Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komputery


1961 odpowiedzi w tym temacie

#1276 Szafa

Szafa
  • SK1964
  • LokalizacjaLigota/Piotrowice

Napisano 02 czerwiec 2016 - 11:53

Skonkretyzuj pytanie, bo poki co wyglada jakbys w temacie "Motoryzacja" zapytał, czy ktos korzystał z benzyny.
 

Podejrzewam, ze z AD korzystala wiekszosc, nawet nie bedac tego swiadomym.



#1277 LTS

LTS
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 02 czerwiec 2016 - 13:28

2 śrubki i 2 kabelki, gorzej się tam dostać i potem złożyć lapka, ale pewnie znajdziesz na YT jak rozebrać swojego.
Jak Ci czasu starczy to przeczyść od razu układ chłodzenia i zmień paste jeśli ma powyżej roku. 

 

Aha, zanim kupisz nową kartę wifi sprawdź czy bios ją obsłuży (biała lista) i jakie ma gniazdo. Warto od razu zainwestować w standard AC.

Po tym wyjaśnieniu Artis pewnie stwierdził, że jednak nie może poświęcić 3 dni na pracę przy naprawie laptopa i doszedł do wniosku, że jednak ta awaria nie jest aż tak bardzo uciążliwa.

 

:hihi:


  • mac i 19mózG64 lubią to

#1278 19mózG64

19mózG64
  • SK1964

Napisano 02 czerwiec 2016 - 13:37

Skonkretyzuj pytanie, bo poki co wyglada jakbys w temacie "Motoryzacja" zapytał, czy ktos korzystał z benzyny.
 

Podejrzewam, ze z AD korzystala wiekszosc, nawet nie bedac tego swiadomym.

 

Mam napisać pracę na temat tego jakie są plusy Active Directory dla przedsiębiorstwa. W ogóle nie miałem z tym styczności (świadomie) i chciałbym zapytać kogoś doświadczonego a nie spisywać wszystko z neta.


Kto kocha ten wierzy

GKS KATOWICE!

 

"Zrobimy wszystko by klub zagrał w Ekstraklasie, bo dla metropolii to wstyd, by tylko jedna drużyna grała w Ekstraklasie"


#1279 jaśka

jaśka
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaRuda Śląska

Napisano 02 czerwiec 2016 - 14:34

znajdę jakiś darmowy program, który mi przejrzy (zainstaluje) aktualne sterowniki w laptopie?
Rudzka GieKSa

#1280 19mózG64

19mózG64
  • SK1964

Napisano 02 czerwiec 2016 - 14:45

znajdę jakiś darmowy program, który mi przejrzy (zainstaluje) aktualne sterowniki w laptopie?

 

IOBIT ma w darmowym pakiecie takie coś nazywa się to IOBIT Driver Booster, ogólnie polecam całą aplikację obecnie w (EDIT:) PC FORMAT jest wersja pełna Advanced System Care Pro 9, jeszcze nie sprawdzałem ale powinien być i ten dodatek. Cena 6,99


Użytkownik 19mózG64 edytował ten post 02 czerwiec 2016 - 14:46

  • jaśka lubi to

Kto kocha ten wierzy

GKS KATOWICE!

 

"Zrobimy wszystko by klub zagrał w Ekstraklasie, bo dla metropolii to wstyd, by tylko jedna drużyna grała w Ekstraklasie"


#1281 Szafa

Szafa
  • SK1964
  • LokalizacjaLigota/Piotrowice

Napisano 02 czerwiec 2016 - 17:48

Mam napisać pracę na temat tego jakie są plusy Active Directory dla przedsiębiorstwa. W ogóle nie miałem z tym styczności (świadomie) i chciałbym zapytać kogoś doświadczonego a nie spisywać wszystko z neta.

 

Administratorem nie jestem, tymbardziej wkladu na prace nie jestem w stanie ci dac, ale moge podzielic sie doswiadczeniami, głownie od strony użytkownika:
- jeden login i haslo do calosci zasobow organizacji tzn komputer, zasoby sieciowe, poczta, siec lokalna, aplikacje klienkcie (o ile wspolpracuja z AD)
- zdalne zarzadzanie kontem, dostepem do stacji roboczej, instalacja oprogramowania
- latwosc implementacji polityki bezpieczenstwa, tzn nadawanie i odbieranie dostepow, zmiany hasel i ich resetowanie, skanowanie stacji roboczych

 

O ile nie znajdzie sie tu jakis admin i tak skonczysz na pisaniu w oparciu o internety, ale materialow jest od groma.


  • 19mózG64 lubi to

#1282 19mózG64

19mózG64
  • SK1964

Napisano 02 czerwiec 2016 - 20:48

Administratorem nie jestem, tymbardziej wkladu na prace nie jestem w stanie ci dac, ale moge podzielic sie doswiadczeniami, głownie od strony użytkownika:
- jeden login i haslo do calosci zasobow organizacji tzn komputer, zasoby sieciowe, poczta, siec lokalna, aplikacje klienkcie (o ile wspolpracuja z AD)
- zdalne zarzadzanie kontem, dostepem do stacji roboczej, instalacja oprogramowania
- latwosc implementacji polityki bezpieczenstwa, tzn nadawanie i odbieranie dostepow, zmiany hasel i ich resetowanie, skanowanie stacji roboczych

 

O ile nie znajdzie sie tu jakis admin i tak skonczysz na pisaniu w oparciu o internety, ale materialow jest od groma.

dziękuję


Kto kocha ten wierzy

GKS KATOWICE!

 

"Zrobimy wszystko by klub zagrał w Ekstraklasie, bo dla metropolii to wstyd, by tylko jedna drużyna grała w Ekstraklasie"


#1283 19mózG64

19mózG64
  • SK1964

Napisano 04 czerwiec 2016 - 14:25

Jakie polecacie poleasingowe sklepy z laptopami?

Kto kocha ten wierzy

GKS KATOWICE!

 

"Zrobimy wszystko by klub zagrał w Ekstraklasie, bo dla metropolii to wstyd, by tylko jedna drużyna grała w Ekstraklasie"


#1284 Kajut

Kajut
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 10 czerwiec 2016 - 07:05

Szybki szpil; co o laptopach marki Medion?
Laptop ma mi służyć tylko do internetu, filmów, i muzyki. Opinie czytam bardzo zróżnicowane, natomiast sami Niemcy wypowiadają się pozytywnie. (Ale ich łatwo oszukać wiec pytam tutaj haha)

WHITE BOYS CENTRUM


#1285 Baton

Baton
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaJada Na Szpil

Napisano 10 czerwiec 2016 - 07:12

Kajut, ojciec używa Mediona już 5 lat (kupił używanego z niemiec) i nie dzieje się z nim kompletnie nic. Czyści go regularnie z kurzu w środku i bracik mu dwa razy paste na procesorze wymieniał.


Użytkownik Baton edytował ten post 10 czerwiec 2016 - 07:13

www.facebook.com/jadanaszpil - Moja strona o Groundhoppingu Zapraszam ! 


#1286 Chudy NFG

Chudy NFG
  • SK1964
  • LokalizacjaWitosa/Kirkby in Ashfield

Napisano 12 lipiec 2016 - 16:49

Potrzebuje zakupic plyte glowna , procek , grafike (musi byc geforce), zasilacz ... do 2200 zl (za te czesci) co polecacie i gdzie to najlepiej zakupic ... moze ktos od nas handluje tymi czesciami :)



#1287 waluś

waluś
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 13 lipiec 2016 - 21:56

Szybki szpil; co o laptopach marki Medion?
Laptop ma mi służyć tylko do internetu, filmów, i muzyki. Opinie czytam bardzo zróżnicowane, natomiast sami Niemcy wypowiadają się pozytywnie. (Ale ich łatwo oszukać wiec pytam tutaj haha)

Ogólnie lapy spoko aczkolwiek warto brać pod uwagę to że niema wogóle do nich części zamiennych tzn. teraz mam od kumpla mediona do naprawy gniazdo zasilania wszędzie brak takich gniazd a po wysłaniu info do serwisu odp. że nie posiadają części zamiennych lutowanych do płyty głównej. Na szczęście udało mi się to na sztywno zlutować i lapek pyko dalej. Niby szczegół a jednak jak ważny. Głupie gniazdo a nie wspominając o innych rzeczach



#1288 Baton

Baton
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaJada Na Szpil

Napisano 15 lipiec 2016 - 11:25

Waluś, w niemczech bez problemowo dostaniesz każdą część do mediona. Wymienialiśmy w Medionie gniazdo słuchawek, naped cd i wiatrak. Wszystko dostępne za grosze na ebay.de


www.facebook.com/jadanaszpil - Moja strona o Groundhoppingu Zapraszam ! 


#1289 waluś

waluś
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 15 lipiec 2016 - 17:44

A jo szukałem na allegro,necie, elektrodzie i nic teraz już za póżno bo na sztywno do płyty zlutowałem.



#1290 Pasta

Pasta
  • SK1964

Napisano 18 lipiec 2016 - 16:58

Spotkał się ktoś (albo po prostu się zna) z następującym problemem:

 

Wyskoczył mi następujący błąd: KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED

Pojawił się tylko raz, ale w sumie i tak popróbowałem tam coś porobić (co wyczytałem w necie).

 

Od momentu pojawienia się tego błędu mam zużycie procesora bardzo często na poziomie 100%

4k8huv.jpg

 

I to w sytuacjach kiedy praktycznie nic nie jest uruchomione.

 

Ktoś coś w stanie pomóc?

 

CCleaner użyty i Avastem kompa już skanowałem..


Użytkownik Pasta edytował ten post 18 lipiec 2016 - 16:59


#1291 Budus

Budus
  • SK1964
  • LokalizacjaWitosa

Napisano 18 lipiec 2016 - 16:59

zaraz Ci polecą wziąć nowy na kredyt :D



#1292 PRT

PRT
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaMysłowice

Napisano 18 lipiec 2016 - 17:20

Czy do funboxa z Orange mogę podpiąć router zwykły TP link albo pentagram? Pytam bo coś się obiło o uszy że może być problem

#1293 mehow

mehow
  • SK1964
  • Lokalizacjawełnowiec

Napisano 20 lipiec 2016 - 07:21

zna się ktoś na OC sprzetu? bo mam pare pytań



#1294 Rafał

Rafał
  • SK1964

Napisano 20 lipiec 2016 - 09:59

oprogramowanie chce mi przejsc na windows 10, zgodzic sie?



#1295 Naujox

Naujox
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 21 lipiec 2016 - 04:27

oprogramowanie chce mi przejsc na windows 10, zgodzic sie?

Nie używać Windows 10.

 

Autentycznie, nie mogę pojąć dlaczego godzicie się na użytkowanie tego gówna. Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla pozbywania się własnej prywatności. Żadnego. Zdajcie sobie w końcu sprawę, że wszystko co robicie, WSZYSTKO, jest przesyłane do Microsoftu i analizowane. Preferencje seksualne, choroby, problemy, sklepy w których robicie zakupy, wszystko.

 

Nie dalej jak wczoraj francuska instytucja rządowa wystosowała oficjalne ostrzeżenie dla Microsoftu. Dają im trzy miesiące na zaprzestanie szpiegowania użytkowników.

 

https://www.cnil.fr/...data-protection

 

Brak alternatywy nie jest wytłumaczeniem. Alternatywa jest. Chociażby wcześniejsze wersje Windowsa.


"Rozwój polega na tym, że nieliczni przekonują wielu. Nowe myśli muszą się gdzieś pojawić, zanim będą mogły stać się poglądami większości." - Friedrich August von Hayek

http://imgur.com/WO4QcqL.png

#1296 Pablito

Pablito
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 21 lipiec 2016 - 05:15

Tym bardziej, że Win 7 daje sobie rady ze wszystkim. Ja to bym najchętniej wrócił do starego XP, ale brak wsparcia oprogramowania trochę wkurwia.



#1297 Krist VB

Krist VB
  • SK1964
  • LokalizacjaBastion

Napisano 21 lipiec 2016 - 07:44

A nie jest tak, ze od sierpnia inne systemy nie będą juz wspierane?

#1298 Artis

Artis
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaTeraz WNC

Napisano 21 lipiec 2016 - 07:57

ja również się bronie, przed win10 robią mi już niesamowite podstępny, żebym kliknął aktualizuj :)

 

KristVB

Z tego co wiem, to oni muszą wspierać system ileś tam lat od wydania. Dziesięć?

 

Naoujox

Jest taka możliwość,że np Microsoft wprowadzi łatkę/aktualizację na win7, co też będzie szpiegowała w takim stopniu jak Win10?



#1299 Naujox

Naujox
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 21 lipiec 2016 - 08:10

Microsoft już to zrobił. W mniejszym stopniu jak w Win10, lecz nadal.

 

 

 

 

 
Actually Microsoft has started releasing updates for Windows 7/8/8.1 operating systems since a few months which implement Windows 10 style data collection and telemetry features to these previous Windows versions. These updates are called "Customer Experience and Diagnostic Telemetry" and install a new "Diagnostic and Telemetry" service in these OS. This service utilizes a built-in program called "Customer Experience Improvement Program (CEIP)" and "User Account Control (UAC)" to collect diagnostics information about functional issues on Windows operating system.

"Rozwój polega na tym, że nieliczni przekonują wielu. Nowe myśli muszą się gdzieś pojawić, zanim będą mogły stać się poglądami większości." - Friedrich August von Hayek

http://imgur.com/WO4QcqL.png

#1300 Rafał

Rafał
  • SK1964

Napisano 21 lipiec 2016 - 17:02

Dzięki, ja się na tym nie znam w ogóle. Przeglądam tylko forum i kilka stron informacyjnie plus sklepy czasami i to przeważnie przez telefon ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych