Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rowery


695 odpowiedzi w tym temacie

#276 Ania

Ania
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaWełnowiec

Napisano 10 marzec 2018 - 14:57

Będzie rower, będzie zdjecie ;)
  • Klaudia lubi to

#277 Mateusz

Mateusz
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 10 marzec 2018 - 15:03

Nie rob nam tego.
  • Ania lubi to

#278 mustafa

mustafa
  • SK1964
  • LokalizacjaGiszowiec

Napisano 10 marzec 2018 - 18:05

Ja widziałem, niczego Ani nie brakuje, możecie udzielać śmiało rad.
  • Simao lubi to
Tylko do przodu!

#279 Simao

Simao
  • SK1964
  • LokalizacjaWolverhampton

Napisano 11 marzec 2018 - 10:34

Przymierzam się do zakupu roweru do jazdy po mieście jak i również po lasach, pagórkach itp.
Na co zwracać uwage? Nie potrzebuję jakiegoś mega wypasionego modelu, byleby podołał na troche bardziej wymagającym terenie niż asfalt. Czy macie jakieś opinie o sklepie rowerowym na Gliwickiej? I gdzie jeszcze warto porozglądać się za rowerem?

Jaki masz budżet?
Un Club authentique a l'image de la Haute Silesie
Un Club different
Emblematique
Au coeur d'une region tres mediatisee

#280 Ania

Ania
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaWełnowiec

Napisano 11 marzec 2018 - 12:37

Jaki masz budżet?

 

Coś do 1500zł, max te 2000zł



#281 Scarface WNC

Scarface WNC
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKATOWICE

Napisano 14 marzec 2018 - 14:12

Przymierzam się do zakupu roweru do jazdy po mieście jak i również po lasach, pagórkach itp. 

Na co zwracać uwage? Nie potrzebuję jakiegoś mega wypasionego modelu, byleby podołał na troche bardziej wymagającym terenie niż asfalt. Czy macie jakieś opinie o sklepie rowerowym na Gliwickiej? I gdzie jeszcze warto porozglądać się za rowerem?

Podjedz pod klatkę i poszukamy w piwnicy jakiegoś składaka.
W budżecie też się zmieścisz.


  • Ania lubi to

#282 kmwtw

kmwtw
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 14 marzec 2018 - 18:33

W sklepach rowerowych zżerają niesamowicie. Nowy rower ze sklepu tylko ładnie wygląda, ale osprzęt do bani, jeśli nie masz wymagań to możesz się skusić.

Tutaj masz fajny poradnik https://rowerowepora...o-1500-zlotych/

 

Ja osobiście wybrałem inną drogę, poszukałem na necie rowery używane, sprowadzane z zagranicy i znalazłem ciekawy rower na osprzęcie deore, zadbany, sprawny za 1400 zł.


  • Ania lubi to

#283 Scarface WNC

Scarface WNC
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKATOWICE

Napisano 14 marzec 2018 - 18:42

W sklepach rowerowych zżerają niesamowicie. Nowy rower ze sklepu tylko ładnie wygląda, ale osprzęt do bani, jeśli nie masz wymagań to możesz się skusić.

Tutaj masz fajny poradnik https://rowerowepora...o-1500-zlotych/

 

Ja osobiście wybrałem inną drogę, poszukałem na necie rowery używane, sprowadzane z zagranicy i znalazłem ciekawy rower na osprzęcie deore, zadbany, sprawny za 1400 zł.

Też uważam, że warto poczekać - za chwilę zaczną się komunie...
Na lato będzie miała rower jak znalazł. ;)


Użytkownik Scarface WNC edytował ten post 14 marzec 2018 - 18:43

  • Ania lubi to

#284 griszag

griszag
  • SK1964

Napisano 14 marzec 2018 - 19:04

Też uważam, że warto poczekać - za chwilę zaczną się komunie...
Na lato będzie miała rower jak znalazł. ;)

to chyba jakby Atest szukał roweru



#285 Scarface WNC

Scarface WNC
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKATOWICE

Napisano 14 marzec 2018 - 19:17

to chyba jakby Atest szukał roweru

Rozglądać się za damką?



#286 La Beneamata

La Beneamata
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 20 marzec 2018 - 20:07

W sklepach rowerowych zżerają niesamowicie. Nowy rower ze sklepu tylko ładnie wygląda, ale osprzęt do bani, jeśli nie masz wymagań to możesz się skusić.

 

Wiadomo, że za cenę w przedziale 1000-2500 zł sklep nie da Ci Bóg wie czego. Układ jest taki, że otrzymujesz np. dobry osprzęt, ale kosztem słabej ramy, widelca czy kół albo na odwrót. Jeśli ktoś chce dobry osprzęt, a do tego ramę, widelec, itd. to musi liczyć się ze znacznie większym wydatkiem.

 

Co do kupowania solidnych używek. Też nie jest to zła koncepcja, jednak na polskim rynku trafią się dużej ilości heble. W takim znaczeniu, że ktoś rozpieprzył ramę i ją połatał, a później przemalował. Albo zatuszował "osprzęt", by sprawiał wrażenie solidnego, a po kilkunastu km może już o sobie dawać znać. Oczywiście idzie trafić na perełkę, ale wiadomo kupno używki to jednak też ryzyko.

 

Niegłupim pomysłem jest też kupienie roweru pod fajną bazę.Tzn. wyłożenie za rower z dobrą ramą, słabszym osprzętem, aby w przyszłości regularnie wymieniać go na lepsze części (typu przerzutki, manetki, kaseta, itd.). Finansowo nie straci się dużo, biorąc pod uwagę to, że na rynku jest duża ilość sprzetu i w coraz to rozsądniejszych cenach. 


  • Foxu i Łysy lubią to

GKS KATOWICE & BANIK OSTRAVA


#287 Foxu

Foxu
  • SK1964
  • LokalizacjaEdinburgh

Napisano 21 marzec 2018 - 01:49

Niegłupim pomysłem jest też kupienie roweru pod fajną bazę.Tzn. wyłożenie za rower z dobrą ramą, słabszym osprzętem, aby w przyszłości regularnie wymieniać go na lepsze części (typu przerzutki, manetki, kaseta, itd.). Finansowo nie straci się dużo, biorąc pod uwagę to, że na rynku jest duża ilość sprzetu i w coraz to rozsądniejszych cenach. 

 

Tak wlasnie robie z moim rowerem. Rama z dozywotnia gwarancja i do tego dokladam teraz reszte, krok po kroku.

Wlozylem juz prawie drugie tyle co dalem za rower i mam nowe hamulce (XT), droper. Teraz jeszcze naped i jakis lepszy amor i bedzie maszyna nie do zdarcia.

Pewnie wyjdzie mi rower wart z 7-8 tys



#288 Artis

Artis
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaTeraz WNC

Napisano 09 kwiecień 2018 - 18:03

Kupował ktoś w sklepie goride.pl? Znacie jakieś sprawdzone sklepy rowerowe?

#289 Budus

Budus
  • SK1964
  • LokalizacjaWitosa

Napisano 22 kwiecień 2018 - 12:15

a ktoś coś dobrego/złego powie o rowerach marki CUBE ?

modele AIM, Analog, ATTENTION



#290 Foxu

Foxu
  • SK1964
  • LokalizacjaEdinburgh

Napisano 22 kwiecień 2018 - 12:51

a ktoś coś dobrego/złego powie o rowerach marki CUBE ?

modele AIM, Analog, ATTENTION

 

Cube ogolnie to dosc solidne rowery. Jedna z tych lepszych marek. Co do konkretnego modelu to nie wiem, ale mozesz sobie zobaczyc specyfikacje i porownac cenowo do innych.



#291 bercik

bercik
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 25 kwiecień 2018 - 06:36

Mam cube'a analog, zrobilem nim ponad 3tys km w krotkim okresie czasu i jestem mega zadowolony. Ale podejrzewam ze cenowo znalazlbys cos z lepszym osprzętem

#292 Simao

Simao
  • SK1964
  • LokalizacjaWolverhampton

Napisano 25 kwiecień 2018 - 08:39

Mam do sprzedania rower, zwykły ‚góral’. Cena 300 zł.
Un Club authentique a l'image de la Haute Silesie
Un Club different
Emblematique
Au coeur d'une region tres mediatisee

#293 Budus

Budus
  • SK1964
  • LokalizacjaWitosa

Napisano 25 kwiecień 2018 - 19:37

ostatecznie kupiłem cube attention sl 2017 - zobaczymy co to za sprzęt



#294 raven

raven
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 29 kwiecień 2018 - 16:21

Jaki sklep z rowerami polecacie?



#295 Przemosz

Przemosz
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 07 maj 2018 - 20:54

Chce kupić sobie rower, max do 1500 zł .

Jestem kompletnym laikiem, poczytałem sobie na necie i trafiłem na blog, który już był tutaj polecany, mianowicie: https://rowerowepora...o-1500-zlotych/

Raczej nie chce używanego, bo żeby ogarnąć coś dobrego potrzeba i trochę wiedzy i czasu, a mi brak tego i tego.
Pytanie czy ktoś ma lepszą alternatywę od tej strony, a jeśli nie to który wydaje się najlepszy, biorąc pod uwagę że będę jeździł głownie po Katowicach(Park Śląski, Trzy Stawy) i ewentualnie jakiś wypad typu Ogrodzieniec?



#296 Scarface WNC

Scarface WNC
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKATOWICE

Napisano 07 maj 2018 - 21:11

a ktoś coś dobrego/złego powie o rowerach marki CUBE ?

modele AIM, Analog, ATTENTION

Od kilku lat posiadam między innym CUBE Aim, całkiem dobrze mi się na nim jezdzi.
I jak wyżej napisano cenowo idzie coś znalezc z lepszym sprzętem, ale ja jestem zadowolony.
Płacisz za markę ale też jest to jakość no i te rowery też mają jedną z wytrzymalsz ram no i jest tak skomponowana, że jakbym w przyszłości chciał lepszy sprzęt to nie ma problemu.
Amortyzator jest trochę za ciężki ale ja na wyscigach nim nie jeżdzę, ale za to ma "przełącznik" że możesz go usztywnić.
Rower porządnie wykonany.


PS.
     Zmieniłem tylko siodełką bo twardę, a ja mam kościstą dupe. he


Użytkownik Scarface WNC edytował ten post 08 maj 2018 - 09:37


#297 Scarface WNC

Scarface WNC
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKATOWICE

Napisano 07 maj 2018 - 21:23

Chce kupić sobie rower, max do 1500 zł .

Jestem kompletnym laikiem, poczytałem sobie na necie i trafiłem na blog, który już był tutaj polecany, mianowicie: https://rowerowepora...o-1500-zlotych/

Raczej nie chce używanego, bo żeby ogarnąć coś dobrego potrzeba i trochę wiedzy i czasu, a mi brak tego i tego.
Pytanie czy ktoś ma lepszą alternatywę od tej strony, a jeśli nie to który wydaje się najlepszy, biorąc pod uwagę że będę jeździł głownie po Katowicach(Park Śląski, Trzy Stawy) i ewentualnie jakiś wypad typu Ogrodzieniec?

Mniej więcej za tą cene idzie już kupić ciekawego Cross,a na nie najgorszym osprzęcie.
Myśle, że do tej jazdy co piszesz, będzie wystarczający.



#298 PRT

PRT
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaMysłowice

Napisano 08 maj 2018 - 08:02

Bracik długo szukał roweru, postawił na polską firmę Unibike z Bydgoszczy. Mówił, że sprzętowo zajebiście taniej wyszło od innych marek, a rama i ogólne wykonanie też na kozaku. Może zobacz coś z tego.



#299 Budus

Budus
  • SK1964
  • LokalizacjaWitosa

Napisano 08 maj 2018 - 08:34

PS.
     Zmieniłem tylko siodełką bo twardę, a ja mam kościstą dupe. he

zrobiłem to samo :)



#300 Scarface WNC

Scarface WNC
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKATOWICE

Napisano 08 maj 2018 - 09:36

Z tego Attentiona SL też na pewno będziesz bardzo zadowolony.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych