Jump to content


Photo

Wybory parlamentarne 15.10. 2023


588 replies to this topic

Poll: Wybory (145 member(s) have cast votes)

Na kogo zagłosujesz w wyborach do sejmu?

  1. Bezpartyjni Samorządowcy (1 votes [0.69%])

    Percentage of vote: 0.69%

  2. Trzecia Droga (5 votes [3.45%])

    Percentage of vote: 3.45%

  3. Nowa Lewica (1 votes [0.69%])

    Percentage of vote: 0.69%

  4. PiS (13 votes [8.97%])

    Percentage of vote: 8.97%

  5. Konfederacja (82 votes [56.55%])

    Percentage of vote: 56.55%

  6. KO (13 votes [8.97%])

    Percentage of vote: 8.97%

  7. Polska Jest Jedna (2 votes [1.38%])

    Percentage of vote: 1.38%

  8. Inna partia (2 votes [1.38%])

    Percentage of vote: 1.38%

  9. Nie idę na wybory (17 votes [11.72%])

    Percentage of vote: 11.72%

  10. Oddam głos nieważny (3 votes [2.07%])

    Percentage of vote: 2.07%

  11. Nie wiem (6 votes [4.14%])

    Percentage of vote: 4.14%

Na kogo zagłosujesz w wyborach do senatu?

  1. Bezpartyjni Samorządowcy (1 votes [0.69%])

    Percentage of vote: 0.69%

  2. Trzecia Droga (3 votes [2.07%])

    Percentage of vote: 2.07%

  3. Nowa Lewica (2 votes [1.38%])

    Percentage of vote: 1.38%

  4. PiS (13 votes [8.97%])

    Percentage of vote: 8.97%

  5. Konfederacja (74 votes [51.03%])

    Percentage of vote: 51.03%

  6. KO (8 votes [5.52%])

    Percentage of vote: 5.52%

  7. Polska Jest Jedna (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  8. Inny kandydat (6 votes [4.14%])

    Percentage of vote: 4.14%

  9. Nie idę na wybory (17 votes [11.72%])

    Percentage of vote: 11.72%

  10. Oddam głos nieważny (6 votes [4.14%])

    Percentage of vote: 4.14%

  11. Nie wiem (15 votes [10.34%])

    Percentage of vote: 10.34%

Vote Guests cannot vote

#101 K..

K..
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 05 October 2023 - 12:20

To co widzimy i system chce aby lud widział to jest fasada. Polityka w rzeczywistości jest załatwiana za zamkniętymi drzwiami i zawsze chodzi o biznes i wielkie pieniądze. Dlatego jak widzę na tych wiecach, że ludzie skaczą sobie do oczu bo ten za pis a ten za po to strzelał bym po prostu do wszystkich.
  • Junior, kosa, griszag and 4 others like this

#102 Buziol

Buziol
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBederowiec

Posted 05 October 2023 - 18:04

To jaka inna partia jest bardziej antyrosyjska kolego?

To co piss robi to jest po prostu "antyrosyjska" narracja, podobnie są "antyunijni". Ich czyny przeczą w sposób jawny tej narracji. Nie różnią się wiele od po/ko. Przykładów jest w chuj, Jah zapodał zresztą kilka. To, że piss i po to są dwie strony tej samej nonety pokazała też postawa hyżego ruja, który teraz obiecuje więcej niż piss totalnie zaprzeczając poprzedniej narracji po, która była "anty pis". Zauważyłeś ile flag biało-czerwonych miało po/ko w trakcie marszu w Warszawie ostatniego? Wcześniej stroili się kolorowo/unijnie a teraz nagle taka zmiana.


  • Bartek84, Krzyś, Fuhrer and 1 other like this

#103 silny

silny
  • SK1964
  • LokalizacjaChełm

Posted 05 October 2023 - 20:54

No więc która partia jest najbardziej antyrosyjska?



#104 Buziol

Buziol
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBederowiec

Posted 05 October 2023 - 21:15

Ciężko odpowiedzieć na tak postawione pytanie. Gdyby w Rosji doszła do władzy inna osoba (grupa) to prawdopodobnie będzie to kraj podobny do dzisiejszej Rosji (tyle, że następca będzie akceptowany na zachodzie i konflikt na Ukrainie będzie jakoś zawieszony/wygaszony bo nie wierzę, że podpiszą traktat pokojowy) i z tym krajem będzie Polski rząd jakoś musiał sobie stosunki układać. Ale odgadnięcie w chwili obecnej jak ta przyszła Rosja (i cała sytuacja międzynarodowa) będzie wyglądać to jest wróżenie z fusów bo może się to potoczyć mocno różnie. Więc nie wiadomo jaka partia jest najbardziej antyrosyjska.


Edited by Buziol, 05 October 2023 - 21:19.


#105 silny

silny
  • SK1964
  • LokalizacjaChełm

Posted 05 October 2023 - 21:33

Ciężko odpowiedzieć, bo nie ma bardziej antyrosyjskiej partii po prostu i ja to dokładnie napisałem, nic innego. A co do ściemniania przez polityków, to to jest oczywista oczywistość i nie trzeba mi tego mówić:)



#106 Fuhrer

Fuhrer
  • SK1964

Posted 05 October 2023 - 23:36

Ciężko odpowiedzieć, bo nie ma bardziej antyrosyjskiej partii po prostu i ja to dokładnie napisałem, nic innego

 

Ale Silny Ty źle definiujesz interes Polski. To nie jest wyścig, kto jest bardziej antyrosyjski, ale kto jest bardziej pro polski. PiS niestety pro polski nie jest - mówimy tu oczywiście o faktach, a nie o pisowskiej medialnej propagandzie. Rosjanie dobrze wiedzą, że kto by w Polsce nie rządził, to i tak Polska pomagałaby Ukrainie, bo Amerykanie sobie tego życzą. Być może tylko inny rząd trochę mniej frajersko oddawałby Ukrainie wszystko za darmo (powtarzam ,,być może"), ale ten brakujący sprzęt Amerykanie i tak by uzupełnili Ukraińcom, bo USA nie chce porażki Ukrainy. Wolą grać na wykrwawiający Rosję (i oczywiście Ukrainę) długotrwały konflikt. Dlatego ,,antyrosyjskość" PiSu nie jest dla Moskwy jakimś problemem. Problemem byłoby realne wzmocnienie Polski, co przy rządach Kaczyńskiego (jak i Tuska) nam nie grozi. 

 

 

Tak odnosząc się do Konfy, to jestem za uproszczeniem i obniżeniem podatków. Z wieloma postulatami się zgadzam, ale obawiam się, że jest u nich zbyt dużo wpływów rosyjskich, w połączeniu z panującym tam oszołomstwem nie wróży to niczego dobrego. Mam też wątpliwości jeśli chodzi o realizowanie tych obietnic, co już wcześniej napisałem skąd te obawy.

 

Jest takie znane powiedzenie, że to złodziej najgłośniej krzyczy: ,,Łapać złodzieja!"  Pytanie: kto najgłośniej krzyczał, że Konfa to ,,ruskie onuce"? Już to widzę, że Korwin będący ruskim agentem jeździłby sobie w świetle reflektorów na Krym. Rosyjska agentura działa po cichu i załatwia rosyjskie interesy. Wystarczy chociażby prześledzić, kto podpisywał z Rosją kontrakty gazowe, albo ściągał z Rosji miliony ton węgla. Konfederacja? No chyba nie. 


  • Krzyś and Edy like this

#107 paulek

paulek
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaTychy

Posted 06 October 2023 - 05:08

a jakie to ma znaczenie kto jest bardziej, lub mniej prokacap? 



#108 silny

silny
  • SK1964
  • LokalizacjaChełm

Posted 06 October 2023 - 10:08

Fuhrer, ale ja nigdzie nie napisałem, żeby na PiS głosować. Tylko że wiele to mówi, jak to widzą Niemcy i Rosjanie i że powinno się na przekór im głosować. A to już kto jakie ma przemyślenia, to zostawiam każdemu z osobna.

A co do tego, że Polska musi wszystko robić co USA każe, jest nie do końca prawdą. Oczywiście musimy się liczyć z ich zdaniem, bo jednak nasze bezpieczeństwo jest w dużej mierze zależne od nich, ale nie ma tak, że oni coś mówią i już ma tak być. Przykład? Tarcza antyrakietowa za czasów PO. USA chciało i chuj z tego było, bo Tusk wolał Ruskim włazić w dupę.

 

Paulek, wcześniej pisałem post, że ma znaczenie kto jest bardziej lub mniej pro kacap i pro szwab i to ma w chuj znaczenie. Wystarczy, że wytężysz wyobraźnię.



#109 Edy

Edy
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 06 October 2023 - 12:34

Coś mi się widzi, że niderlandzka policja właśnie "załatwiła" PiS-owi dodatkowe jakieś 5 punktów procentowych.
Nie tylko w najbliższych sondażach, ale także w urnach wyborczych. 


MCMLXIV  :szpada:


#110 Jah

Jah
  • SK1964
  • LokalizacjaNankatsu | Shizuoka

Posted 06 October 2023 - 12:39

No więc która partia jest najbardziej antyrosyjska?

Z pewnością nie PiS. Z tych głównego nurtu moim zdaniem Konfederacja, często odnosząca się do żołnierzy NSZ i innych organizacji podziemia anty-komunistycznego.

 

"Po czynach ich poznacie". To, że jeden czy drugi konfederata coś tam palnie o Rosji czasem to jest nic w porównaniu do działań PiSu na kierunku rosyjskim (głównie w obszarze gospodarki).

 

PS. Prezydent Słowacji wstrzymuje kolejny pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy. Piękna sprawa.


Edited by Jah, 06 October 2023 - 12:40.

  • Rafał and Fuhrer like this
cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów

#111 silny

silny
  • SK1964
  • LokalizacjaChełm

Posted 06 October 2023 - 13:51

No właśnie Konfederacja to oszołomy i z oszołomstwa by robili ruskim laskę będąc pożytecznymi idiotami według mnie. Plus retoryka pro rosyjska, więc nie wiem jakim sposobem Ci wyszło, że Konfa jest najbardziej antyrosyjską partią.



#112 K..

K..
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 06 October 2023 - 13:58

https://latarnikwyborczy.pl/ankieta/#1

Co Wam wychodzi? Mi całkiem inaczej niż myślałem 😀
  • silny likes this

#113 Mayek

Mayek
  • SK1964

Posted 06 October 2023 - 14:03

pytanie 10 nieprecyzyjne, bo tam nie ma opcji dobrowolnego ubezpieczenia ;)

podobnie pytanie o zlobek jest nieprecyzyjne, bo ja tez chce bon, tak jak konfederacja, ale w praktyce to jest zapewnienie miejsca w tych placowkach.

 

87% konfa


Edited by Mayek, 06 October 2023 - 14:05.


#114 Jah

Jah
  • SK1964
  • LokalizacjaNankatsu | Shizuoka

Posted 06 October 2023 - 14:46

No właśnie Konfederacja to oszołomy i z oszołomstwa by robili ruskim laskę będąc pożytecznymi idiotami według mnie. Plus retoryka pro rosyjska, więc nie wiem jakim sposobem Ci wyszło, że Konfa jest najbardziej antyrosyjską partią.

Gdzie tam jest retoryka pro-rosyjska? Niskie podatki to oszołomstwo? Polski interes ponad interesy obcych też? Koniec socjalu dla brudasów ukraińskich? Reforma ZUS?


cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów

#115 silny

silny
  • SK1964
  • LokalizacjaChełm

Posted 06 October 2023 - 17:09

Stary ja Cię nie przekonam, bo jesteś mocno zapatrzony w Konfę i ich obietnice. Ja bym chciał, aby to nie były puste słowa i przynajmniej część z tych postulatów dało się zrobić, ale uważam, że oni są za ciency żeby coś zmienić. Za ciency strukturalnie, za ciency osobowo i za ciency merytorycznie. Już nie wspomnę, że są wątpliwi moralnie. Osobiście wiem kto do ich struktur oddolnie wchodzi, uczestniczyłem w roboczych spotkaniach i jakie oni pomysły mają, żeby coś politycznie ugrać, to włos się na głowie jeży. Gadać to sobie mogą, ale jak przyjdzie co do czego, to będzie zonk. Idiotyzmy Korwina o sexie z ośmioletnimi dziećmi, czy przyznaniu się przez niego, że wsparłby Rosję przy konflikcie z Polską wiele mówią. A praktycznie całość Konfederatów jest zapatrzona w tego idiotę. Są zaślepieni nim tak jak płaskoziemcy i żaden argument nie dociera. Stąd oszołomstwo.



#116 Mayek

Mayek
  • SK1964

Posted 06 October 2023 - 17:35

Zastanawia mnie to skupienie sie na tym, czy postulaty Konfy sa realne i mozliwe do zrealizowania, a zupelny brak dyskusji na temat tego, co robilo PO, PiS, SLD itd.

 

Od Konfy to niektorzy oczekuja planu ustaw i wizji gospodarki na nastepne 50 lat i sie przypierdalaja na zasadzie "a gdzie program? a skad na ZUS? a co z Ukraincami?" itd. A reszta partii ma luzik. Dziwne to jest w chuj.

 

Jak dla mnie Konfa nie musi miec programu. Styka w sumie bluza z Zolnierzami Wykletymi i to sprawia, ze warto oddac na nich glos. Jak to swiadczy o reszcie?

 

Co do moralnosci, to tez beka. Cos tam Korwin popierdoli i to jest najwazniejsze. A lockdowny czy wyprzedzanie majatku Niemcom to przemilczane. Wazne, ze dziadzio cos popierdoli.


  • Foxu, Bartek84, Krzyś and 5 others like this

#117 Jah

Jah
  • SK1964
  • LokalizacjaNankatsu | Shizuoka

Posted 06 October 2023 - 17:39

Stary ja Cię nie przekonam, bo jesteś mocno zapatrzony w Konfę i ich obietnice. Ja bym chciał, aby to nie były puste słowa i przynajmniej część z tych postulatów dało się zrobić, ale uważam, że oni są za ciency żeby coś zmienić. Za ciency strukturalnie, za ciency osobowo i za ciency merytorycznie. Już nie wspomnę, że są wątpliwi moralnie. Osobiście wiem kto do ich struktur oddolnie wchodzi, uczestniczyłem w roboczych spotkaniach i jakie oni pomysły mają, żeby coś politycznie ugrać, to włos się na głowie jeży. Gadać to sobie mogą, ale jak przyjdzie co do czego, to będzie zonk. Idiotyzmy Korwina o sexie z ośmioletnimi dziećmi, czy przyznaniu się przez niego, że wsparłby Rosję przy konflikcie z Polską wiele mówią. A praktycznie całość Konfederatów jest zapatrzona w tego idiotę. Są zaślepieni nim tak jak płaskoziemcy i żaden argument nie dociera. Stąd oszołomstwo.


cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów

#118 Fuhrer

Fuhrer
  • SK1964

Posted 06 October 2023 - 17:40

W latarniku wyborczym - 92% Konfa  :D


  • resovia likes this

#119 Jah

Jah
  • SK1964
  • LokalizacjaNankatsu | Shizuoka

Posted 06 October 2023 - 17:40

Zastanawia mnie to skupienie sie na tym, czy postulaty Konfy sa realne i mozliwe do zrealizowania

Nie są. Ich plany na niskie podatki są niemożliwe do zrealizowania. Nikt nie pozwoli na powstanie raju podatkowego w środku Europy.


cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów

#120 Mayek

Mayek
  • SK1964

Posted 06 October 2023 - 17:47

Ja tylko napisalem, ze mnie zastanawia skupienie na tym, czy konfa ma realne postulaty.

 

A ze nie ma, to wiadomo i ja dokladnie to samo mowilem znajomym, ktorzy mnie pytali, czy to sie w ogole da.

 

Mowie wprost. Nie da sie sie, poniewaz:

 

1) cyfryzacja, ktora pozwoli wypierdolic czesc urzednikow

2) przywileje emerytalne

3) podwyzszenie wieku emerytalnego

4) ogolna zmiana mentalnosci czyli wypierdolenie czesci niepotrzebnych przepisow, jakies rodo czy inne takie bazy danych, gusy i pochodne.

5) agentura nam nie pozwoli na nic i ten punkt, to jest to, co ty mowisz.

 

 

Ale pomimo tego wszystkiego to lepsze eksperymentowanie z konfa, niz robienie laski eurocwelom.



#121 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 06 October 2023 - 18:02

W Polsce jest nawalanka polityczna od ściany do ściany. Jakieś ciężkie tematy jak aborcje, kościół, wyjebać socjal czy zostawić etc.

Prawda jest taka, że Polska to aktualnie jedno z lepszych miejsc do życia w Europie. Tutaj wystarczy upraszczać wszystko co się da i będzie git. Niestety, pis robi ruchy w drugą stronę i to jest dramat. 


  • kosa and Krzyś like this

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#122 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Posted 06 October 2023 - 18:07

Konfederacja miała by o wiele większe poparcie gdyby lepiej przemyśleli swój program dotyczący służby zdrowia i oplat na nią.
Podoba się to młodym, ale starsi wiedzą, że wraz z wiekiem człowiek coraz więcej choruje i się leczy.
Nie ma szans tak się samemu ubezpieczyć by np leczyć się np na serce i równocześnie onkologiczne. To są setki tysięcy złotych, których ubezpieczyciel nie wypłaci.

#123 Fuhrer

Fuhrer
  • SK1964

Posted 06 October 2023 - 18:08

Panowie, to przecież oczywiste, że nie da się w tych realiach politycznych oraz (przede wszystkim)geopolitycznych, stworzyć tutaj gospodarczego korwinizmu w czystej postaci. No chyba, że za 20 lat wszystko jebnie i rzeczywistość zacznie się tworzyć od nowa. Wbrew niektórym insynuacjom w Konfie zdają sobie z tego sprawę. Ale idźmy przynajmniej w dobrym kierunku. Jeśli nie można zlikwidować dochodówki, to przynajmniej wprowadźmy niski i prosty liniowy. Jeśli nie można zlikwidować vatu, to przynajmniej go uprośćmy i obniżmy. Jeśli nie można zlikwidować NFZ, to przynajmniej stwórzmy mu konkurencję. Itp., itd. Kiedyś (lata temu) sam Korwin na pytanie, czy jego program jest realny, odpowiedział w swoim stylu (cytat z głowy): ,,Uważam, że zawsze trzeba stawiać sobie ambitne cele. Ktoś, kto chce wejść na Mont Everest, nawet jeśli zrealizuje swój cel tylko w 50% i tak będzie znacznie wyżej od tego, kto w 100% zrealizuje swój cel wejścia na Łysą Górę." 


  • Krzyś, marcin_89 and kmwtw like this

#124 Mayek

Mayek
  • SK1964

Posted 06 October 2023 - 18:12

Tylko tych pieniedzy braknie i kogos trzeba od koryta odciagnac, a tak sie nie da. Na pewno trzeba wydluzyc wiek emerytalny.

 

Na pewno nierealny jest postulat odebrania kasy samorzadom, zeby nie przepierdalaly pieniedzy bez sensu. Wiele rzeczy jest ogolnie nierealnych, bo nie da sie zmienic tego systemu zamowien publicznych, gdzie wiadomo, ze cos jest chujowe, ale legalne, mimo ze ustawione.



#125 Fuhrer

Fuhrer
  • SK1964

Posted 06 October 2023 - 18:15

Konfederacja miała by o wiele większe poparcie gdyby lepiej przemyśleli swój program dotyczący służby zdrowia i oplat na nią.
Podoba się to młodym, ale starsi wiedzą, że wraz z wiekiem człowiek coraz więcej choruje i się leczy.
Nie ma szans tak się samemu ubezpieczyć by np leczyć się np na serce i równocześnie onkologiczne. To są setki tysięcy złotych, których ubezpieczyciel nie wypłaci.

Borg, ale akurat ich program dotyczący służby zdrowia jest bardzo dobry - również dla starszych. Koszyk usług nie jest co prawda doprecyzowany (na tym etapie nie może być) ale na pewno nie będzie mniejszy niż teraz. Zresztą w tym projekcie NFZ zostaje i jak ktoś chce, to będzie mógł dalej w nim zostać. 






1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users