Skocz do zawartości


Zdjęcie

IT (Programowanie, Grafika, Administracja, pokrewne)


75 odpowiedzi w tym temacie

#1 mac

mac
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 01 wrzesień 2019 - 17:55

Są wśród nas jacyś programiści? Ewentualnie czy ktoś się uczy/ zamierza zostać programistą?

 

Ja bym chętnie korepetycje z zakresu .Net przygarnął.


  • Jas, 19mózG64 i Mariuszz79 lubią to

#2 Jas

Jas
  • SK1964

Napisano 01 wrzesień 2019 - 19:25

Troszeczkę o programowaniu słyszałem.
  • cysiu, mac i Atest lubią to

#3 mac

mac
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 01 wrzesień 2019 - 20:11

A korków udzielisz?  :hihi:



#4 cysiu

cysiu

    GIT

  • .SK1964

Napisano 02 wrzesień 2019 - 13:06

Ja znam kogoś, kto zna kogoś, kto słyszał o kimś, że on programuje  :chujamizrobisz:

 

 

A na poważnie, to kilka(naście) lat w branży.

 

Od kilku lat .NET i Angular.


  • Jas i mac lubią to

#5 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 02 wrzesień 2019 - 19:32

Od prawej: cysiu, mac, Jaś. 

 

bf0c2cb841d88364973ba78444da710d,780,0,0


"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#6 mac

mac
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 02 wrzesień 2019 - 19:46

:rotfl:



#7 Artis

Artis
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaTeraz WNC

Napisano 02 wrzesień 2019 - 19:59

Tam jest czterech, więc widzę junior mega impra była..

#8 żywiec

żywiec
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 02 wrzesień 2019 - 20:04

Tam jest czterech, więc widzę junior mega impra była..


Dopiero wrócił a zaraz zaś jedzie to chyba nawet przerwy nie robi bo po co :)) :

#9 multi

multi
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 05 wrzesień 2019 - 11:41

uszanowanie, powiedzcie prosze gdzie najlepiej zaczac programowac? kursy z udemy ? jakas buda? czy takiego "amatora" ktos przygarnie? czy idzie z tego wyzyc? :-) na jakie zarobki moze liczyc taki gagatek co dopiero zaczyna a na jakie ktos juz ogarniety? da rade pracowac zdalnie? jak wyglada normalny dzien roboczy w korpo? ogolnie polecacie czym moze teraz narzekacie ze niemozecie naciskac zielonego knefla itp

czy robotyka - programowanie to tez kierunek przyszlosciowy? warto sie tym zainteresowac?

ps kaj najtaniej idzie kupic fife 20 i czy bedzie liga ? :-)

#10 mac

mac
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 05 wrzesień 2019 - 12:26

Ja się uczę, ale dla siebie, nie po to by znaleźć robotę w korpo, także się nie wypowiadam w tym temacie ;)
Zdalnie możesz pracować jak najbardziej i to nawet na etacie w korpo, ale to już zależy od pracodawcy.

 
Ja uczę się głównie z video kursów (Udemy, Eduweb) i czasem (rzadko) z książek. Jak wybierzesz kierunek to mogę polecić konkretne kursy.

 

Kilka rad z własnego doświadczenia od ciulika co na starość się za programowanie wzioł ;)

- Przede wszystkim nie daj się nabrać nikomu, że w 3-6  miesięcy zostaniesz programistą i będziesz kasował "szóstkę" w  korpo na dzień dobry. A tak kuszą zazwyczaj bootcampy za kilkanaście tysięcy.

- Zarezerwuj sobie przynajmniej rok bardzo intensywnej nauki by opanować podstawy. Wtedy będziesz mógł się ubiegać o stanowisko juniora. Być może uwiniesz się wcześniej, ale bezpieczniej jest tak założyć niż się zdziwić...
- Programowania musisz uczyć się non-stop. Rok w branży IT to jak 5-10 w tradycyjnej, sporo się zmienia.

- Do nauczenia jest w chuj...

- Najważniejszym językiem programowania, który musisz, w krótszej lub dalszej perspektywie, poznać jest... angielski.
Przynajmniej w stopniu rozumienia tego co czytasz.

- Musisz mieć sporo czasu na naukę (kilka godzin dziennie). Ale najważniejsze jest to, żebyś uczył się systematycznie. Nie rób przerw dłuższych niż 1-2 dni, a najlepiej ucz się codziennie

- Jest tylko 1 sposób, by nauczyć się programować. Nie ma innego. Musisz pisać kod. Koniec kropka.

A tak w ogóle to programowanie to ZAJEBISTA SPRAWA!!!
Nie trzeba chyba mówić jak bardzo przyszłościowy jest to kierunek...Z głodu nigdy nie umrzesz ;)
Warto, naprawdę warto!
Wytrwałości życzę i zapraszam do wspólnej nauki!



ps. Ino PES!


Użytkownik mac edytował ten post 05 wrzesień 2019 - 12:27

  • Edy i Szymon1983 lubią to

#11 Atest

Atest
  • SK1964
  • LokalizacjaEKSTRAKLASA ALBO ŚMIERĆ

Napisano 05 wrzesień 2019 - 12:53

W ogole to co chcecie wiedziec ,o programowaniu ?

#12 Daniello

Daniello
  • SK1964
  • LokalizacjaZalasowa

Napisano 05 wrzesień 2019 - 16:31

a jacyś przyszli/obecni testerzy też tutaj są ? 


"My jesteśmy tutaj w przewadze
Zawsze gramy u siebie
My trzymamy tu władzę"

#13 multi

multi
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 05 wrzesień 2019 - 21:16

od czego zaczac? jaki jezyk wybrac na start? c++ a reszta jest podobna? ilu jezykow cza sie nauczyc zeby zaczac robote? jak wyglada dniowka w robocie? dostajecie jakies zlecenie-program do napisania od klienta i robicie go w grupie? kazdy za cos innego odpowiada?

ogolnie Mac taka odpowiedz napisal ze chyba jeszcze z tym poczekam :-)

najbardziej mnie martwi to że z programowaniem trzeba być ciagle na bieżąco bo tak szybko się to zmienia


a tester co robi? szuka błędów i jeszcze coś? kursy testera też są?

#14 mac

mac
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 06 wrzesień 2019 - 01:58

Nie zniechęcaj się! Początki są trudne, ale czym dalej w las tym... łatwiej :)

 

Czemu Cie martwi? To jest właśnie spoko, że dzieje się ciągle coś nowego i nie ma zastoju.

No ale też bez przesady, nawet jak zamkniesz się na rok w komórce to nadrobisz zmiany w kilka tygodni, jak będziesz miał solidne podstawy.

 

Język na start zależy od ścieżki jaką obierzesz. Jak pójdziesz we frontend (ogólnie kodowanie tego co widzi użytkownik na ekranie) to zaczniesz od htmla, css'a, javascriptu.
 

Jeśli w backend (to co dzieje się pod maską) to zaczniesz właśnie od c++(w sumie dość ciężki na start), C#, Javy, Pythona czy innego Ruby'iego. Do tego dojdą jakieś bazy danych i biblioteki z nimi związane.

 

Ogólnie ścieżka frontendowa na start jest łatwiejsza. 

 

Także do boju, bo to serio jest zajebista sprawa, a te trudne początki da się jakoś przeskoczyć. Chyba...  :chamisko:

No i pokaż mi inną branżę, która daje możliwości stworzenia czegoś z niczego praktycznie bez kosztów ...

 

 

 

Tester to cipa  :hihi:



#15 Daniello

Daniello
  • SK1964
  • LokalizacjaZalasowa

Napisano 06 wrzesień 2019 - 08:04

Nie zniechęcaj się! Początki są trudne, ale czym dalej w las tym... łatwiej :)

 

Czemu Cie martwi? To jest właśnie spoko, że dzieje się ciągle coś nowego i nie ma zastoju.

No ale też bez przesady, nawet jak zamkniesz się na rok w komórce to nadrobisz zmiany w kilka tygodni, jak będziesz miał solidne podstawy.

 

Język na start zależy od ścieżki jaką obierzesz. Jak pójdziesz we frontend (ogólnie kodowanie tego co widzi użytkownik na ekranie) to zaczniesz od htmla, css'a, javascriptu.
 

Jeśli w backend (to co dzieje się pod maską) to zaczniesz właśnie od c++(w sumie dość ciężki na start), C#, Javy, Pythona czy innego Ruby'iego. Do tego dojdą jakieś bazy danych i biblioteki z nimi związane.

 

Ogólnie ścieżka frontendowa na start jest łatwiejsza. 

 

Także do boju, bo to serio jest zajebista sprawa, a te trudne początki da się jakoś przeskoczyć. Chyba...  :chamisko:

No i pokaż mi inną branżę, która daje możliwości stworzenia czegoś z niczego praktycznie bez kosztów ...

 

 

 

Tester to cipa  :hihi:

 

 

A kto ma szukać błędów w działaniach aplikacji ? Którą zlecę do stworzenia ? i Chcę ją wpuścić do obiegu? Jakieś wskazówki ? Czy powinna to zrobić firma, której zleciłem stworzenie apki ?


Użytkownik Daniello edytował ten post 06 wrzesień 2019 - 08:06

"My jesteśmy tutaj w przewadze
Zawsze gramy u siebie
My trzymamy tu władzę"

#16 multi

multi
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 06 wrzesień 2019 - 09:51

co tam z tego udemy polecacie albo z eduweb?

mam java od podstaw do experta ale nie zostem jakis czas temu w polowie ....braklo czasu ale powoli widze swiatelko w tuneli zeby zas cos zaczac

tak przy okazji, jakis czas temu widzialem ogloszenie firmy z kato ze biora osoby zielone, wysylaja na kurs i zatrudniaja u siebie

dobre to jest?

#17 Szafa

Szafa
  • SK1964
  • LokalizacjaLigota/Piotrowice

Napisano 06 wrzesień 2019 - 10:42

A kto ma szukać błędów w działaniach aplikacji ? Którą zlecę do stworzenia ? i Chcę ją wpuścić do obiegu? Jakieś wskazówki ? Czy powinna to zrobić firma, której zleciłem stworzenie apki ?

 

Klient robi tzn UATy, czyli testuje czy to co powstało jest zgodne z twoimi oczekiwaniami/wymaganiami. Poprawność działania samej aplikacji powinna być przetestowana przez firmę, która ci to robi. Zakładam, że jeżeli nie dogadaliście tego przy podpisywaniu umowy, to zostaną ograniczone do minimum, bo to jak wszystko kosztuje.


  • cysiu lubi to

#18 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 06 wrzesień 2019 - 11:57

Poszukuję osoby, która mocno działa w stystemie Enova. Potrzebuje w firmie wprowadzić kilka zmian. 


"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#19 mac

mac
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 06 wrzesień 2019 - 12:09

co tam z tego udemy polecacie albo z eduweb?

mam java od podstaw do experta ale nie zostem jakis czas temu w polowie ....braklo czasu ale powoli widze swiatelko w tuneli zeby zas cos zaczac

tak przy okazji, jakis czas temu widzialem ogloszenie firmy z kato ze biora osoby zielone, wysylaja na kurs i zatrudniaja u siebie

dobre to jest?

 

Z Javy nic nie polecę, nie mój klimat, ale korzystając z okazji to jeśli chodzi o frontend, z czystym sumieniem polecam Samuraja.
To jest ideał na start. Chop ma niesamowity talent do przekazywania wiedzy. Wszystkie jego kursy wyjdą grosze...

https://www.udemy.co...i/#instructor-1


Co do drugiej części pytania.

Nie no to byłby bajer -  wezmą "menela", wyuczą, zapłacą za to i jeszcze zatrudnią   :chamisko: 
Obawiam się jednak, że to nierealne, a na pewno nie w takiej formie jak napisałeś.
Podejrzewam, że to jakaś firma, która organizuje bootcampy po 10 koła i "obiecują" Ci pracę po nich. Może nawet (jeśli dostaniesz prace), będziesz mógł ten kurs odpracować (a jesli nie to bulisz). 

Natomiast co do płatnych szkoleń, to możesz załapać się na dopłatę z urzędu pracy i są firmy, które Ci to ogarniają (zazwyczaj organizatorzy kursów z takimi firmami współpracują). 

Oczywiście musisz spełnić pewne warunki (np. musisz być zatrudniony). I to jest spoko opcja, warto skorzystać. 



#20 mac

mac
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 06 wrzesień 2019 - 12:11

Poszukuję osoby, która mocno działa w stystemie Enova. Potrzebuje w firmie wprowadzić kilka zmian. 

 

Reformator!  :rotfl: 
 



#21 multi

multi
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 06 wrzesień 2019 - 15:08

co do tego zatrudnienia+szkolenia to chyba to byla ta oferta

https://crossweb.pl/...gwarancja-pracy

Mac, to Ty bawisz sie frontem? ile juz w tym siedzisz, pochwal sie jakas stronka albi czyms cos stworzyles

#22 Buziol

Buziol
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBederowiec

Napisano 06 wrzesień 2019 - 16:19

Panowie, nie zapominajcie, że świat nie kończy się na frontendzie i backendzie.


  • cysiu lubi to

#23 cysiu

cysiu

    GIT

  • .SK1964

Napisano 06 wrzesień 2019 - 16:35

Jeśli chodzi o naukę programowania, to idealnie wpasowuje się podcast Maćka Aniserowicza z Mirosławem Zelentem.

https://devstyle.pl/...lawem-zelentem/

 

Polecam posłuchać, serio - wyczerpuje temat nauki programowania.

 

 

Testy?

Wiadomo - u klienta na produkcji  :czytaj:

 

A tak na poważnie,to testerzy są potrzebni w każdej szanującej się firmie.

Pomijam fakt, że developerzy powinni pisać testy (jednostkowe, integracyjne, regresyjne), to osobne osoby powinny testować daną aplikację.

Zarówno manualnie, jak i automatyczne. Aczkolwiek wiadomo - to utopia.

Niemniej jednak podstawą są testy pisane przez devów i chociażby manualne.

 

Potem takie coś leci do klienta na testy (uat/stage) i w późniejszym czasie produkcja.



#24 cysiu

cysiu

    GIT

  • .SK1964

Napisano 06 wrzesień 2019 - 16:44

A kto ma szukać błędów w działaniach aplikacji ? Którą zlecę do stworzenia ? i Chcę ją wpuścić do obiegu? Jakieś wskazówki ? Czy powinna to zrobić firma, której zleciłem stworzenie apki ?

To zależy, jaka to jest apka.

Możesz zawsze wynająć pentesterów albo dać ogłoszenia na szukanie dziur, żeby uniknąć 0-day itd.

 

W "zwykłej" aplikacji, kod testuje firma/developer, który tworzy.

Potem dostajesz na testy ("klikanie") i mówisz, co i jak, a oni poprawiają.

Wszystko zależy później od umowy, jaką masz z firmą, odnośnie bugów.



#25 cysiu

cysiu

    GIT

  • .SK1964

Napisano 06 wrzesień 2019 - 16:45

https://github.com/k...veloper-roadmap






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych