Skocz do zawartości


Zdjęcie

kulturystyka, siłownia, odżywki


2904 odpowiedzi w tym temacie

#2326 Patol

Patol
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaToruń

Napisano 04 czerwiec 2018 - 18:20

Ok spoko dzięki :) ogólnie mogę oliwę z kielicha walnąć po wszystkim, nie muszę razem mieszać ale warto spróbować hehe :) płatkiw tez bede unikał blyskawicznych i wczesniej zalewał.

#2327 19piotrek64

19piotrek64
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaCentrum

Napisano 04 czerwiec 2018 - 19:53

Przy takim mixie możesz dorzucić inne źródło tłuszczy, które tutaj smakowo będzie pasować jak na przykład migdały/orzechy. :)


  • Patol lubi to

#2328 Shellu

Shellu

    Mentor Kosy

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBukowa 1

Napisano 05 czerwiec 2018 - 11:20

Czy plank może powodować/nasilac ból kolan?
"Shellu to znakomity kolega i mój autorytet. Od zawsze się na nim wzorowałem!" - Kosa.

#2329 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 05 czerwiec 2018 - 12:55

W tym ćwiczeniu pracuje całe ciało, więc jest to jak najbardziej możliwe. Najlepiej ustalić co konkretnie w tym kolanie boli i czy to w ogóle kolano jako takie, czy mięśnie dookoła niego. Mogą cie tez ścięgna boleć.

#2330 Bouni_Ledziny

Bouni_Ledziny
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 05 czerwiec 2018 - 13:27

Czy plank może powodować/nasilac ból kolan?

Może. W dodatku najczęściej ból w stawie nie jest spowodowany uszkodzeniem samego bolącego stawu a czegoś poniżej lub powyżej tego stawu. Proponuję zacząć od rolowania mięśni kończyny dolnej w celu ich rozluźnienia. Miałeś może jakieś problemy, urazy stawu skokowego w przeszłości?

#2331 Shellu

Shellu

    Mentor Kosy

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBukowa 1

Napisano 05 czerwiec 2018 - 14:18

Nie miałem żadnych problemów z kolanami. Ale ostatnio je chyba trochę przeciążyłem w górach, ale jednocześnie ćwiczyłem o rower był.

Po ostatnich górach ból calkowicie zniknął i pojawił się wczoraj po planach i brzuszkach.

Chodzi o wewnętrzne i zewnętrzne strony obu kolan - po bokach.
"Shellu to znakomity kolega i mój autorytet. Od zawsze się na nim wzorowałem!" - Kosa.

#2332 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 05 czerwiec 2018 - 14:31

Moja rada; idz na silownie wzmocnic te miesnie. Dodatkowo zmniejszysz ryzyko kontuzji w sportach zespolowych (no chyba, ze nie uprawiasz). Niemniej warto wzmocnic miesnie, bo bola cie te elementy dlatego, ze ich nie cwiczysz, a masz pewnie wytrzymale czworoglowe i dwuglowe z chodzenia po gorach i z roweru, natomiast nie ma impulsu na miesnie boczne.



#2333 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 05 czerwiec 2018 - 14:55

NO NIE WIEM

Ogólnie to Mayek ma rację, ale zaraz ktoś tu wpadnie i napiszę że to chuj nie rada i najlepiej iść do lekarza bo Ci później nogę amputują  :chamisko:

 

Tak bardziej na serio, to obserwuj organizm bo te kolana to podobna sprawa jak z plecami. Ja obstawiam że sobie przeciążyłeś (oby) od chodzenia po górach - przy schodzeniu z gór boli to miejsce? Bo bóle tego typu najczęściej wychodzą przy tego typu wysiłku. 

Jak Cie będą boleć przy schodzeniu z gór to lepiej idź do lekarza ewentualnie unikaj wysokich gór, bo znajomy miał w podobnym miejscu bóle ale tylko przy schodzeniu z gór,a w sumie nic innego nie robił, w sensie z aktywności fizycznej, może przy planku też by go bolało? Później były cyrki że właziliśmy na Granaty, wszystko było ok,i nagle po 200 metrach zejścia nie potrafił chodzić. Można się wjebać jak lubisz wyższe góry.

Zależy jaki to jest ból, jeżeli lekki i przy wysiłku, nie ma jakiegoś wybrzuszenia, nie było urazu etc. to wzmocniłbym kolana tak jak pisze Mayek i obserwował organizm. Jak ból będzie rosnąć  - >lekarz

PS: acha, jeżeli ból jest symetryczny, tzn. w obu kolanach to w sumie na 95% jest to pisze Mayek.


Użytkownik terror edytował ten post 05 czerwiec 2018 - 14:58

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#2334 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 05 czerwiec 2018 - 16:01

Ogólnie to Mayek ma rację, ale zaraz ktoś tu wpadnie i napiszę że to chuj

 

Mayek to chuj!


  • Dudi_1979 lubi to

"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#2335 Dudi_1979

Dudi_1979
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaPaderewa

Napisano 05 czerwiec 2018 - 16:09

Mayek to chuj!


Junior to chuj bo mnie uprzedził :napinka:

#2336 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 05 czerwiec 2018 - 16:14

Wy nawet nie umiecie czytac. On napisal, ze ktos tu wpadnie i on napisze, ze Mayek to chuj, nie wy. Jeden glupszy od drugiego :)


  • 19mózG64 lubi to

#2337 Shellu

Shellu

    Mentor Kosy

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBukowa 1

Napisano 05 czerwiec 2018 - 18:58

Dzięki za porady. Ogólnie to mnie te kolana przy schodzeniu z gór nie bolą, ale ostatnio było tego dużo i chyba miały prawo się pezeciążyć. Ale gorzej było po ćwiczeniach i rowerze.

Aha nie jest to silny ból, tylko bardzo subtelny, nawet bardziej dyskomfort niż ból. Pytam, bo nigdy takiego nie miałem wcześniej.
"Shellu to znakomity kolega i mój autorytet. Od zawsze się na nim wzorowałem!" - Kosa.

#2338 JACA

JACA
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaTAUZEN

Napisano 15 czerwiec 2018 - 12:56

A mnie ostatnio bola cale nogi od momentu gdy w tygodniu chodze 3 razy na silownie i 3 razy jakies marszobiegi w parku. Dodatkowo duzy palec od stopy i to bol az mega promieniuje. Czy to jest ewidenntie bol przeciążeniowy?



#2339 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 15 czerwiec 2018 - 13:18

Mnie paluch od czasu do czasu rwie, ale ja parę lat ćwiczyłem Boks Tajski i miałem te paluchy pokaleczone/powybijane. Ogólnie jak X lat nic nie robiłeś a teraz nagle chodzisz 3 razy/tydz na siłownie, i 3 x/tydzien biegasz to pozdro, napisz jeszcze że jesteś grubo po 30 i masz nadwagę. :) 

Jeżeli tak, to proponuje wybrać się najpierw do lekarza aby Cie tak ogólnie zbadał pod kątem serca etc. bo sobie można zrobić krzywdę. Ogólnie jak dla mnie to za dużo, 6 jednostek treningowych w tygodniu to sporo. 


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#2340 Lars

Lars
  • SK1964

Napisano 15 czerwiec 2018 - 13:23

Jaca ciągnie pakę dziennie, więc wie jak działa jego serce  :chamisko:

 

A poza tym poczekajmy na Mayka. 



#2341 jajo1964

jajo1964
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • Lokalizacja40-173

Napisano 15 czerwiec 2018 - 13:28

Pewnie przyjdzie i zaleci basen  :rotfl:


Crazy Boys!

#2342 Mateusz

Mateusz
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 15 czerwiec 2018 - 14:38

Pucha 3 x silownia i 3x bieganie to jest naprawde jakis wybitny wyczyn?

 

 

Jeden chuj czy ma 30lat i nadwage, Ty bys najlepiej od razu wyslal do lekarza albo niech ktos zostanie przed tv.

 

 

Kurwa same Gandyki i inne profesory


  • Mayek i bendekad lubią to

#2343 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 15 czerwiec 2018 - 14:51

Dla kogoś kto się nie ruszał wcześniej, a na to wyglada sadzać po objawach, to jest w ciul. Zwykły człowiek, nie sportowiec, nie powinien wykonywać więcej niż 1 jednostkę treningową na dzień. Tutaj mamy 6/7 - prawie full. 
Chodzi mi o to, ze na początku należy robić trening z głowa i się wdrożyć. Później mozna zwiększyć intensywność. Stawy powinny się rozruszać, stawy znacznie wolniej się rozwijają od mięśni, z tego powodu powinno się około pól roku trenować fbw ze względu na stawy bo później napierdalaja i nie wiadomo skąd. Tym bardziej jak się nie jest młodym dzikiem. Po mału. Nie wspominając o tym, ze jest taka zasada ze jak się ma ponad 30 lat i się biega, a w szczególności zaczyna biegać, to powinnno się wykonać RUTYNOWE badanie, chodzi o serce i ortopedę. 


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#2344 JACA

JACA
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaTAUZEN

Napisano 15 czerwiec 2018 - 21:32

Ruchu mam dość sporo od 13 miesięcy. Zgubiłem 30 kg przez ten czas. Teraz tylko zwiększyłem intensywność i takie rzeczy się zaczęły dziać.

#2345 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 15 czerwiec 2018 - 21:55

Może mimo wszystko stawy nie nadążają/zła technika biegania, ale to już gdybanie, ja niestety już w takim razie nic nie doradzę :(


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#2346 FC OLKUSZ

FC OLKUSZ
  • SK1964

Napisano 15 czerwiec 2018 - 22:02

Dziwki,koks tajski boks. Panowie. Problem np. w biodrze mozee sie zacząć od stopy itd. Spojrzenie na ciało calosciowo da odpowiedź np. Na temat przeciążeń, dysproporcji.
  • bendekad lubi to

#2347 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 16 czerwiec 2018 - 03:14

Może mimo wszystko stawy nie nadążają/zła technika biegania, ale to już gdybanie, ja niestety już w takim razie nic nie doradzę :(

 

I w takich momentach wchodzi Mayek... caly na biało :)


"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#2348 bendekad

bendekad
  • Czytelnicy

Napisano 16 czerwiec 2018 - 06:03

gdzie bedzie nowy stadion


Użytkownik bendekad edytował ten post 16 czerwiec 2018 - 06:05

  • jajo1964 lubi to

#2349 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 16 czerwiec 2018 - 08:52

Tez mam to co Jaca, cytuję: "ruchu mam dość" :chamisko:

#2350 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 16 czerwiec 2018 - 09:18

RUCH TO ZDROWIE PÓKI GIEKSA SIĘ NIE DOWIE
  • PRT lubi to

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych