Skocz do zawartości


Zdjęcie

Katowice - Nasze Miasto


3839 odpowiedzi w tym temacie

#1351 _es

_es
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaSiemianowice

Napisano 17 maj 2018 - 08:29

Bardziej kozacki projekt jest mieszkaniówki w Strefie Kultury. Dobrze to wygląda. A co do korków i parkingów to mam nadzieję, że w ramach GZM i korzystając z budowy centrów przesiadkowych coraz więcej ludzi będzie dojeżdżać do centrum inaczej niż autem. W Poznaniu jak tylko mogę do centrum jadę pociągiem/tramwajem, bo nienawidzę stać w korkach. Także ograniczać ruch i będzie dobrze.


  • Krzyś lubi to

#1352 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 17 maj 2018 - 09:52

U nas i tak pod względem korków jest dobrze, a gdy dojdą do tego centra przesiadkowe, nowy wezel na Giszowcu, przebudowa pod Famurem to zmniejsza się z pewnością jeszcze bardziej.

"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#1353 _es

_es
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaSiemianowice

Napisano 17 maj 2018 - 10:11

Jedyny wielki minus to komunikacja publiczna,która po prostu jest słaba. Ale to są lata zaniedbań i lata naprawy. GZM zdaje się mieć dobrą wizję rozwoju komunikacji,więc jest nadzieja. A co do korków pełna zgoda - mając w głowie inne miasta gdzie mnie krew zalewa to po Kato uwielbiam jeździć.



#1354 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 17 maj 2018 - 10:20

nie ma sie ludziom co dziwic, ze nie chca placic, bo oplaty parkingowe sa pojebane. Caly dzien stania w centrum to 17,2zł, Za caly miesiac jest to 378zł. To jest ponad 10% sredniej pensji. Za sam parking. A czesto ci ludzie, ktorzy do centrum jada, posiadaja tam jakies biznesy, wiec placa za najem/grunt itd.



#1355 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 17 maj 2018 - 10:32

180zl kosztuje miesięczny parking dla przedsiębiorców.
  • cysiu lubi to

"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#1356 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 17 maj 2018 - 10:33

Dobrze widziec. Ta niewiedza wynika z tego, ze mam koperte za 400zl :dead: a jak ktos na niej stanie, to dostanei blokade, a nie odholuja go, wiec i tak potem jak stane gdzies indziej to place. 2 razy juz tak mialem.


Użytkownik Mayek edytował ten post 17 maj 2018 - 10:33


#1357 _es

_es
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaSiemianowice

Napisano 17 maj 2018 - 10:40

Tylko w miastach dążą do tego, żeby nie wjeżdżać tym autem tam, co uważam przy dobrej organizacji komunikacji za dobry pomysł. Są tereny na następny centra przesiadkowe. Z Gliwic czy Tarnowskich Górach najlepszy i tak jest pociąg, a ciulom z Sosnowca kazać zostawiać auta na granicy, to jeszcze bezpieczniej na drodze się zrobi.



#1358 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 17 maj 2018 - 10:43

eSu, w mojej branzy to niemozliwe, zeby nie miec auta pod reka, a pewnie takich jest wiele. Gdybym widzial, ze bede siedzial 8 godzin na dupie w centrum, to jechalbym autobusem, bo to sie naprawde oplaca. Ale jak ktos sie w ciagu roboty przemieszcza, to zapomnij o komunikacji miejskiej.



#1359 _es

_es
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaSiemianowice

Napisano 17 maj 2018 - 11:08

U mnie czy u Ciebie to wiadome, ale właściciele podejrzewam 60% aut parkujących w centrum właśnie na takie 8h przyjeżdżają do pracy. I mamy zapchane centrum. 



#1360 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 17 maj 2018 - 11:13

Powinni zrobić parkingi takie 4-5 godzinne. Gdy przykroczysz czas dopłacasz określona, wysoka kwotę. Wtedy byłby parking dla osób, które chcą coś załatwić w centrum, a nie pracować w trybie 8h.
  • Buziol lubi to

"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#1361 Krzyś

Krzyś
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaLigota

Napisano 17 maj 2018 - 11:26

Tak poza pracą.

 

Ja już od jakiegoś czasu, jak mam coś do załatwienia w Centrum, to wsiadam w pociąg (8 minut).

 

A jak ogarnę sprawę/y w 2 h, to wracam na ten sam bilet :)

 

W aucie to tylko bym się wkurwiał.


  • KRIS_BEMA lubi to

#1362 KRIS_BEMA

KRIS_BEMA
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaPanewniki/Ligota

Napisano 17 maj 2018 - 11:57

I to za 4 złote.


  • Krzyś lubi to

#1363 Lars

Lars
  • SK1964

Napisano 17 maj 2018 - 12:18

Ale ja tak samo, jak mam jechać tam i z powrotem, to wsiadam w banę i jadę. Tak jak choćby wczoraj, byłem u optyka, którego polecił terror i w necie chyba są o wiele tańsze te bryle, ale jebać to :chamisko: wsiadłem na osiedlu do bany i wysiadłem pod samym optykiem, bez wkurwiania się na korki, na szukanie miejsca parkingowego, paliwo, opłata za parkowanie, eskploatacja, a tak kupisz bilet za 4,80 zł, który obowiązuje przez 1,5 godziny i jak jedziesz na chwilę coś załatwić, to zdążysz objechać na jednym bilecie. (swoją drogą pisząc to, przypomniałem sobie, bo kupiłem dwa za 3,20 kurwa. ) 


  • Krzyś i tommywie lubią to

#1364 fredWNC

fredWNC
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 17 maj 2018 - 18:51

Te koperty to jest ogolnie paranoja ja musze do chaty z bajtlem zadupiac huj wie skad a ktos musi miec koperte pod nosem,moim zdaniem troche nie tak no ale liczy sie kasa.
  • ToJa lubi to

#1365 Krzyś

Krzyś
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaLigota

Napisano 17 maj 2018 - 18:56

Te koperty to jest ogolnie paranoja ja musze do chaty z bajtlem zadupiac huj wie skad a ktos musi miec koperte pod nosem,moim zdaniem troche nie tak no ale liczy sie kasa.

 

 

Wygoda, Panie, wygoda ;/

 

Jak ludzie by mogli, to po zakupy, by pod regał podjechali.

 

To samo jest na 1 listopada.


  • ToJa i fredWNC lubią to

#1366 lolo1989

lolo1989
  • SK1964

Napisano 17 maj 2018 - 18:58

Dobrze widziec. Ta niewiedza wynika z tego, ze mam koperte za 400zl :dead: a jak ktos na niej stanie, to dostanei blokade, a nie odholuja go, wiec i tak potem jak stane gdzies indziej to place. 2 razy juz tak mialem.

 

 

Kaj masz ta koperte? bo z dostawa do Ciebie mam przejebane zawsze



#1367 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 17 maj 2018 - 19:03

Kochanowskiego, najbliżej jak się dało w tym rejonie.
Krzysiu, nie zaczynaj tego tematu, pierdolenie o wygodzie, jak prowadzić działalność jak nie ma kaj stanąć?
Zreszta lolo potwierdza, nie ma kaj z dostawą stanąć, bo ktoś se wymyślił 6 miejsc dla prokuratury. Kto w ogóle prokuraturę w centrum miasta koło rynku robi? Katowice są komunikacyjnym piekłem. Ci ludzie co to projektowali to skończeni kretyni.

#1368 fredWNC

fredWNC
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 17 maj 2018 - 19:09

Nie pierdolenie o wygodzie tylko tak kurwa jest. Miejsca dla prokuratury sa hujowe ale Twoje jest dobre. A gdzie maja stawac mieszkancy? Tych kopert sie tyle narobilo ze szok ja rozumiem ze to nie jest wina ich posiadaczy tylko hujowe rozwiazanie MZUiM.

#1369 Krzyś

Krzyś
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaLigota

Napisano 17 maj 2018 - 19:10

Mayek, ja piszę o wygodzie szaraczków, a nie takich jak Ty.

 

np. ludki z Ligoty do Galerii śmigają autem.

 

No pojebani.

 

Szczególnie w sobotę, kaj stoi się w kolejce w podziemiach.



#1370 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 17 maj 2018 - 19:13

Mzuim rozdaje te koperty do jakiejś tam liczby na danej ulicy, potem nie ma szans.
Moje jest dobre bo ja płacę czynsz do miasta, a prokuratura to darmozjady.
Ale dobra, dajmy cała ulice mieszkańcom. Niech nikt do centrum nie przyjeżdża i niech nie prowadzi działalności, będzie jak w Bytomiu, a rynek będzie jak na Rudzie.

Użytkownik Mayek edytował ten post 17 maj 2018 - 19:14

  • Miłosz1964 lubi to

#1371 Krzyś

Krzyś
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaLigota

Napisano 17 maj 2018 - 19:19

a np. rowerem na szpil.

 

Moje takie małe marzenie:)

 

Dlaczego by nie?

 

Daleko nie mam.

 

Ja bym w ogóle auto odstawił, by się dostać do Katowic.



#1372 fredWNC

fredWNC
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 17 maj 2018 - 19:25

A dziwisz sie ze potem nie ma szans? Nie chodzi oto zeby dac cala ulice mieszkancom tylko kiedys koperta byla dla inwalidow a teraz jest dla przedsiebiorcow i huj wie kogo widzisz roznice? I nie wyjezdzaj tu z Bytomiem czy Ruda bo nie ma to nic do rzeczy.Jako mieszkaniec centrum mam np parkowac na paderewie bo centrum jest zajebane kopertami to jest chora sytuacja gdyby nie bylo tych kopert kazdy by mial taka sama mozliwosc zaparkowania.
  • Krzychu i Łysy lubią to

#1373 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 17 maj 2018 - 19:54

Jezlei chcesz, żeby w centrum miasta się coś działo, to nie wystarczy otworzyć gescheftu, trzeba mieć do niego dojazd i szanse zrobić dostawy. Te produkty się tam z dupy nie wezmą. Jeżeli chcesz mieć koperty dla mieszkańców, to nie prowadzimy działalności w centrum. Ale to wtedy co to bedzie? Sypialnia?
Musi to mieć jakieś ręce i nogi. Ja mam kopertę pod planowany dowóz zarcia. Ruch w centrum na mojej ulicy wyłączony w ogóle, więc co mam zrobić? Podziękuj urzędnikom, że wylaczyli Jana z ruchu.
Rozumiem twój ból, że nie masz kaj stanąć, ale jak maja być usługi, to musi być dostawa.
  • Toczmek89 i Dziki lubią to

#1374 Edy

Edy
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 17 maj 2018 - 20:06

...na szpil.

Daleko nie mam.

Na Upadowa to piechty bydziesz łazić.


MCMLXIV  :szpada:


#1375 fredWNC

fredWNC
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 17 maj 2018 - 20:12

Produkty mowisz?ok tu sie zgodze po czesci bo 10 godzin non stop tez nie masz dostaw prawda?Jest od zajebania kopert typu "tylko dla klientow kancelari"no do kurwy nedzy do adwokata idzie podejsc o to mi chodzi mam nadzieje ze sie rozumiemy.Panuje na centrum cos takiego mam biznes i musze miec koperte. Podam Ci przyklad wracam z rodzina w niedziele o 21 wszedzie zajete patrze wolne jedno tabliczka "dla klientow apteki" mowie zamkniete staje apteka czynna od 8 do 19.30 wiem ze rano o 7.10 bede wyjezdzal. Rano ku mojemu zdziwieniu stoi ciul z apteki i straszy mnie straza miejska.Zajebac takiemu to malo :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych