Skocz do zawartości


Zdjęcie

Katowice - Nasze Miasto


3836 odpowiedzi w tym temacie

#1301 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 22 grudzień 2017 - 13:52

W normalnym kraju a nie w koloni kapitału i wielkich marek galerie sa na obrzeżach miast a nie w ścisłym centrum., od tego to trzeba zacząć. 


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#1302 MaciekTZN

MaciekTZN
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaTauzen

Napisano 22 grudzień 2017 - 15:21

W normalnym kraju a nie w koloni kapitału i wielkich marek galerie sa na obrzeżach miast a nie w ścisłym centrum., od tego to trzeba zacząć. 

Galerie handlowe będą burzone jak Bastylia ;)



#1303 Foxu

Foxu
  • SK1964
  • LokalizacjaEdinburgh

Napisano 22 grudzień 2017 - 16:51

Co do wyjazdu ze stadionu to rozwiazac wyjazdy na A4 w obu kierunkach bedzie dosc prosto. Wystarczy przed wjazdem na ta rownolegla dwupasmowa droge, zwezic ja do jednego i pas ktory sie wlacza ma miejsce i nie musi ustepowac pierszenstwa.A swiatla na Bochenskiego chwilowo wylaczyc i postawic "kraweznika" do kierowania ruchem

Gorzej z jadacymi w dol Bochenskiego, tam sie raczej nic zrobic nie da.

Druga rzecz, ze jak juz gdzies sa centra handlowe w centrum, to nie robi sie w nich parkingow na 5 tys aut tylko na tyle male, zeby nie zakorkowac polowy miasta przy takich szczytach.

Jeszcze jedna rzecza jest to,ze ludzie w polsce sa za wygodni. Ile razy bylo ze nie ma miejsc pod stadionem i wyjazd trwa pol godziny. Na ostatnim meczu na ktorym bylem, wyszedlem po koncowym gwizdku (jakies 2 min) auto mielismy "pod" Jugolem i 20 min po meczu bylem w domu. Bo nie bylo mi ciezko przejsc 500m do auta.


  • kosa i cysiu lubią to

#1304 Krzyś

Krzyś
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaLigota

Napisano 22 grudzień 2017 - 18:54

Ja do GK śmigam cugiem:)

 

Z Ligoty 8 min. Biorę całą rodzinkę i jest git.

 

Ludzie są wygodni w chuj. 

 

Do GK są zajebiste połączenia, ale nie, "bo ja muszę furom"


  • Foxu lubi to

#1305 blazej

blazej
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 22 grudzień 2017 - 18:59

Cholera aż szkoda, że pod B1 nie możesz pociągiem z rodzinką dojechać



#1306 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 22 grudzień 2017 - 19:10

Krzysiu, wygrzeje ci zica na sektorze 1 na wiosne, tylko przyjdz na ten mecz, bo nie moge zniesc tych pociskow, na ktore sie wystawiles. Jada po tobie, jak Korwin po lewakach, a fajny chop jestes, po co tego sluchac? Tomek sypnie zartem, Marta kopsnie słoniola, posluchasz jak Kedziore wyzywam, dawaj na szpil :D


  • Krzyś lubi to

#1307 blazej

blazej
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 22 grudzień 2017 - 19:20

a potem Kędziora was uciszy!


  • żywiec, ToJa i mac lubią to

#1308 Lars

Lars
  • SK1964

Napisano 22 grudzień 2017 - 19:35

Nie, bo Krzyś kurzy, a ja rzuciłem i będzie mnie wkurwiać :chamisko: 


  • Krzyś lubi to

#1309 Krzyś

Krzyś
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaLigota

Napisano 22 grudzień 2017 - 20:09

Wesołych Świąt!

 

Lubię to forum.

 

:)


Użytkownik Krzyś edytował ten post 22 grudzień 2017 - 20:11


#1310 Krzyś

Krzyś
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaLigota

Napisano 22 grudzień 2017 - 20:38

Cholera aż szkoda, że pod B1 nie możesz pociągiem z rodzinką dojechać

 

 

Jaki jest temat?

 

Widać, że Ciebie to przerasta.

 

Oby tylko się do mnie przypierdolić.



#1311 Krist VB

Krist VB
  • SK1964
  • LokalizacjaBastion

Napisano 24 grudzień 2017 - 00:37

Ja do GK śmigam cugiem:)

 

Z Ligoty 8 min. Biorę całą rodzinkę i jest git.

 

Ludzie są wygodni w chuj. 

 

Do GK są zajebiste połączenia, ale nie, "bo ja muszę furom"

Nie każdy mieszka na stacji w Ligocie  :nabitywbutelke: 
Do GKS też jakieś są? Połączenia?

Zdrowych i wesołych Krzysiu! 


  • Krzyś lubi to

#1312 mac

mac
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 24 styczeń 2018 - 16:30

Chcemy przyjmować uchodźców
Kategoria: AKTUALNOŚCI Opublikowano: 24 styczeń 2018

Katowice będą przyjmować uchodźców. Nasze miasto, jako czwarte w Polsce, przystępuje do specjalnego międzynarodowego projektu. Jeszcze ważniejsze jest to, co zamierzamy zrobić na terenach ogarniętych wojną. Chcemy tam wysłać samochody, baterie słoneczne i wszystko to, co konieczne.

Taka jest odpowiedź władz miasta na ostatnie ksenofobiczne wydarzenia. Prezydent Marcin Krupa mówił o tym na konferencji prasowej, w której uczestniczył również ojciec Alan Rusek z klasztoru franciszkanów w Panewnikach. Prezydent zaczął od potępienia ostatnich ksenofobicznych wyczynów: zorganizowania obchodów urodzin Hitlera przez neonazistów z Wodzisławia Śląskiego, czy powieszenia wizerunków niektórych europosłów na pl. Sejmu Śląskiego w Katowicach.

- Chcemy pokazać, że Katowice są wielokulturowe, stawiają na wielokulturowość i są otwarte na ludzi, którzy potrzebują pomocy - mówił Marcin Krupa.

Po pierwsze Aleppo. Tylko w tym jednym syryjskim mieście dziś żyje od 25 tys. do 30 tys. dzieci, których rodzice zginęli, zaginęli bądź uciekli. Wiele z nich wegetuje na ulicy i w gruzowiskach. Pogrążone są w głębokiej traumie wywołanej bombami, wybuchającymi w szkołach i kościołach - nigdzie nie mogły czuć się bezpiecznie.

Katowice chcą wspomóc franciszkanów z Aleppo, by ci mogli stworzyć ośrodek dla dzieci zarówno chrześcijańskich, jak i muzułmańskich. Tam dzieci otrzymają opiekę psychologiczną, będą dożywiane, dokształcane, będą uczestniczyć w grach i zabawach, które mają dać im choć trochę radości.

W Aleppo brakuje prądu. Aby ośrodek działał potrzebne są baterie słoneczne. Potrzebne są przynajmniej dwa minibusy, które dowoziłyby dzieci do ośrodka. Potrzeba wielu rzeczy. W planach jest budowa placów zabaw, boiska, basenu.

30 stycznia rusza zbiórka darów dla dzieci z Aleppo. 9 kwietnia będzie dodatkowa kwesta przed kościołami. Miasto szykuje szereg koncertów i imprez, z których dochód w całości przeznaczony zostanie na pomoc dzieciom z Aleppo. Plany są takie, by zebrać 3,5 mln. zł. Imprezy, koncerty i zbiórki charytatywne trwać mają przez całą wiosnę, aż do Dnia Dziecka. Akcja odbędzie się pod hasłem: "Śląskie Dzieciom z Aleppo".

Prezydent Krupa ogłosił, że Katowice przystąpiły do specjalnego programu przyjmowania uchodźców zagrożonych prześladowaniami w swoich krajach. Podobnie jak Kraków, Wrocław i Gdańsk będziemy zapraszać do siebie prześladowanych dziennikarzy, muzyków czy pisarzy. Dodajmy, że jednym z takich uchodźców jest Salman Rushdie, jeden z największych współczesnych pisarzy.

- Dla tych, którzy potrzebują takiej pomocy, przygotujemy odpowiednie możliwości osiedlania się w naszym mieście - zapowiedział prezydent Katowic.

Nie zapominamy również o rodakach zza naszej wschodniej granicy. Przyjmiemy repatriantów z Kazachstanu. Czekają na nich mieszkania wyremontowane kosztem 250 tys. zł.


http://katowicedzis....mowac-uchodzcow


Mam nadzieję, że nikt nie zostanie obojętny...
  • Bartek84 lubi to

#1313 Seba

Seba
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 24 styczeń 2018 - 18:14

Niestety ale Katowice już mają uchodźców. Robi się to póki co po cichu.

#1314 butcher

butcher
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 24 styczeń 2018 - 19:01

(...)

Podobnie jak Kraków, Wrocław i Gdańsk będziemy zapraszać do siebie prześladowanych dziennikarzy, muzyków czy pisarzy. Dodajmy, że jednym z takich uchodźców jest Salman Rushdie, jeden z największych współczesnych pisarzy.

(...)

 

szkoda, że nie dodali, że jednym z takich był też Simon Mol...



#1315 bekabeka!

bekabeka!
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 25 styczeń 2018 - 01:03

..margines...

#1316 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 25 styczeń 2018 - 08:18

Przypominam zeszły rok. Widac jaki pan doktor jest wiarygodny. Tego samego można oczekiwać ze stadionem.

Krupa wydał oświadczenie i dementuje:
 
Szanowni Państwo, wczoraj (30 czerwca) 11 prezydentów podpisało „Deklarację prezydentów o współdziałaniu miast Unii Metropolii Polskich w dziedzinie migracji”. W mediach pojawiła się kopia tejże deklaracji. Wśród sygnatariuszy wymienione jest także moje nazwisko.
Z przykrością informuję, że o całej sprawie dowiedziałem się dopiero wczoraj w nocy z mediów – po moim powrocie z delegacji z Doliny Krzemowej w USA. Mam taką zasadę, że nie podpisuję deklaracji, w tworzeniu których nie uczestniczyłem – lub których ze mną nie konsultowano.

Oczywiście kwestia migracji i uchodźców to bez wątpienia duże wyzwanie dla całej Europy, której Polska jest częścią. Jednakże należy podkreślić, iż jest to zadanie przede wszystkim administracji rządowej, a nie samorządu terytorialnego.
W Katowicach też mamy swoje doświadczenia jeśli chodzi o migrantów, czy uchodźców. Każdego roku przybywa do nas coraz więcej osób z Ukrainy, które dobrze integrują się z lokalnymi społecznościami, uczą się, studiują, pracują. W Katowicach przebywa także jedna rodzina z Syrii od sierpnia zeszłego roku. Jej członkowie uczą się języka polskiego, integrują się ze społecznością lokalną oraz deklarują chęć pozostania w Polsce na stałe. Środki na ich utrzymanie są zapewnione w ramach Indywidualnego Programu Integracji finansowanego z budżetu państwa. Dodatkowo, Rada Miasta Katowice jesienią zeszłego roku podjęła uchwałę o wyrażeniu gotowości do przyjęcie dwóch rodzin repatriantów z krajów postradzieckich – zabezpieczając środki finansowe na ich przyjęcie
Jeśli chodzi o kwestię uchodźców to - jeżeli zajdzie taka konieczność - jesteśmy otwarci na przyjęcie osób z podobnego kręgu kulturowego, chętnych do podjęcia pracy - ale podkreślamy, że mówimy tu wyłącznie o rodzinach, lub matkach z dziećmi, które z powodu wojny lub prześladowania zostały zmuszone do opuszczenia Syrii.


Bóg, Honor, Ojczyzna.

#1317 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 25 styczeń 2018 - 09:37

Tak jeszcze z naszego podwórka to wczoraj abp Skworc (TW Dąbrowski, Wiktor), chwalony przez celebrytę ks.Sowę, odwołał naczelnego Gościa Niedzielnego. Niby sam podał się do dymisji, tak jak Szydło. Może chodzić o nauczanie papieskie - o uchodźcach i o adhortację amoris laetitia, teraz debatują nad nią polscy biskupi, a gość ostrożnie ale lekko krytycznie ją oceniał w tym kontrowersyjnym punkcie i mógł polemizować z jej interpretacją. Nowy naczelny uważa, że to co mówi papież jest dobre czyli jakakolwiek krytyka odpada. Czyli rozpoczyna się ofensywa prouchodźcza, a Skworc dołącza do Nycza, Gądeckiego i Polaka.


Bóg, Honor, Ojczyzna.

#1318 Zawodzie72

Zawodzie72
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice Zawodzie

Napisano 25 styczeń 2018 - 15:10

Tak jeszcze z naszego podwórka to wczoraj abp Skworc (TW Dąbrowski, Wiktor), chwalony przez celebrytę ks.Sowę, odwołał naczelnego Gościa Niedzielnego. Niby sam podał się do dymisji, tak jak Szydło. Może chodzić o nauczanie papieskie - o uchodźcach i o adhortację amoris laetitia, teraz debatują nad nią polscy biskupi, a gość ostrożnie ale lekko krytycznie ją oceniał w tym kontrowersyjnym punkcie i mógł polemizować z jej interpretacją. Nowy naczelny uważa, że to co mówi papież jest dobre czyli jakakolwiek krytyka odpada. Czyli rozpoczyna się ofensywa prouchodźcza, a Skworc dołącza do Nycza, Gądeckiego i Polaka.

do tego bajzlu można wpisać pozwolenie na sprzedaż przez naszych (bez)radnych działki na Francuskiej koło WORD-u  za  1%  wartości Archidiecezji Katowickiej

ani jeden radny nie był przeciwko

mogą tam postawić kaplicę !!!

normalnie dramat


  • Przemosz lubi to

#1319 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 25 styczeń 2018 - 18:08

Wolę kaplicę niż kolejny niemiecki market. 


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#1320 donald

donald
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 25 styczeń 2018 - 20:17

Jaki jest powód oddania za bezcen tej działki?


  • Przemosz lubi to

#1321 Zawodzie72

Zawodzie72
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice Zawodzie

Napisano 26 styczeń 2018 - 12:19

Jaki jest powód oddania za bezcen tej działki?

powodem ma być

"regulacja spraw własnościowych pomiędzy miastem a kurią"

a akurat ten teren 6500m2 zaproponował sam dr, Kupa



#1322 Budus

Budus
  • SK1964
  • LokalizacjaWitosa

Napisano 26 styczeń 2018 - 14:24

tak to przedstawił Andrut w jednym z komentarzy

Nikt z 27 obecnych radnych nie głosował przeciw i ja też się nie wyłamałem.

Wnikliwie interesowałem się tematem i udzielona bonifikata jest uregulowaniem spraw pomiędzy Miastem a Archidiecezją. Wiele miejskich inwestycji, w szczególności infrastrukturalnych i komunikacyjnych, na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat miało miejsce na działkach należących do Archidiecezji. W końcu należało te sprawy "wyrównać".
A co do tej konkretnej działki to obecny dziki parking na niej się znajdujący nadal będzie służył mieszkańcom jako parking, ale już nie dziki, a profesjonalny.
Myślę,że tyle w temacie :)
Pozdrawiam :)

 



#1323 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 06 maj 2018 - 22:21

Właśnie czytam, że dziś odbyła się legalna manifa narodowców blokowana przez nielegalną kontrmanifę ubywateli. Policja nie dawała rady z usuwaniem ubywateli więc nasz jaśnie panujący doktor .... rozwiązał manifestację narodowców. Co za pizda.


Bóg, Honor, Ojczyzna.

#1324 jajo1964

jajo1964
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • Lokalizacja40-173

Napisano 06 maj 2018 - 22:34

Na marszu ONR-u w 2012 r. były manifestacje, kontry, bójki między sobą i ziomki z bronią palną. Ten Uszok to jednak był, ech...  :chamisko:


Crazy Boys!

#1325 jajo1964

jajo1964
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • Lokalizacja40-173

Napisano 08 maj 2018 - 08:52

"Białystok w 2017 prześcignął Katowice w liczbie ludności - z nowego raportu GUS dot. ludności Polski. Katowice historycznie wypadły z pierwszej 10-tki najludniejszych miast PL. Od '89 straciły 100.000 ludzi, a Białystok zyskał 25.000. Za to wyludnia się całe Podlasie poza Białymstokiem..."

za Prawdę Mówiąc - blog Drago

Wytłumaczy mi ktoś jakim cudem w niecałe 30 lat miasto wyludniło się o prawie 1/3?  :dead:
 Ja rozumiem, że u nas dużo starszych ludzi, ale przecież jest mnóstwo ludności napływowej, studentów, coraz więcej miejsc pracy a tu taka statystyka? Chujowo być poza pierwszą dziesiątką - według mnie to duża marginalizacja. 


Użytkownik jajo1964 edytował ten post 08 maj 2018 - 08:54

Crazy Boys!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych