzać logując się na urządzenie po konkretnym IP. Jak to ogarnąć z poza obiektu i czy to jest możliwe ?

#68 niski

niski
  • SK1964
  • LokalizacjaSPS

Napisano 21 kwiecień 2021 - 19:38

Da sie, ale musisz pogadac z administratorem sieci na obiekcie.

#69 cysiu

cysiu

    GIT

  • .SK1964

Napisano 21 kwiecień 2021 - 23:22

Tak jak napisał niski - musisz pogadać z adminem na ten temat.

 

Wątpie, żeby był wystawiony interfrejs na zewn. Podejrzewam, że mają to zamknięte wewn. sieci.

 

Ewentulanie może przez VPN mógłbyś się łączyć do sieci i wtedy byś miał dojście do urządzenia.


  • mac lubi to

#70 bart_wnc

bart_wnc
  • SK1964

Napisano 22 kwiecień 2021 - 15:25

To wymaga jakiś dodatkowych urządzeń ?

#71 Daniello

Daniello
  • SK1964
  • LokalizacjaZalasowa

Napisano 05 styczeń 2024 - 14:42

Cześć, jakiego języka programowania najlepiej się nauczyć? 


"My jesteśmy tutaj w przewadze
Zawsze gramy u siebie
My trzymamy tu władzę"

#72 Jah

Jah
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHyvinkää

Napisano 05 styczeń 2024 - 15:29

Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. Zależy co cię interesuje i w jakim celu chcesz się uczyć.


cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów


#73 Buziol

Buziol
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBederowiec

Napisano 05 styczeń 2024 - 19:11

Cześć, jakiego języka programowania najlepiej się nauczyć? 

A jakiego języka obcego warto się uczyć? 

To tego samego typu pytanie. 

Liczba odpowiedzi będzie podobna w obu przypadkach.


Użytkownik Buziol edytował ten post 05 styczeń 2024 - 19:36


#74 Daniello

Daniello
  • SK1964
  • LokalizacjaZalasowa

Napisano 05 styczeń 2024 - 23:26

No trochę nie do końca, bo nie będę uczyć się języka azerskiego. Po chuj mi on 😉

Angielski na przykład jest taki uniwersalny.

Chodzi mi o projektowanie stron www, połączenia danych z mysql.

Ale fakt pytanie zbyt ogólne z mojej strony :)

A jakiego języka obcego warto się uczyć?
To tego samego typu pytanie.
Liczba odpowiedzi będzie podobna w obu przypadkach.


"My jesteśmy tutaj w przewadze
Zawsze gramy u siebie
My trzymamy tu władzę"

#75 Jah

Jah
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHyvinkää

Napisano 06 styczeń 2024 - 09:49

Chodzi mi o projektowanie stron www, połączenia danych z mysql.

 

Ruby + Rails w takim razie (ktoś inny powie Python + Django, ale moim zdaniem RoR dużo bardziej przyjazny jest dla laika).

 

równolegle JavaScript\Node

 

Wymyśl sobie jakiś użyteczny dla siebie projekt i razem z Chat GPT leć krok po kroku


cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych