Jump to content


Photo

Nieruchomości


1205 replies to this topic

#1101 donald

donald
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 30 January 2021 - 17:48

Kupię mieszkanie

 

najchętniej Koszutka, Bogucice, Zawodzie, Dąb, Wełnowiec, Brynów

ale inne lokalizacje też wezmę pod uwagę

 

najlepiej do całkowitego remontu

 

jakby ktoś słyszał o takowym, to proszę o kontakt



#1102 koleś

koleś
  • SK1964

Posted 03 February 2021 - 21:01

Budowa domu - macie namiary na jakieś solidne ekipy budowlane/architektów? Prosiłbym o info na PW.

#1103 Miłosz1964

Miłosz1964
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 03 February 2021 - 21:02

Jak znajdziesz to też poproszę o PW, szkieletowy

Dołączona grafika


#1104 Gumiś

Gumiś
  • SK1964
  • LokalizacjaBrynów

Posted 03 February 2021 - 21:07

Ja właśnie wykańczam szkieletowke .
http://www.domyinterstyl.pl
Właściciele bez problemowi wszystko idzie z nimi załatwić

#1105 Muerte

Muerte

    ZGF

  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Posted 11 February 2021 - 19:48

Mam pytanie, może ktoś przerabiał coś podobnego.

Mam własnościowe mieszkanie kupione na kredyt ktory splacam , ale w nim mieszkają moi rodzice, a ja mieszkam w ich mieszkaniu, w którym jestem zameldowany od dziecka.

Chcialbym teraz to "ich" mieszkanie sprzedać i zainwestować w kupno domu (spłacić hipoteke mojego mieszkania i dobrac kredyt na dom). Czy mogą zrobić mi darowizne i przepisać to mieszkanie tak zebym mial dwie nieruchomości? I czy moge je od razu sprzedac?

#1106 kurra

kurra
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 11 February 2021 - 22:19

Mam pytanie, może ktoś przerabiał coś podobnego.

Mam własnościowe mieszkanie kupione na kredyt ktory splacam , ale w nim mieszkają moi rodzice, a ja mieszkam w ich mieszkaniu, w którym jestem zameldowany od dziecka.

Chcialbym teraz to "ich" mieszkanie sprzedać i zainwestować w kupno domu (spłacić hipoteke mojego mieszkania i dobrac kredyt na dom). Czy mogą zrobić mi darowizne i przepisać to mieszkanie tak zebym mial dwie nieruchomości? I czy moge je od razu sprzedac?

 

Odezwij się w wolnej chwili - 604472700



#1107 Wilq

Wilq
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaMysłowice

Posted 25 February 2021 - 16:37

Kupię mieszkanie Katowice i okolice. W kamienicy min 70m2 najlepiej do remontu.

#1108 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 13 April 2021 - 18:07

Stopa zwrotu z inwestycji w mieszkania maleje i inwestycje takie mogą być ryzykowne - powiedział podczas Kongresu Finansowania Nieruchomości Jacek Łaszek z Departamentu Stabilności Finansowej NBP.

https://strefainwest...3-kwietnia-1830


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#1109 Mayek

Mayek
  • SK1964

Posted 13 April 2021 - 19:23

a jednoczesnie ciagle buduje sie na potege i co widze dookola wybudowane, to krotki czas mija i pelny parking pod nieruchomoscia, wiec no. Ryzyko jest zawsze, ale jakos sie to sprzedaje :)



#1110 Zbig

Zbig
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 13 April 2021 - 19:59

Jak będzie dalej niskie oprocentowanie w banku, to dalej ludzie będą kupować mieszkania, jako forma inwestycji.

#1111 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 13 April 2021 - 20:30

Co innego Katowice, Kraków, Warszawa, Wrocław a co innego prowincja i mniejsze miasta. W Polsce od kilku lat mamy nadwyżkę mieszkaniową. Deficyt bierze się nie z tego, że mieszkań jest za mało, tylko że ludzi na te mieszkania nie stać. To już powoli faktycznie jest bańka a że NBP o tym wspomina to już chyba poważna sprawa bo państwo ma ogromny interes w tym aby ten konsumpcyjny wiatrak się kręcił do konca.


Edited by terror, 13 April 2021 - 20:33.

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#1112 Banditen

Banditen
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaPolska

Posted 13 April 2021 - 20:37

Ej Pucha! Bzdury gadasz i jesteś prawie jak Majek i Skerfejs .Mieszkam w miasteczku +\- 4 tyś mieszkańców i ludzie się zabijają o każdy metr kwadratowy. Żebyś nie myślał, że jesteś mądry.

#1113 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 13 April 2021 - 20:41

Bo to bańka. Janusze kupują mieszkania w ślepo bo myślą, że to inwestycja. Bazuje na raporcie mieszkaniowym sprzed roku. 

https://www.gov.pl/w...-mieszkalnictwa

 

Mając na uwadze powyższe dane warto zwrócić uwagę na to, że w Polsce utrzymuje się nadwyżka
zasobów mieszkaniowych nad liczbą gospodarstw domowych. Na koniec 2019 r. było o 424 tys.
mieszkań więcej niż gospodarstw domowych, co oznacza 3,5-krotny wzrost tego wskaźnika
w stosunku do 2015 r. Nadwyżka mieszkań rośnie szybciej niż redukcja deficytu, co może oznaczać, że
zwiększa się liczba pustostanów. Przyczyną takiego zjawiska może być popularne w ostatnich latach
nabywanie nieruchomości mieszkaniowych w celach inwestycyjnych, budowa lub nabywanie
mieszkań na terenach turystycznych (tzw. domy wakacyjne) oraz pozostawianie niezamieszkałych
mieszkań i domów na terenach nieatrakcyjnych ze względów społecznych i gospodarczych
(np. tereny po dawnych Państwowych Gospodarstwach Rolnych). 

 

 


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#1114 Zbig

Zbig
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 13 April 2021 - 20:50

 

Bo to bańka. Janusze kupują mieszkania w ślepo bo myślą, że to inwestycja. Bazuje na raporcie mieszkaniowym sprzed roku. 

https://www.gov.pl/w...-mieszkalnictwa

 

 

 

Z tego artykułu co wkleiłeś

 

W latach 2011-2019 liczba mieszkań oddanych w Polsce do użytku wzrosła o 58%. Rok 2019 był pod tym względem rekordowy. Wciąż jednak zmagamy się z deficytem mieszkaniowym. Szacujemy, że na koniec 2019 r. wyniósł on 650 tys. mieszkań. Obiektywnie najtrudniejsza jest sytuacja rodzin z dziećmi (im ich więcej, tym gorzej), osób samotnie wychowujących dzieci, ludzi młodych – wynika m.in. z przygotowanego przez MR „Raportu o stanie mieszkalnictwa”.


#1115 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 13 April 2021 - 20:55

Przecież napisałem o tym. Deficyt odnosi się do czegoś innego - do stosunku ilości rodzin do mieszkań. To żę mamy deficyt mieszkaniowy nie oznacza, ze mieszkań jest za mało, tylko te 650 tysięcy rodzin nie stać na mieszkania. To nie jest tak, że jak jest deficyt to ludzie chodzą z walizką pieniędzy i nigdzie nie mogą kupić mieszkania i dlatego trzeba budować. 


Edited by terror, 13 April 2021 - 20:57.

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#1116 Marcin

Marcin
  • SK1964

Posted 18 April 2021 - 10:46

Teściowa sprzedaje mieszkanie w Mysłowicach na Piosku.

3 pokoje, 54,52m2, balkon, piwnica, 4 piętro.

https://www.otodom.p...html#02995ba690



#1117 Lars

Lars
  • SK1964

Posted 18 April 2021 - 13:46

Przejrzałem sobie z ciekawości ceny mieszkań w Oświęcimiu, z którego rzekomo wszyscy spierdalają, bo życia nie ma :) Ceny chyba porównywalne do tych z Katowic i okolic. 

 

Zresztą sami nie daliśmy mało, ale w porównaniu do tego co widzę, to przy moim całkowicie wyposażonym mieszkaniu, z meblami, kuchnią, szafami itp, to była okazja w chuj. 



#1118 Muerte

Muerte

    ZGF

  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Posted 18 April 2021 - 16:36

Ceny wysokie w chuj są. Siostra w tym tygodniu sprzedała mieszkanie na Giszu za 350k i idzie na bliźniaka. Sam mocno się nad tym zastanawiam

#1119 gniotek1102

gniotek1102
  • SK1964

Posted 19 April 2021 - 10:23

wiem, że towar deficytowy ale gdzie najtaniej dostanę styropian pod ogrzewanie podłogowe ?
ma ktoś jakieś dojście albo nieoczywisty sklep gdzie ceny są konkurencyjne
 



#1120 Jacas

Jacas
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Posted 19 April 2021 - 15:34

Operat szacunkowy, Katowice.

Ktoś poleci jakąś instytucję? Wszędzie takie same ceny czy każdy ustala po swojemu?



#1121 kubisiemce

kubisiemce
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 19 April 2021 - 17:51

wiem, że towar deficytowy ale gdzie najtaniej dostanę styropian pod ogrzewanie podłogowe ?
ma ktoś jakieś dojście albo nieoczywisty sklep gdzie ceny są konkurencyjne


Spróbuj Dombud Siem-ce, Han-Bud Chorzów lub na południu Tadeusz.

#1122 Damianos

Damianos
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice

Posted 19 April 2021 - 20:12

wiem, że towar deficytowy ale gdzie najtaniej dostanę styropian pod ogrzewanie podłogowe ?
ma ktoś jakieś dojście albo nieoczywisty sklep gdzie ceny są konkurencyjne

EURO MIX Żory Szymon chop od nas.

Edited by Damianos, 19 April 2021 - 20:15.


#1123 Pyjter

Pyjter
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 19 April 2021 - 20:16

wiem, że towar deficytowy ale gdzie najtaniej dostanę styropian pod ogrzewanie podłogowe ?
ma ktoś jakieś dojście albo nieoczywisty sklep gdzie ceny są konkurencyjne


Daj znać jaki eps i ile potrzebujes.

#1124 raven

raven
  • Zarejestrowani użytkownicy

Posted 21 April 2021 - 20:55

Opłaca sie kupic mieszkanie w TBS? jak to wychodzi cenowo.



#1125 Lars

Lars
  • SK1964

Posted 22 April 2021 - 09:51

O ile wiem, to w TBS nie kupujesz mieszkania, chyba że się coś zmieniło w tym temacie. 






1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users