Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polityka


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
6055 odpowiedzi w tym temacie

#5976 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 16 marzec 2024 - 01:17

Wszystko ok Mayek, dlatego powinni zostawić wybór, rozwijać elektryki i jak przekonają ludzi to sami je będą kupować, a tu jest wciskanie na siłę a osiągi słabe.

Junior wspomniał o metalach do budowy elektryków, jak lit, mangan, kobalt, nikiel. Kto ma do nich dostęp bedzie trzepał kasę bo nie są za popularne.
  • lechu_85 lubi to
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#5977 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 16 marzec 2024 - 02:14

To zalezy czy my dyskutujemy na temat sensownosci auta elektrycznego do jezdzenia dziennie max 30km, posiadajac dom z panelami fotowoltaicznymi, czy dyskutujemy o systemie doplat z pieniedzy podatnikow do fanaberii dla bogatych ludzi oraz nachalnej, agenturalnej dzialalnosci zmierzajacej do zubozenia spoleczenstwa na skutek wciskania im aut elektrycznych, szantazu braku mozliwosci wjazdu do okreslonych stref miejskich itd. Bo jak o mnie chodzi, to komentowalem pierwsza czesc i jeszcze watek na temat checi posiadania polskiej marki samochodow, moze byc elektrycznych, a moze byc spalinowych. 

Co do wciskania elektrykow to sie zgadzamy, co do systemu doplat do tego tez sie zgadzamy. Za duzo tu watkow wymieszalismy ;)

 

Zostawiajac na boku polityke, to mozliwe, ze auto w cenie okolo 120k, ladowane z paneli wychodzi korzystniej cenowo niz spalinowe. Mozliwe. Nie wiem, nie liczylem, bo duzo zmiennych. Nie uwzglednilem tez mozliwosci technicznych w przyszlosci, czyli rozwoju baterii. Za chwile moga te baterie byc tak dobre, jak te w telefonach komorkowych, no bo czemu nie?



#5978 SKalpel

SKalpel
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 16 marzec 2024 - 04:21

Jakby nie kradli to żadnych komisji by nie było.

Weź przestań .
Jakby wszystko było tak piękne i nieskazitelnie czyste jak w UE 😆, to byśmy dzisiaj grali w lidze mistrzów 😁
Przecież PiSiory mogli zabawić się w to samo, tyle że na większą skalę 9 lat temu.
Teraz jest to tylko chora zemsta i igrzyska pod publiczke , jak ktoś myślał że można łagodnie "parlamentarnie" z drugimi, to ma nauczkę. Tak będzie od teraz wyglądała brutalna "polityka" rozliczeń po każdej kolejnej rządzącej koalicji czy ekipie zemsty... szkoda tylko że ta szopka do ich kieszeni i naszych podatków, finalnie i tak chuja z tego będzie , rządowa paliestra tylko zaciera ręce a my widzimy coraz więcej nadinterpretacji i patologii prawa.


Ps Odnośnie Orlenu i Obajtka.
Jak już bawisz się w te wyliczenia,
czy mógłbyś tutaj krotko przypomnieć plany rządzących co do Orlenu i szacunkową wartość na koniec rządów PO (2015) i Pis (2023) ?
Bardzo ciekawe są pewnie oficjalne płace Obajtka w czasie jego prezesowania do zarobków kilku prezesów Orlenu w czasie poprzednich rzadow PO.
Może przedstawisz, będzie ciekawe porównanie na ile oskubali Tuskowe chłopaki Orlen, wraz z milionowymi odprawami... coś mi świta że jeden z nich po kilku miesiącach "zarządzania" , przytulił kilka baniek ?

Widać jak się mają dzisiejsze zarobki i (niecały milion) odprawa Obajtka, do wielomilionowych wypłacanych 15 LAT WSTECZ za poprzednich rządów PO !!!

Liczą się cyferki i nieważne czy dokonał tego doktor nadzwyczajny filologii chińskiej z miasta stołecznego warszawy czy zwykły sołtys Pcimia.
Afery można kręcić, jak liberalowie będą dążyć do wyprzedaży ostatnich z tysięcy już rozgrabionych , lecz najcenniejszych z Polskich sreber !

Użytkownik SKalpel edytował ten post 16 marzec 2024 - 06:03


#5979 Buziol

Buziol
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBederowiec

Napisano 16 marzec 2024 - 09:11

Dajcie chopy jakieś dane konkretne na temat tych zarobków/odpraw za czasów PO i PiS. Inna jest dyskusja o konkretach.



#5980 BGC1964

BGC1964
  • SK1964

Napisano 16 marzec 2024 - 09:28

SKalpel ale PiS te kilka lat temu wygrał między innymi bo pierdolił że wpierdoli POwcow do więzienia za wały, a nic takiego się nie wydarzyło, w dodatku sami kradli xD nie wiem jak można byc zwolennikiem jednej lub drugiej strony mając czarno na białym że to kurwiska pierwszego sortu

#5981 zebro78

zebro78
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGrodziec Town

Napisano 16 marzec 2024 - 09:38

Dajcie chopy jakieś dane konkretne na temat tych zarobków/odpraw za czasów PO i PiS. Inna jest dyskusja o konkretach.

PO Wojciech Heydel : kwiecień2008 - wrzesień2008 7mln zł

PO Jacek Krawiec : 2008-2015 26 mln zł

PIS Wojciech Jasiński: 2015-2018 4mln zł

PIS Daniel Obajtek: 2018-2023 7 mln zł + prawie 1mln odprawy


Użytkownik zebro78 edytował ten post 16 marzec 2024 - 09:49

  • Buziol lubi to

#5982 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 16 marzec 2024 - 09:53

https://twitter.com/...881110048514285

Komentarze sekty PO. Także no, PiS to PiS ale platforma ma takich sekciarzy, że polskiego Hitlera by wyhodowali bez mrugnięcia okiem.
  • tomzkat i mały lubią to

#5983 griszag

griszag
  • SK1964

Napisano 16 marzec 2024 - 12:28

Jak Kaczynski kiedyś umrze to ta sekta zrobi jakiś festiwal z tańcami na jego grobie. A sam grób będą bezcześcić, bedzie musialbyć chroniony na co będą sie wsciekac że kasa na to idzie. Będą robić miesięcznice ale radości. Tak to widzę.

Użytkownik griszag edytował ten post 16 marzec 2024 - 12:28


#5984 Buziol

Buziol
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBederowiec

Napisano 16 marzec 2024 - 12:38

Jakby nie kradli to żadnych komisji by nie było.

Ale jako politycy mają ogromne pokusy (nie tłumaczę i nie pochwalam w żadnym razie polityków i ich patologicznych zachowań). Praktycznie ciężko jest mi sobie taką sytuację u nas wyobrazić, żeby politycy byli czyści. To samo tyczy się też środowisk na styku politykii biznesu/samorządu. To jest nieodzowne. 



#5985 paulek

paulek
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaTychy

Napisano 18 marzec 2024 - 06:43

W czerwcu 2019 r. Polska wraz z Estonią, Czechami i Węgrami zablokowała w Brukseli przyjęcie przez Unię Europejską celu neutralności klimatycznej do 2050 r. Zostaliśmy wtedy okrzyknięci klimatycznymi hamulcowymi Europy. Najwięcej płakało PełO. Wmawiali że chcą nas z uni wyprowadzić. Ponadto europosłowie z tęczowej koalicji chyba z 50 rezolucji przeciwko wlasnej Polsce wprowadzali i kapowali na własny kraj. Szantazowali Polske i nakladali kary. A te słynne głosowania 25 do 1 w radzie europejskiej to zgadnijcie kogo ten jeden sprzeciw :) Zjednoczona prawica jest za Unią Europejską bo bez niej oni niestety nas zniszczą gospodarczo ale to ma być na równych zasadach a nie na kolanach jak chcą inne większe kraje.

 

:lol:

Weź przestań .
Jakby wszystko było tak piękne i nieskazitelnie czyste jak w UE , to byśmy dzisiaj grali w lidze mistrzów
Przecież PiSiory mogli zabawić się w to samo, tyle że na większą skalę 9 lat temu.
Teraz jest to tylko chora zemsta i igrzyska pod publiczke , jak ktoś myślał że można łagodnie "parlamentarnie" z drugimi, to ma nauczkę. Tak będzie od teraz wyglądała brutalna "polityka" rozliczeń po każdej kolejnej rządzącej koalicji czy ekipie zemsty... szkoda tylko że ta szopka do ich kieszeni i naszych podatków, finalnie i tak chuja z tego będzie , rządowa paliestra tylko zaciera ręce a my widzimy coraz więcej nadinterpretacji i patologii prawa.


Ps Odnośnie Orlenu i Obajtka.
Jak już bawisz się w te wyliczenia,
czy mógłbyś tutaj krotko przypomnieć plany rządzących co do Orlenu i szacunkową wartość na koniec rządów PO (2015) i Pis (2023) ?
Bardzo ciekawe są pewnie oficjalne płace Obajtka w czasie jego prezesowania do zarobków kilku prezesów Orlenu w czasie poprzednich rzadow PO.
Może przedstawisz, będzie ciekawe porównanie na ile oskubali Tuskowe chłopaki Orlen, wraz z milionowymi odprawami... coś mi świta że jeden z nich po kilku miesiącach "zarządzania" , przytulił kilka baniek ?

Widać jak się mają dzisiejsze zarobki i (niecały milion) odprawa Obajtka, do wielomilionowych wypłacanych 15 LAT WSTECZ za poprzednich rządów PO !!!

Liczą się cyferki i nieważne czy dokonał tego doktor nadzwyczajny filologii chińskiej z miasta stołecznego warszawy czy zwykły sołtys Pcimia.
Afery można kręcić, jak liberalowie będą dążyć do wyprzedaży ostatnich z tysięcy już rozgrabionych , lecz najcenniejszych z Polskich sreber !

Skalpel cieszy Cie to, że Orlen ma takie zyski? rozumiem, że jest do przodu, ale im bardziej na plusie to skąd wzięli pieniądze?


  • ejr lubi to

#5986 SKalpel

SKalpel
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 19 marzec 2024 - 15:48

Skalpel cieszy Cie to, że Orlen ma takie zyski? rozumiem, że jest do przodu, ale im bardziej na plusie to skąd wzięli pieniądze?

Tak cieszę się że Orlen to jeszcze Polska firma, zarządzana kilka lat przez "sołtysa Pcimia" a nie platformianego "menagera", która przyniosła sporo talarów do budżetu w tak trudnym czasie .
Zastanawiam się co by było i jakie byłyby dzisiaj ceny paliwa w Polsce , gdyby już za poprzednich rządów Tuska, Orlen został opierdolony za czapkę śliwek i symboliczną walizkę dla władzy .
Strach pomyśleć , mamy teraz powrót do przeszłości z wróżeniem przyszłości, jak nic teraz nie odpierdolą, za 4 lata, możemy porównać bilans zysków lub strat.
Czas zatem pokaże, ale dobrze raczej nie będzie ...

Użytkownik SKalpel edytował ten post 19 marzec 2024 - 19:54


#5987 paulek

paulek
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaTychy

Napisano 20 marzec 2024 - 06:17

ten sam sołtys który załatwiał robote rodzinom aparatczyków : )

Oczywiście widzę plusy, orlen w niemczech czy innych krajach. 

Jednak na drugi pytanie nie odpowiedziałeś i sprytnie "zmanipulowałeś", pisząc o wpływach do budżetu ; )

Nie wiem co by było, ale tusk to taka sama kurwa jak kaczyński. Kradli obaj, okradali nas i to jest dość istotne.

Oczywiście teraz lepiej nie bedzie ; )



#5988 SKalpel

SKalpel
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 20 marzec 2024 - 06:41

ten sam sołtys który załatwiał robote rodzinom aparatczyków : )
Oczywiście widzę plusy, orlen w niemczech czy innych krajach.
Jednak na drugi pytanie nie odpowiedziałeś i sprytnie "zmanipulowałeś", pisząc o wpływach do budżetu ; )
Nie wiem co by było, ale tusk to taka sama kurwa jak kaczyński. Kradli obaj, okradali nas i to jest dość istotne.
Oczywiście teraz lepiej nie bedzie ; )

Pokaż mi chociaż jednego prezesa spółki skarbu państwa , nadanego czy z tzw konkursu (którego wynik znany jest dawno przed otwarciem kopert 😉) z PSL/H, PO, Konfederacji, PiS, Lewicy i chuj wie jakiej parti i czyjego nadania , który nie zatrudnia lub nie zatrudni najpierw członków swoich parti, znajomych czy protegowanych odgórnie ?
Ważne czy ta spółka robi wynik, stoi w miejscu czy leci w dół... a pamiętajcie że każdy najpierw będzie chciał się nachapac ile wlezie i będzie ciężko...
Można sobie tylko wyobrazić , jak dziesiatki tysięcy ludzi z połączonej z kilku ugrupowań koalicji rządzącej , znajomi znajomków i ich rodzin , czeka na dobrze płatne stanowiska w SSP , bo o tych tylko tu narazie mowa...druga przepotężna rzesza , już zaciera rączki na stanowiska w samorządach.

Przepracowałem w jednej z Katowickich firm 40 lat i 3 miesiące i myśląc powoli o emeryturze dostałem gonga w ryj , wyjebano nas 22 listopada 2023 roku do pośredniaka z przyczyn ekonomicznych .
Widziałem co działo się za czasów PRL, w czasie przemian i uwierz, przekręty i układy były są i będą.
Za czasów komuny Dyrektorzy (jeden chuj był honorowym prezesem śmierdzieli) , po przemianach Prezesi ... jeden wspólny mianownik ?
Prezesi z nadania politycznego danej opcji rządzącej , zatrudnianie znajomych i tworzenie sztucznych stanowisk, resortowe dzieci z czasów PRL... rodzice odeszli na emerytury a w ich miejsca ich dzieci, które o ironio podjebywały innych, właziły do dupy i klepały po plecach każdy nowy zarząd z różnych opcji politycznych.
Takich kurew jest jeszcze sporo i co ciekawe, załogę teraz w 80 % zwolniono (przyczyną remont generalny i ponad 1.5 roczne opóżnienie na placu budowy)... żeby było śmieszniej oprócz kadry kierowniczej, reszta robiła za najniższą krajową, większość z długoletnim stażem pracy.
Teraz jeszcze tylko Prezes czeka na zamianę z poprzedniej ekipy na człowieka z nadania obecnej ekipy i tak to się kręci.
Zostali tylko pracownicy z innej stawki zaszeregowania ci "niezbędni" oraz ci co zawsze znajomi po poprzednikach z nadania i "niezastapione resortowe dzieci"... no i co oczywiste księgowość.
(taki modelowy przykład państwa w państwie)

O samorządach nawet nie wspomnę , bo to już patologia nad patalogiami, znajomi i korupcja jak w strukturach mafii.
Jeżeli masz tak fantastyczną wiedzę , nie widzisz co się dzieje i przyrównujesz człowieka grającego do innej bramki Tuska do Kaczyńskiego... N I E M A M P Y T A Ń .
Polityka to największe gówno , tu niema uczciwych graczy , sa bardziej lub mniej skorumpowani lub wtajemniczeni i chuja z tym zrobisz bo to jest wszędzie, nawet w tej z założenia nieskazitelnej i eko-sreko UE (tu to dopiero chroniona imunitetami banda złodziei i debili)
Mnie obchodzi do czyjej bramki gole padają, oraz kto i w czyim interesie strzela samobóje... i tu jest sedno sprawy.


Ps Sporo widziałem , sporo słyszałem , wiem dużo o życiu i chyba nic mnie już nie zaskoczy.
Jestem stary, ale nie aż tak jak myślisz 😆

Użytkownik SKalpel edytował ten post 20 marzec 2024 - 08:25

  • silny i arek lubią to

#5989 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 20 marzec 2024 - 07:02

W takiej społce nie da sie nie zatrudnić znajomych/zaufanych. Zresztą, ludzie zatrudniają po znajomości w pracach po 4-5 k a tutaj jak zwykle wszyscy święci

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#5990 Jah

Jah
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHyvinkää

Napisano 20 marzec 2024 - 10:42

Przepracowałem w jednej z Katowickich firm 40 lat i 3 miesiące i myśląc powoli o emeryturze dostałem gonga w ryj , wyjebano nas 22 listopada 2023 roku do pośredniaka z przyczyn ekonomicznych .

 

No i tutaj bym upatrywał sedno sprawy, bo pierdolisz jak potrzaskany i tu musi być jakieś drugie dno tego wszystkiego, a kozła ofiarnego trzeba znaleźć.

 

 

 

Jeżeli masz tak fantastyczną wiedzę , nie widzisz co się dzieje i przyrównujesz człowieka grającego do innej bramki Tuska do Kaczyńskiego... N I E M A M P Y T A Ń .

 

Tak, posiadam dużo fantastycznej wiedzy i każdy kto okrada podatnika w tak bezczelny sposób jak oni jest dla mnie ludzkim śmieciem. Z Kaczyńskim można przyznać, że nigdy nie wykazywał skłonności do luksusu, jednak jego parcie na władzę jest tak ogromne, że kraść i tak wraz z kolegami musieli. Na jedno wychodzi.

 

 

 

Tak cieszę się że Orlen to jeszcze Polska firma, zarządzana kilka lat przez "sołtysa Pcimia" a nie platformianego "menagera", która przyniosła sporo talarów do budżetu w tak trudnym czasie .

 

Akurat na temat Obajtka czy takiego Orlen Team mam trochę do powiedzenia i wybielanie tego kurwa wiejskiego Dyzmy to już jakiś wyższy poziom sekciarstwa. Przecież to jest absolutny cham i prostak, który nawet swoją rodzinę wypierdolił na szaro (co wynika z podsłuchów z czasów Pcimia), okłamywał opinię publiczną co do swojej choroby, uniknął więzienia tylko dzięki wstawiennictwu PiS\Ziobry i wszędzie gdzie nogi nie postawił to korupcja i nepotyzm wożone były taczkami. Co akurat teraz też wychodzi po nagraniach z Nisztorem. I tu nie ma co wybielać, że jedna czy druga baba dostała stanowisko za 5 tys. i robi ksero dla zarządu, bo to tylko wierzchołek góry lodowej. Przez Orlen Team i inne fundacje latały miliony do kieszeni zaprzyjaźnionych ludzi z PiS i uwierz mi, że wiem co mówię :)

 

A jak było z tym apartamentem w Myślenicach czy tam Krakowie co kupił praktycznie za darmo? Orlen Oil został sponsorem jakiegoś gówno klubu z Małopolski, akurat sponsorowanego przez dewelopera co sprzedał później Obajtkowi mieszkanie 80% poniżej ceny rynkowej. Proste jak jebanie, a to jeden z bardziej bezczelnych i mało wyrafinowanych mechanizmów korupcyjnych.

 

Powołujesz się tu, że Obajtek zarobił 8mln w Orlenie, a jeszcze w 2021 roku wartość jego portfela nieruchomości szacowano na kilkadziesiąt milionów złotych. Tam jest wszystko, dwa hotele, pałac, kilkanaście\kilkadziesiąt apartamentów i mieszkań, ziemia w sąsiedztwie planowanej elektrownii atomowej na Pomorzu. Wszystko to warte bliżej 80 milionów złotych, aniżeli 8 milionów. I tutaj Obajtek się wyjebie, bo poszedł za grubo, a poszedł za grubo, bo jest wiejskim debilem i mu sodówka do głowy poszła w sposób koncertowy (o czym wiem od ludzi co bezpośrednio z nim pracowali).

 

 

 

 

 

Zastanawiam się co by było i jakie byłyby dzisiaj ceny paliwa w Polsce , gdyby już za poprzednich rządów Tuska, Orlen został opierdolony za czapkę śliwek i symboliczną walizkę dla władzy .

 

Czy ty wiesz w ogóle jak działa rynek paliw?

 

 

 

Tak cieszę się że Orlen to jeszcze Polska firma, zarządzana kilka lat przez "sołtysa Pcimia" a nie platformianego "menagera", która przyniosła sporo talarów do budżetu w tak trudnym czasie .

 

I skąd te zyski co? Z zagranicznych inwestycji? Z globalnej własności intelektualnej, np. patentowej? Czy może z opierdalania Polaków na zawyżonych cenach?

-----------------------------------------------------------------------------

Doskonale pamiętam czasy Platformy i ich rozmaite wałki. W szczególności przypominają mi się za każdym razem gdy jadę rozkurwioną A1 na wysokości Piekar, gdzie moje auto odrywa wszystkie lacie od powierzchni jezdni przez jej wspaniały stan. Jednak nikt mi nie wmówi, że to jest ta sama skala co u Zjednoczonej Prawicy. Oni korupcję i wyciąganie pieniędzy na bok z budżetu wznieśli na poziom kosmiczny i niespotykany dotąd w Polsce. Wszystko to zawinięte w "patriotyczny" papierek, co jak widać nadal działa i ludzie się na to łapią.

 

PS. Jeśli Obajtek w 2021 miał portfel nieruchomości warty kilkadziesiąt milionów złotych, a od czasów Pcimia przez Energę i Orlen zarobił oficjalnie ok. 10 milionów to mamy w Polsce nowego Midasa, bo takich zwrotów to nawet Buffet nie robił. Druga sprawa: jeśli on oficjalnie wykazywał te nieruchomości na siebie to znaczy, że conajmniej drugie tyle ma pod stołem jeszcze, czyli należy szacować, że jego majątek wynosi ponad 100 milionów i to grubo. To sprawdzamy jego oświadczenie majątkowe z 2015 roku:

 

https://oko.press/im...nkcji-wójta.pdf

 

Luźno licząc: Alfa Romeo o wartości 10 tys., kredyt na prawie 400 tys. i nieruchomości warte ok. 700 tys.

 

1mln ->>> 100mln w 9 lat w spółkach skarbu państwa i capem kominowym jeszcze do tego na pensje menadżerskie :lol:


Użytkownik Jah edytował ten post 20 marzec 2024 - 10:52

  • Mateusz, Zbig i paulek lubią to

cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów


#5991 Jah

Jah
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHyvinkää

Napisano 20 marzec 2024 - 11:15

Od początku 2024 r. przybyło jedynie 11,3 tys. jednoosobowych firm

W 2023 r. zawieszono działalność 195 tys. firm jednoosobowych, podczas gdy w 2022 r. ta liczba wyniosła 124 tys.

 

https://businessinsi...ce-dane/ntrqjnx

 

Do tego zwolnienia grupowe są już w trakcie na niespotykaną dotąd skalę (Tychy, Bielsko, Kraków). A statystyki i tak są sztucznie podkręcone przez Ukraińców co pozakładali tutaj JDG korzystając z preferencyjnych warunków, za rok będą to zamykać i dopiero zdamy sobie sprawę w jakiej dupie PiS zostawił polską gospodarkę.

 

Za jakiś czas trzeba się też spodziewać kolejnych cudownych fortun z biznesów pisowskich z Ukrainą (humanitarka, żywność), Koreą i Amerykanami (uzbrojenie). Tam przecież pod stołem szły dziesiątki miliardów.


cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów


#5992 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 20 marzec 2024 - 11:36

Ciekawe czemu działalności się zamykają? Recesja? Wzrost płacy minimalnej? Pewnie wszystko po trochu.
Szkoda, że na każdym rogu są żabki i prawie już nie ma sklepików pod własnymi szyldami. Robi nam się korporacjonizm w Polsce, co jest złym zjawiskiem, bo zaraz będziemy masowo w korpo pracować.
  • krzyzak lubi to

#5993 Jah

Jah
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHyvinkää

Napisano 20 marzec 2024 - 11:54

Nowy Ład (niewolniczy system podatkowy) + recesja + korporacjonizm + inflacja + niepewność jutra przez wojnę + złodzieje i obcokrajowcy u władzy

 

Oprócz pewnych elementów recesji, wszystkich tych rzeczy można było uniknąć lub chociaż złagodzić, ale postanowiono kraść i budować oligarchię na wzór ukraiński w Polsce.


  • ejr lubi to

cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów


#5994 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 20 marzec 2024 - 12:27

Dużo biznesów jest sezonowych a jeszcze kilka lat temu kontrole nie istniały a za późnego pisu to wszędzie zaczeli szukać kasy. Lepiej zawiesić i mieć mniej kasy niż się użerać z ciulani z miasta/gminy.

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#5995 Jah

Jah
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHyvinkää

Napisano 20 marzec 2024 - 12:28

Komentarze sekty PO. Także no, PiS to PiS ale platforma ma takich sekciarzy, że polskiego Hitlera by wyhodowali bez mrugnięcia okiem.

 

Lepiej bym tego nie ujął, każdy kto siedzi na Twitterze wśród tych ludzi - ma tego świadomość. To są takie pojeby, że nawet najbardziej prymitywne kibolstwo świata przy nich to potulne baranki.

 

I co najlepsze (a w gruncie rzeczy przerażające) - prym wśród tych ludzi to kobiety w średnim wieku, z miast i dużych ośrodków. One mają tak nakurwione w tych łbach, że dosłownie na oczach męża własnego jedną ręką by waliły konia Tuskowi, a drugą dźgały w serce jakąś staruszke z PiS-u. Tak szczerze to jakoś mi umknęła ta grupa społeczna przez ostatnie lata, chuj wie skąd one wypełzły i czy to się da w ogóle uleczyć.

 

Grupa społeczna numer jeden do obdarcia z praw wyborczych w nowej Polsce :hihi: 


  • BGC1964 lubi to

cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów


#5996 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 20 marzec 2024 - 15:03

https://twitter.com/...444113843810417

 

kroi sie szach mat, bo pewnie PO zaglosuje przeciwko wlasnemu postulatowi, ale no, potem beda zwalali na przystawki komunistyczne w koalicji.



#5997 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 20 marzec 2024 - 15:07

Tusk juz wczoraj mowil, ze ich nie stac na taki krok. 


"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#5998 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 20 marzec 2024 - 15:08

Niemniej zajebisty pomysl. Piszesz ustawy pod obietnice zwycieskiej partii. Kiedys to sie czekalo, az dana partia spelni swoje obietnice, na ktore sie glosowalo, a tu pyk, niespodzianka :) 


  • Toczmek89 i ejr lubią to

"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#5999 Jah

Jah
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHyvinkää

Napisano 20 marzec 2024 - 15:58

https://businessinsi...sztowac/7s69lkg

 

Eksperci szacowali, ile taka podwyżka kosztowałaby budżet państwa. Koszt dla budżetu miałby wynieść 38,5 mld zł rocznie.

 

 

Na samych Ukraińców tylko w Polsce wydamy w tym roku 12mld minimum, zapewne koło 20mld. Do tego kolejne prezenty uzbrojenia od Polski, jak np. nasz udział w czeskiej zrzutce na amunicję.

 

Narodowy Bank Polski (NBP) zanotował 20,8 mld zł straty w 2023 r

Pod koniec grudnia 2023 r. członek RPP Ludwik Kotecki powiedział, że strata NBP za ub. rok (2022) wyniesie "grubo" ponad 20 mld zł

---

Ponad 40mld straty NBP za 2022 i 2023. Tylko Glapa i koledzy wiedzą ile z tego jest stratą za sztuczne podtrzymywanie śmieciowej waluty upadłego tworu zwanego kiedyś Ukrainą.

---

OECD jeszcze w 2022 roku szacował polską pomoc dla Ukrainy na 40mld, a to był październik 2022

https://notesfrompol...ighest-in-oecd/

---

Morawiecki w 2023 wygadał się, że mówimy tu o ponad 60mld. Ktoś inny z PiS wygadał się później, że to 100mld na koniec 2023. Dodajmy do tego wszelkie problemy z Ukrainą związane: kryzys rolników (dopłaty), obsługę administracyjną szanownych gości, wakacje dla tysięcy Ukraińców w polskich więzieniach.

 

Jakby ktoś nie wiedział gdzie kasa ucieka. Tego już nikt nigdy się nie doliczy, a nikt mi nie powie, że utrzymywanie obywateli obcego i wrogiego nam kraju - jest potrzebne.

 

Dla skali: na psychiatrię dzieci i młodzieży (bardzo problematyczny obszar w ostatnich latach) wydajemy jeden miliard rocznie.


  • Junior i Fuhrer lubią to

cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów


#6000 Jah

Jah
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHyvinkää

Napisano 20 marzec 2024 - 16:19

https://twitter.com/...881110048514285

Komentarze sekty PO. Także no, PiS to PiS ale platforma ma takich sekciarzy, że polskiego Hitlera by wyhodowali bez mrugnięcia okiem.

O wilku mowa. Niestety z tym bydłem też w niedalekiej przyszłości przyjdzie się nam zmierzyć. Bydłem mierzonym we flagach UE\Ukrainy w profilach spod znaków #SilniRazem i #KoalicjaObywatelska. Nie jest to tak poważny problem i przeciwnik jak Ukraińcy, jednak skutecznie wraz z nimi i lewicą mogą nam zepsuć życie w Polsce.

 

gJC8O3r.jpg


  • BGC1964 lubi to

cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych