Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rowery


695 odpowiedzi w tym temacie

#301 Scarface WNC

Scarface WNC
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKATOWICE

Napisano 08 maj 2018 - 09:41

Ciekawi mnie ten rower, a dokładnie cena.
Wałek? Kolejni naciągacze?? Czy ta strona to po prostu jakieś chiniole...?

https://www.lightint...BSABEgLoVvD_BwE


Użytkownik Scarface WNC edytował ten post 08 maj 2018 - 10:03


#302 Foxu

Foxu
  • SK1964
  • LokalizacjaEdinburgh

Napisano 08 maj 2018 - 12:52

Chinszczyzna pelna geba. Strona spoko, kupowalem u nich wczesniej i bylo ok. Ale to byly jakies papierowe ozdoby na wesele i naklejki na sciane w pokoju (tu juz bylo slabiej, bardzo slaby klej). Rowera za taka cene bym nie tykal. Duala jakiegos logicznego zeby kupic to trzeba dac z 5k. Ja mam w rowerze hamulce drozsze niz ten caly rower, to mowi samoza siebie.



#303 Simao

Simao
  • SK1964
  • LokalizacjaWolverhampton

Napisano 08 maj 2018 - 13:56

Kolega, który śmiga mnóstwo kilometrów używa tego roweru:
http://allegro.pl/20...duct&bi_m=reco

Chwali sobie🙂
Un Club authentique a l'image de la Haute Silesie
Un Club different
Emblematique
Au coeur d'une region tres mediatisee

#304 La Beneamata

La Beneamata
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 09 maj 2018 - 16:02

Ciekawi mnie ten rower, a dokładnie cena.
Wałek? Kolejni naciągacze?? Czy ta strona to po prostu jakieś chiniole...?

https://www.lightint...BSABEgLoVvD_BwE

Jeśli wychodząc na rower będziesz chciał czuć się jak górnik wychodzący na szychta, to bierz. Tragedia. Osprzęt, hamulce, rama. Dziwię się sklepom, że to sprzedają. Potencjalny klient może zostać przez nich kaleką. 


GKS KATOWICE & BANIK OSTRAVA


#305 Foxu

Foxu
  • SK1964
  • LokalizacjaEdinburgh

Napisano 09 maj 2018 - 16:12

To jest rower ktory ma wygladac jak zjazdowy, czyli wyciagiem do gory i jedziesz z gorki. Problem w tym, ze on tylko tak wyglada.



#306 Scarface WNC

Scarface WNC
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKATOWICE

Napisano 09 maj 2018 - 18:56

Dlatego w pierwszym momencie myślałem, że to 1479,96zł  że to 14koła i 3 razy sprawdzałem czy mi się w oczach miesza.
Rower full suspension za tą cene to potem myślę wałek jakiś.
Jak wiadomo to za taki rower trzeba dać 5-6koła mimum.


La Buenamata nie filozuj, po dokręcam wszystkie śruby, pozmieniam osprzęt, rock shoxa założe, zmienię kasete i będę jezdził. :)

Użytkownik Scarface WNC edytował ten post 09 maj 2018 - 19:02


#307 mac

mac
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 10 maj 2018 - 00:12

Jakaś objazdówka rowerowa po kraju, 3-4 dni z namiotem na plecach, co proponujecie?

Raczej kierunek -->północ lub wschód. 

Noclegi bez znaczenia, może być na dziko.



#308 Marcin.no

Marcin.no
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaZawodzie

Napisano 10 maj 2018 - 07:27

Tak czytam i czytam wasze opinie i nie wiem już czego szukać do 2 tys, jeżdżone będzie do pracy łącznie 5 km dziennie + ewentualnie weekend gdzieś dalej, jakich przerzutek się wystrzegać?  dobre opinie ma B'twin rockrider  520 a kosztuje niewiele ponad 1200 zł, czy jest sens upierać się na droższa meride,kellysa itd?



#309 oskar

oskar
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 10 maj 2018 - 07:36

Jakaś objazdówka rowerowa po kraju, 3-4 dni z namiotem na plecach, co proponujecie?

Raczej kierunek -->północ lub wschód. 

Noclegi bez znaczenia, może być na dziko.

 

https://greenvelo.pl/


  • mac lubi to

#310 Foxu

Foxu
  • SK1964
  • LokalizacjaEdinburgh

Napisano 10 maj 2018 - 10:44

Tak czytam i czytam wasze opinie i nie wiem już czego szukać do 2 tys, jeżdżone będzie do pracy łącznie 5 km dziennie + ewentualnie weekend gdzieś dalej, jakich przerzutek się wystrzegać?  dobre opinie ma B'twin rockrider  520 a kosztuje niewiele ponad 1200 zł, czy jest sens upierać się na droższa meride,kellysa itd?

Jak te weekendowe jazdy to bedzie park, dolina czy inne takie raczej asfaltowe trasy, czy jakies lesne sciezki, to raczej nie ma sensu sie upierac przy czyms drozszym. Btwin spokojnie da rade.



#311 Marcin.no

Marcin.no
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaZawodzie

Napisano 10 maj 2018 - 12:24

No tego typu wypady ;) a co sądzisz o 

Rower Merida Big Seven 20-MD 2017  Grupa Hardtail XC Race/Maraton 27.5” Rama Aluminiowa Big 7 Speed OV Skok P/T 100/ - mm Widelec Suntour XCM HLO Napęd Shimano 3x8 Hamulce Promax MTD Mechaniczne 160/160mm Rozmiar kół

27.5”

 

 

A troszkę droższy 



#312 Scarface WNC

Scarface WNC
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKATOWICE

Napisano 10 maj 2018 - 14:13

Jak te weekendowe jazdy to bedzie park, dolina czy inne takie raczej asfaltowe trasy, czy jakies lesne sciezki, to raczej nie ma sensu sie upierac przy czyms drozszym. Btwin spokojnie da rade.

Ale jak go stać i ma/chce wydać te 1800-1900zł to warto kupić coś lepszego niż ten Btwin za 1200zł.
Zawsze potem ten torche lepszy rower da radę na coś więcej niż asfalt, park itp. ( ale wiadomo, że też bez przesady oraz Btwinem też coś ogarnie ).


Użytkownik Scarface WNC edytował ten post 10 maj 2018 - 14:14


#313 Scarface WNC

Scarface WNC
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKATOWICE

Napisano 10 maj 2018 - 14:17

No tego typu wypady ;) a co sądzisz o 

Rower Merida Big Seven 20-MD 2017  Grupa Hardtail XC Race/Maraton 27.5” Rama Aluminiowa Big 7 Speed OV Skok P/T 100/ - mm Widelec Suntour XCM HLO Napęd Shimano 3x8 Hamulce Promax MTD Mechaniczne 160/160mm Rozmiar kół

27.5”

 

 

A troszkę droższy 

Kup, bedzie OK na to do czego potrzebujesz.
Nie wiem co tam w tej cenie ma za hamownik ( tarczowy ) i czy nie lepszy by akurat był V-breake od tego tańszego tarczowego.
Ale Ty ten rower nie potrzebujesz do czegoś ponad, co pisałeś wyżej więc z tym się nie zabijesz. ;)


Użytkownik Scarface WNC edytował ten post 10 maj 2018 - 14:18


#314 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 12 maj 2018 - 08:11

Cube to dobra marka i w czołówce, ale za duzy procent płaci się za logo. Cube nie ma sensu kupować i tym samym przepłacać dla ramy. Przecież Giant daje DOŻYWOTNIĄ gwarancję na ramy, tego nie da się przebić a cenowo wygląda to jakieś 30% taniej, jak nie więcej.


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#315 Scarface WNC

Scarface WNC
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKATOWICE

Napisano 12 maj 2018 - 08:57

Cube to dobra marka i w czołówce, ale za duzy procent płaci się za logo. Cube nie ma sensu kupować i tym samym przepłacać dla ramy. Przecież Giant daje DOŻYWOTNIĄ gwarancję na ramy, tego nie da się przebić a cenowo wygląda to jakieś 30% taniej, jak nie więcej.

Tak trochę piszesz jakby tu się nie płaciło za logo Giant.
Taki przykład pierwszy z brzegu i ich najtańsze modele :

https://www.giant-bi...m/pl/bikes-roam



#316 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 12 maj 2018 - 09:06

Pisałem w kontekście ramy. Giant ma najlepszą cenę/jakość pod tym względem na rynku. 


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#317 Scarface WNC

Scarface WNC
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKATOWICE

Napisano 12 maj 2018 - 09:09

Wyżej kolega chciał kupić/pytane było o rower nie o rame.



#318 Scarface WNC

Scarface WNC
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKATOWICE

Napisano 12 maj 2018 - 09:13

A jak tam teraz wygląda marka SCOTT, bo dawno się tym nie "interesowałem", a kiedyś można powiedzieć Mercedes wśród rowerów.
Obecnie rzadko się widzi ten rower na ulicach.


PS. 
     Tak teraz patrzę ( jeśli tylko chodzi o portfel ) to modele Scale cenowo szaleństwo, że nie wspomne już o Spark i Genius ale to już inne rowery...
Ale już Aspect te wyższe modele to cena gruba. ( ale najsłabsze modele to luzno ).


Użytkownik Scarface WNC edytował ten post 12 maj 2018 - 09:23


#319 Polo

Polo
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 12 maj 2018 - 09:24

Rafał Ty to weź se lepiej Wigry 3, bo na tych już ciut nowszych nie dasz rady jeździć :)

#320 Scarface WNC

Scarface WNC
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKATOWICE

Napisano 12 maj 2018 - 09:32

Rafał Ty to weź se lepiej Wigry 3, bo na tych już ciut nowszych nie dasz rady jeździć :)

Krzysiu, czekej moment - wejde na OLX i zerknę czy ktoś dla Ciebie nie ma Reksia.



#321 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 12 maj 2018 - 09:49

Wyżej kolega chciał kupić/pytane było o rower nie o rame.

Chopie, dyskusja jest o rowerach ogólnie. Był wątek ramy który sam poruszyłeś wiec przestać tutaj cwaniakować . Co za typ

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#322 Scarface WNC

Scarface WNC
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKATOWICE

Napisano 12 maj 2018 - 09:56

Nie godej do mnie chopie ty ciulu. ;)


PS.
    Pisałeś o logo tak jakbyś w Giant też nie płacił za logo. ehhh
Przykład Ci podałem.

PS 2.
    Poza tym " rower z sieciówki" B'TWIN też daje/dawał dożywotnią gwarancję na ramę, a że to chwyt marketingowy to chyba tłumaczyć nie trzeba.

PS 3.
   Giant daje tą dozywotnia gwarancję na ramę z wyjątkiem modeli przeznaczonych do zjazdów.


O czym chcesz jeszcze porozmawiać??


Użytkownik Scarface WNC edytował ten post 12 maj 2018 - 10:22


#323 Banditen

Banditen
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaPolska

Napisano 12 maj 2018 - 10:30

Rafał przecież te b'twin to gówno jakieś! Rzeczywiście, lepiej na Wigrach pojeździj.
  • Polo lubi to

#324 Scarface WNC

Scarface WNC
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKATOWICE

Napisano 12 maj 2018 - 13:07

Rafał przecież te b'twin to gówno jakieś! Rzeczywiście, lepiej na Wigrach pojeździj.

Ani załatwie B'TWINa :P



#325 Łysy

Łysy
  • SK1964

Napisano 23 maj 2018 - 09:03

Panowie wystarczy odrobina czas i cierpliwości, artykułów o dwóch kółkach jest już tyle,ze na ich podstawie można mieć już jakąś przyzwoitą wiedzę. Ja dodatkowo mam kilku kumpli pasjonatów, którzy na rowerach zjedli już zęby. mało tego sam osobiście jeżdżę Uwaga 20 letnim rowerem górskim. co prawda z oryginału została już tylko rama i schowane stare opony ,które wyglądają jak nowe po 16 latach jeżdżenia ( dawniej materiały były nieporównywalnie lepsze niż dzisiaj.) cały osprzęt wymieniałem w miarę możliwości finansowych.

 

Zasada co do kupna roweru jest prosta najważniejsze to :do czego ma służyć mtb, trekking, szosówka. ja często wypadam w las i szuter dlatego mam górala z oponami na mtb niestety na asfalcie jest nieprzyjemnie ale przywykłem). dwa lata temu  żoneczka "układała" rowery w piwnicy i pozrywała linki od hamulców, przerzutek itp (musiała mieć ostry dzień bo chyba robiła to cegłą;-). ja mam zboczenie na punkcie roweru (dwa razy w roku rozkręcanie, pełny serwis i skręcanie z reguacją , robię wszystko sam  i wiem co mam), więc agresja była spora

 

Jeśli chodzi o kupno to na warunki amatorskie wystarczy B-twin choć ja osobiście odradzam zakup - mają sporo awarii i reklamacj i to jeszcze zanim wypuścili felerne modele, Gianta bym odpuścił bo wersje budżetowe są biedne do potęgi, Merida już lepiej , osobiście kupiłbym Crossa. jeśli chodzi o wyższą półkę to lepiej kupić dobrą ramę i później w miarę możliwości kompletować sprzęt pod siebie. Znajomi mają rowery ,które kosztowały 5k i 6k ale i tak zrobili spore swapy ,  z tym ,ze oni zamiast chodzić po górach wolą po nich jeździć. żeby było ciekawie mieli już kilka poważnych awarii unieruchamiających koła na amen ale jak się szaleje to tak bywa.

Ludzie często kupują rowery dla lansu nie mając podstawowej wiedzy co i jak , jeśli użytkują czysto amatorsko raz na tydzień to jeszcze ujdzie ale jak planują coś więcej to szkoda kasy. Dla mnie najlepszy przykład po co komu tarcze z hydraulikami jeśli w 100 % wystarczą mu V-breaki no ale  cóż jeśli chcą mieć drogi (oczywiście często lepsze ) to ich wola, Dla mnie najważniejsza jest prostota i mżliwosc naprawy w trasie , oczywiście można pisać ,że błoto i deszcz to to i tamto ale bez przesady.

Pamiętajmy o tym ,że kupujemy oczami ale warto trochę się podowiadywać.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych