Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polska


6126 odpowiedzi w tym temacie

#3201 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 20 lipiec 2017 - 20:05

I teraz o sądach. te 25 lat temu ustaliliśmy niby trójpodział władzy, czyli ta sama ekipa, wpakowała swoich ludzi na stanowiska i tak ułożyła system, aby od tej chwili byli niezależnymi. Czyli sami między sobą sobie wybierają kto ma być jakim sędzią i jakimi poglądami. Problem w tym, że skoro to jedna opcja to wiadomo, że zawsze wybierają swoich ale dla większości ludzi to oznaka niezależności, gdy to jest jedna i ta sama banda od lat. Teraz gdy im to chcą zmienic dokładnie na odwrót jest mega jazgot. ( ja nie pochwama tej zmiany ale chciałem co uświadomić na czym to polega)

Czego oczekiwac od opozycji skoro ich "autorytety" twierdzą, że trójpodział włądzy to jest "fundament demokracji" no po chuju fest heh

 

Kaczyński mi się cholernie podoba z jednego powodu - chociaż troszkę wyszedł z tej post-polityki którą prezentowała na PO przez te wszystkie lata.


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#3202 84Marcin84

84Marcin84
  • Czytelnicy

Napisano 20 lipiec 2017 - 20:08

nigdy mnie na granicy niz zlego nie spotkalo.

Do granic wystarczy Schengen.
Cło = wystarcza uklady handlowe. Nie trzeba byc w unii. Nie trzeba tracic suwerennosci swojego parlementu, ktory jest teraz tylko implementuje prawo UE

 

Granica. Jest chujowo, ale nie trzeba stac w korku na wakacje :)))

Tak myślisz, że unia padnie u kolan i będzie Nas prosiła o umowy handlowe itd. Zostaniemy sami zupełnie sami!!!!



#3203 KarolZawodzie1989

KarolZawodzie1989
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 20 lipiec 2017 - 20:12

To się może skończyć kiedyś jakąś kontrmanifestacją ze strony Naszej czyli prawicowej strony.Szczerze Mnie to już wkurwia te Ich protesty .


  • terror, rabin i hanys77gks lubią to

#3204 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 20 lipiec 2017 - 20:18

20246051_1468214656547264_67825444807406

 

Dziękuję, dobranoc.


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#3205 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 20 lipiec 2017 - 20:26

nie wierze, ze tyle ludzi poszlo na ten marsz swiatel? Tak to sie nazywa? W huj ludzi w Katowicach na tym bylo.

Hehe, tym bardziej mnie ciekawi, jak pis wygralo wybory



#3206 84Marcin84

84Marcin84
  • Czytelnicy

Napisano 20 lipiec 2017 - 20:31

: U/09/8384482/2215RW



#3207 84Marcin84

84Marcin84
  • Czytelnicy

Napisano 20 lipiec 2017 - 20:35

Huj nie wyszło, ale jestem trolem, jeszcze się uczę :hihi:



#3208 Bojar

Bojar
  • SK1964

Napisano 20 lipiec 2017 - 20:35

Pisałem to na fb, że jestem za wprowadzeniem kilku dodatkowych godzin religii w szkołach, może wtedy pojebani ludzie nie będą chodzili na roraty w lipcu.

Wszyscy jedziemy na wózku wspólnym, reprezentujemy GieKSe to powód do dumy!


#3209 ToJa

ToJa
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 20 lipiec 2017 - 21:20

Nie wierzę , że po tylu latach jest w naszym narodzie tylu przeciwników wolnej Europy !!!! Chyba jest wam potrzebny Polski Majdan!!Aby  zrozumieć co to jest Wolność!! Jeśli macie Wolność w dupie idziecie w kierunku Moskwy i Putina , gratulacje !!!!! Macie do wyboru, albo Europa zjednoczona, albo Europa walcząca z sobą!!!! Jak myślisz co jest lepsze!!!

Jakby nie było w Polsce wolności to ten śmieszny ciamajdan już dawno by był rozniesiony w pył ;-)

 

Ale poleciałeś!!! Jasne jebać, wywalić tych co mają inne zdanie, mimo tego, że są z GieKSy

A tam wywalić, do więzienia wtrącić, przez pisowskiego sędziego  :lol:

 

 

Po za tym uświadom sobie jedno. Dla ciebie jeżeli np zajebiesz chorzowskiego, ukradniesz batonika, czy zrobisz wał na kasie, nie ma różnicy czy bedzie cię sądzić ktoś z PO czy PISU.  To jaka opcja ma sądy jest ważne tylko dla nich, bo oni siebie tam wybijają, nie zwykłych ludzi. Problem w tym, że narzędzia w postaci   społeczeństwa wychodzą na ulicę dla tych  złodziei z Wiejskiej. 

Te wyrywane mikrofony to, też nie dla ciebie  jest walka, to jest walka aby po objęciu  sądów, samemu nie iść siedzieć.

No właśnie, taki szary obywatel ma najczęściej do czynienia z sądem jak się rozwodzi, ma sprawę o nabycie spadku (czy jak to się tam fachowo nazywa) albo chodzi o nieprzyjęcie mandatu. Więc co mają w tym wypadku poglądy polityczne sędziego do takiego rozwodu to ja pojęcia nie mam. Ale co tam, "fajnie" brzmią hasła typu "likwidacja" Sądu Najwyzszego i najlepiej robić wodę z mózgu obywatelom.... Chociaż, jeśli oni to serio łykają i w to wierzą, to chyba już wcześniej tam mózgu nie było tylko woda...

 

Podoba Ci się zajebany synek na komendzie??? Tak!!!! To jedź na kolejną miesięcznice do Warszawy!!!!

Dramat....

 

Pisałem to na fb, że jestem za wprowadzeniem kilku dodatkowych godzin religii w szkołach, może wtedy pojebani ludzie nie będą chodzili na roraty w lipcu.

Jakby to było 13tego, to można to podciągnąc pod nabożeństwo fatimskie ;-) 


Ogólnie to co wczoraj odwalali na komisji woła o pomstę do nieba. Gajewska przychodzi i gasi światło, Misiło stoi na krześle i rzuca kartkami, Schleswig Holstein zagradza wyjście z sali, krzyki, walenie w stół, wyrywanie mikrofonu, jakby mogli to by wlezli na to biurko. W dodatku żądanie przerwy żeby zapoznać się z treścią poprawek.... Sami wnieśli 1000 poprawek i nie wiedzą co w nich wnieśli. I jeszcze to kręcenie wszystkiego telefonami i kamerami. Baaa, jedna posłanka przylazła nawet z dosć profesjonalną kamerą, pewnie zupełnie przypadkiem znalazła ją w torebce  :lol: 

W dodatku Petru, Schetyna i Neuman skaczący przez barierki pod sejmem, a dzisiaj banda kretynów leży na ścieżce rowerowej i ćwiczy rowerki... No cóż, jaka opozycja taki protest.

I jeszcze wielkie larum bo Kaczyński nazwał kogoś kanalią i mordercą, jak dla mnie to chłop i tak ma żelazne nerwy i długo wytrzymywał. Ale to taka moralność Kalego wśród opozycji, bo wystarczy zobaczyć, co się wykrzykuje na tych śmiesznych wiecach. Wtedy przecież jak się Kaczyńskiego miesza z błotem to jest ok...


Ja to w sumie dobra dziewczyna jestem. 
Tylko ludzie czasem mnie wkur*iają...


#3210 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 20 lipiec 2017 - 21:49

https://www.facebook...68670296597344/

 

 

pierwszy komentarz haha, placze. Przeczytalem se na glos, dalej placze.


  • ToJa i KarolZawodzie1989 lubią to

#3211 tevez

tevez
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 20 lipiec 2017 - 22:13


Niech sie Niemcy i Franzuci martwia co my myslimy o nich, narod hitlersynow, a drugi to narod mamisynkow pizdusiow.

Jakby Polacy nie bronili angoli to by dzisiaj moglo financiala nie byc.

 

:szok:  :szok:  :szok: 

Zaraz się okaże, że w ogóle wygraliśmy tę wojnę. Polacy zestrzelili 10% samolotów w Bitwie o Anglie i to ten nasz wielki wkład. Francuzi zrobili w II wojnie 10 razy więcej niż Polska. Zresztą dalej działają, spuszczają wpierdol ISIS, podczas gdy u nas się walczy wpisami w internecie.

Sorry, że tak obok tematu, ale strasznie mnie wkurwia wywyższanie się,a zwłaszcza w porównaniu z Francją, która jakby chciała to by po nas przejechała jak po pustyni i teraz i kiedyś. To tak jakby Litwini opowiadali, że jesteśmy pizdami i tchórzami, bo jakby nie oni to byśmy przegrali pod Grunwaldem. Osiągnijmy chociaż na polu walki 5% tego co Francja w ostatnich kilkuset latach



#3212 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 20 lipiec 2017 - 22:20

Francja osiągnęła to co ma teraz tym, że opuścili w pewnym momencie i się sprzedali oraz w dużej mierze faktem, że mają dobre położenie.

#3213 tevez

tevez
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 20 lipiec 2017 - 22:30

Po prostu potrafią kombinować i robić polityke tak, żeby ich kraj się rozwijał, a obywatelom się żyło dobrze. Wiem, że najlepiej jakby się rzucili na drut kolczasty albo rozjebali stolice w powstaniu, ale niestety są od nas mądrzejsi. Najbardziej mnie wkurwia, że u nas dalej takie coś się uznaje za "sprzedanie się". Zwyczajnie wiedzieli kiedy walczyć, a kiedy nie. Pominę już, że Francja 20 lat wcześniej wykrwawiła się w okopach w czasie 1 wojny.

No, naprawdę zajebiste położenie, pomiędzy Niemcami a Wielką Brytanią, dwoma zajebiście agresywnymi mocarstwami w tym jednym przez całe stulecia najpotężniejszym na świecie.

 

Francja to kraj z zajebiście bogatą i chlubną historią. Naparzali się wszędzie na świecie, posiadali kiedyś pół świata. W swoim czasie doszli, aż do Moskwy. Nawet Chińczykom spuścili wpierdol

https://pl.wikipedia...ińsko-francuska


Użytkownik tevez edytował ten post 20 lipiec 2017 - 22:33


#3214 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 20 lipiec 2017 - 22:32

No ale to teraz im się chyba coś zjebało, bo obywatele narzekają na życie we Francji.


Przyjaźń jest wszystkim!


#3215 tevez

tevez
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 20 lipiec 2017 - 22:38

Nie odnosiłem się do dnia dzisiejszego tylko do historii, a co do dzisiaj to:

Socjalizm i cała masa innych problemów. Znam jednak kilku Francuzów i poza narzekaniem na sprawy codzienne są także mega dumni ze swojego kraju. Zresztą z tego co wiem to z Polski do Francji emigruje więcej osób niż w odwrotnym kierunku i stawiam dolary przeciwko orzechom, ze więcej osób narzeka na nasz kraj niż Francuzów na swój:)



#3216 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 20 lipiec 2017 - 22:55

Aha, Francuzi są dumni ze swojego kraju i to oznacza, że jest ok. Dumą narodowa jako wyznacznik tego, czy warto się sprzedać czy nie. Nie mówiłem, że należy zawsze walczyć, ale gadanie, że lepiej się skurwic, zeby bylo dobrze, to nie moje podejście.
Gdzieś w tych rozważaniach o agresywnosci Wielkiej Brytanii zapomnielas o istnieniu Rosji, a także o kierunkach agresji Wielkiej Brytanii

#3217 Fuhrer

Fuhrer
  • SK1964

Napisano 21 lipiec 2017 - 04:10

Podziwiam was wszystkich, że potraficie tą żałosną, partyjną bijatykę rozpatrywać w kategoriach ,,dobry-zły'. Można powiedzieć, że ta cała obecna ,,elita" polityczna odniosła tutaj swój sukces. Jak patrzę na to, co wyprawia PiS i zarazem jaka jest dla niego alternatywa, to widzę w jakiej jesteśmy głębokiej,czarnej dupie. Kompletnie nie zgadzam się z jakąkolwiek pozytywną oceną Kaczyńskiego. To facet, który nie ma zielonego pojęcia o ekonomii, polityce międzynarodowej, czy też historii. Jeśli ma, to nie potrafi wyciągnąć z nich żadnych wniosków. Jedyne, co na pewno opanował do perfekcji, to jakiś wręcz karykaturalny makiawelizm. Wizja Polski Kaczyńskiego, to nie polski interes narodowy tylko, parafrazując Mackiewicza, wypadkowa osobistych sympatii, antypatii oraz fantazji prezesa PiS. Efektem jest budowa państwa scentralizowanego do granic możliwości, państwa będącego jakąś popłuczyną syntezy PRLu, z sanacyjną II Rzeczpospolitą. Czy takie państwo jest komuś na rękę? Tak, ale na pewno nie samym Polakom. Są jednak ośrodki władzy dla których, taka sytuacja w Polsce jest jak najbardziej korzystna. Pytanie tylko, czy Kaczyński robi to świadomie, czy też nieświadomie. Grzegorz Braun sugerował niedawno, że tutaj nie ma przypadku. Ja natomiast mam co do tego pewne wątpliwości i nie wykluczam, że Kaczyński ma tam status pożytecznego idioty.

Z drugiej strony możemy sobie pooglądać trzymających się za ręce Schetynę i Petru. Załóżmy, że ,,zjednoczona opozycja" zdobywa władzę. Dalej mamy scentralizowane państwo (choć może trochę mniej niż w wariancie pisowskim), dalej mamy demoliberalną demokrację, w której ważne dla kraju tematy zastępujemy dyskusją o tabletkach ,,dzień po", związkach partnerskich i prawach ,,osób transseksualnych". Mamy państwo, które też zawłaszcza partyjna nomenklatura. Pewnie Schetyna i Petru zrobią to w ,,białych rękawiczkach", że tak powiem ,,delikatnie" ale i tak efekt będzie taki sam jak w wypadku PiSu - obsadzenie wszystkiego co się da przez ,,swoich". Tak jak PiS bedą nas zadłużać i tak jak PiS będą nas trzymać na pasku międzynarodowej finasjery. Tutaj też korzystać będą obce ośrodki władzy. Po prostu Waszyngton i Jerozolimę, zamienimy na Brukselę i Berlin.

To jest sytuacja, w której Polska jest rozszarpywana przez gangi polityczne, które stosując pozornie zupełnie odmienną narrację, wciskają nieświadomym wyborcom, że mają jakiś ,,wybór". Ci bardziej ,,patriotyczni" dadzą się pokroić za PiS, ci bardziej ,,demokratyczni" dadzą się pokroić za opozycję. Obydwie te grupy (a te dwie grupy, to niestety większość społeczeństwa) są zupełnie nieświadome tego, że tak naprawdę popierają to samo gówno.

Tak się składa, że znam od lat osoby z obydwu stron tej barykady. I to nie jakichś anonimowych działaczy niższego szczebla. To posłowie, senatorowie, a nawet osoby piastujące ministerialne stanowiska. Z niektórymi prowadziłem nawet interesy. Jeśli ktoś sądzi, że PiS to jacyś propaństwowi idealiści, to ja takiej osobie gratuluję poczucia humoru. Oczywiście nie są też tymi idealistami platformersi, ale do tego akurat na tym forum nie muszę nikogo przekonywać.
  • 84Marcin84 lubi to

#3218 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Napisano 21 lipiec 2017 - 06:13

błąd


Użytkownik borg edytował ten post 21 lipiec 2017 - 06:13


#3219 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Napisano 21 lipiec 2017 - 06:14

 

 

I jeszcze wielkie larum bo Kaczyński nazwał kogoś kanalią i mordercą, jak dla mnie to chłop i tak ma żelazne nerwy i długo wytrzymywał. Ale to taka moralność Kalego wśród opozycji, bo wystarczy zobaczyć, co się wykrzykuje na tych śmiesznych wiecach. Wtedy przecież jak się Kaczyńskiego miesza z błotem to jest ok...

a co byl ktos na tej sali co zabil mu brata?na razie chory Macierewicz i jego smieszna komisja tak dochodza prawdy ze dojsc nie moga.

pewno ty jako naczelna pisowa tego forum pierwsza podniesiesz larum jak zaczna Kaczynskiego nazywac psychicznie chorym.



#3220 Picapao

Picapao
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaManhattan

Napisano 21 lipiec 2017 - 08:01

Gorsi od psychola Macierewicza są Ci co wierzą bezgranicznie w skopiowany raport MAK Anodiny tzw. raport Millera.



#3221 KarolZawodzie1989

KarolZawodzie1989
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 21 lipiec 2017 - 08:28

Jemu chodziło o doprowadzenie do śmierci brata(jak Go trajtowali)itd.A nie o zamordowanie.


  • ToJa lubi to

#3222 Zbig

Zbig
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 21 lipiec 2017 - 08:32

Gorsi od psychola Macierewicza są Ci co wierzą bezgranicznie w skopiowany raport MAK Anodiny tzw. raport Millera.

Skro raport jest skopiowany to dlaczego przez ponad rok czasu brygada Macierewicza nie znalazła innego powodu wypadku?



#3223 Picapao

Picapao
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaManhattan

Napisano 21 lipiec 2017 - 08:58

Skro raport jest skopiowany to dlaczego przez ponad rok czasu brygada Macierewicza nie znalazła innego powodu wypadku?

 

Tego nie wiem i to pytanie raczej nie do mnie, ale rozumie, że wierzysz w pijanego Błasika w kokpicie, brzozę, etc. Skoro tak to skumaj to https://www.google.c...m/data=!3m1!1e3  :hihi:  


  • 19mózG64 lubi to

#3224 Tommaso

Tommaso
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaStara Ligota/PNWK

Napisano 21 lipiec 2017 - 09:00

Podziwiam was wszystkich, że potraficie tą żałosną, partyjną bijatykę rozpatrywać w kategoriach ,,dobry-zły'. Można powiedzieć, że ta cała obecna ,,elita" polityczna odniosła tutaj swój sukces. Jak patrzę na to, co wyprawia PiS i zarazem jaka jest dla niego alternatywa, to widzę w jakiej jesteśmy głębokiej,czarnej dupie. Kompletnie nie zgadzam się z jakąkolwiek pozytywną oceną Kaczyńskiego. To facet, który nie ma zielonego pojęcia o ekonomii, polityce międzynarodowej, czy też historii. Jeśli ma, to nie potrafi wyciągnąć z nich żadnych wniosków. Jedyne, co na pewno opanował do perfekcji, to jakiś wręcz karykaturalny makiawelizm. Wizja Polski Kaczyńskiego, to nie polski interes narodowy tylko, parafrazując Mackiewicza, wypadkowa osobistych sympatii, antypatii oraz fantazji prezesa PiS. Efektem jest budowa państwa scentralizowanego do granic możliwości, państwa będącego jakąś popłuczyną syntezy PRLu, z sanacyjną II Rzeczpospolitą. Czy takie państwo jest komuś na rękę? Tak, ale na pewno nie samym Polakom. Są jednak ośrodki władzy dla których, taka sytuacja w Polsce jest jak najbardziej korzystna. Pytanie tylko, czy Kaczyński robi to świadomie, czy też nieświadomie. Grzegorz Braun sugerował niedawno, że tutaj nie ma przypadku. Ja natomiast mam co do tego pewne wątpliwości i nie wykluczam, że Kaczyński ma tam status pożytecznego idioty.

Z drugiej strony możemy sobie pooglądać trzymających się za ręce Schetynę i Petru. Załóżmy, że ,,zjednoczona opozycja" zdobywa władzę. Dalej mamy scentralizowane państwo (choć może trochę mniej niż w wariancie pisowskim), dalej mamy demoliberalną demokrację, w której ważne dla kraju tematy zastępujemy dyskusją o tabletkach ,,dzień po", związkach partnerskich i prawach ,,osób transseksualnych". Mamy państwo, które też zawłaszcza partyjna nomenklatura. Pewnie Schetyna i Petru zrobią to w ,,białych rękawiczkach", że tak powiem ,,delikatnie" ale i tak efekt będzie taki sam jak w wypadku PiSu - obsadzenie wszystkiego co się da przez ,,swoich". Tak jak PiS bedą nas zadłużać i tak jak PiS będą nas trzymać na pasku międzynarodowej finasjery. Tutaj też korzystać będą obce ośrodki władzy. Po prostu Waszyngton i Jerozolimę, zamienimy na Brukselę i Berlin.

To jest sytuacja, w której Polska jest rozszarpywana przez gangi polityczne, które stosując pozornie zupełnie odmienną narrację, wciskają nieświadomym wyborcom, że mają jakiś ,,wybór". Ci bardziej ,,patriotyczni" dadzą się pokroić za PiS, ci bardziej ,,demokratyczni" dadzą się pokroić za opozycję. Obydwie te grupy (a te dwie grupy, to niestety większość społeczeństwa) są zupełnie nieświadome tego, że tak naprawdę popierają to samo gówno.

Tak się składa, że znam od lat osoby z obydwu stron tej barykady. I to nie jakichś anonimowych działaczy niższego szczebla. To posłowie, senatorowie, a nawet osoby piastujące ministerialne stanowiska. Z niektórymi prowadziłem nawet interesy. Jeśli ktoś sądzi, że PiS to jacyś propaństwowi idealiści, to ja takiej osobie gratuluję poczucia humoru. Oczywiście nie są też tymi idealistami platformersi, ale do tego akurat na tym forum nie muszę nikogo przekonywać.

"Ten Kraj" jak go niektórzy nazywają jest chory a jego system polityczny jest po prostu źle (w mojej ocenie świadomie) zaprojektowany. Co wybory obiecują nam, że jedynym rozwiązaniem na nasze bolączki jest to, że za sterami staniemy MY (PO lub PIS) a będzie dobrze. W mojej ocenie puki władza nie zostanie zwrócona narodowi by mógł w większym stopniu decydować bezpośrednio, nie tylko w dniu wyborów (i to pośrednio), będzie tak jak jest. Nie mniej jednak wolę rządy Kaczafiego (tak jak wolał bym wrzody na dupie niż AIDS)  bo może jest zryty i ma poglądy jakie ma ale to jego poglądy i według mnie chce dobrze dla Polski. Czy mu to wyjdzie? Szczerze wątpię bo do tego trzeba reformatora z wizją a nie wojownika. Jednak puki cała władza (sądownicza, legislacyjna, media) nie zostaną zwrócone ludziom, którzy patrzą na swoją prace z punktu całego narodu a nie garstki elit to na żadnego reformatora nie ma co liczyć.   Po to jesteśmy Narodem by o nas decydowano w Warszawie a nie Berlinie. Kopaczom barierek chodzi jedynie o władze i by wróciło stare tak by mieszkająca na tym skrawku ziemi, między Wisłą a Odrą, tania siła robocza nie przeszkadzała w interesach oświeconych narodów Kalfatu niemieckiego i wielkiej rosji. Reasumując wolę by mój umysł rył Kaczafi niż GW i TVN. 


  • ToJa lubi to

#3225 Artis

Artis
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaTeraz WNC

Napisano 21 lipiec 2017 - 09:09

Chłopie to Ty stawiasz politykę ponad GKS,

 

Żeby uciąć ten temat z tobą :). ty masz bardzo małą ilość postów na forum % twoich postów o GieKSie do postów o polityce  jest  mizerny. więc kto stawia politykę ponad GieKSe?


  • Lars lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

3 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Berol 28, Albin, gieksiarz.wnc