Skocz do zawartości


Zdjęcie

Motoryzacja


5274 odpowiedzi w tym temacie

#5151 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 31 październik 2023 - 22:30

Więcej niż wartość samochodu. Podatek od biedy.

Coś chyba mało zorientowane jest nasze społeczeństwo bo narazie cisza z protestami.

Gdzieś słyszałem, że ten podatek spowoduje redukcję co² o... (Europa 14,65% co², Polska 0,9% co² światowej emisji. Transport samochodowy to ok 25% czyli 0,22% światowej emisji u nas) 0,1 jeśli nie mniej %.

Czyli coś co pochłonie setki miliardów, cofnie nas w rozwoju, doprowadzi do zubożenia i uzależnienia większości społeczeństwa będzie miało znikomy wpływ na środowisko.

Nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwy.

A i jeszcze jedna konkluzja. Żeby uratować planetę mam dużo płacić by móc dalej jeździć autem które tą planetę niby zatruwa. Więc w jaki sposób ją uratuję? Płać albo zdupiaj na busa.

Ogólnie to zieloni komuniści uważają że coś znaczą jako ludzie a wobec sił natury są nic nie znaczącymi pluskwami.

Z każdej strony atak klimatystów: UE, Watykan, nawet Krupa i jego zrównoważony rozwój i neutralność klimatyczna.
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#5152 kmwtw

kmwtw
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 01 listopad 2023 - 07:29

Taki Krupa też chciałby szybciej dojeżdżać do domu, a nie stać w korku z resztą bydła.


  • terror i tomzkat lubią to

#5153 Jah

Jah
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHyvinkää

Napisano 01 listopad 2023 - 08:40

Gdzieś słyszałem, że ten podatek spowoduje redukcję co² o... (Europa 14,65% co², Polska 0,9% co² światowej emisji. Transport samochodowy to ok 25% czyli 0,22% światowej emisji u nas) 0,1 jeśli nie mniej %.

 

Fajnie, że o tym piszesz ale ja nadal nie potrafie pojąć jakim cudem to nie jest powszechna wiedza i WIEKSZOŚĆ społeczeństwa wierzy w te bajki dot. ochrony klimatu.

 

10 największych kontenerowców świata emituje do atmosfery więcej zanieszyszczeń niż wszystkie samochody tej planety razem wzięte. Za chwilę to się pewnie zmieni (im też dokręcają śrubę), ale od 20 lat taki stan jest faktyczny i nigdy tego argumentu w mediach głównego nurtu nie usłyszałem. W tym samym czasie mówią ci, że masz nie jeść mięsa i banują słomki plastikowe, bo kurwa masz ratować planetę.

 

Prawdziwy problem leży w krajach nisko rozwiniętych, głównie w Azji. Sama Europa generuje tyle zanieszyszczeń, że jakby ją jednym ruchem wymazać z dnia na dzień to w ŻADEN sposób to nie wpłynęło na ochronę środowiska i sam klimat.

 

Czysty komunizm i nic więcej. Pluć w ryj każdemu kto się łapie na to i przykłada rękę.


cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów


#5154 Jah

Jah
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaHyvinkää

Napisano 01 listopad 2023 - 08:46

https://motokalkulator.pl/

Czy ktoś już można sprawdzał ile prawdopodobnie wyniesie podatek od "luksusu" czyli od posiadania samochodu spalinowego ? Z tego co zauważyłem kalkulator jest chyba utworzony na podstawie poniższego projektu ustawy:

https://orka.sejm.go...jekty/735_p.htm

Ja sprawdzałem i mi wyszło ponad 30k. Ale mam rejestracje jako zabytek więc mogą mi naskoczyć.

 

Dlatego też wczoraj napisałem w temacie o stadionie, że te 200 miejsc parkingowych to może być wystarczająco. I może i dobrze, że coś takiego wprowadzają. Ludzie głosują jak debile to niech teraz zapierdalają zbiorkomem ściśnięci jak sardynki. Nawet przez moment mi ich nie będzie szkoda. Dla mnie w sumie bomba, mniejsze korki, zero kolejek w serwisach, paliwo tanie :) Jak tak ludzie chcą to tak ma być i chuj, uszanujmy ich wolę.


  • kmwtw lubi to

cześć jestem jah interesuje się sportem a moja ulubiona drużyna to GKS Katowice. oprócz tego interesują mnie dziewczyny imprezy i takie tam. pozdrawiam wszystkich forumowiczów


#5155 Foxu

Foxu
  • SK1964
  • LokalizacjaEdinburgh

Napisano 01 listopad 2023 - 10:15

Bo powiedza, ze mialo byc dwa razy tyle i pelikany jeszcze podziekuja.

Niestety ludzie sa tak zapatrzeni w TV, ze mozna im mowic. Moze, ale to naprawde moze sie cos zmieni jak juz prawie nikogo nie bedzie stac na wakacje, wlasny samochod, to sie obudza, ale to pewnie bedzie za pozno.


  • tomzkat, kmwtw i Jah lubią to

#5156 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 01 listopad 2023 - 11:16

Wrzucę i tu


Bóg, Honor, Ojczyzna.

#5157 kmwtw

kmwtw
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 01 listopad 2023 - 11:39

Większość społeczeństwa jest poprostu głupia, metoda powolnego gotowania żaby przez władze sprawdza się znakomicie i krok po kroku idziemy ku zniewoleniu. Niestety walczyć z tym, jest ciężko, bo jak tłumaczysz ludziom co jest grane, to patrzą na Ciebie jak na debila. Trzeba samemu się w miarę zabezpieczyć, a reszta niech się bawi w tej piaskownicy.


Użytkownik kmwtw edytował ten post 01 listopad 2023 - 11:40


#5158 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 01 listopad 2023 - 12:08

Tyle, że to jest zabezpieczenie na krótką metę bo jak się system domknie to i tak po nas przyjdą. To tylko przedłużenie dogorywania.

Użytkownik Bartek84 edytował ten post 01 listopad 2023 - 12:08

Bóg, Honor, Ojczyzna.

#5159 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 01 listopad 2023 - 12:17

No właśnie chodzi o to aby człowiek nie był zabezpieczony. Nieruchomość to zabezpieczenie: normy i podatki za rogiem. Auto to zabezpieczenie: tylko dla bogatych. Gotówka to zabezpieczenie: wprowadzamy pieniądz elektroniczny etc. Oczywiście, najbogatszych to nie będzie obowiązywać.
Pewnie za x lat wprowadzą 4 dniowy tydzień szkolny, wprowadzą darmowe opiaty etc
I ludzie nic nie powiedzą bo 3/4 ludzi nie przyzna skę, że ich nie stać. Tutaj wszyscy to potencjalni milionerzy a za 5 k na rękę to nikt z łóżka nie wstaje

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#5160 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 01 listopad 2023 - 12:28

Mnie tylko ciekawi co będzie z prowincją gdzie bez auta nie da się funkcjonować a nadal masa osób mieszka w domach z zerowymi normami. Choć może nic nie będzie bo już teraz na zadupiach domy kosztują tyle co 25m2 w Katowicach.

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#5161 WzG

WzG
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 01 listopad 2023 - 21:33

Muszę odszukać ten temat na Twitterze gdzieś ktoś wrzucił mapę ze statkami transportowymi, ich ilością i ile spalają paliwa, jakiś mały procent tych statków przewyższał zanieczyszczenie wszystkich samochodów w Europie, no ale statki są korporacji to się nie podejmuje tematu. Tutaj biedni muszą albo zrezygnować z samochodów lub płacić podatki na dopłaty do elektryków dla bogatych. W dodatku pewnie obejmie to transport lądowy, więc ceny produktów i usług wzrosną.

Nie będziesz mieć niczego i będziesz szczęśliwy... Oczywiście w Europie, bo jakoś nie widzę, żeby coś takiego wprowadzali w USA, Chinach, Indiach, Pakistanie, Rosji, chyba że się mylę i cały świat będzie eko elektrykami jeździć, więc dzieci w Afryce będą musiały zwiększyć produkcję litu.
  • Jah lubi to

#5162 Muerte

Muerte

    ZGF

  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 10 listopad 2023 - 08:50

Mam wolny poniedziałek a gdzie nie zadzwonię pozajmowane już terminy na wymianę opon. Podeślę ktoś namiary gdzie jeszcze można próbować w Katowicach się umówić?

#5163 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 10 listopad 2023 - 09:58

https://maps.app.goo...f53ywJEVSyLC526

Tu zawsze bez umawiania było ale ceny do góry poszły.


Możesz tez tu spróbować.

https://maps.app.goo...4TezM5TqXboxMt9
  • Muerte lubi to
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#5164 butcher

butcher
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 10 listopad 2023 - 10:11

Tu też bez umawiania. Ul. Bytkowska. Przyjeżdżasz i czekasz w kolejce.

https://maps.app.goo...mJnELNjX6CFh2Z9
  • matthew i Muerte lubią to

#5165 Muerte

Muerte

    ZGF

  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 10 listopad 2023 - 10:30

Dzięki. Ta Bytkowska będzie do ogarnięcia bo dzwoniłem.

#5166 gniotek1102

gniotek1102
  • SK1964

Napisano 27 listopad 2023 - 12:16

samochód do 40 tysięcy
zastanawiam się wstępnie nad volvo v40 albo renault megane 
posiada ktoś i może podzielić się opiniami ?
może ma ktoś do polecenia w tej cenie inny model/markę ?



#5167 BGC1964

BGC1964
  • SK1964

Napisano 27 listopad 2023 - 18:53

To ja podobnie, ale samochód do 10-15k. Może ktoś coś słyszał o czymś w miarę rozsądnym. Nie spieszy mi się jakoś mocno

#5168 rabin

rabin
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • Lokalizacjawojkowice

Napisano 28 listopad 2023 - 10:01

Jakby ktos szukał dużego kombi to opierdole swoją mazde 6 GH
2011 2.2d 185km 250tys nalotu,salon polska, 2 właścicieli, w oryginalnym lakierze, mocno wyposażona
Wszystko na bieżąco robione w mazvagtech
Dla kogoś od nas oczywiście w dobrej cenie

#5169 Emigrant64

Emigrant64
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 05 grudzień 2023 - 19:35

Ma ktoś może na sprzedaż jakieś stare auto do max 4500 z LPG na dojazdy do pracy? Sprawa trochę pilna.

#5170 Belfer

Belfer
  • SK1964

Napisano 05 grudzień 2023 - 23:57

Od 1 stycznia zmiana oznaczeń (oraz przede wszystkim składu paliwa) PB95 z E5 na E10 w myśl unijnych regulacji. Sprawdźcie sobie, czy będziecie mogli od Nowego Roku tankować PB95 E10. Jeśli nie, to pozostaje tylko PB98. Poniżej link do wyszukiwarki samochodów (widziałem komentarze, że wielu marek nie ma w niej, ale i tak warto zerknąć):

https://e10.klimat.gov.pl/


Ekstraklasa dla Katowic! 


#5171 paulek

paulek
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaTychy

Napisano 06 grudzień 2023 - 06:07

podobno te dodatki do tego paliwa to jakieś gówno? Coś tam korozje powowduje? czy to jakaś bzdura?



#5172 matthew

matthew
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 10 grudzień 2023 - 17:35

Ma ktoś dojście albo zna kogoś, kto zajmuje się lampami i doradzi fachowo w sprawie zaparowanego reflektora ? Ewentualnie da się to jakoś ogarnąć samemu ?

#5173 Baton

Baton
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaJada Na Szpil

Napisano 11 grudzień 2023 - 08:56

Ma ktoś dojście albo zna kogoś, kto zajmuje się lampami i doradzi fachowo w sprawie zaparowanego reflektora ? Ewentualnie da się to jakoś ogarnąć samemu ?

Kiedyś bardzo kumaty gościu był na Dąbrówce Małej, ulica Pod Młyn 31. 


www.facebook.com/jadanaszpil - Moja strona o Groundhoppingu Zapraszam ! 


#5174 Muerte

Muerte

    ZGF

  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 12 grudzień 2023 - 07:52

Potrzebowałbym w sobotę zerknąć coś od spodu w samochodzie. Mamy jakąś taka ogólnodostępną miejscówkę w Katowicach gdzie można podjechać ?

#5175 blazej

blazej
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 12 grudzień 2023 - 18:39

Panowie mam problem z autem Mercedes GLK350 zablokowa się i nie da się odpalić. Przy włożeniu kluczyka nic się nie dzieje. Drugi kluczyk nie działa, światła i elektryka ogólnie wydaje się że działa normalnie. Więc możliwe że się zablokował na lini stacyjka, blokada kierownicy kluczyk.

Czy ktoś ma jakiegoś machera co mógłby zerknąć na to od strony elektroniki?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych