Skocz do zawartości


Zdjęcie

Marsz Niepodległości 2013


151 odpowiedzi w tym temacie

#126 Jurek

Jurek
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 15 listopad 2013 - 14:13

czyli teoretycznie każdy miał równe szanse na udzielenie zamówienia.

 

Osobiście podoba mi się ten pomysł Rozenka żeby tęcza stnęła wszędzie w Polsce. Wyobraźcie sobie noc płonących tęczy :hihi:


  • Toczmek89 i Kajut lubią to

#127 irishman

irishman

    Irishman

  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 15 listopad 2013 - 15:59

Jak PiS był u władzy i coś wychodziło to się tłumaczyli że SLD robiło tak samo. Kolejny rząd będzie się tłumaczył PO i kółko się zamyka.

 

Mam nadzieję, że uważasz takie tłumaczenie za wręcz dziecinne i dyskwalifikujące dane ugrupowanie, które jest w danym momencie u steru władzy?



#128 Naujox

Naujox
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 15 listopad 2013 - 16:52

czyli teoretycznie każdy miał równe szanse na udzielenie zamówienia.

 

Osobiście podoba mi się ten pomysł Rozenka żeby tęcza stnęła wszędzie w Polsce. Wyobraźcie sobie noc płonących tęczy :hihi:

Dobrze wiesz, że istnieje coś takiego jak specifikacja przetargu, która odpowiednio skonstruowana może faworyzować konkretnych oferentów.


"Rozwój polega na tym, że nieliczni przekonują wielu. Nowe myśli muszą się gdzieś pojawić, zanim będą mogły stać się poglądami większości." - Friedrich August von Hayek

http://imgur.com/WO4QcqL.png

#129 baku8

baku8
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaMysłowice

Napisano 15 listopad 2013 - 18:09

Dzisiaj oglądałem 11 odcinek 4 sezonu Prawa Agaty i w jednym ujęciu była nadpalona z jednej strony tęcza :)
Pewnie bym tego nawet nie zauważył, gdyby nie ta cała "afera" :)



#130 Jurek

Jurek
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 15 listopad 2013 - 19:03

Mam nadzieję, że uważasz takie tłumaczenie za wręcz dziecinne i dyskwalifikujące dane ugrupowanie, które jest w danym momencie u steru władzy?

 

uważam je za żałosne, niezależnie od tego czy osoba jego używająca jest jeszcze u władzy czy już nie.

 

Mam nadzieję, że Cie nie rozczarowałem :hihi:


  • irishman lubi to

#131 Fjodor1964

Fjodor1964
  • SK1964
  • LokalizacjaImielin

Napisano 15 listopad 2013 - 19:06

Mam nadzieję, że uważasz takie tłumaczenie za wręcz dziecinne i dyskwalifikujące dane ugrupowanie, które jest w danym momencie u steru władzy?

 

Oczywiście, że tak, ale w takim układzie każde funkcjonujące ugrupowanie trzeba by zdyskwalifikować. Dla mnie wybór między PiS a PO, to jak między AIDS i syfilisem. Jak mam biernie siedzieć i czekać, które choróbsko mnie dopadnie, to wolę dokonać świadomego wyboru i mieć jednak ten syfilis.


#babieslivesmatter
#unbornlivesmatter


#132 wojtekbezportek

wojtekbezportek
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 15 listopad 2013 - 22:10

Do GW znowu ktoś list napisał, znaczy tym razem adresatem była Pani prezydentowa stolicy, ale to jeden kij w sumie.. Tym razem swoimi przemyśleniami podzieliła się ośmioletnia Zuzia:

 

sgspJC9.jpg

 

Jestem wstrząśnięty i poruszony.. pytanie, gdzie byli rodzice, czemu pozwolili oglądać te dantejskie sceny, rozgrywające się na ulicach Warszawy tak wrażliwej osóbce. Czemu tyle zła dookoła.. czemu!?

 

Kolejna granica absurdu pękła. Czekam z niecierpliwością na kolejne listy oddanych czytelników / stażystów*** gazety.

 

Zgaduję, że następny będzie czarnoskóry młodzieniec urodzony w Jerozolimie (wychowywany przez dwóch tatusiów i wykorzystywany w dzieciństwie przez katolickiego księdza), który został pobity przez pijanego kibola wracającego z faszystowskiego marszu organizowanego przez prawicowych ekstremistów.

 

***niewłaściwe skreślić (wyboru dokonujemy według preferencji politycznych i uznania). 



#133 Naujox

Naujox
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 15 listopad 2013 - 22:43

Zuzanna ma nazwisko Skrobska pewnie  :lol:


"Rozwój polega na tym, że nieliczni przekonują wielu. Nowe myśli muszą się gdzieś pojawić, zanim będą mogły stać się poglądami większości." - Friedrich August von Hayek

http://imgur.com/WO4QcqL.png

#134 irishman

irishman

    Irishman

  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 16 listopad 2013 - 11:39

Oczywiście, że tak, ale w takim układzie każde funkcjonujące ugrupowanie trzeba by zdyskwalifikować. Dla mnie wybór między PiS a PO, to jak między AIDS i syfilisem. Jak mam biernie siedzieć i czekać, które choróbsko mnie dopadnie, to wolę dokonać świadomego wyboru i mieć jednak ten syfilis.

No to szczerze współczuję... Serio musisz być już bardzo zrezygnowanym człowiekiem skoro zgadzasz się na wegetację w takiej patologii.

Ja natomiast uważam, że tej hydrze pt. korupcja, nepotyzm, niszczenie kraju nieudolnymi rządami, ośmieszanie i osłabianie nas na arenie międzynarodowej, permanentna inwigilacja i ograniczanie swobód obywatelskich społeczeństwa TRZEBA TAK DŁUGO UCINAĆ ŁEB AŻ ZDECHNIE! Bez względu na to kto rządzi, czy go darzę sympatią czy nie, jeśli robi to źle, to trzeba go wykopać w kosmos i tyle (i to nawet dla jego dobra, bo może jak dostanie nauczkę to jeszcze się podniesie i następnym razem kiedy dostanie szansę będzie robił to lepiej?) I trzeba to zrobić jeśli nie dla nas to dla naszych dzieci i wnuków, a nawet następnych pokoleń. Bo inaczej będziemy przeklinani na wieki jak ci, którzy osłabili Rzeczpospolitą, a w konsekwencji dopuścili do utraty przez Nią  niepodległości pod koniec XVIII w.



#135 irishman

irishman

    Irishman

  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 16 listopad 2013 - 11:54

Do GW znowu ktoś list napisał, znaczy tym razem adresatem była Pani prezydentowa stolicy, ale to jeden kij w sumie.. Tym razem swoimi przemyśleniami podzieliła się ośmioletnia Zuzia.

 

Brawo, rośnie nam mały liberał! Sęk w tym, że w swej dziecięcej niewinności pomyliła chyba adresy, bo Szanowna Pani Prezydent, z nie swoją własnością robi oględnie mówiąc.... co chce.



#136 Fjodor1964

Fjodor1964
  • SK1964
  • LokalizacjaImielin

Napisano 16 listopad 2013 - 12:51

No to szczerze współczuję... Serio musisz być już bardzo zrezygnowanym człowiekiem skoro zgadzasz się na wegetację w takiej patologii.

Ja natomiast uważam, że tej hydrze pt. korupcja, nepotyzm, niszczenie kraju nieudolnymi rządami, ośmieszanie i osłabianie nas na arenie międzynarodowej, permanentna inwigilacja i ograniczanie swobód obywatelskich społeczeństwa TRZEBA TAK DŁUGO UCINAĆ ŁEB AŻ ZDECHNIE!

 

Irish, ale w jaki sposób łeb urwać tej hydrze? Nie głosując? To jest równoznaczne z głosem na PiS, który jest dla mnie jeszcze gorszym wyborem. SLD? Mimo że mnie tu od czerwonych wyzywają, w życiu nie zagłosuję na postkomunę, zwłaszcza przy tym betonowym szefostwie. PSL? Dopóki oni będą u władzy, nigdy nie rozpierdoli się w pizdu KRUS i innych przywilejów dla rolników. Palikot? Nosz kurwa mać, jak w odniesieniu do SLD, tylko większe lewactwo i większy pajac. Korwin-Mikke? Mimo, że w wielu kwestiach się z nim nie zgadzam, gdyby miał jakiekolwiek szanse, rozważyłbym, ale tych szans nie ma. O innej maści ekstremistach z lewa i prawa nie wspominam.

 

Jasne, że gdyby pojawiła się jakaś nieskompromitowana siła o podobnych do moich poglądach (w kwestii obyczajowej umiarkowanie konserwatywna, w kwestii gospodarczej mocno liberalna), miałaby mój głos. Ale póki co, nie widzę tego.

 

Jedynym sposobem byłoby chyba oddanie przez ponad 50% głosujących nieważnego głosu, ale wiadomo, że to nierealne. Zresztą wydaje mi się, że ordynacja dzieli potem wg % głosów ważnych, więc poza sygnałem społecznym chuja by to dało.Także wybór najmniejszego zła to dla mnie niestety smutny, ale pragmatyzm i wyraz troski o Rzeczpospolitą a nie Jej olewanie. A kto jak to mniejsze zło widzi (czy PO, czy PiS, czy jeszcze ki chuj wie co innego), to już kwestia poglądów i odczuć.

 

A co do zrezygnowania i wegetacji... to ja jakoś jej nie odczuwam, niezależnie, która banda była u żłoba. Mam robotę, choć nie zawsze miałem, starcza mi na życie,chociaż bez fajerwerków. Po Śląsku dużo lepiej się jeździ niż 15 lat temu, kiedy droga z Witosa do centrum zajmowała 40 min. Drogi i autostrady powstają, fakt, że wolno, ale np. u Słowaków tempo jest podobne (wiem, bo często jeżdżę)... Afery i konieczność ich tępienia to jedno, ale tak ogólnie.... może jestem ślepy, a może mam w chuj szczęścia, ale jakoś nie odczuwam tej wszechogarniającej chujowizny. Choć będę szczęśliwszy, jak skończą DK1 i będę mógł się dzięki temu 15 min dłużej wyspać :)


#babieslivesmatter
#unbornlivesmatter


#137 Naujox

Naujox
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 16 listopad 2013 - 13:24

A co do zrezygnowania i wegetacji... to ja jakoś jej nie odczuwam, niezależnie, która banda była u żłoba. Mam robotę, choć nie zawsze miałem, starcza mi na życie,chociaż bez fajerwerków. Po Śląsku dużo lepiej się jeździ niż 15 lat temu, kiedy droga z Witosa do centrum zajmowała 40 min. Drogi i autostrady powstają, fakt, że wolno, ale np. u Słowaków tempo jest podobne (wiem, bo często jeżdżę)... Afery i konieczność ich tępienia to jedno, ale tak ogólnie.... może jestem ślepy, a może mam w chuj szczęścia, ale jakoś nie odczuwam tej wszechogarniającej chujowizny. Choć będę szczęśliwszy, jak skończą DK1 i będę mógł się dzięki temu 15 min dłużej wyspać :)

 

To są właśnie cechy wyróżniające człowieka z małymi horyzontami. 


"Rozwój polega na tym, że nieliczni przekonują wielu. Nowe myśli muszą się gdzieś pojawić, zanim będą mogły stać się poglądami większości." - Friedrich August von Hayek

http://imgur.com/WO4QcqL.png

#138 hexagon

hexagon
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 16 listopad 2013 - 13:36

To są właśnie cechy wyróżniające człowieka z małymi horyzontami. 

Ciepła woda w kranie...

I nie ważne, że jedyna alternatywą dla PIS ( i najbardziej realną w obecnej sytuacji politycznej/sondażowej) jest PO w koalicji z palikotowymi wykolejeńcami i starym czerwonym betonem pod przewodnictwem Millera.

 


  • irishman lubi to

#139 Cygon

Cygon
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 16 listopad 2013 - 14:01

Ciekawe na ile rzetelna jest ta informacja,http://telewizjarepu...ml#.UodrC8TcnRe

#140 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 16 listopad 2013 - 15:56

Irish, ale w jaki sposób łeb urwać tej hydrze? Nie głosując? To jest równoznaczne z głosem na PiS, który jest dla mnie jeszcze gorszym wyborem. SLD? Mimo że mnie tu od czerwonych wyzywają, w życiu nie zagłosuję na postkomunę, zwłaszcza przy tym betonowym szefostwie. PSL? Dopóki oni będą u władzy, nigdy nie rozpierdoli się w pizdu KRUS i innych przywilejów dla rolników. Palikot? Nosz kurwa mać, jak w odniesieniu do SLD, tylko większe lewactwo i większy pajac. Korwin-Mikke? Mimo, że w wielu kwestiach się z nim nie zgadzam, gdyby miał jakiekolwiek szanse, rozważyłbym, ale tych szans nie ma. O innej maści ekstremistach z lewa i prawa nie wspominam.

Wystarczy zacząć działać u podstaw a nie żalić się na forum. Nikt Ci nie nakazuje zapisywać się do jakieś partii czy głosowac na kogoś konkretnego. Wystarczy się zapisać do jakieś organizacji, stowarzyszenia, rady, fundacji etc. gdziekolwiek. Pisanie, że w obecnej przestrzeni publicznej nie ma nikogo ani nieczego co by chociaż w najmniejszym stopniu nawiązywało do naszych poglądów jest zwykłym pójściem na łatwizne. Nawet takie zapisanie się do SK1964 jest już formą aktywności, bo SK jest stowarzyszeniem skupiającym i organizującym lokalną wspólnote. Sądzicie, że MN to się z czego wziął? Spadł z nieba? Marsz został stworzony przez kilka organizacji o charakterze narodowym. Gdyby choć 1/2 tych żalących się zaczeła działać gdziekolwiek, to po kilku latach by to zaczeło procentować, i nie mam na myśli tutaj zapierdalania kilka h dziennie, ale poświęcenie kilku godzin miesięcznie. Rząd, władza, system czy jak to nazwiemy nie boi się wkurwionego tłumu, brunonów, breivików itd. on boi się ZORGANIZOWANYCH podmiotów, dlatego kibice dostają, bo jako jedyni są zorganizowani, mają wspólny cel, są konsekwentni i zdeterminowani itd. Najlepiej widać to po lewactwie, przecież ich nie ma, ulice są nasze, większość społeczeństwa ma bliżej na prawo niż na lewo, tylko właśnie, jest ich garstka, ale są dobrze zorganizowani, mają w chuj tych swoich lewackich stowarzyszeń, fundacji, inicjatyw społecznych czy kulturalnych jak Krytyka Polityczna więc się przebijają, jakoś istnieją w przestrzeni publicznej.

 

A co do zrezygnowania i wegetacji... to ja jakoś jej nie odczuwam, niezależnie, która banda była u żłoba. Mam robotę, choć nie zawsze miałem, starcza mi na życie,chociaż bez fajerwerków. Po Śląsku dużo lepiej się jeździ niż 15 lat temu, kiedy droga z Witosa do centrum zajmowała 40 min. Drogi i autostrady powstają, fakt, że wolno, ale np. u Słowaków tempo jest podobne (wiem, bo często jeżdżę)... Afery i konieczność ich tępienia to jedno, ale tak ogólnie.... może jestem ślepy, a może mam w chuj szczęścia, ale jakoś nie odczuwam tej wszechogarniającej chujowizny. Choć będę szczęśliwszy, jak skończą DK1 i będę mógł się dzięki temu 15 min dłużej wyspać :)

To się nawet nie nadaje do komentowania, tylko tyle:

al6900.gif


  • irishman lubi to

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#141 318essex

318essex
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 16 listopad 2013 - 16:57

Ciekawe na ile rzetelna jest ta informacja,http://telewizjarepu...ml#.UodrC8TcnRe

 

:lol:  :lol:  :lol:


Wśród baranów trzeba być wilkiem.


#142 Naujox

Naujox
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 16 listopad 2013 - 19:00

Ciekawe na ile rzetelna jest ta informacja,http://telewizjarepu...ml#.UodrC8TcnRe

To sa proste mechanizmy. Ktos anonimowo napisal maila do adresow ze stron Legii (strona, ultraska, legialive etc.). Ktos to przekazal dalej a media ubraly to w powazny temat.

 

Z dystansem trzeba podchodzic do takich spraw, aczkolwiek dziala to na nasza korzysc, bo tylko nakrecia kiboli na antylewactwo.


"Rozwój polega na tym, że nieliczni przekonują wielu. Nowe myśli muszą się gdzieś pojawić, zanim będą mogły stać się poglądami większości." - Friedrich August von Hayek

http://imgur.com/WO4QcqL.png

#143 Naujox

Naujox
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 16 listopad 2013 - 19:39

http://narodowcy.net...odbudowie-teczy


"Rozwój polega na tym, że nieliczni przekonują wielu. Nowe myśli muszą się gdzieś pojawić, zanim będą mogły stać się poglądami większości." - Friedrich August von Hayek

http://imgur.com/WO4QcqL.png

#144 griszag

griszag
  • SK1964

Napisano 16 listopad 2013 - 20:43

Myślałem, że przed naszym meczem będzie minuta ciszy upamiętniająca śp. tęczę :chujamizrobisz:


  • Junior i irishman lubią to

#145 irishman

irishman

    Irishman

  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 17 listopad 2013 - 06:01

.....SLD? Mimo że mnie tu od czerwonych wyzywają, w życiu nie zagłosuję na postkomunę, zwłaszcza przy tym betonowym szefostwie.....

 

Ty serio nie dostrzegasz, że nie żadne SLD, a właśnie PO jest dziś najlepszym strażnikiem interesów postkomuny i to jej najbardziej betonowej części???

Facet głosuj sobie na kogo chcesz albo wcale ale PRZYNAJMNIEJ RÓB TO ŚWIADOMIE.



#146 Naujox

Naujox
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 19 listopad 2013 - 15:21

http://www.warszawa....da_2011_r..html

 

2 lata bezwzględnego za podpalenie wozu TVN-u 11.11.11 + 700 tys. do oddania


"Rozwój polega na tym, że nieliczni przekonują wielu. Nowe myśli muszą się gdzieś pojawić, zanim będą mogły stać się poglądami większości." - Friedrich August von Hayek

http://imgur.com/WO4QcqL.png

#147 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 19 listopad 2013 - 15:43

ciekawi mnie jak ich chycili w takim tlumie. Czy to nie sa przypadkowe osoby.



#148 Macius

Macius
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice - Witosa

Napisano 19 listopad 2013 - 15:51

To są kurwa jakieś jaja z tymi wyrokami  :szok:



#149 Fjodor1964

Fjodor1964
  • SK1964
  • LokalizacjaImielin

Napisano 22 listopad 2013 - 00:14

 

To są właśnie cechy wyróżniające człowieka z małymi horyzontami. 

 

 

To się nawet nie nadaje do komentowania, tylko tyle:

al6900.gif

Coś się komuś chyba pomyliło. Że ktoś nie narzeka na wszechogarniającą chujnię jest przejawem małych horyzontów? Nie można być zadowolonym z życia w swoim Kraju? Mam robotę, zarabiam tyle, że spokojnie mi starcza, raz do roku wyjadę sobie na zajebiste wakacje, na które mogę sobie wyjechać (a nie czekać na paszport jak za komuny) i powiem szczerze, że pod względem materialno-ekonomicznym żyje mi się o wiele lepiej niż za PiS. Co do kwestii obyczajowych, może i dziwne, ale nie przeszkadza mi pedał na ulicy pod warunkiem, że się do mnie nie dopierdala (a co do gorszenia dzieci, nikt mi nie powie, że mądry, inteligentny rodzic nie będzie w stanie bajtlowi wytłumaczyć, że do końca nie jest to normalne). Nie przeszkadzają mi ani narodowcy i faszyści, ani lewacy i "brudasy", bo uważam swój Kraj za miejsce dla wszystkich,anie tylko wyznających jedynie słuszne poglądy. Niech sobie będzie z jednej strony placu tęcza, z drugiej krzyż celtycki, oba te symbole mam głęboko w dupie.

A że władza kradnie? Kradła, kradnie i kraść będzie. Pokusa jest zbyt duża. Osobiście sądzę, że robi to nie mniej niż w innych krajach, dużo bardziej rozwiniętych. 

Ciepła woda w kranie...

I nie ważne, że jedyna alternatywą dla PIS ( i najbardziej realną w obecnej sytuacji politycznej/sondażowej) jest PO w koalicji z palikotowymi wykolejeńcami i starym czerwonym betonem pod przewodnictwem Millera.

 

Ważne i przykre. Tym niemniej w dalszym ciągu uważam, że są dla mojego ukochanego Kraju mniejszym złem niż oszołomy z PiS-u pod batutą Kaczora z pianą na ryju i chorego psychicznie Macierewicza. A zresztą obaj, żeby się ino dorwać do żłoba i lodsunąc od niego PO, i z Millerem by się dogadali.

 

Wystarczy zacząć działać u podstaw a nie żalić się na forum. Nikt Ci nie nakazuje zapisywać się do jakieś partii czy głosowac na kogoś konkretnego. Wystarczy się zapisać do jakieś organizacji, stowarzyszenia, rady, fundacji etc. gdziekolwiek. Pisanie, że w obecnej przestrzeni publicznej nie ma nikogo ani nieczego co by chociaż w najmniejszym stopniu nawiązywało do naszych poglądów jest zwykłym pójściem na łatwizne. Nawet takie zapisanie się do SK1964 jest już formą aktywności, bo SK jest stowarzyszeniem skupiającym i organizującym lokalną wspólnote. Sądzicie, że MN to się z czego wziął? Spadł z nieba? Marsz został stworzony przez kilka organizacji o charakterze narodowym. Gdyby choć 1/2 tych żalących się zaczeła działać gdziekolwiek, to po kilku latach by to zaczeło procentować, i nie mam na myśli tutaj zapierdalania kilka h dziennie, ale poświęcenie kilku godzin miesięcznie. 

1. Ale ja się nie żalę, z poziomu życia jestem wręcz mimo chujowego rządu (a właściwie jego części) zadowolony.

 

2. Problem w tym, że ja nie mam narodowych poglądów, a jestem od nich daleki. Więc o ile należę do SK, w miarę możliwości uczestniczyłem w działaniach dla dobra Klubu, popieram działania na rzecz środowisk kibicowskich oraz wszelką apolityczną działalność społeczną, jednak wszelkie akcje o charakterze narodowym nie utożsamiają się z moimi poglądami, liberalnymi w kwestii gospodarczej, a jedynie umiarkowanie konserwatywnymi w kwestii obyczajowej. Zresztą czym innym jest praca u podstaw, która może zaprocentować za jakiś czas, a czym innym dokonanie pragmatycznego wyboru "tu i teraz", w chwili bieżących wyborów, spośród tych mniej lub bardziej chujowych opcji, które są akurat dostępne. Praca u podstaw nie wyklucza konieczności dokoniania takiego wyboru.


#babieslivesmatter
#unbornlivesmatter


#150 Fjodor1964

Fjodor1964
  • SK1964
  • LokalizacjaImielin

Napisano 22 listopad 2013 - 00:26

Ty serio nie dostrzegasz, że nie żadne SLD, a właśnie PO jest dziś najlepszym strażnikiem interesów postkomuny i to jej najbardziej betonowej części???

Facet głosuj sobie na kogo chcesz albo wcale ale PRZYNAJMNIEJ RÓB TO ŚWIADOMIE.

 

Serio.  Myślę, że się trochę zagalopowałeś. Różnicę między PO a SLD było przykładowo widać w czasie głosowania nad obniżeniem emerytur ubekom, gdzie PO głosowała ramię w ramię z PiS, a SLD chciał zaskarżać do Trybunału Konstytucyjnego.


#babieslivesmatter
#unbornlivesmatter





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych