Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytania/odpowiedzi


12991 odpowiedzi w tym temacie

#7576 Studi

Studi
  • SK1964
  • LokalizacjaDortmund

Napisano 27 lipiec 2017 - 21:11

wy tez czytacie SATAN na tablicie nowego autokaru GieKSy?


A.C.A.B.
FC BRIGADE GERMANY

#7577 blazej

blazej
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 27 lipiec 2017 - 22:58

wy tez czytacie SATAN na tablicie nowego autokaru GieKSy?


Nie

#7578 Polo

Polo
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 27 lipiec 2017 - 23:46

GKS pany trójkolorowe szatany :) haha

#7579 Axel

Axel
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 28 lipiec 2017 - 08:04

Ma ktoś z was orange światłowód? Rzeczywiście to śmiga bez problemów?


Śmiga okej, ale wiadomo, zależy od serwera. Na speed teście wyciąga czasami nawet więcej niż powinno być. Jak nie zapomnę to wrzucę screena później

#7580 slovan22

slovan22
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHrabstwo Ducha

Napisano 28 lipiec 2017 - 08:27

Śmiga okej, ale wiadomo, zależy od serwera. Na speed teście wyciąga czasami nawet więcej niż powinno być. Jak nie zapomnę to wrzucę screena później



Ja mam setkę światłowód i czasem np na maczach real-barcelona z nc+go często buforowalo. Nie było tego problemu z netem upc 60mega.
Wi-fi jest ok.

#7581 Artis

Artis
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaTeraz WNC

Napisano 28 lipiec 2017 - 12:50

może real gra za szybko?  :lol:

 

ale tak na poważnie to ja mam właśnie UPC 60 mega i mnie czasem wkurwia net bo tnie i dlatego chce zmienić



#7582 Axel

Axel
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 28 lipiec 2017 - 19:44

6493772516.png



#7583 WzG

WzG
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 30 lipiec 2017 - 20:37

Poszukuję firmy, która sprzedaje drukarki poleasingowe/wystawowe i pokrewne, najlepiej z Niemiec i innych części Europy.

 

Dodatkowo jak by ktoś potrzebował do siebie do firmy drukarki, tonery, tusze, to współpracuje z bratem, który prowadzi firmę, jest super specjalistą w tym temacie, doradzi, prowadzi serwis, sprzedaż, także zapraszam :)


Użytkownik WzG edytował ten post 30 lipiec 2017 - 20:43


#7584 griszag

griszag
  • SK1964

Napisano 01 sierpień 2017 - 15:15

Ktoś wie czy na bugli są zamykane szafki?

#7585 Simao

Simao
  • SK1964
  • LokalizacjaWolverhampton

Napisano 01 sierpień 2017 - 20:47

W terminie długiego sierpniowego weekendu szukam spływu kajakowego, najlepiej na dwa dni z noclegiem. Spotkał się ktoś z taką ofertą?
Un Club authentique a l'image de la Haute Silesie
Un Club different
Emblematique
Au coeur d'une region tres mediatisee

#7586 mami7

mami7
  • SK1964
  • LokalizacjaBogucice

Napisano 01 sierpień 2017 - 21:01

W terminie długiego sierpniowego weekendu szukam spływu kajakowego, najlepiej na dwa dni z noclegiem. Spotkał się ktoś z taką ofertą?

nie byłem ale słyszałem dobre opinie:

http://kajakimalapanew.pl/

http://www.talent-kajaki.pl/panew.html



#7587 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 01 sierpień 2017 - 21:12

Pierwszy link mogę polecić.

#7588 slovan22

slovan22
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHrabstwo Ducha

Napisano 01 sierpień 2017 - 22:44

Czy kontem hbo go można się dzielić na kilka urządzeń? Chciałbym mieć dostęp przez smart tv ale umowę mam na rok jeszcze z orange.

#7589 hanys 85

hanys 85
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 02 sierpień 2017 - 07:46

Ktoś wie czy na bugli są zamykane szafki?

Jest depozyt, po wejściu z lewej strony.



#7590 donald

donald
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 02 sierpień 2017 - 22:45

taki temat do forumowych znawców prawa:

 

 

moja firma wynajmuje adres (wirtualne biuro)

umowę podpisałem w 2013 roku z firmą X, co miesiąc otrzymywaliśmy faktury i regularnie je opłacaliśmy

 

firma X w bodajże 2015 poinformowała, że teraz wynajmującym będzie firma Y - rozwiązaliśmy stara umowę (z firmą X) i podpisaliśmy nową (z firmą Y) - od tego czasu co miesiąc faktury przysyłała nam firma Y i to jej płaciliśmy

 

 

na początku maja dostaliśmy mailową informację, że ponownie zmienił się podmiot wynajmujący (tym razem na firmę Z) i że wkrótce otrzymamy nową umowę

 

umowy z firmą Z do dnia dzisiejszego nie mamy (nie otrzymaliśmy jej). nie ma również wypowiedzenia/rozwiązania umowy z firmą Y.

przyszły za to faktury wystawione już przez firmę Z od kwietnia do sierpnia (pierwsza wystawiona miesiąc wcześniej, niż informacja o zmianie podmiotu!!) oraz wezwanie do zapłaty i groźba wpisania do bazy dłużników

 

 

 

jeśli nie zmienią tych faktur (w sensie, że nie będą wystawione przez firmę Y, z którą wciąż mam moim zdaniem ważną umowę), to ani myślę płacić firmie Z - dobrze myślę?

 

 

i jeszcze jedna uwaga:

w umowie z firmą X i Y był zapis o korespondencji elektronicznej i podane adresy mailowe

w maju dostałem info (z innego adresu!), że teraz korespondencja - dotycząca już firmy Z będzie prowadzona z tego nowego adresu - ale zapis w umowie nie został aneksowany

 

a moim zdaniem, to dość istotna zmiana, więc mogę chyba przyjąć, że taka zmiana jest nieważna?


Użytkownik donald edytował ten post 02 sierpień 2017 - 22:46


#7591 przemol

przemol
  • SK1964

Napisano 03 sierpień 2017 - 06:42

Dobrze kombinujesz. Co więcej skoro umowa nie została zmieniona to zapłata z nie zwolni Cię ze świadczenia z umowy z y.

Dowodowo pod przyszly proces wyslij już teraz pismo do firmy Y z opisem sytuacji, przykładowo: iż od kwietnia nie otrzymałeś faktur VAT z tytułu łączącej was umowy najmu z dnia... Wskaż również na to,że w to miejsce otrzymujesz faktury od innego podmiotu (w tym za okres jeszcze wcześniejszy za który już zapłaciłeś) a poprzedzała to informacja od tego podmiotu o planowanej zmianie wynajmującego, o której realizacji nie zostałeś już powiadomiony w tym w szczególności nie przystąpiono do aktualizacji umowy względnie jej rozwiązania i zawarcia umowy z nowym podmiotem, o której w tamtej informacji również wspomniano.

Równolegle możesz odpisać firmie z, że nie pozostajesz względem niej zobowiązany z tytułu wystawionych faktur vat i prosisz o ich skorygowanie, a w przypadku finalizacji zmian własnościowych wynajmowanej obecie od y powierzchni biurowej o której zamierzeniu wspomniano w piśmie z dnia... Prosisz o przystąpienie do rozmów w celu ukształtowania zobowiązania.

Etap na którym sprawa się znajduje pozwala stwierdzić, że w najbliższym czasie możesz spodziewać się otrzymania nakazu zapłaty, od którego będziesz musiał się sprzeciwićw terminie 14 dni od doręczenia nakazu stąd właściwe będzie postępowanie jak wyżej.

Zamiast tego możesz również złożyć świadczenie do depozytu sądowego na tej podstawie, że w świetle zaistniałego stanu faktycznego, w którym do świadczenia konkurują dwa podmioty nie wiesz względem, którego jesteś zobowiązany. To zwolni Cię z obowiązku a firmy y i z pzed sądem będą musiały wykazać komu należne są pieniądze z tej umowy, które złożyłeś do depozytu.

 

ps. 

z ostrożności tu jeszcze trzeba rozważyć czy pismo o zmianie wynajmującego nie stanowi zawiadomienia o cesji wierzytelności. Pozostawiłem tą koncepcję z boku, gdyż w oświadczeniu o zmianie wierzyciela powinno się powołać sam fakt dokonania przelewu wierzytelności, a w opisanym przypadku wspominasz o przystąpieniu do podpisania  nowej umowy. Niemniej jednak trzeba przyjrzeć się też temu oświadczeniu również pod tym kątem. 


Użytkownik przemol edytował ten post 03 sierpień 2017 - 08:19


#7592 Damianos

Damianos
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 03 sierpień 2017 - 11:04

Dobrze kombinujesz. Co więcej skoro umowa nie została zmieniona to zapłata z nie zwolni Cię ze świadczenia z umowy z y.

Dowodowo pod przyszly proces wyslij już teraz pismo do firmy Y z opisem sytuacji, przykładowo: iż od kwietnia nie otrzymałeś faktur VAT z tytułu łączącej was umowy najmu z dnia... Wskaż również na to,że w to miejsce otrzymujesz faktury od innego podmiotu (w tym za okres jeszcze wcześniejszy za który już zapłaciłeś) a poprzedzała to informacja od tego podmiotu o planowanej zmianie wynajmującego, o której realizacji nie zostałeś już powiadomiony w tym w szczególności nie przystąpiono do aktualizacji umowy względnie jej rozwiązania i zawarcia umowy z nowym podmiotem, o której w tamtej informacji również wspomniano.

Równolegle możesz odpisać firmie z, że nie pozostajesz względem niej zobowiązany z tytułu wystawionych faktur vat i prosisz o ich skorygowanie, a w przypadku finalizacji zmian własnościowych wynajmowanej obecie od y powierzchni biurowej o której zamierzeniu wspomniano w piśmie z dnia... Prosisz o przystąpienie do rozmów w celu ukształtowania zobowiązania.

Etap na którym sprawa się znajduje pozwala stwierdzić, że w najbliższym czasie możesz spodziewać się otrzymania nakazu zapłaty, od którego będziesz musiał się sprzeciwićw terminie 14 dni od doręczenia nakazu stąd właściwe będzie postępowanie jak wyżej.

Zamiast tego możesz również złożyć świadczenie do depozytu sądowego na tej podstawie, że w świetle zaistniałego stanu faktycznego, w którym do świadczenia konkurują dwa podmioty nie wiesz względem, którego jesteś zobowiązany. To zwolni Cię z obowiązku a firmy y i z pzed sądem będą musiały wykazać komu należne są pieniądze z tej umowy, które złożyłeś do depozytu.

 

ps. 

z ostrożności tu jeszcze trzeba rozważyć czy pismo o zmianie wynajmującego nie stanowi zawiadomienia o cesji wierzytelności. Pozostawiłem tą koncepcję z boku, gdyż w oświadczeniu o zmianie wierzyciela powinno się powołać sam fakt dokonania przelewu wierzytelności, a w opisanym przypadku wspominasz o przystąpieniu do podpisania  nowej umowy. Niemniej jednak trzeba przyjrzeć się też temu oświadczeniu również pod tym kątem. 

Zeby cesja była skuteczna musiała by byc podpisana przez Radne prawnego/Prawnika i złożona Donaldowi w oryginale

Z tego co pisze  to odesłać firmie Z fakturę z anotacja " odsyłamy bez księgowania" z racji braku tytułu  do wystawienia faktur przez firme Z. "



#7593 przemol

przemol
  • SK1964

Napisano 03 sierpień 2017 - 19:54

Nie masz racji.

Dla skutecznosci cesji wierzytelnosci wzgledem dluznika wymagane jest zawiadomienie go na pismie (art 514 kc badz w poblizu tego).
Nie ma zadnego wymogu przedstawienia orginalu umowy albo podpisania jej przez prawnika choc czesto tak sie dzieje w ramach udzielonego mu pelnomocnictwa.

Mozna odeslac tylko fakture ale mozna rowniez to zdarzenie wykorzystac dowodowo bo najprawdopodobniej sprawa trafi do sadu skoro poszlo wezwanie do zaplaty a firma z uwaza sie za wierzyciela.

#7594 donald

donald
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 03 sierpień 2017 - 20:26

no właśnie jedyna informacja o tym, że zmieniła się firma, która wynajmuje lokal, to mail

i ok, bo w umowie jest zapis, że korespondencja może być prowadzona w takiej formie.

 

ale jest tam zapis, że zmienił się podmiot - a to już wymaga zmiany umowy/podpisania aneksu, co nie nastąpiło.

 

więc moim zdaniem nie ma żadnych podstaw, żeby ten nowy podmiot wystawiał mi teraz faktury - i to jeszcze za 5 miesięcy wstecz.

 

 

planuję odesłać te faktury i wysłać wypowiedzenie - oczywiście tej firmie, z którą mam umowę



#7595 Simao

Simao
  • SK1964
  • LokalizacjaWolverhampton

Napisano 03 sierpień 2017 - 21:23

Gdzie w Katowicach kupię modele samolotów do sklejania?
Un Club authentique a l'image de la Haute Silesie
Un Club different
Emblematique
Au coeur d'une region tres mediatisee

#7596 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 03 sierpień 2017 - 21:25

lubilem cie bardziej jak twoim hobby bylo piwo i burgery :chamisko:



#7597 Simao

Simao
  • SK1964
  • LokalizacjaWolverhampton

Napisano 03 sierpień 2017 - 21:32

lubilem cie bardziej jak twoim hobby bylo piwo i burgery :chamisko:

Zdupiaj!😂
Wpadnę w niedziele 😎
Un Club authentique a l'image de la Haute Silesie
Un Club different
Emblematique
Au coeur d'une region tres mediatisee

#7598 ToJa

ToJa
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 03 sierpień 2017 - 22:21

Gdzie w Katowicach kupię modele samolotów do sklejania?

Ręki nie dam sobie uciąć, ale wydaje mi się że dawno, dawno temu modele do sklejania były w tym kreślarskim sklepie na Mikołowskiej, Skala bodajże się zwał.


Ja to w sumie dobra dziewczyna jestem. 
Tylko ludzie czasem mnie wkur*iają...


#7599 Baton

Baton
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaJada Na Szpil

Napisano 04 sierpień 2017 - 04:35

Gdzie w Katowicach kupię modele samolotów do sklejania?


Na Kościuszki jest hurtownia hobbysta.pl

Gorąco polecam, bardzo konkretny gość i ma spory wybór. U niego również można kupić modele o części do zabawek serii RC.
  • Simao lubi to

www.facebook.com/jadanaszpil - Moja strona o Groundhoppingu Zapraszam ! 


#7600 Simao

Simao
  • SK1964
  • LokalizacjaWolverhampton

Napisano 04 sierpień 2017 - 05:33

Ręki nie dam sobie uciąć, ale wydaje mi się że dawno, dawno temu modele do sklejania były w tym kreślarskim sklepie na Mikołowskiej, Skala bodajże się zwał.

Mam wrażenie że tego sklepu już od 4lat nie ma 😀
Un Club authentique a l'image de la Haute Silesie
Un Club different
Emblematique
Au coeur d'une region tres mediatisee




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych