Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytania/odpowiedzi


12991 odpowiedzi w tym temacie

#7601 LukaszArt

LukaszArt
  • SK1964
  • LokalizacjaTzn/Józefowiec

Napisano 04 sierpień 2017 - 05:45

Na korfantego obok Cepeli w tym żółtym bloku jest sklep modelarski.


  • Simao lubi to

#7602 Emporio

Emporio
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 04 sierpień 2017 - 06:38

Mam wrażenie że tego sklepu już od 4lat nie ma 😀


Skala jest dalej na mikolowskiej 20 a pewnie Tobie chodzi o sklep z modelami co kiedyś był na mikolowskiej 33 to rzeczywiście nie ma go już ponad 2 lata i jest tam teraz optyk.

Użytkownik Emporio edytował ten post 04 sierpień 2017 - 06:38


#7603 Simao

Simao
  • SK1964
  • LokalizacjaWolverhampton

Napisano 04 sierpień 2017 - 06:46

Skala jest dalej na mikolowskiej 20 a pewnie Tobie chodzi o sklep z modelami co kiedyś był na mikolowskiej 33 to rzeczywiście nie ma go już ponad 2 lata i jest tam teraz optyk.

Faktycznie, chodziło mi o ten drugi sklep. Dzięki za pomocne informacje.
Un Club authentique a l'image de la Haute Silesie
Un Club different
Emblematique
Au coeur d'une region tres mediatisee

#7604 Damianos

Damianos
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 04 sierpień 2017 - 07:17

Nie masz racji.

Dla skutecznosci cesji wierzytelnosci wzgledem dluznika wymagane jest zawiadomienie go na pismie (art 514 kc badz w poblizu tego).
Nie ma zadnego wymogu przedstawienia orginalu umowy albo podpisania jej przez prawnika choc czesto tak sie dzieje w ramach udzielonego mu pelnomocnictwa.

Mozna odeslac tylko fakture ale mozna rowniez to zdarzenie wykorzystac dowodowo bo najprawdopodobniej sprawa trafi do sadu skoro poszlo wezwanie do zaplaty a firma z uwaza sie za wierzyciela.

Inaczej mnie uczyli;) Przeprowadzalem kilak cesji zawsze pisał ja prawnik , mowił ze to wymog zeby nikt nie podwazył

Zreszta jak dostawałem  z faktoringu z cesja tez zawsze była podpisana przez prawnika

 

Złozenie  Donaldowi w opryginale, nie chodziło mi o umowę, a o sama cesje czyli zawiadomienie dłużnika, czyli to co napisałeś /art 514/



#7605 griszag

griszag
  • SK1964

Napisano 04 sierpień 2017 - 09:51

Modele do sklejania kupisz tez w hipermarketach. Na pewno w Auchan

#7606 Jas

Jas
  • SK1964

Napisano 04 sierpień 2017 - 10:42

Sensowny wybór modeli do sklejania był swego czasu w FIDO. Możesz przedzwonić i upewnić się, czy nadal sporo tego mają:

http://www.fido.com.pl/kontakt.html



#7607 19scotch64

19scotch64
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 05 sierpień 2017 - 15:12

Ktoś się orientuje w Power Bankach? Potrzebuja na urlop. Mam tel Samsunga S8+ więc myślałem o ok 10tys mha? I fast charge. Jest coś lepszego od orginalnego od samsunga?



#7608 Byku

Byku
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 08 sierpień 2017 - 14:17

Gdzie uderzać po garnitur? Bytom? Teraz mają promocję i za garniaka który na zdjęciach prezentuje się dość spoko wołają 500zł. To dobra cena? Dostanę gdzieś taniej, ale nie jakieś badziewie? Jak jest z drobnymi przeróbkami? Robią to w cenie, czy trzeba dopłacać?

Nie mam zamiaru wydawać Bóg wie ile na niego, bo będzie on raczej jednorazowy :)



#7609 rabin

rabin
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • Lokalizacjawojkowice

Napisano 08 sierpień 2017 - 14:19

Targ w dg w niedziele
  • Byku lubi to

#7610 Stęga

Stęga
  • SK1964
  • LokalizacjaPiotrowice

Napisano 08 sierpień 2017 - 15:43

Gdzie uderzać po garnitur? Bytom? Teraz mają promocję i za garniaka który na zdjęciach prezentuje się dość spoko wołają 500zł. To dobra cena? Dostanę gdzieś taniej, ale nie jakieś badziewie? Jak jest z drobnymi przeróbkami? Robią to w cenie, czy trzeba dopłacać?

Nie mam zamiaru wydawać Bóg wie ile na niego, bo będzie on raczej jednorazowy :)

Bytom robi poprawki w cenie garnituru, garnitury jak najbardziej spoko, polecam



#7611 Bugi

Bugi
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 08 sierpień 2017 - 17:19

Gdzie uderzać po garnitur? Bytom? Teraz mają promocję i za garniaka który na zdjęciach prezentuje się dość spoko wołają 500zł. To dobra cena? Dostanę gdzieś taniej, ale nie jakieś badziewie? Jak jest z drobnymi przeróbkami? Robią to w cenie, czy trzeba dopłacać?

Nie mam zamiaru wydawać Bóg wie ile na niego, bo będzie on raczej jednorazowy :)

Bytom,Pawo.


  • Byku lubi to

#7612 uzi

uzi
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 08 sierpień 2017 - 17:45

http://www.smaki-piw...1/DSCN4493.jpg 

 

Kaj kupia takie piwo?



#7613 wojtaskatowice

wojtaskatowice
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBogucice

Napisano 08 sierpień 2017 - 21:15

http://www.smaki-piw...1/DSCN4493.jpg 
 
Kaj kupia takie piwo?

Nie wiem czy akurat takie coś dostaniesz, ale polecam sklep Bierland w Katowicach na Sowińskiego 13.

#7614 Toczmek89

Toczmek89
  • SK1964
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 08 sierpień 2017 - 22:14

Gdzie uderzać po garnitur? Bytom? Teraz mają promocję i za garniaka który na zdjęciach prezentuje się dość spoko wołają 500zł. To dobra cena? Dostanę gdzieś taniej, ale nie jakieś badziewie? Jak jest z drobnymi przeróbkami? Robią to w cenie, czy trzeba dopłacać?

Nie mam zamiaru wydawać Bóg wie ile na niego, bo będzie on raczej jednorazowy :)

wełniany z Bytomia zajebisty


  • Byku lubi to

#7615 bart_wnc

bart_wnc
  • SK1964

Napisano 09 sierpień 2017 - 21:26

Mamu u nas jakiegos okuliste ?

#7616 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 09 sierpień 2017 - 21:53

Dla Ciebie czy dziecka?


"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#7617 bart_wnc

bart_wnc
  • SK1964

Napisano 10 sierpień 2017 - 09:01

Dla zony.Potrzebny jeden papierek

#7618 TWL64

TWL64
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 10 sierpień 2017 - 15:01

Jaki bus z centrum Kato do szpitala na Murcki? I jaki mniej więcej czas przejazdu?



#7619 ToJa

ToJa
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 10 sierpień 2017 - 16:32

672 z dworca ok 25 minut. Jeszcze chyba 689 z dworca jedzie ale nieco dluzej.

Użytkownik ToJa edytował ten post 10 sierpień 2017 - 16:33

  • TWL64 lubi to

Ja to w sumie dobra dziewczyna jestem. 
Tylko ludzie czasem mnie wkur*iają...


#7620 mac

mac
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 10 sierpień 2017 - 16:34

Mam kilka pytań co do Alior Kantor:

 

1. Jak to działa, czy dostajemy jakąś formą wirtualnego portfela na które wpłacamy sobie waluty, lub złotówki przeliczają się po jakimś kursie na waluty?

2. Jakie są koszty i prowizje?

3. Czy dostajemy kartę do tego i np. wypłacamy sobie w innym kraju kasę w walucie?

4. Czy można to założyć na firmę? 

5. Czy dostajemy jakiś nr rachunku i np. możemy podać jako rachunek do wpłat dla paypal i czy gra jest warta świeczki (wiadomo, że paypal ma chujowe kursy)? 



#7621 Bojar

Bojar
  • SK1964

Napisano 10 sierpień 2017 - 19:12

1. Tak. Ale nie wszystkie waluty sa dostępne.
2. Ja nie ponoszę żadnych kosztów. Jedynie przy drugiej i każdej następnej w bieżącym miesiacu wypłacie waluty z bankomatu jest pobierana prowizja, ale nie pamiętam ile.
3. Tak. Z tym, że ja wpłacając Kuny w Chorwacji miałem dwa przewalutowania. Z kun na dolary i z dolarów na euro. Kartę mam w euro. Ale nie było tragedii z kursem.
4. Nie wiem
5. Chyba tak, ale muszę to sprawdzić w wolnej chwili.

Ogólnie polecam.
  • mac lubi to

Wszyscy jedziemy na wózku wspólnym, reprezentujemy GieKSe to powód do dumy!


#7622 mami7

mami7
  • SK1964
  • LokalizacjaBogucice

Napisano 10 sierpień 2017 - 19:50

1. Tak. Ale nie wszystkie waluty sa dostępne.
2. Ja nie ponoszę żadnych kosztów. Jedynie przy drugiej i każdej następnej w bieżącym miesiacu wypłacie waluty z bankomatu jest pobierana prowizja, ale nie pamiętam ile.
3. Tak. Z tym, że ja wpłacając Kuny w Chorwacji miałem dwa przewalutowania. Z kun na dolary i z dolarów na euro. Kartę mam w euro. Ale nie było tragedii z kursem.
4. Nie wiem
5. Chyba tak, ale muszę to sprawdzić w wolnej chwili.

Ogólnie polecam.

Dlatego można założyć jeszcze rachunek w dolarach, też darmowy i też można do niego wyrobić kartę. W strefie euro płacisz wszędzie kartą euro a w pozostałych strefach płacisz kartą w dolarach.

Prowizja za drugą i kolejną wypłatę w bankomatach za granicą to koszt 5zł.


  • mac lubi to

#7623 blazej

blazej
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 10 sierpień 2017 - 20:57

Tak apropo kantorów Online to zrobili ostatnio w iNG jakby ktoś nie wiedział:)

#7624 donald

donald
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 10 sierpień 2017 - 21:13

Dlatego można założyć jeszcze rachunek w dolarach, też darmowy i też można do niego wyrobić kartę. W strefie euro płacisz wszędzie kartą euro a w pozostałych strefach płacisz kartą w dolarach.

Prowizja za drugą i kolejną wypłatę w bankomatach za granicą to koszt 5zł.

 

9 zł



#7625 mami7

mami7
  • SK1964
  • LokalizacjaBogucice

Napisano 10 sierpień 2017 - 21:17

fakt, musieli zmienić do niedawna pobierali 5zł. sory za wprowadzenie w błąd






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych