Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polska


6121 odpowiedzi w tym temacie

#551 koleś

koleś
  • SK1964

Napisano 10 styczeń 2015 - 23:35

Ja jestem ciekaw jakie produkty znalazły się w tym koszyku dóbr.

http://www.cenynaswi...polsce,144,250/

 

w miarę wyniki się pokrywają



#552 Scarface WNC

Scarface WNC
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKATOWICE

Napisano 11 styczeń 2015 - 00:38

 

Niemca i Angola dlatego w rankingu są wyżej od nas ;)

 

Cały czas próbuje Ci wytłumaczyć, że tak jak dla Ciebie ta średnia płaca w Polsce jest nie realistyczna to tak samo Ci odpowie przeciętny Anglik, Czech, Hiszpan na temat średniej w ich kraju. Reasumując, w każdym kraju przeciętny Kowalski zarabia mniej niż podana średnia krajowa.

 

Zgodzę się z Tobą co do tego że średnia krajowa to średnia... i tak jest w każdym kraju.
Tylko czemu tak przeciętnego naszego Kowalskiego ciągnie tam na ten zachód a jest już ich tam chyba 2 czy nawet już 3 miliony skoro jest "niby tak samo"  :) 
I bez różnicy czy podali w tym artykule średnią krajową w PL czy UK czy ESP wyliczając to wszystko.


Użytkownik Scarface WNC edytował ten post 11 styczeń 2015 - 01:26


#553 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 11 styczeń 2015 - 22:31

Trochę o restrukturyzacji czyli likwidacji górnictwa.
 
"Napuszcza się opinię publiczną na górników, pod hasłem, że do 1 tony węgla dopłaca się w Polsce 65 zł. Tyle tylko, że w 2013 r. górnictwo zapłaciło do budżetu państwa ponad 7 mld zł podatków i różnego rodzaju opłat, na ZUS,FUS, Fundusz Pracy, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, Emerytury Pomostowe, Ochrony Środowiska, Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, opłaty eksploatacyjne, podatki od nieruchomości łącznie ok. 3,6 mld zł.

 

W tym samym czasie wielkie sieci handlowe super i hipermarketów, będące własnością kapitału zagranicznego, przy obrotach ponad 130 mld zł zapłaciły podatku CIT zaledwie ok. 700 mln zł czyli 10-ciokrotnie mniej. Może więc rząd powinien się raczej zająć restrukturyzacją super i hipermarketów, zwłaszcza tych, które od lat są podobno niedochodowe?"

 

Całość tu - http://wpolityce.pl/...omiczne-oblicze

 

Czyli zaczyna się sprawdzać scenariusz, że przez pakiet klimatyczny trzeba będzie zlikwidować górnictwo.


  • kosa i ToJa lubią to
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#554 q1982

q1982
  • Zbanowani

Napisano 12 styczeń 2015 - 14:59

1. Zamiast sprowadzać węgiel kiepskiej jakości ze wschodu i chuj wie skąd może warto tą kasę dopłacić do wydobycia węgla w Polsce.

2. Dla mnie NAJWAŻNIEJSZE - może kurwa powinni od siebie zacząć ZWIĄZKOWCY??? - w chuj zarabiają, w chuj związków  w ramach jednej kopalni lub kompani etc.

3. Zostawić deputat węglowy zwiększając go np o 50%, zabrać trzynastki, czternastki etc.

4. Wiem że Ci najniżej w tej układance mają chujowo i mają o co walczyć, ale już szczebel wyżej zaczyna się krętactwo, ciągnięcie kasy etc.

Może trzeba zacząć od swoich kolegów związkowców kuźwa mać...


  • marcin GieKSa lubi to

#555 marcin GieKSa

marcin GieKSa
  • SK1964

Napisano 12 styczeń 2015 - 15:15

Jestem ciekaw ilu by zostało zwiazkowcow jakby to miała byc robota społeczna po szychcie?A tak siedza pasozyty chuja robia a zarabiaja tyle ile chopy co zjezdzaja na dół.patologia.


  • pooceq lubi to

#556 Jurek

Jurek
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 12 styczeń 2015 - 15:20

Jestem ciekaw ilu by zostało zwiazkowcow jakby to miała byc robota społeczna po szychcie?A tak siedza pasozyty chuja robia a zarabiaja tyle ile chopy co zjezdzaja na dół.patologia.

 

lepiej zarabiają, a łączenie kopalń i cała reorganizacja wpłynie na liczbę etatów i siłę związków, więc o to toczy się gra.

 

Tyle że obecna sytuacja to akurat nie wina związków(przynajmniej nie bezpośrednio). Kryzys w Kompanii nie zaczął się wczoraj, tyle tylko że nieleczony rozrósł się do takich rozmiarów, że bez drastycznych rozwiązań się nie obejdzie.



#557 paulek

paulek
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaTychy

Napisano 12 styczeń 2015 - 17:23

ale fakt faktem, ze zwiazki trzeba wyjebac :)



#558 Krzyś

Krzyś
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaLigota

Napisano 12 styczeń 2015 - 17:28

związki związkami, a prezesi? Niech sama góra zacznie od siebie.

Wiem, wiem. To niemożliwe.



#559 Homer

Homer
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 12 styczeń 2015 - 18:42

Trochę o restrukturyzacji czyli likwidacji górnictwa.
 
"Napuszcza się opinię publiczną na górników, pod hasłem, że do 1 tony węgla dopłaca się w Polsce 65 zł. Tyle tylko, że w 2013 r. górnictwo zapłaciło do budżetu państwa ponad 7 mld zł podatków i różnego rodzaju opłat, na ZUS,FUS, Fundusz Pracy, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, Emerytury Pomostowe, Ochrony Środowiska, Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, opłaty eksploatacyjne, podatki od nieruchomości łącznie ok. 3,6 mld zł.

 

W tym samym czasie wielkie sieci handlowe super i hipermarketów, będące własnością kapitału zagranicznego, przy obrotach ponad 130 mld zł zapłaciły podatku CIT zaledwie ok. 700 mln zł czyli 10-ciokrotnie mniej. Może więc rząd powinien się raczej zająć restrukturyzacją super i hipermarketów, zwłaszcza tych, które od lat są podobno niedochodowe?"

 

 

Jakaś bzdura ten artykuł - co ma płacenie przez kopalnie ZUS-u, PFRON-u i innych kosztów związanych z zatrudnianiem pracowników do CIT-u płaconego przez hipermarkety ? Czy autor sugeruje w takim razie, że hipermarkety nie płacą na ZUS, PFRON i nie odprowadzają podatku od nieruchomości. W hipermarketach pracuje około 200 000 osób więc pewnie płacą do budżetu z ubezpieczeń społecznych kilka razy więcej niż kompania węglowa.


  • Zielu88 lubi to

#560 suchy1985

suchy1985
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 12 styczeń 2015 - 21:21

1. Zamiast sprowadzać węgiel kiepskiej jakości ze wschodu i chuj wie skąd może warto tą kasę dopłacić do wydobycia węgla w Polsce.

2. Dla mnie NAJWAŻNIEJSZE - może kurwa powinni od siebie zacząć ZWIĄZKOWCY??? - w chuj zarabiają, w chuj związków  w ramach jednej kopalni lub kompani etc.

3. Zostawić deputat węglowy zwiększając go np o 50%, zabrać trzynastki, czternastki etc.

4. Wiem że Ci najniżej w tej układance mają chujowo i mają o co walczyć, ale już szczebel wyżej zaczyna się krętactwo, ciągnięcie kasy etc.

Może trzeba zacząć od swoich kolegów związkowców kuźwa mać...

skoro jesteśmy Górniczem Klubem Sportowym to warto wiedzieć:

13 niema od 1992 roku, barbórka (bo pewno to miałeś na mysli pisząc o 13) to odpis z wynagrodzenia rocznego, np co miesiąc odkładasz 100zł w grudniu wypłacasz sobie 1200 tak właśnie to wygląda...

14 to premia

strasznie wkurza mnie to jak ktoś się wypowiada na temat "wielkich" przywileji górniczych a wypisuje bzdury, bez obrazy oczywiście...


  • kosa, lolo1989 i ToJa lubią to

#561 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 12 styczeń 2015 - 21:43

Mógłby ktoś rozpisać KONKRETNIE dlaczego Związki Zawodowe to pasożyty? Ale takie konkrety w stylu należy im się 4 etaty  na koszt pracodawcy a mają milion etc.

Bo czytając ten lament na "wielgaśne" przywileje górników to trochę powątpiewam w tą nagonkę na związki zawodowe... Ja pracując w prywatnej firmie mam: kartę multisport, wczasy pod gruszą, pakiet medicover za free, bony na święta, turbo zniżki na produkty firmy i jeszcze kilka rzeczy z których nie korzystam typu dopłaty na dzieci etc. W dużej ilości firm to jest normalność. Dlaczego górnicy mają się popisywać skromnością i nic nie dostawać? Pojebało kogoś aby górnikom wypominać bony na węgiel?

Nie wspominając o tym, że na zachodzie to mają 10 razy lepiej, taki Bayer swego czasu dawał mieszkania zakładowe, rowery na dojazd do pracy, karnety na szpile :)


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#562 Homer

Homer
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 12 styczeń 2015 - 21:54

terror ja nie jestem ani za ani przeciw, ale chyba porównywanie prywatnej firmy do kopalni jest niezbyt na miejscu

Jakby twoja prywatna firma na siebie nie zarabiała to po prostu ktoś by ją albo zamknął albo przeprowadził ostre cięcia, aż nie wyjdzie na plus. Jak twoja firma zarabia to może ci dawać premie, bony a nawet samochód na święta bo robi to wyłącznie ze swojej, wypracowanej prywatnej kasy.



#563 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 12 styczeń 2015 - 21:56

Nie no, ból dupy o te przywileje górników jest zawsze, nie ważne czy kopalnia jest na plus, czy minus.


  • PRT i ToJa lubią to

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#564 Miłosz1964

Miłosz1964
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 12 styczeń 2015 - 22:21


Użytkownik Miłosz1964 edytował ten post 12 styczeń 2015 - 22:22

Dołączona grafika


#565 marcin GieKSa

marcin GieKSa
  • SK1964

Napisano 12 styczeń 2015 - 22:57

Nie no, ból dupy o te przywileje górników jest zawsze, nie ważne czy kopalnia jest na plus, czy minus.

No ale przecież nie chodzi o przywileje ale o to co zrobic z grubami ktory rok w rok sa w plecy i "ciagna" reszte w doł.



#566 Jurek

Jurek
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 13 styczeń 2015 - 07:47

Mógłby ktoś rozpisać KONKRETNIE dlaczego Związki Zawodowe to pasożyty? Ale takie konkrety w stylu należy im się 4 etaty  na koszt pracodawcy a mają milion etc.

Bo czytając ten lament na "wielgaśne" przywileje górników to trochę powątpiewam w tą nagonkę na związki zawodowe... Ja pracując w prywatnej firmie mam: kartę multisport, wczasy pod gruszą, pakiet medicover za free, bony na święta, turbo zniżki na produkty firmy i jeszcze kilka rzeczy z których nie korzystam typu dopłaty na dzieci etc. W dużej ilości firm to jest normalność. Dlaczego górnicy mają się popisywać skromnością i nic nie dostawać? Pojebało kogoś aby górnikom wypominać bony na węgiel?

Nie wspominając o tym, że na zachodzie to mają 10 razy lepiej, taki Bayer swego czasu dawał mieszkania zakładowe, rowery na dojazd do pracy, karnety na szpile :)

 

to sprecyzuj pytanie, czy chodzi Ci o związki zawodowe, czy system wynagradzania w górnictwie (nie nazywałbym tego 'przywilejami'). Bo pytasz o jedno, a potem wchodzisz na zupełnie inny temat.



#567 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 13 styczeń 2015 - 09:49

Pytałem się o związkowców* w kontekście szerszej nagonki na górników.

 

*Dlaczego są pasożytami, co robią aż tak pasożytniczego względem zachodu, czy innych krajów. Jakieś konkrety, ponoć dużo zarabiają, ale to jest chyba ponoć, bo w takiej UK czy USA liderzy zarabiają 7 razy więcej (przeliczając na PLN) poza tym, etat związkowy jest chyba regulowany prawnie (średnia zakładowa?)

 

Co do filmiku do Miłosza. Wciągu 5 lat ceny węglą spadły z 140 do 60-paru dolarów za tonę, trend ma się w 2015 odwrócić.

Szumi ma rację, że należy przeczekać kryzys, a Wipler, ze nalezy przeorganizować prace i ujebać aparat biurokratyczny na kopalniach.

Ale po co wprowadzać reformy, jak łatwiej zamknąć - a następnie sprywatyzować za złotówkę, a gdy za 1-2 lata gdy cena węgla skoczy o 20-50% , kopalnie prywatne dostaną ulgi podatkowe i niższym płacom prawdopodobnie wypracują spore zyski, pozostaje tylkoogłosić sukces, czysty profit - nic nie zrobić, zebrać splendor. Przeciętny Polak oczywiście posłucha ekspertów z FOR, Centrum im. Adama Smitha, Balcerowicza itp. i przyklaśnie, tym bardziej, że jego rozumowanie jest mniej więcej takie: "co państwowe, to złe, związki to roszczeniowa hołota, a poza tym "skoro mi jest źle, skoro pracuję za grosze a cały dochód wypracowywany przez firmę zjada mój pracodawca, to dlaczego niby górnik ma mieć lepiej?"

Taki jest poziom świadomości spoęełcznej po 25 latach neoliberalnego prania mózgu.


Użytkownik terror edytował ten post 13 styczeń 2015 - 09:51

  • ToJa lubi to

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#568 Jurek

Jurek
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 13 styczeń 2015 - 10:13

ale co ma piernik do wiatraka?

 

Policz sobie ile masz związków zawodowych na każdej kopalni i w sumie w każdej ze spółek. Każda organizacja jest utrzymywana przez spółkę, mają opłacone etaty, sekretarki, biura, telefony itp. trzymają łapę na funduszach socjalnych i trzepią na tym grubą kasę. Nie wiem jak to wygląda na zachodzie i jebie mnie to - jeśli tam jest taka sama patologia to znaczy że można to usprawiedliwić? Wpadasz w taką samą manierę jak nasi politycy, chuj że ktoś kradnie, skoro inny też ukradł to wszystko jest w porządku.

 

te twoje Szumi i Wiplery wiedzą o górnictwie tyle co ja o fizyce kwantowej.


  • kosa i Suchoparek lubią to

#569 marcin GieKSa

marcin GieKSa
  • SK1964

Napisano 13 styczeń 2015 - 12:52

Tak wogole to  zwiazkow zawodowych w samej Kompanii Weglowej jest 160!



#570 Mateusz

Mateusz
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 13 styczeń 2015 - 12:57

Milion pincet.

 

Chuja wiesz,a pierdolisz glupoty.



#571 Adi1k964

Adi1k964
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 13 styczeń 2015 - 14:18

ale co ma piernik do wiatraka?

 

Policz sobie ile masz związków zawodowych na każdej kopalni i w sumie w każdej ze spółek. Każda organizacja jest utrzymywana przez spółkę, mają opłacone etaty, sekretarki, biura, telefony itp. trzymają łapę na funduszach socjalnych i trzepią na tym grubą kasę. Nie wiem jak to wygląda na zachodzie i jebie mnie to - jeśli tam jest taka sama patologia to znaczy że można to usprawiedliwić? Wpadasz w taką samą manierę jak nasi politycy, chuj że ktoś kradnie, skoro inny też ukradł to wszystko jest w porządku.

 

te twoje Szumi i Wiplery wiedzą o górnictwie tyle co ja o fizyce kwantowej.

 

 

 

Dyrektorzy i rekordzista

Część pracowników z prawami do emerytury może jednak spać spokojnie. To m.in. dyrektorzy 10 z 14 kopalń należących do Kompanii Węglowej, a także kilku ich zastępców. Dodatkowa grupa pracowników "nie do ruszenia" to ponad 100 objętych ochroną prawną działaczy związkowych.

Rekordzistą wśród nich jest 56-letni Bogusław Konieczny, wieloletni przewodniczący związku zawodowego Kadra w kopalni Marcel. Z dokumentów, do których dotarła "Wyborcza", wynika, że uprawnienia emerytalne nabył już w 2001 r. Mimo to od 14 lat nadal ma etat sztygara. Nie musi fedrować pod ziemią, bo został oddelegowany do pracy związkowej. Jako działacz podlega też ochronie prawnej przed zwolnieniem, czyli w jego przypadku wypchnięciem na emeryturę. W 2013 r. zarobił w kopalni 183 tys. zł. To tyle, ile kilku zwykłych górników razem wziętych. Przez kilka lat był też radnym w gminie Gorzyce.

- Wie pan, że jest najstarszym potencjalnym emerytem pracującym w Kompanii Węglowej? Na emeryturze mógłby pan być już od 14 lat - zapytaliśmy.

- W konstytucji jest zapisane, że każdy ma prawo do pracy. To, że nabyłem uprawnienia emerytalne, nie świadczy o tym, że muszę z nich skorzystać. Mam wieloletnie doświadczenie w pracy pod ziemią, a także robocie związkowej. Zostałem, bo czuję się potrzebny - powiedział nam Konieczny. Wczoraj o godz. 14 razem z kolegami rozpoczął podziemny strajk w ramach solidarności z górnikami z czterech kopalń KW, których likwidację zapowiedział rząd.

- Długo ma pan zamiar jeszcze pracować? - zapytaliśmy.

- Na pewno do 2016 r., bo wtedy kończy mi się kadencja przewodniczącego Kadry - zapowiedział Konieczny.

Bezpieczeństwo problemem?

W grudniu zarząd Kompanii negocjował ze wszystkimi organizacjami związkowymi warunki zwolnienia pracowników mających uprawnienia emerytalne. "Solidarność", Związek Zawodowy Górników w Polsce oraz Sierpień '80 zgodziły się, aby znajdująca się w dramatycznej sytuacji firma pozbyła się wszystkich osób - w tym także związkowców - mających świadczenia emerytalne. Sprzeciw zgłosiła jednak Kadra, bo prawie 50 jej działaczy straciłoby pracę.

- Wysyłanie na emeryturę doświadczonych ludzi z dozoru negatywnie odbije się na bezpieczeństwie w kopalniach - przekonywał wtedy Dariusz Trzcionka, przewodniczący Kadry.

- A jaki wpływ na bezpieczeństwo kopalni może mieć wysłanie na emeryturę działaczy związkowych? - pytaliśmy.

- Gdyby do tego doszło, musielibyśmy wyciągać z produkcji doświadczonych ludzi i uczyć ich związkowego rzemiosła - stwierdził Trzcionka.

Sprzeciw wobec planów zwalniania działaczy z uprawnieniami emerytalnymi złożył też Związek Zawodowy Pracowników Dołowych. Jego przewodniczący Jerzy Demski od 2010 r. ma prawo do emerytury, a nadal ma etat dołowy w kopalni Piast.

W tej sytuacji szefowie Kompanii zdecydowali, że związkowcy mogący przejść na emeryturę nadal będą zatrudnieni w spółce. 

Read more: http://wyborcza.biz/...l#ixzz3OhuI6Fcv



#572 Adi1k964

Adi1k964
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 13 styczeń 2015 - 14:20

Najlepszy jest tekst : "- Gdyby do tego doszło, musielibyśmy wyciągać z produkcji doświadczonych ludzi i uczyć ich związkowego rzemiosła - stwierdził Trzcionka." :lol:  :hihi: 



#573 marcin GieKSa

marcin GieKSa
  • SK1964

Napisano 13 styczeń 2015 - 14:36

Milion pincet.

 

Chuja wiesz,a pierdolisz glupoty.

http://www.polskiera...ctwie-Ponad-240

ważne ze Ty wszystko wiesz najlepiej.



#574 Atest

Atest
  • SK1964
  • LokalizacjaEKSTRAKLASA ALBO ŚMIERĆ

Napisano 13 styczeń 2015 - 14:46

Ja tym kurwom z "Wyborczej" nie wierzę za grosz ,jedyne co potrafia to wyśmiać i przywoływać z dupy fakty.Chłop może jest mega fachowcem w swoim zawodzie.

Zamykanie kopalń spowoduje o wiele wieksze koszty niz dokładanie kasy  teraz do ich nierentowności i żadna nie powinna zostać zamknieta.

Poniesione koszty społeczne dla Górnego Śląska beda jeszcze większe,dlatego nikt z tego regionu nie powinien dążyć do zamknięcia kopalń i popierać te warszawskie kurwy.Mimo patologi panującej w górnictwie trzeba stac za nimi murem bo co zostałnie śląskiego na Śląsku? Kebaby kurwa i pizza:((

Uleczyć za wszelką cenę ,ale na pewno nie zamykać.



#575 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 13 styczeń 2015 - 16:40

Ludzie, ktorzy chca dyskutowac powaznie nabieraja sie na gierki, ze to gornik zarabia za duzo, ze ma za duze przywileje, ze ma kraine miodem plynaca. 

 

Chca kurwy wlasnie Wam tak to przekazac, ze zlo to duuuzo zarabiajacy hajer. Moze i niektore przywileje sa konkretne, ale ile mln idzie sie jebac poprzez zle zarzadzanie? Ile stolkow na "gorze" jest dublowanych? Zreszta ostatnio dalo sie zobaczyc kto przyjechal negocjowac z gornikami, czworka drombo "specjalistow"... 

 

Nie dajcie sie w chuja robic!


Użytkownik Junior edytował ten post 14 styczeń 2015 - 07:14

"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych