Skocz do zawartości


Zdjęcie

Covid 19


7752 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Covid 19 (231 użytkowników oddało głos)

SARS-CoV-2 to:

  1. pandemia (25 głosów [10.82%])

    Procent z głosów: 10.82%

  2. groźny wirus (77 głosów [33.33%])

    Procent z głosów: 33.33%

  3. niegroźny wirus (90 głosów [38.96%])

    Procent z głosów: 38.96%

  4. fejkwirus (21 głosów [9.09%])

    Procent z głosów: 9.09%

  5. nie wiem / nie mam zdania (18 głosów [7.79%])

    Procent z głosów: 7.79%

Szczepienia na SARS-CoV-2 powinny być:

  1. obowiązkowe dla każdego (19 głosów [13.29%])

    Procent z głosów: 13.29%

  2. obowiązkowe dla wybranych grup (12 głosów [8.39%])

    Procent z głosów: 8.39%

  3. nieobowiązkowe / zalecane (89 głosów [62.24%])

    Procent z głosów: 62.24%

  4. nieobowiązkowe (23 głosów [16.08%])

    Procent z głosów: 16.08%

  5. nie wiem / nie mam zdania (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

Noszenie masek i/lub rękawiczek powinno być:

  1. obowiązkowe wszędzie (8 głosów [3.49%])

    Procent z głosów: 3.49%

  2. obowiązkowe w niektórych miejscach (73 głosów [31.88%])

    Procent z głosów: 31.88%

  3. nieobowiązkowe / zalecane (60 głosów [26.20%])

    Procent z głosów: 26.20%

  4. nieobowiązkowe (27 głosów [11.79%])

    Procent z głosów: 11.79%

  5. nie wiem / nie mam zdania (61 głosów [26.64%])

    Procent z głosów: 26.64%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#5301 Pacior

Pacior
  • SK1964
  • LokalizacjaLigota/Piotrowice

Napisano 27 maj 2021 - 22:40

Skąd masz takie informacje? Koło prawdy to one za wiele nie stały

 

Żona, pracuje w tym szpitalu, wiem jakie są stawki.



#5302 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 28 maj 2021 - 13:12

Wiceminister zdrowia: „paszporty covidowe” będą miały różne daty ważności


– „Paszporty covidowe” będą miały różną datę ważności – powiedziała w czwartek na antenie Radia ZET wiceminister zdrowia Anna Goławska.

Z informacji przekazanych przez wiceminister zdrowia wynika, że data ważności tzw. paszportu covidowego będzie uzależniona od tego, czy dana osoba będzie go uzyskiwać na podstawie zaszczepienia (wtedy będą ważne rok), czy po prostu otrzyma negatywny wynik testu na obecność koronawirusa (wówczas „paszport” ważny będzie tylko przez 24 godziny).

– W zależności od tego, jakie będą obowiązywały w danym kraju obostrzenia, to takie trzeba będzie stosować. Jeżeli w konkretnym kraju będzie konieczność wykazania się negatywnym wynikiem testu – np. wchodząc do muzeum – to taki test trzeba będzie wykonać ponownie, bo certyfikat już nie będzie ważny – tłumaczyła Anna Goławska.

Wiceszefowa resortu zdrowia poinformowała również, że te osoby, które przed wylotem otrzymały certyfikat covidowy na podstawie negatywnego wyniku testu, będą musiały wykonać kolejny test na obecność koronawirusa przed powrotem do Polski. – Osoby z kodem QR, wystawionym na podstawie negatywnego wyniku testu, podczas pobytu za granicą nie będą zwolnione z restrykcji – przekazała wiceminister w rozmowie z Radiem ZET.
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#5303 FC OLKUSZ

FC OLKUSZ
  • SK1964

Napisano 28 maj 2021 - 16:00

Daramat

#5304 ToJa

ToJa
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 28 maj 2021 - 16:08

https://mobile.twitt...949452120383493
Coś na rozluźnienie atmosfery 😆
  • Edy lubi to

Ja to w sumie dobra dziewczyna jestem. 
Tylko ludzie czasem mnie wkur*iają...


#5305 Czapla

Czapla
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 29 maj 2021 - 18:35

Matthijs de Ligt, dla niezorientowanych, jest piłkarzem Juventusu, który wczoraj albo przedwczoraj udzielał wywiadu i na temat szczepienia wypowiedział się w ten sposób: Nie zaszczepię się. To nie jest obowiązkowe. Myślę, że każdy powinien mieć kontrolę nad własnym ciałem. Zawsze istnieje ryzyko infekcji i powikłań. Staram się ograniczyć kontakty z innymi ludźmi do minimum. Rzadko spotykam się z kimś spoza kadry.
Dziś jednak postanowił sprostować swoją wypowiedź: W ostatnim wywiadzie nie do końca wyraziłem się jasno. Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości, jestem absolutnym zwolennikiem szczepienia na COVID-19 i zaszczepię się, jak tylko będzie to możliwe.

Kurwa, on ma jakieś rozdowjenie jaźni czy o co chodzi? Ktoś mu pistolet w nocy do głowy przystawił czy jak? Przecież to jest o 180 stopni zmiana nastawienia wobec szczepionki w ciągu kilkunastu godzin
  • Krzychu i marcin_89 lubią to

#5306 Krzyś

Krzyś
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaLigota

Napisano 29 maj 2021 - 20:22

Wypowiedział się nie poprawnie, więc ktoś go wyprostował.



#5307 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 30 maj 2021 - 20:56

https://twitter.com/...7682173954?s=19
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#5308 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 01 czerwiec 2021 - 09:32

Obowiązek noszenia masek przez niezaszczepionych na terenie zakładu Piątnicy.

https://twitter.com/...1990723587?s=19
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#5309 KRIS_BEMA

KRIS_BEMA
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaPanewniki/Ligota

Napisano 01 czerwiec 2021 - 11:14

Ktoś tu prowadził tramwaj jak pamiętam. Jak jest teraz z siedzeniami w ZTM. Można siadać wszędzie, czy co drugie siedzenie na przemian? Na stronie ZTM nic nie mogę znaleźć.



#5310 Gierdi

Gierdi
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 01 czerwiec 2021 - 11:17

Po Zawodziu bany jeżdża nabite aż miło... (godziny szczytu)



#5311 K..

K..
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 02 czerwiec 2021 - 07:39

Słyszał ktoś może czy do Anglii będzie można wlecieć z tym certyfikatem covid po zaszczepieniu? Nigdzie nie mogę znaleźć infa a oni w UE już przecież nie są

#5312 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 02 czerwiec 2021 - 09:17

Nie uznają certyfikatów.

Użytkownik Bartek84 edytował ten post 02 czerwiec 2021 - 09:19

Bóg, Honor, Ojczyzna.

#5313 Zajczak

Zajczak
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaMysłowice

Napisano 02 czerwiec 2021 - 20:16

zapytam gdzie są teraz te mądre osóbki z tego tematu w sprawie segregacji ludzi, przymuszenia do szczepienia itp? Paszporty to juz tylko formalność, przywileje dla zaszczepionych i odbieranie praw niezaszczepionych, to już się dzieje. 

 

A tutaj coś lokalnie... kurwa mać

 

https://www.facebook...598392653796552


BÓL PRZEMIJA, A CHWAŁA JEST WIECZNA - TE BARWY TO DLA NAS WARTOŚĆ NAJŚWIĘTSZA.


#5314 Lars

Lars
  • SK1964

Napisano 02 czerwiec 2021 - 20:53

Rozporządzenia to chuj. Radość i gorliwa niechęć do niezaszczepionych wśród młodych, to jest przerażające. To nie omy są fanatyczne, tylko młode, zjebane pokolenie. 



#5315 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 02 czerwiec 2021 - 21:07

Polecam poczytać komentarze. Jesteś(my) w mniejszości. 

PS: Widomo kiedy będzie ten kod qr dostępny na aplikacji mobilnej? Na stronie ministerstwa jest napisane, że w aplikacji na komórkę mojeIKP  będzie PÓŹNIEJ ale ile wynosi to później to nie podali. 


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#5316 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Napisano 02 czerwiec 2021 - 21:07

zapytam gdzie są teraz te mądre osóbki z tego tematu w sprawie segregacji ludzi, przymuszenia do szczepienia itp? Paszporty to juz tylko formalność, przywileje dla zaszczepionych i odbieranie praw niezaszczepionych, to już się dzieje. 

 

A tutaj coś lokalnie... kurwa mać

 

https://www.facebook...598392653796552

miej pretensje do władz ,a nie do tych co się szczepią.

wg ciebie mam się nie szczepić ,bo wchodzi lub wejdzie jakieś głupie prawo?



#5317 Lars

Lars
  • SK1964

Napisano 02 czerwiec 2021 - 21:48

miej pretensje do władz ,a nie do tych co się szczepią.
Gdyby nie było większości komentarzy, że to świetny pomysł, to można by coś zrobić. A tak? Złoto!  

#5318 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Napisano 02 czerwiec 2021 - 22:11

Ale kto patrzy na komentarze pod postem czy artykułem.
nikt.
Bo gdyby ktoś się tym kierował to dawno naszego klubu by nie było.
Zresztą czemu te komentarze mają działać,a nie te co wieszczą śmierć po szczepieniu?
Przeciez Scarface i jemu podobni nabijają po tysiąc postów by zniechęcić do szczepień.

#5319 Zajczak

Zajczak
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaMysłowice

Napisano 03 czerwiec 2021 - 02:02

Chłopie dałem Ci jeden z wielu przykładów aktualnego przymusu, u mnie w robocie jak powiedziałem szefowi że się nie szczepie to tylko żałuję że nie nagrałem tego. Reakcja wariata, prawie szału dostał że ktoś się nie chce szczepić. Takich oszołomów już jest cała masa. Do rządu mogę mieć pretensje, ale ludzie zachowują się jak pomyleńce i to właśnie ci zaszczepieni lub chętni aktualnie wywołują największą presje. Teraz widać na tacy kto jaki jest, ideały, przekonania itp. schowane zostały w kieszeń na rzecz psychozy strachu, a co gorsza ta psychozę ludzie sieją sami.

BÓL PRZEMIJA, A CHWAŁA JEST WIECZNA - TE BARWY TO DLA NAS WARTOŚĆ NAJŚWIĘTSZA.


#5320 ToJa

ToJa
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 03 czerwiec 2021 - 06:42

Ale chwila, czemu na ten koncert mają wpuszczać tylko zaszczepionych? Przecież była mowa limicie osób który może wejść na różne imprezy, a zaszczepieni mają się nie wliczać do tego limitu. Więc to chyba tylko inicjatywa organizatora że wejdą sami zaszczepieni.

Ja to w sumie dobra dziewczyna jestem. 
Tylko ludzie czasem mnie wkur*iają...


#5321 Lars

Lars
  • SK1964

Napisano 03 czerwiec 2021 - 08:04

Ale kto patrzy na komentarze pod postem czy artykułem. nikt.
Ale tu nie chodzi o pięć komentarzy na temat budowy stadionu, tylko o masową euforię w temacie szczepień, wielki nacisk i wyraźne sugerowanie kto jest niebezpieczeństwem dla ludzi.  

#5322 Krzyś

Krzyś
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaLigota

Napisano 03 czerwiec 2021 - 08:10

miej pretensje do władz ,a nie do tych co się szczepią.

wg ciebie mam się nie szczepić ,bo wchodzi lub wejdzie jakieś głupie prawo?

 

 

Sam tutaj pisałeś, że nie wierzysz w tą segregację (nie zrobią tego), a tu proszę, dzieje się;/

 

U mnie w pracy na razie delikatne pytania o szczepienie. Ja i kilku innych otwarcie mówimy NIE.

 

Osoby po szczepieniu są tzw. cooll i sami się czują cooll. Chwalą się tym, jakby w totka kurwa wygrali.
Taka moda obecnie na te szczepionki.
Kurwa, gdzie nie wejdę, gdzie nie stanę to temat szczepionek (park, chodnik, sklep, autobus itp) DRAMAT!



#5323 WzG

WzG
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 03 czerwiec 2021 - 08:54

Sam tutaj pisałeś, że nie wierzysz w tą segregację (nie zrobią tego), a tu proszę, dzieje się;/
 
U mnie w pracy na razie delikatne pytania o szczepienie. Ja i kilku innych otwarcie mówimy NIE.
 
Osoby po szczepieniu są tzw. cooll i sami się czują cooll. Chwalą się tym, jakby w totka kurwa wygrali.
Taka moda obecnie na te szczepionki.
Kurwa, gdzie nie wejdę, gdzie nie stanę to temat szczepionek (park, chodnik, sklep, autobus itp) DRAMAT!


Nie ma co się wkurwiać, ale to było do przewidzenia, a Borg dobrze wie, że będzie ciśnienie na szczepienia bo nimi handluje, tylko się zgrywa, nikt nie zainwestuje kupę kasy, żeby to potem udupić.

Co do szczepień, znam osoby z moje otoczenia co są po szczepieniu, a dwa dni niskich temperatur i już chorzy, tak tak, wiem że to szczepionka na covid, ale właśnie duża część ludzi robi z tego szczepienia zbawienie, a tak na prawdę mało kto zmienił swoje życie pod względem zdrowego odżywiania, sportu itp. więc siłą rzeczy kopnąć w kalendarz można przez wiele chorób, ale jak widać ludzie wierzą w amulety chroniące od wszystkiego, tak samo było z maseczkami, takie ważne (tu na forum też tak niektórzy pisali), a jak nie trzeba nosić to wszyscy ściągnęli i jakoś wzrostu zachorowań nie widać nawet pomimo tego że jest cieplej i ludzie częściej ze sobą rozmawiają na zewnątrz niż jak była zima.
  • Foxu i Krzyś lubią to

#5324 K..

K..
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 03 czerwiec 2021 - 10:59

Do usunięcia, zły temat

Użytkownik K.. edytował ten post 03 czerwiec 2021 - 11:01


#5325 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Napisano 03 czerwiec 2021 - 11:11

Nie ma co się wkurwiać, ale to było do przewidzenia, a Borg dobrze wie, że będzie ciśnienie na szczepienia bo nimi handluje, tylko się zgrywa, nikt nie zainwestuje kupę kasy, żeby to potem udupić.

Co do szczepień, znam osoby z moje otoczenia co są po szczepieniu, a dwa dni niskich temperatur i już chorzy, tak tak, wiem że to szczepionka na covid, ale właśnie duża część ludzi robi z tego szczepienia zbawienie, a tak na prawdę mało kto zmienił swoje życie pod względem zdrowego odżywiania, sportu itp. więc siłą rzeczy kopnąć w kalendarz można przez wiele chorób, ale jak widać ludzie wierzą w amulety chroniące od wszystkiego, tak samo było z maseczkami, takie ważne (tu na forum też tak niektórzy pisali), a jak nie trzeba nosić to wszyscy ściągnęli i jakoś wzrostu zachorowań nie widać nawet pomimo tego że jest cieplej i ludzie częściej ze sobą rozmawiają na zewnątrz niż jak była zima.

Wzrostu zachorowań nie widać, bo ludzie się szczepią.
Ale jak ktoś jest przeciwnikiem szczepien to spadku zakażeń ze szczepieniami nigdy nie powiąże.
  • marcin GieKSa lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych