Skocz do zawartości


Zdjęcie

kulturystyka, siłownia, odżywki


2904 odpowiedzi w tym temacie

#2876 K..

K..
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 19 luty 2022 - 19:21

Jasna sprawa Mayek, nie myślę o sobie w tym wypadku. Po prostu trapi mnie ta kwestia bo są różne głosy 😀

#2877 Lars

Lars
  • SK1964

Napisano 20 luty 2022 - 15:20

Jak liczysz kalorie to 1000 z wódki ma tyle samo co z burgera z frytkami.
Wartości odżywcze wiadomo, na korzyść burgera, ale bilans kaloryczny w jednym i drugim przypadku daje 1000 kcal.

  

Nie zgodze sie. Tyle samo to ma tylko na papierze. Burger to wolowina, tluszcze i weglodowany, a wodka rozpierdala gospodarke wodna w organizmie.


Przecież kurwa napisałeś to samo co ja powyżej, tylko innymi słowami.
  • Junior i kosa lubią to

#2878 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 20 luty 2022 - 22:56

panie polopiryniarzu jeden, to nie to samo. Utrzymuje, ze haslo "ten sam bilans kaloryczny" jest bledne, poniewaz bilans przy wodce jest gorszy, bo to jest umowna liczba kalorii, ale procesy zachodzace w organizmie sprawiaja, ze te kalorie nie sa rowne. Sa teoretycznie podane jakies kalorie, ale one sie tak samo w organizmie nie spalaja. To nie jest tak, ze wyliczone na podstawie podanych skladnikow kalorie sa te same.

 

Ah, nie wiem kurwa jak to wytlumacyzc tak "ostatecznie", zeby znowu nie bylo pierdolenia. Jedna kaloria z produktu zdrowego i jedna kaloria z produktu niezdrowego to nawet liczbowo nie jest to samo, bo proces jej przetworzenia na energie nie jest taki sam.

 

I chyba koniec tematu, bo ja wiem, ze tak niektorzy pisza byle tylko sie dosrac. Idz kurwa na silownie, pojedz bialko o smaku polopiryny a potem sie z taka sama energia jak na silce czepiaj w tym temacie.

Serdecznie pozdrawiam Tomaszu i do zobaczenia na sektorze numer 1, ty ruby ciulu :chamisko:


Użytkownik Mayek edytował ten post 20 luty 2022 - 22:59


#2879 Miłosz1964

Miłosz1964
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 20 luty 2022 - 23:08

Spójrzmy na żuli, 4k kalorii z wódy codziennie a dalej w formie.Zamykam temat

Dołączona grafika


#2880 Lars

Lars
  • SK1964

Napisano 21 luty 2022 - 07:45

niektorzy pisza byle tylko sie dosrac

 

W tym samym zdaniu:

 

pojedz bialko o smaku polopiryny a potem sie z taka sama energia jak na silce czepiaj w tym temacie.
 

 

Spójrzmy na żuli, 4k kalorii z wódy codziennie a dalej w formie.Zamykam temat
No zamykaj skoro nie rozumiesz, że to samo napisałem również.  

#2881 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 31 marzec 2022 - 21:26

Używał ktoś z Was takich hantli? Jakieś opinie? 

 

https://allegro.pl/o...m_term=desc-yes


"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#2882 kmwtw

kmwtw
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 01 kwiecień 2022 - 16:05

Chyba nikt, za drogie są  :hihi:



#2883 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 30 maj 2022 - 20:52

Cwiczycie cos grubasy?

Chcialem przypomniec, ze najlepsze białko w prochu ma Krist! :chamisko:


  • Krist VB lubi to

#2884 mały

mały
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 02 czerwiec 2022 - 06:52

Poleci ktoś jakie urządzenie do analizy składu ciała? Warto kupować w ogóle coś tańszego znaczy do 500 zł?

#2885 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 02 czerwiec 2022 - 10:41

Nie sądzę. Idź do ludzi, którzy mają sprzęty za kilkanaście tysięcy i zrobią ci za 100zl za wizytę analizę. Jak co, to priv, dam ci namiar.

#2886 kmwtw

kmwtw
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 09 czerwiec 2022 - 18:05

Wartościowy materiał dla tych, którzy prowadzą siedzący tryb życia i pogłębiają swoje wady postawy.

 



#2887 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 09 czerwiec 2022 - 18:36

Jak jesteśmy w temacie, to nie robić wyciskania na barki za głowę, czyli na kark, oraz nie ściągać wyciągu górnego za kark.
Zwiększa się ryzyko kontuzji barków i nie ma to anatomicznego uzasadnienia.

#2888 kmwtw

kmwtw
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 09 czerwiec 2022 - 19:45

Dlaczego nie robić? To są bardzo dobre ćwiczenia. Pod warunkiem że spełniasz wymogi w zakresie ruchu. Każdy musi do tego podejść indywidualnie.

#2889 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 09 czerwiec 2022 - 20:16

Bo nie mają uzasadnienia anatomicznego. Co daje prowadzenie ciężaru za kark, względem prowadzenia go z przodu? Wygoogluj to. Barki ustawione są w kontuzjogennej pozycji.

#2890 kmwtw

kmwtw
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 10 czerwiec 2022 - 17:56

Wybacz, ale masz ograniczoną wiedzę. Co daje prowadzenie ciężaru zza karku ?

- rozwój wszystkich mięśni naramiennych za jednym razem

- buduje czworoboczny

- buduje rotatory 

 

Jednak powtarzam muszą być spełnione pewne warunki w zakresie mobilności i stabilności, jeśli nie będą to o kontuzje łatwo i to dotyczy wszystkich ćwiczeń złożonych.



#2891 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 11 czerwiec 2022 - 15:29

Pod warunkiem że spełniasz wymogi w zakresie ruchu

I tutaj można zakonczyć temat, bo 95% osób nie potrafi bądź nie robi tego poprawnie.  


  • kmwtw lubi to

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#2892 Duch

Duch
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 11 czerwiec 2022 - 17:43

Początkowo myślałem, że pękły mi troczki palców. Okazało się że są całe po prześwietleniu, prawodopodbnie są zerwane ścięgna wg opnii lekarza. Ktoś miał coś podobnego i wie jak je względnie szybko zregenerować. Obecnie mam problem nawet z mniejszymi ciężarami - ból jakby dłoń miało upier**lić.



#2893 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 11 czerwiec 2022 - 23:39

Isc do dobrego lekarza sportowego/fizjoterapeuty i ogarniac temat profesjonalnie. Problemem, ktory widze u nas jest to, ze lekarze sa uczeni do radzenia sobie z problemami zwyklych ludzi, ale nie sportowcow.

I to jeszcze sie tak uczy, ze jak przylazi gruba baba, to sie zapisuje leki. Nara. Kasa i koniec tematu.

Zajmij sie porzadnie tematem. Jak co, to pisz na priv, dam ci namiar na fizjo.

 

Przeswietlenie czesto chuja daje. Mi na rezonansie "wyszlo", ze mam rozjebane miekkie czesci, czyli łekotke i cos tam jeszcze, a jak operowali kolano, to sie okazalo, ze mam wszystko cale. To co dopiero przeswietlenie ma cos powiedziec, jak rezonans zawodzi, a moze zawodzi technik, ktory to opisuje.



#2894 82koza

82koza
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 06 sierpień 2022 - 20:44

Miesnie.pl w jakich godzinach otwarte na najbliższym tygodniu ??

#2895 Krist VB

Krist VB
  • SK1964
  • LokalizacjaBastion

Napisano 06 sierpień 2022 - 23:26

9-17 pn-pt.



#2896 Lars

Lars
  • SK1964

Napisano 15 październik 2022 - 12:44

Pytanko. Chcę na siłce sobie zrobić jakiś zestaw ćwiczeń FBW na maszynach.
Chciałem nawet wziąć trening z personalnym, ale 140zł mnie rozjebało.
No ale przejdźmy do pytania.

Jak sobie już ogarnę, jaka maszyna na jaką partię, to czy przy FBW wykonywać jedno ćwiczenie/maszyna na daną partię?

#2897 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 15 październik 2022 - 13:25

Nie wykonywać fbw na maszynach w ogóle ;)

Wykonaj 1 ćwiczenie, bo inaczej trening będzie trwał 3h
Klata, plecy, barki, nogi, biceps, triceps, brzuch, łydki.
Ale ja bym pierdolil i fbw i maszyny, ale moje zdanie znasz. Mam wrażenie, że pytałeś o to samo 5 lat temu :chamisko:
  • Miłosz1964 lubi to

#2898 Lars

Lars
  • SK1964

Napisano 15 październik 2022 - 15:07

Niewykluczone, że pytałem. Ty jesteś na inny poziomie ćwiczeń/siły itp.
Dla mnie maszyny + cardio regularnie to będzie wyczyn. Cofnę się do 99,9kg to będę myślał o czymś innym :chamisko:

#2899 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 15 październik 2022 - 15:12

Właśnie początkujący powinni robić ćwiczenia na wolnych ciężarach. Fbw i maszyny to jest dla ludzi, którzy już mają zbudowana formę i chcą utrzymywać. Reszta priv ;)

#2900 kmwtw

kmwtw
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 15 październik 2022 - 19:05

FBW też może być dla początkujących, ucząc ich ruchów złożonych. Głównym problemem będzie ich dysbalans mięśniowy, mobilność. W takim przypadku będzie zalecane regres ćwiczenia, żeby nadrobić zaległości strukturalne.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych