Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polska


6092 odpowiedzi w tym temacie

#3251 przemol

przemol
  • SK1964

Napisano 24 lipiec 2017 - 09:50

Jaka nie była motywacja to dobrze się stało. Mam tu na myśli tryb w jaki te nowe ustawy miały zostać przeprowadzone.

#3252 Bojar

Bojar
  • SK1964

Napisano 24 lipiec 2017 - 10:06

Prezydent zawetuje ustawę o SN i KRS.

Ustawka czy za wysoka presja?

 

Jaka presja, człowieku? Presja to jest w GieKSie!

 

A tak poza tym, to jednak mimo wszystko presja...

Oni i tak przepchną tę ustawę - i dobrze - ale mam nadzieję, że nie będzie to zrobione z głową, a nie na hura - tak jak teraz.


Użytkownik Bojar edytował ten post 24 lipiec 2017 - 10:07

Wszyscy jedziemy na wózku wspólnym, reprezentujemy GieKSe to powód do dumy!


#3253 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 24 lipiec 2017 - 10:43

ustawka, jestem prawie pewny. Kaczor to bardzo madry czlowiek. Zyskal punkty dla Dudy (teoretycznie, na pewno nie od lemingow), a i tak zrobia co chca. Mozliwe, ze wystraszyli sie skali protestow i je tym sposobem uciszyli. Teraz zrobia poprawki i przepchna prawie to samo co chcieli. Taktyka. A protesty i tak beda, bo dobrze wiemy, ze to nie chodzi o sady. Tyle ze nieudolna opozycja dostanie w dupe.


  • ToJa i paulek lubią to

#3254 butcher

butcher
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 24 lipiec 2017 - 11:12

Chyba nie dotarło do Ciebie że wycofali ten projekt.(?)

 

tak, wycofali. Ale już samo zastanawianie się nad czymś tak jawnie walącym po kieszeniach każdego obywatela jest dla mnie poronione...



#3255 mac

mac
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 24 lipiec 2017 - 11:37

ustawka, jestem prawie pewny. Kaczor to bardzo madry czlowiek. Zyskal punkty dla Dudy (teoretycznie, na pewno nie od lemingow), a i tak zrobia co chca. Mozliwe, ze wystraszyli sie skali protestow i je tym sposobem uciszyli. Teraz zrobia poprawki i przepchna prawie to samo co chcieli. Taktyka. A protesty i tak beda, bo dobrze wiemy, ze to nie chodzi o sady. Tyle ze nieudolna opozycja dostanie w dupe.

 

 

Oby... 

Albo, prezydent zaczyna grać na swoje.

 

O bandzie tych lewackich pół-debili na ulicach nie chce mi się wspominać, ale jak widzę ich kopiących na leżąco w te barierki to ja już po prostu nie wiem...Może dało by się im wydzielić jakieś województwo - taki rezerwat dla zwierząt i tam niech robią co chcą?

Najlepiej gdzieś na granicy z niemcami, niech się integrują z kozojebcami. Ja nawet z przyjemnością zgodzę się jednorazowo dołożyć z moich podatków na taka operację.



#3256 ToJa

ToJa
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 24 lipiec 2017 - 12:24

Też mi się wydaje że ustawka. Mam wrażenie, że to wszystko miało na celu pokazanie opozycji w jak najgorszym świetle (zachowanie w sejmie, protesty). To było też takie wybadanie do czego jeszcze mogą się posunąć te przygłupy z po i nowoczesnej. Teraz będzie przygotowana "nowa" ustawa, czyli ta zawetowana przejdzie lifting i zostanie wszystko przepchnięte zgodnie z planem.

Jedyne co mnie wkurzyło to wypowiedź Sasina. Bredzi, że weto zamyka drogę do gruntownego zreformowania sądownictwa i że jest zdziwiony bo reforma wymiaru sprawiedliwości była jednym z najważniejszych punktów jego kampanii wyborczej. Przecież Duda powiedział wyraźnie, że w ciągu 2 miesięcy przygotuje swoją ustawę i że sądy wymagają sporej reformy. Więc chyba Jacuś nie słuchał uważnie. No chyba że ta wypowiedź to przykrywka, żebyśmy jednak myśleli że to nie było ustawiane. 

No i nie chce mi się wierzyć, że mogli walnąć takiego babola, że najpierw jest gadka w ustawie o 3 sędziach, a dalej o 5. Pewnie specjalnie pojawił się taki zapis, żeby prezydent miał się do czego doczepić. W dodatku to wypłynęło chyba dopiero przed głosowaniem w senacie, więc widać jak ci obrońcy demokracji uważnie czytają. Przecież tak wytrawni gracze powinni to wyłapać od razu ;-) 

 

No i oczywiście te wszystkie lubnałery i pihowicze twierdzą że Duda przestraszył się protestów i trąbią o swoim sukcesie :lol:  

A Kosiniak - Kamysz podziękował tym milionom protestujących   :lol:


Użytkownik ToJa edytował ten post 24 lipiec 2017 - 12:29

  • KarolZawodzie1989 lubi to

Ja to w sumie dobra dziewczyna jestem. 
Tylko ludzie czasem mnie wkur*iają...


#3257 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 24 lipiec 2017 - 13:58

Niestety chyba nie ustawka, widać było po reakcji kaczora. Makrela nastraszyła i ustawiła do pionu. Elektoratu peowskiego mu to nie przysporzy. Straci u konserwatystów, zyska u niezdecydowanych. Z drugiej strony protesty przybierały na sile, mieli swoje plany obalenia rządu także trochę to ugasi pożar. Z drugiej strony za te dwa miesiące mogą być podobne protesty, zależy jaki kształt ustawa będzie miała i co wtedy? Jeśli nie będzie gruntownej zmiany, a tylko pudrowanie to psu na budę taka ustawa.

PS. Gdzie jest publikacja aneksu WSI?
  • Edy lubi to
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#3258 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 24 lipiec 2017 - 14:04

zastanawia mnie jedno, ci ludzie, ktorzy protestuja nie zaglosuja nigdy na pis, wiec niech sobie protestuja, ale tacy jak ja przekonuja sie do pisu. Tzn. ja pisu nie znosze, bo to socjalisci, a socjalistow nie popre nigdy.... ale w obliczu tego cyrku oddam glos na pis. I pytanie ilu takich ludzi jest? Takich, tzn. wkurwionych tych ustawionym cyrkiem. Czesc ludzi pewnie tez sie wkurwila i z niezdecydowanych zaglosuje na opozycje, ale beda tez tacy, co na pis. Kto wie jak to ostatecznie wyjdzie.

Poza tym kto moze w tej chwili wygrac z Duda nastepne wybory? Chyba nie petru haha



#3259 mack

mack
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 24 lipiec 2017 - 14:08

Jak na ustawkę to chyba PAD za bardzo pojechał po tych ustawach, mało brakowało by stwierdził wprost że są chujowe, z drugiej strony Jaki(obóz Ziobry) już pisał że Duda wymiękł, przez co Polska się nie rozwija. Iskrzy na lini Rząd - Prezydent.

 

Ja się tam cieszę i czekam na rozbicie układu PO-PIS, z wszystkimi przydupasami.



#3260 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Napisano 24 lipiec 2017 - 14:37

Jak by to była ustawka to śmiech z tych co bronili tego projektu jak niepodległości.
Pis specjalnie zrobił mega bubel, wszyscy o tym mówili że to nie może przejść, tylko wyznawcy pisu to popierali.
Typowe lemingi popierające byle co co pis chce wprowadzić.

#3261 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 24 lipiec 2017 - 15:57

Beka ogólnie, Waszyngton tupnął nogą i Dudałe się obsrał. Kolejny przykład, że żadne państwo które jest w obozie demoliberalnym, nie może wyjść z tego obozu i przestać być demoliberalne.

 

Jakie wnioski? Duda pod pozorem wygaszenia konfliktu zavetował ustawę. Chciał przełknąć porażkę by uniknąć wojny, a prawda jest taka, że będzie miał i wojnę, i porażkę. Demoliberalizm w Postaci KODowców nie odpuści do momentu zwycięstwa bądź "rozpuszczenia" konserwatywnej frakcji w Pisie. Tutaj nie ma opcji win-win. Szkoda, mogło być ciekawie, a skończy się jak zawsze....


Użytkownik terror edytował ten post 24 lipiec 2017 - 15:57

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#3262 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 24 lipiec 2017 - 17:55

Dla 95 proc. ludzi najważniejsza jest reforma sądów powszechnych i ona przeszła (i dobrze). Bo sam KRS i SN rzadko nas dotyczy.

Przyjaźń jest wszystkim!


#3263 FC OLKUSZ

FC OLKUSZ
  • SK1964

Napisano 24 lipiec 2017 - 18:03

Nie odpuszcza aby ujebac Donalda T. 😀

#3264 tevez

tevez
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 24 lipiec 2017 - 22:13

Też mi się wydaje że ustawka. Mam wrażenie, że to wszystko miało na celu pokazanie opozycji w jak najgorszym świetle (zachowanie w sejmie, protesty). To było też takie wybadanie do czego jeszcze mogą się posunąć te przygłupy z po i nowoczesnej. Teraz będzie przygotowana "nowa" ustawa, czyli ta zawetowana przejdzie lifting i zostanie wszystko przepchnięte zgodnie z planem.

 

Tak, a teraz zrobili sobie orędzia o jednej porze i nawzajem jadą ze sobą w mediach. Naprawdę tak trudno uwierzyć, ze w PiSie są frakcje, które się nawzajem nienawidzą i wyniszczają? Przecież ci wszyscy ludzie to są zawodowi wspinacze po szczebelkach. Do PiSu należy 30 tys członków. Każdy chce być jak najwyżej, w każdej dużej partii na świecie tak jest. Widzieliśmy już wojny Schetyny z Tuskiem mimo, ze byli w jednej partii, teraz zobaczyliśmy pierwsze oficjalne starcie Dudy z Ziobrą.


  • Zielu88 lubi to

#3265 ToJa

ToJa
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 24 lipiec 2017 - 22:31

Akurat post był pisany na dłuuugo przed orędziami, przepraszam że nie mam szklanej kuli ;-) 

 

Tak czy inaczej muszę przyznać, że trochę niesmacznie wygląda to wzajemne negowanie się. Dają tylko niepotrzebne argmenty debilom pokroju schetyny i petru. Brudy pierze się we własnym gronie. Teraz zostaje tylko czekać co pojawi się w ustawie autorstwa Dudy.

 

Mam tylko nadzieję że nie będą usiłowali odrzucić tego weta licząc że posłowie będą na wakacjach, bo to będzie już nie strzał w kolano ale w łeb. 


  • tevez lubi to

Ja to w sumie dobra dziewczyna jestem. 
Tylko ludzie czasem mnie wkur*iają...


#3266 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 24 lipiec 2017 - 22:51

Test prawdy za dwa miesiące. No chyba że stwierdzi, że reforma sądownictwa to za poważna sprawa i potrzeba na nią więcej czasu.

Żeby się nie okazało że to wszystko było pod publiczkę tzn lansowanie się na patriotę itp a duch Unii Wolności do której zapisał się w 2001 roku ciągle w nim siedzi.

Narazie na szybko na minus u Dudy:
- przymusowe szczepionki na HPV
- nieujawnianie aneksu
- weta rio, sn, krs (przy stwierdzeniu że nie podpisze jak nie będzie zmiany na 3/5, zmiana jest, podpisu nie ma)
- olanie zaproszenia na rocznicę obchodów rzezi wołyńskiej
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#3267 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 25 lipiec 2017 - 00:23

Bartek, czyli Duda nie jest juz Twoim superprezydentem? :)
  • Flame lubi to

Przyjaźń jest wszystkim!


#3268 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 25 lipiec 2017 - 09:31

Nie przypominam sobie żebym go tak nazwał. Poza tym ktoś taki jak superprezydent nie istnieje no chyba, że byłbym to ja :D

Podpadł mi jak podpisał HPV bo albo nie wie co podpisuje albo co gorsze wie. Potem podróż do Chin w koszulce red is bad. Znając swoje słabości do teorii spiskowych nie wyciągałem pochopnych wniosków. Już nie wspominając o tym że był w kancelarii Lecha a tam na pewno był kret :P

Za dwa miesiące wiele się wyjaśni.
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#3269 Kajut

Kajut
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 25 lipiec 2017 - 11:25

A mi się wydaje że pisiory właśnie to dobrze rozgrywają,a udawać zaskoczonego potrafi chyba każdy. No poza Morawieckim,który robił to przed kamerami bardzo nieudolnie. ;)

WHITE BOYS CENTRUM


#3270 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Napisano 25 lipiec 2017 - 13:56

A mi się wydaje że pisiory właśnie to dobrze rozgrywają,a udawać zaskoczonego potrafi chyba każdy. No poza Morawieckim,który robił to przed kamerami bardzo nieudolnie. ;)

Taa.nie ma to jak wymyślić sobie jakąś teorie i jeszcze dopasowywać do tego ludzi.Ci zagrali dobrze a tamten nie umie udawać.i jeszcze uśmieszek na końcu i wiemy jak było.

#3271 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 25 lipiec 2017 - 14:21

Przecież to jest oczywiste, w tym samym dniu (?) Duda miał rozmowę telefoniczną z Berlinem, dzień wcześniej Waszyngton oficjalnie potępił tą ustawę. Dudałe się zesrał a KOD/opozycja i tak nie odpuści - jak się czuje krew, to się dobija przeciwnika a nie odpuszcza. Duda też nie gra na własną rękę, bo bez Pisu nie ma w ogóle zaplecza politycznego - chuja może nawet gdyby miał 90% poparcie.


Użytkownik terror edytował ten post 25 lipiec 2017 - 14:22

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#3272 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Napisano 25 lipiec 2017 - 15:24

Nie przypominam sobie żebym go tak nazwał. Poza tym ktoś taki jak superprezydent nie istnieje no chyba, że byłbym to ja :D

Podpadł mi jak podpisał HPV bo albo nie wie co podpisuje albo co gorsze wie. Potem podróż do Chin w koszulce red is bad. Znając swoje słabości do teorii spiskowych nie wyciągałem pochopnych wniosków. Już nie wspominając o tym że był w kancelarii Lecha a tam na pewno był kret :P

Za dwa miesiące wiele się wyjaśni.

Co jest złego w tej szczepionce?

#3273 Artis

Artis
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaTeraz WNC

Napisano 25 lipiec 2017 - 18:36

Skoro nawet onet o tym pisze...... :)

 

http://wiadomosci.on...y-rosji/t15snt8



#3274 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 25 lipiec 2017 - 18:47

Ale jaki Waszyngton? Chodzi o konfe, ktora trwała godzinę i jedno z pytań zadał dziennikarz TVN, a odpowiedziała rzecznik DS?

Przyjaźń jest wszystkim!


#3275 KarolZawodzie1989

KarolZawodzie1989
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 25 lipiec 2017 - 18:48

Ja uważam że to nie było zaskoczenie że Prezydent to zawetował.Trzeba poczekać i się przekonać.Myślę że chodziło o te protesty żeby nie poszedł w świat taki przekaz.Teraz zaczynają się protesty pro-rządowe i kto wie może chcą w późniejszym czasie w takim świetle pokazać i podpisać te ustawy






Użytkownicy przeglądający ten temat: 6

2 użytkowników, 1 gości, 3 anonimowych


    Szafa, Popkorn