Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bieganie


212 odpowiedzi w tym temacie

#76 NICKczemNICK

NICKczemNICK
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 27 lipiec 2014 - 20:08

video relacja z zeszłorocznego "biegu 7 dolin" czyli 100km po górach. Polecam obejrzeć. Koleś zabrał na bieg redakcyjną kamerkę żeby zrobić materiały dla portalu "MaratonyPolskie". Na początku "pedalskie gadki biegaczy" ;)  a potem zaczyna się walka z psychiką.

 

http://www.wykop.pl/...-kamil-lesniak/


Użytkownik NICKczemNICK edytował ten post 27 lipiec 2014 - 20:10


#77 Simon77

Simon77
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 27 lipiec 2014 - 21:13

Bieglem 3 razy, fajna impreza, trzeba mieć naprawdę zryty beret zeby w to się bawic;)

#78 NICKczemNICK

NICKczemNICK
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 27 lipiec 2014 - 22:33

Ukończyłeś? Ja na razie nie chcę się bawić nawet w maratony, a co dopiero ultra :)



#79 Simon77

Simon77
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 28 lipiec 2014 - 06:22

 Ultra(bieganie) górskie jest dużo ciekawsze. Polecam.

ps. B7d przebiegłem 2 razy, Rzeźnika 3. Pozdrawiam



#80 jaśka

jaśka
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaRuda Śląska

Napisano 10 wrzesień 2014 - 12:04

Mam do zrealizowania bon o wartości 100zł w sklepbiegacza.pl (wartość zakupów musi przekroczyć 400zł)

oddam go za dyszkę,
Rudzka GieKSa

#81 blazej

blazej
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 14 wrzesień 2014 - 08:40

Nie bardzo wiem gdzie to wkleić więc wkleje do kilku tematów. Ciekawa propozycja, szkoda, że słabo reklamowana bo myślę, że wielu ludzi zainteresowanych sportem nie wiem o tym.

Dziś w Parku Śląskim piknik olimpijski

 

http://www.parkslask...ki-program.html



#82 Simao

Simao
  • SK1964
  • LokalizacjaWolverhampton

Napisano 07 październik 2014 - 07:48

Wczoraj wróciłem do biegania (po ponad 6 miesiecznej przerwie) i niestety dziś boli mnie jak cholera biodro z lewej strony. Kazdy skłon, ruch w lewo daje mi się odczuć bólem. Zla rozgrzewka? Ból odczuwam w miejscu jak na załączonym obrazku

iytvbiypqoab_t.jpg


Un Club authentique a l'image de la Haute Silesie
Un Club different
Emblematique
Au coeur d'une region tres mediatisee

#83 wojtekbezportek

wojtekbezportek
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 07 październik 2014 - 08:46

Wczoraj wróciłem do biegania (po ponad 6 miesiecznej przerwie) i niestety dziś boli mnie jak cholera biodro z lewej strony. Kazdy skłon, ruch w lewo daje mi się odczuć bólem. Zla rozgrzewka? Ból odczuwam w miejscu jak na załączonym obrazku

iytvbiypqoab_t.jpg

 

Sport, to zdrowie;) Podczas biegania poczułeś jakieś ukłucie w tej okolicy? Czy dzisiaj obudziłeś się dopiero z bólem? Ból miejscowy, czy promieniujący gdzieś, np. do pachwiny, w stronę kręgosłupa?

 

Jakbym miał oceniać tylko po tej czerwonej kropce;) i Twoim opisie, to obstawiam uraz mięśniowy (np. naciągnięcie skośnych brzucha). Tak do trzech dni po urazie warto robić zimne okłady + jakaś maść na urazy, do tego odpoczynek i powinno być dobrze. Jakby przez pare dni nie było poprawy, odezwij się na priv.


Użytkownik wojtekbezportek edytował ten post 07 październik 2014 - 08:47


#84 Simao

Simao
  • SK1964
  • LokalizacjaWolverhampton

Napisano 07 październik 2014 - 09:05

Sport, to zdrowie;) Podczas biegania poczułeś jakieś ukłucie w tej okolicy? Czy dzisiaj obudziłeś się dopiero z bólem? Ból miejscowy, czy promieniujący gdzieś, np. do pachwiny, w stronę kręgosłupa?

 

Jakbym miał oceniać tylko po tej czerwonej kropce;) i Twoim opisie, to obstawiam uraz mięśniowy (np. naciągnięcie skośnych brzucha). Tak do trzech dni po urazie warto robić zimne okłady + jakaś maść na urazy, do tego odpoczynek i powinno być dobrze. Jakby przez pare dni nie było poprawy, odezwij się na priv.

Ból poczułem wieczorem (około 1h po skończeniu biegania).rano się nadal utrzymuję. 

Odczuwam tylko miejscowo, gdy naciskam na to miejsce czuje bardziej kość(?) niż mięsień.

Dzięki.


Un Club authentique a l'image de la Haute Silesie
Un Club different
Emblematique
Au coeur d'une region tres mediatisee

#85 Atest

Atest
  • SK1964
  • LokalizacjaEKSTRAKLASA ALBO ŚMIERĆ

Napisano 07 październik 2014 - 09:08

Jakby przez pare dni nie było poprawy, odezwij się na priv.

 

 

Uważaj :chamisko:

 

przerost-prostaty.jpg

 

 


  • wojtekbezportek lubi to

#86 wojtekbezportek

wojtekbezportek
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 07 październik 2014 - 09:32

Ciiii.. Atest nie strasz ludzi, nie wiadomo jak się znajomość rozwinie. No chyba, że to jakiś kadr z przeszłości i próba wyrzucenia z siebie bolesnego wspomnienia. Jeżeli tak, to wiedz że jesteś wśród swoich i wszyscy mocno Cię wspieramy:)

 

Do Simao:

Po Twoim bardziej szczegółowym opisie wygląda na to, że do urazu doszło w okolicach przyczepu mięśniowego. W postępowaniu niewiele się zmienia, do 72godzin okłady z zimna + plus maść z diclofenakiem, albo ketoprofenem (do kupienia w aptece bez recepty).

Po tym czasie powinna być poprawa. Jeżeli to nie jest jakieś poważniejsze naderwanie, to +/- dwa tygodnie i powinno być po problemie.


  • Simao i Atest lubią to

#87 cysiu

cysiu

    GIT

  • .SK1964

Napisano 17 grudzień 2014 - 09:49

Jaki możecie polecić pulsometr?

Nie potrzebuje gps.

#88 multi

multi
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 19 grudzień 2014 - 12:15

kumple organizuja pierwszy bieg utopca w Bierunu,

jak ktos chetny to zapraszam, bieg na rzecz WOŚP

 

wiecej na 

 

http://biegutopca.pl/

 

plakat.jpg


Użytkownik multi edytował ten post 19 grudzień 2014 - 22:13


#89 Szafa

Szafa
  • SK1964
  • LokalizacjaLigota/Piotrowice

Napisano 19 grudzień 2014 - 18:36

Jaki możecie polecić pulsometr?

Nie potrzebuje gps.

 

Jezeli nie szukasz cudów (Garmin, Polar) to moge polecic Sigme:

http://www.sigmaspor...opline/pc_1011/

http://www.sigmaspor...opline/pc_1511/

Ja mam 15.11 i jestem zadowolony. Przejrzyj specyfikacje, bo roznia sie funkcjonalnoscia, np. mierzeniem miedzyczasow itp



#90 Johny

Johny
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 20 grudzień 2014 - 14:13

A ja mam z Lidla i też działa dobrze. Do zwykłego biegania starcza. Puls, strefy z alarmem, stoper, minutnik, podświetlenie. A kosztował 60-70zł.



#91 Shellu

Shellu

    Mentor Kosy

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBukowa 1

Napisano 21 luty 2015 - 14:03

Chopy wiadomo, że bieżnia ma 400 metrów, ale za cholerę nie wiem, w którym miejscu - na najbardziej wewnętrznym torze, zewnętrznym czy jakimś środkowym?


"Shellu to znakomity kolega i mój autorytet. Od zawsze się na nim wzorowałem!" - Kosa.

#92 Foxu

Foxu
  • SK1964
  • LokalizacjaEdinburgh

Napisano 21 luty 2015 - 18:17

Na wewnetrznym



#93 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 21 luty 2015 - 18:21

nie umiem sie doszukac, ktora linia decyduje, ale wydaje sie, ze ta calkiem wewnetrzna a nie np srodek pierwszego toru.



#94 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 21 luty 2015 - 19:08

Z tego co pamietam to chyba 30cm od brzegu lewej lini.


  • kosa lubi to

"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#95 sowin

sowin
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBogucice

Napisano 22 luty 2015 - 08:36

Czy stadion AWF na Kościuszki jest ogólnodostępny czy trzeba coś zapłacić by wejść na bieżnie?



#96 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 22 luty 2015 - 10:57

Ogólnodostępny, tylko nie zawsze otwarty - w święta, nie raz w niedziele brama jest zamknięta. A tak to chyba od 6 do 22.


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#97 PRT

PRT
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaMysłowice

Napisano 07 marzec 2015 - 12:15

buty do biegania, jakie wybrać? najlepiej jak najtaniej, jakie opinie o butach firmy Kalenji z Decathlona?



#98 jaceq

jaceq
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 07 marzec 2015 - 15:41

buty do biegania, jakie wybrać? najlepiej jak najtaniej, jakie opinie o butach firmy Kalenji z Decathlona?

 

Najlepiej wybrać takie, które sprawdzą się w warunkach w jakich będą używane i które będą wygodne dla Ciebie. Kalenji to bardzo dobry wybór biorąc pod uwagę stosunek cena/jakość. Pierwsza sprawa to podłoże po jakim masz zamiar biegać i ilość treningów w tygodniu oraz ich długość. Jeżeli masz możliwość biegać po lesie czy polnych ścieżkach (polecam) to wiadomo, że musisz się zaopatrzyć w buty do biegania w terenie. Mi na razie wystarczają w zupełności Kalenji Kapteren Discover (2-3 dni treningowe w tygodniu na dystansie 5-10 km) za ok 80 zł w decathlon. Jeżeli musisz biegać na podłożu kostka/asfalt (nie polecam) to już trzeba szukać w kalenji w modelach Ekiden, Eliofeet (daremne na wygląd ale jak je ubrałem to siadły idealnie i są mega wygodne) po wyższe modele jak Eliorun. Możesz jechać do Fashion House i wyrwać Asics z wyprzedaży w dobrej cenie. W GO SPORT ( CH 3 STAWY) też można coś tańszego znaleźć. Generalnie zasada jest taka, żeby mierzyć i sprawdzać, w których dobrze się czujesz, nie do końca sugerować się ceną i koniecznie używać butów zgodnie z przeznaczeniem (np. nie wyskakiwać na asfalt w butach terenowych). 


Użytkownik jaceq edytował ten post 07 marzec 2015 - 15:42


#99 PRT

PRT
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaMysłowice

Napisano 07 marzec 2015 - 18:58

Byłem w decathlonie, przymierzdałem parę modeli, wygodna większość.
ino nie wiem jakie kupić, bo teraz biegam po twardej nawierzchni, a nie wiem jak będzie cieplej czy nie przerzuce się do lasu, mam w planach biegać z dwa razy w tyg, w celu poprawienia kondycji, bo na treningach ciężko, myślałem, że na tak rzadkie bieganie wystarczą zwykłe buty, po drugim biegu przekonałem się ze buty to ważny element :)

#100 Tankofermentor

Tankofermentor
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 07 marzec 2015 - 19:11

Polecam buty Kalenji. Są to idealne buty dla amatorów. Ja kupiłem na allegro za 130zl i sa naprawdę OK! Wygodne i dobrze amortyzują bieganie po asfalcie. Pierwszy raz spróbowałem biec w zwykłych sportowych Pumach. Duzy błąd, rano baniak naperdalał mnie od wstrząsów tak samo jak po walce bokserskiej, a przebiegiem tylko 5 km. Żona też kupiła buty kalenji za moją namową i również zadowolona.

Użytkownik Tankofermentor edytował ten post 07 marzec 2015 - 19:25





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych