Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rowery


695 odpowiedzi w tym temacie

#676 zebro78

zebro78
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGrodziec Town

Napisano 31 grudzień 2023 - 22:09

Dobry rowerowy rok na Naszej grupie GKS Katowice Cycling na Stravie. 37 osób regularnie tygodniowo potrafiło wykręcać nawet ponad 2 tys kilometrów. Nawet ostatni tydzień grudnia się jeździ. Tu liderzy zimowego jeżdżenia ostatnich dni:

 

99e682b146ec2.jpg

 

Do zobaczenia na trasie w 2024. Do siego :lajkonik:


Użytkownik zebro78 edytował ten post 31 grudzień 2023 - 22:12


#677 sajmonczan

sajmonczan
  • SK1964

Napisano 01 styczeń 2024 - 17:20

Tygodniowo 2 tysiące to już brzmi jak zawodowiec :D

#678 Budus

Budus
  • SK1964
  • LokalizacjaWitosa

Napisano 13 luty 2024 - 21:45

SPD za i przeciw.
Dla amatora na weekendowe wypady z rodziną warto w to iść?

Na co zwrócić przy ewentualnym zakupie pedałów, butów.

Użytkownik Budus edytował ten post 13 luty 2024 - 21:57


#679 DML

DML
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 13 luty 2024 - 22:09

SPD za i przeciw.
Dla amatora na weekendowe wypady z rodziną warto w to iść?

Na co zwrócić przy ewentualnym zakupie pedałów, butów.


Ja to polecam (zwłaszcza na początku przygody) pedały typu Shimano PD-EH500 lub coś podobnego, czyli z jednej strony masz zatrzask SPD, a z drugiej platformę na zwykłego buta i sobie wybierasz wtedy obuwie w zależności od różnych czynników i rodzajów wycieczki

#680 kmwtw

kmwtw
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 14 luty 2024 - 07:58

Ja jeżdżę trochę więcej i jak już kupiłem spd to do zwykłych platform na pewno nie wrócę, dla weekendowego amatora niekoniecznie musi to być dobry wybór. Trzeba się nauczyć wypinać buta podczas postojów, krytycznych sytuacjach, gdzie musisz szybko postawić nogę, ale to już mówimy o takiej bardziej ekstremalnej jeździe, z rodziną to raczej się nie szaleje. Buty w spd też trochę kosztują.


  • candy lubi to

#681 candy

candy
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 14 luty 2024 - 11:55

też zaczynałem od spd/ zwykła platforma. Przydało się na kilkutygodniowe trasy bo gdy but zamókł to zwyczajnie następnego dnia wkładało się sandały i można było śmigać dalej. Jeśli już miałem jechać zwykłe przejaźdzki to mega mnie wkurzało, że pedał często obracał się przy zapinaniu nie ta stroną co oczekiwałem i zamieniłem na typowe shimano M520. Kwestia trzech gleb na światłach i człowiek się przyzwyczai :)



#682 silny

silny
  • SK1964
  • LokalizacjaChełm

Napisano 11 marzec 2024 - 21:10

Dokładnie:) Jak pójdziesz w SPD-ki to na bank parę razy się wyjebiesz na początku :hihi:

Każdy to musi przejść;)


  • DML lubi to

#683 DML

DML
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 12 marzec 2024 - 09:49

A potem jak już mózg się przestawi na SPD to nawet jadąc gdzieś po bułki w zwykłych trampkach będziesz przy hamowaniu przekręcał stopę jak do wypięcia buta :)
  • candy i silny lubią to

#684 cysiu

cysiu

    GIT

  • .SK1964

Napisano 13 marzec 2024 - 10:42

Jak kupisz SPD, to poluźnij sobie na maksa - będzie się łatwo wypinać - tak na prawdę lekki ruch w prawo/lewo i wypięty jesteś.

Spoko, że teraz są już buty, w którym potem można śmigać - wyglądają też "normalnie".


  • kmwtw lubi to

#685 Patol

Patol
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaToruń

Napisano 04 kwiecień 2024 - 09:59

Szukam dla młodego (145cm wzrostu) roweru do rekreacyjnej jezdy asfalt, szutry na kołach 26 z mniejszą ramą, ogólnie to są popularne Romety i Krossy...ale jak zagłebić się w temat to amortyzator niepotrzebny, przerzutki 21 w sumie po co ?  że mega ciężkie...

idzie wyłapać coś sensownego nowego w  cenie do ok 1600 zł ? czy jebac to i brac za ok 1500 jeden z powyzszych



#686 Foxu

Foxu
  • SK1964
  • LokalizacjaEdinburgh

Napisano 06 kwiecień 2024 - 09:34

Ja sie bede w najblizszym czasie rozgladal za czyms w dokladnie takich samych rozmiarach. Jeszcze nie szukalem, ale jak bede to dam znac. Jak ty by cos interesujacego widzial, tez daj znac

#687 BGC1964

BGC1964
  • SK1964

Napisano 06 kwiecień 2024 - 16:10

A tylko nówki was interesują moi drodzy przyjaciele? Może znajdziecie ukojenie w mym lombardzie?

#688 slovan22

slovan22
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHrabstwo Ducha

Napisano 07 kwiecień 2024 - 09:45

A tylko nówki was interesują moi drodzy przyjaciele? Może znajdziecie ukojenie w mym lombardzie?


Macie jakąś aktualną ofertę gdzieś dostępną co jest na stanie ?

#689 BGC1964

BGC1964
  • SK1964

Napisano 07 kwiecień 2024 - 16:52

Lombards.pl

#690 Mateusz

Mateusz
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 11 kwiecień 2024 - 15:50

Kaj zrobią najtaniej podstawowy przegląd?

Drugie pytanie czy cena 290zl to normalna cena czy kogoś pojebało?
  • paulek lubi to

#691 paulek

paulek
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaTychy

Napisano 12 kwiecień 2024 - 05:21

moze i normalna, ale mocno inflacja w góre. Dziekujemy za socjalizm  ; ))



#692 Budus

Budus
  • SK1964
  • LokalizacjaWitosa

Napisano 12 kwiecień 2024 - 06:39

Kaj zrobią najtaniej podstawowy przegląd?

Drugie pytanie czy cena 290zl to normalna cena czy kogoś pojebało?

w Krossie na Siemianowicach podstawowy chyba za 169 zł jest.



#693 candy

candy
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 12 kwiecień 2024 - 10:41

hmmm z Krossem w Siemcach mam mieszane uczucia. Pod koniec zeszłego sezonu robiłem tam dwa rowery i ogarnęli temat BARDZO dobrze i w dwa dni. Nawet prosząc o pozytywną opinię nasmarowali sztyce karbonową. Byłem mega zadowolony. Koszt 150 zł - przegląd podstawowy.

 

Pod koniec lutego byłem oddać przełaj na przegląd generalny - rower kilka lat nieużywany. Koszt 400 zł + części. Tłumaczyli, że jeden rower jest przede mną, więc dziś się za niego nie zabiorą ale najpewniej jutro/ pojutrze. Tydzień poźniej dzwoniłej jak sytuacji i nic się nie dowiedziałem. Kilka dni później byłem osobiście i usłyszałem, że przepraszają ale jeszcze nie zaczeli. Po miesiącu wpadłem ponownie i nie udzielili mi żadnej informacji bo mechanik będzie innego dnia. Zapytałem czy w ogóle zaczęli to po kilku zdaniach wyszło, że nie. Wziąłem, więc rower i z mega niesmakiem wyjechałem.

 

Twierdzą, że mają tylko jednego mechanika. Sytuacja o tyle dziwna, że to był luty a nie początek sezonu. Podobno od dwóch tygodni jest rush i cieżko z terminami. Podsumowując- jak ktoś ma czas to można oddać bo za niewielkie pieniądze robota zrobiona dobrze



#694 niski

niski
  • SK1964
  • LokalizacjaSPS

Napisano 16 kwiecień 2024 - 06:03

jakie macie/polecacie platformy na hak?
przymierzam sie do zakupu takiej na 4 rowery (lub 3+1)



#695 DML

DML
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 16 kwiecień 2024 - 11:36

Ja nie mam, ale mój jeden ziomek ma Inter Pack Quattro i polecał drugiemu, który zakupił po namowie i też sobie teraz chwali
  • niski lubi to

#696 Patol

Patol
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaToruń

Napisano 17 kwiecień 2024 - 09:44

Ja sie bede w najblizszym czasie rozgladal za czyms w dokladnie takich samych rozmiarach. Jeszcze nie szukalem, ale jak bede to dam znac. Jak ty by cos interesujacego widzial, tez daj znac

 

Z racji tego że mój młody nie jest zapalonym rowerzysta i więcej czasu spędza na innych aktywnościach i do sporadycznych wycieczek wystarczy to zakupiłem mu  Rockrider ST 500 z decathlon, z rabatem na 1 zakupy w aplikacji wyszło 1105 zł.


  • Foxu lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych