Skocz do zawartości


Zdjęcie

Góry


167 odpowiedzi w tym temacie

#126 paulek

paulek
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaTychy

Napisano 04 lipiec 2019 - 05:40

Pogadaj z Shellem, on jest specjalistą.
 

po co gadać? można oglądać! ; )))


  • ToJa lubi to

#127 ToJa

ToJa
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 04 lipiec 2019 - 10:04

No w sumie racja, u niego już same opisy zdjęć dużo mówią ;-)
  • Duch lubi to

Ja to w sumie dobra dziewczyna jestem. 
Tylko ludzie czasem mnie wkur*iają...


#128 DML

DML
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 05 lipiec 2019 - 07:51

Robił ktoś z Was Koronę Gór Polski? Ile czasu na to potrzeba? Półtora roku "dobrym tempem"?


Robiłem 5 sezonów w mocno leniwym tempie. Po drodze jeszcze przerwa na operację dysku.
Myślę że dla chcącego da się to zrobić w 2 lata.

Najlepiej wspominam Tarnicę w kwietniu gdzie na dole była wiosna a na górze zima. Bez raków było mega ciężko na finiszu ale się udało.

Na sam koniec zostawiłem sobie Rysy i podczas wchodzenia spotkałem tam GieKSę WSA

#129 krzyzak

krzyzak
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 05 lipiec 2019 - 10:19

Od siebie dodam, że jeżeli chodzi o pasmo Beskidu Makowskiego, to wg pomysłodawców Korony Gór Polski jak i niektórych badaczy najwyższym szczytem tego pasma jest Lubomir. Natomiast wg innych naukowców najwyższym szczytem jest leżąca w paśmie Przedbabiogórskim Mędralowa (Wielki Jałowiec). Także dla swojego spokoju jak i przyjemności można zaliczyć obydwa wzniesienia:)



#130 DML

DML
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 05 lipiec 2019 - 13:52

Podobnie jest w Górach Wałbrzyskich - Chełmiec vs Borowa

#131 PRT

PRT
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaMysłowice

Napisano 09 sierpień 2019 - 11:43

Łysa Góra na Czechach - jakieś info, wskazówki?



#132 ZigiLaBlasta

ZigiLaBlasta
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 09 sierpień 2019 - 15:41

Polecam trasę czerwonym szlakiem z miejscowości Ostravice. Momentami dość ciężko pod górę, ale jak dobrze pamiętam to w niecałe 4h idzie to pyknać. Na dół proponuję zejść żółtym obok zapory i dojść ponownie do miejscowości Ostravice.
Jeśli jesteś samochodem to można tam zaparkować, a jeśli koleją to z Czeskiego Cieszyna lub Ostravy można tam dojechać z przesiadkamim. Na szczycie dwie knajpy i jak jest pogoda to ładne widoki.
Nie wiem jak teraz ale kiedyś na sam szczyt wjeżdżaly też autobusy, bowiem prowadzi tam droga asfaltowa, po której przy okazji można wjechać rowerem.

Użytkownik ZigiLaBlasta edytował ten post 09 sierpień 2019 - 15:41

  • Edy lubi to

#133 Duch

Duch
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 12 sierpień 2019 - 10:05

Chciałbym prosić Was wędrujących po górskich szlakach, abyście w górach wykazali się większą kulturą osobistą i byli przykładem dla innych.

Byłem bardzo poirytowany wczoraj podczas zejścia ze Skrzycznego w kierunku Szczyrku szlakiem zielonym. Zauważyłem przy rozstaju szlaku na drzewie namalowany herb Naszego klubu. Doskonale rozumiem, że wielu z Was afiszuje się miłością do GieKSy, ale uważam,że możecie to pokazywać w inny sposób oraz w miejscach bardziej do tego przystosowanych - nie w lesie.
Proszę, abyście nie naklejali vlepek na tablice informacyjne, jeżeli Was nie interesuje jakie zawiera ona wiadomości to przynajmniej przejdźcie obok niej, aby inni mogli z nich skorzystać nie oglądając masy vlepek na jej powierzchni. Nie malujcie po drzewach oraz obiektach znajdujących się w górach - często rezerwatach, a nawet PN. Szanujcie to co dała Wam matka natura.


Użytkownik Duch edytował ten post 13 sierpień 2019 - 12:24


#134 Przewóz

Przewóz
  • SK1964
  • LokalizacjaOchojec

Napisano 12 sierpień 2019 - 10:11

Herb musi być świeży, bo tydzień temu tamtędy szedłem i nic takiego nie zauważyłem.

#135 BGC1964

BGC1964
  • SK1964

Napisano 12 sierpień 2019 - 10:42

I na budynkach też proszę nie malować bo szczypią w oczy te bohomazy!



#136 Krist VB

Krist VB
  • SK1964
  • LokalizacjaBastion

Napisano 12 sierpień 2019 - 13:15

I na skrzynkach "z prądem" też nie. 


  • kosa, Patryk64 i BGC1964 lubią to

#137 FC OLKUSZ

FC OLKUSZ
  • SK1964

Napisano 12 sierpień 2019 - 15:56

I co z chuj te naklejki wymyślił 😁absurd
  • BGC1964 lubi to

#138 Duch

Duch
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 13 sierpień 2019 - 12:47

I na budynkach też proszę nie malować bo szczypią w oczy te bohomazy!

Nie interesuje mnie w jaki sposób przyozdabiasz swoje osiedle czy to w estetyczne graffiti, vlepki czy kiczowate napisy.

Chce zwrócić uwagę, że nie każde miejsce jest do tego odpowiednie, a góry z pewnością takim miejscem nie są. Prowadząc wycieczki górskie chce moim podopiecznym pokazywać piękno otaczającej ich natury, przedstawiać ciekawe tablice informacyjne, móc im coś pokazać w terenie górskim - coś innego od masy vlepek i niepotrzebnych napisów, które nie przyozdabiają tego terenu niestety.



#139 BGC1964

BGC1964
  • SK1964

Napisano 13 sierpień 2019 - 13:02

To forum kibiców(kiboli,bandytów,graficiarzy,chuliganów) GKS-u Katowice, a nie forum katowickich wieżowców, żeby się wkurwiać o graffiti w lesie. Gdy ja widzę cokolwiek naszego w lesie to skaczę ze szczęścia po drzewach i podopieczni jak nie są smrodami powinni pod twoimi rządami reagować tak samo na nasz piękny herb widoczny na łonie natury
Mieliśmy nawet kiedyś vlepki przygotowane na górskie szlaki!



#140 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Napisano 13 sierpień 2019 - 20:18

Pamiętam jak kilka lat temu wchodząc
na Skrzyczne mijalem nasze napisy i herb to jakoś radośniej się na sercu robilo.
To samo napis GKS Katowice na promenadzie w kolobrzegu i wakacje odrazu są lepsze☺️
  • oskar i paulek lubią to

#141 BGC1964

BGC1964
  • SK1964

Napisano 13 sierpień 2019 - 20:41

Napis GieKSiarze na rynku w Krakowie zrobiony markerem jest przezemnie fotografowany co wycieczkę hehe

#142 zwierzak

zwierzak
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 28 sierpień 2019 - 11:42

https://mapa-turystyczna.pl/route/f4xi

 

Można spodziewać się jakiś trudności technicznych na tej trasie? Czy raczej spokojnie?

 

I które schronisko lepsze na Hali Ornak, czy Hali Kondrackiej?



#143 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 28 sierpień 2019 - 11:57

Trasa bardzo fajna, bo mądrze rozłożone przewyższenia. Ukradnę ją sobie ;-) Problemów nie powinno być. Co do Schronisk. Jak dla nie zdecydowanie Ornak, spokojniejsze miejsce, a tak to bardzo podobne schroniska pod względem wielkości etc.no i  to drugie schronisko jest przed Giewontem :D NIE POLECAM.

 

Ogólnie Tatry w wakacje to ciężki temat. Ja wtedy nie wybrzydzam i wybieram szlaki głównie pod kątem uczęszczania i popularności. Tatry Słowackiej jak dla mnie lepsza pod każdym względem. 


Użytkownik terror edytował ten post 28 sierpień 2019 - 12:02

  • zwierzak lubi to

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#144 Krzyś

Krzyś
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaLigota

Napisano 28 sierpień 2019 - 13:35

Chciałbym prosić Was wędrujących po górskich szlakach, abyście w górach wykazali się większą kulturą osobistą i byli przykładem dla innych.

Byłem bardzo poirytowany wczoraj podczas zejścia ze Skrzycznego w kierunku Szczyrku szlakiem zielonym. Zauważyłem przy rozstaju szlaku na drzewie namalowany herb Naszego klubu. Doskonale rozumiem, że wielu z Was afiszuje się miłością do GieKSy, ale uważam,że możecie to pokazywać w inny sposób oraz w miejscach bardziej do tego przystosowanych - nie w lesie.
Proszę, abyście nie naklejali vlepek na tablice informacyjne, jeżeli Was nie interesuje jakie zawiera ona wiadomości to przynajmniej przejdźcie obok niej, aby inni mogli z nich skorzystać nie oglądając masy vlepek na jej powierzchni. Nie malujcie po drzewach oraz obiektach znajdujących się w górach - często rezerwatach, a nawet PN. Szanujcie to co dała Wam matka natura.

 

 

To Ty go zobaczyłeś schodząc, a ja ze swoim młodym jak wchodziłem (akurat niezły fragment podejścia) i jak się wyłonił, to mały szok i radocha, tym bardziej, że młody zdyszany mówi" "patrz, nasi tu byli!". Następna cześć trasy to już na skrzydłach:)))

Ale po czasie pomyślałem podobnie jak Ty, że to raczej nie miejsce.



#145 PRT

PRT
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaMysłowice

Napisano 28 sierpień 2019 - 14:13

A W MEDIACH MILCZO

#146 Fjodor1964

Fjodor1964
  • SK1964
  • LokalizacjaImielin

Napisano 09 wrzesień 2019 - 09:15

https://mapa-turystyczna.pl/route/f4xi

 

Można spodziewać się jakiś trudności technicznych na tej trasie? Czy raczej spokojnie?

 

I które schronisko lepsze na Hali Ornak, czy Hali Kondrackiej?

Trasa super, tyle że ja z Czerwonymi Wierchami poczekałbym do drugiej połowy września/początku października - sa wtedy dużo ładniejsze i jak sama nazwa wskazuje - czerwone właśnie :)


  • zwierzak lubi to

#babieslivesmatter
#unbornlivesmatter


#147 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 09 wrzesień 2019 - 16:46

Za kilka dni ma spaść śnieg, więc to tak różnie może być. 


  • KRIS_BEMA lubi to

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#148 Edy

Edy
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 09 wrzesień 2019 - 22:36

Będą Biało-Czerwone Wierchy.


MCMLXIV  :szpada:


#149 Belfer

Belfer
  • SK1964

Napisano 20 kwiecień 2020 - 09:53

No i pięknie!

Jeszcze dziś na Babią Górę wypierdolę, auto już zatankowane. I będę się z Was głupie PIS-owce śmiał, żeście takie głupie są, że zamykacie parki narodowe przy 3 tysiącach zarażonych, a otwieracie przy 9 tysiącach.

wkepcmjm9nlh_t.jpg

Ekstraklasa dla Katowic! 


#150 Belfer

Belfer
  • SK1964

Napisano 21 kwiecień 2020 - 08:11

Dzisiejszy wschód Słońca na Babiej Górze z widokiem na Tatry. Ludzi ogólnie więcej niż się spodziewałem, warunki bardzo dobre.

w64i7yy1nwqy_t.jpg

nz3jhkuyr0fa_t.jpg

4vmn5fx0e2cx_t.jpg
  • worshiper, Edy i czacha lubią to

Ekstraklasa dla Katowic! 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych