Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komputery


1961 odpowiedzi w tym temacie

#1251 19mózG64

19mózG64
  • SK1964

Napisano 29 kwiecień 2016 - 12:11

Ściągnąłem adwcleaner i ccleaner, przeszukało, poznajdowało jakieś ciulstwa, usunęło, na pierwszy rzut oka jest poprawa, bo płynniej wszystko chodzi, ładuje się w miarę normalnie. Zużycie pamięci fizycznej spadło do ~40%, choć i tak wg mnie to dużo bo nie mam włączonych ani zainstalowanych dużo programów, w tle też raczej nic nie chodzi. Zobaczymy czy będzie się wyłączał, dzięki za poradę bo już miał format lecieć :)

a widzisz :)

sprawdź jeszcze czy masz jakieś wtyczki w przeglądarce bo niektóre ostro zamulają, ja np. wolałem usunąć adblocka zeby miec te reklamy ale przegląda się szybciej wszystko.


Kto kocha ten wierzy

GKS KATOWICE!

 

"Zrobimy wszystko by klub zagrał w Ekstraklasie, bo dla metropolii to wstyd, by tylko jedna drużyna grała w Ekstraklasie"


#1252 PRT

PRT
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaMysłowice

Napisano 29 kwiecień 2016 - 12:12

i tak jednak kutasówa, ciut lepiej, ale dalej wkurwia ino trochę mniej :)

 

format zaradzi wszystkiemu.



#1253 19piotrek64

19piotrek64
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaCentrum

Napisano 29 kwiecień 2016 - 14:20

niekiedy ten syf trzeba ręcznie pousuwać bo adwcleaner itp. sobie nie radzą ze wszystkim. Nie usuwają wszystkich uciążliwych pierdół :)



#1254 PRT

PRT
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaMysłowice

Napisano 11 maj 2016 - 13:26

mam karte sim z orange z internetem dodatkowym, co musze miec żeby podpiąć go do laptopa i korzystać?

 

mam nadzieje ze w miare logicznie napisalem :)



#1255 drozdzowka

drozdzowka
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 11 maj 2016 - 13:31

Pewnie router na karty sim. A nie mozesz ze swojego smarfona ( jak masz) zrobic hot spota i korzystac normalnie. Napisz jak masz smartfona.


Użytkownik drozdzowka edytował ten post 11 maj 2016 - 13:32


#1256 blazej

blazej
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBrynów

Napisano 11 maj 2016 - 13:57

mam karte sim z orange z internetem dodatkowym, co musze miec żeby podpiąć go do laptopa i korzystać?

 

mam nadzieje ze w miare logicznie napisalem :)

 

Najprościej taki pendrive gdzie wkłada się kartę sim i podpinasz sobie to do laptopa. Nie wiem czy to idzie kupić oddzielnie u operatora ale chyba tak.



#1257 19mózG64

19mózG64
  • SK1964

Napisano 15 maj 2016 - 12:36

Co to może być?

Miałem laptopa w naprawie. Jednym z problemów był dźwięk, nie dało się nic zrozumieć przez wbudowane w lapku głośniki, co pół sekundy lub krócej przycinało dźwięk. Tylko mogłem słuchać przez słuchawki.

Naprawili mi to. Teraz po około miesiącu od naprawy znowu mi stukota dźwięk tym razem co 2 sekundy jest taka "wcinka". Mam go jeszcze na gwarancji ale może to o jakieś sterowniki chodzi? Albo coś z YT? Może się przegrzewa? Te co dwusekundowe wcinki nie pojawiają się na początku słuchania muzyki tylko po pół minuty, minucie. Ktoś coś doradzi?


Kto kocha ten wierzy

GKS KATOWICE!

 

"Zrobimy wszystko by klub zagrał w Ekstraklasie, bo dla metropolii to wstyd, by tylko jedna drużyna grała w Ekstraklasie"


#1258 KarolZawodzie1989

KarolZawodzie1989
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 16 maj 2016 - 21:34

Mam pytanie kojarzy ktoś gdzie kupie klawiaturę ale z tym starym wejściem okrągłym do kompa??



#1259 Krzychu

Krzychu
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaDąb/Centrum

Napisano 16 maj 2016 - 22:33

Mam pytanie kojarzy ktoś gdzie kupie klawiaturę ale z tym starym wejściem okrągłym do kompa??

 

W muzeum?

 

A tak poważnie to wątpię że znajdziesz jeszcze gdzieś taką klawiaturę chyba że jakąś starą używkę gdzieś na OLX, ale już prędzej kupiłbym przejściówkę, znajdziesz takie np. na Allegro http://allegro.pl/pr...klawiatura-4742



#1260 PRT

PRT
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaMysłowice

Napisano 17 maj 2016 - 08:01

Pytanko, laptop który ma już swoje lata chodzi głośno wentylator, temperatura jest okej, nie zamula go, ale cały czas kręci, kwestia przeczyszczenia może go, czy już ze starości bardziej się męczy?

#1261 Marcin.no

Marcin.no
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaZawodzie

Napisano 17 maj 2016 - 08:19

Jest jakiś internet/karta która mogę zabrać za granicę i bez problemu korzystać z internetu ? Wyjezdzam w trakcie euro więc przydałoby się obejrzeć jakieś mecze

#1262 Artis

Artis
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaTeraz WNC

Napisano 17 maj 2016 - 08:24

Najlepiej kupcowa chyba na miejscu, tam gdzie będziesz



#1263 Sivvy_Brynów

Sivvy_Brynów
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 17 maj 2016 - 08:42

Mam pytanie kojarzy ktoś gdzie kupie klawiaturę ale z tym starym wejściem okrągłym do kompa??

 

spróbuj poszukać przejściówki. Ale przejściówki były chyba ze starego wejścia na nowe, nie pamietam czy w drugą stronę też był robione.


Użytkownik Sivvy_Brynów edytował ten post 17 maj 2016 - 08:42


#1264 Guest_Bend_*

Guest_Bend_*
  • Anonimowi

Napisano 17 maj 2016 - 10:00

http://proline.pl/?k...o=&c_producent=



#1265 Wilq

Wilq
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaMysłowice

Napisano 21 maj 2016 - 14:26

Mam laptopa z oryginalnym Windowsem 8.1 miałem już go zaktualizowanego do 10. Zrobiłem przywracanie systemu i znów jest 8.1 ściągam sobie aktualizację i jest ok. Tylko mam pytanie do końca lipca jest możliwość darmowej aktualizacji i czy po tym terminie jak zrobię przywracanie systemu też będę mógł za darmo zaktualizować do 10. Jest to gdzieś zapisane w systemie czy należy zrobić nową kopię? 



#1266 mac

mac
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 21 maj 2016 - 17:15

Tak, jak raz zaktualizowałeś to masz licencje na 10.



#1267 Wilq

Wilq
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaMysłowice

Napisano 21 maj 2016 - 19:40

Dziękuję

#1268 IRAS

IRAS
  • SK1964

Napisano 31 maj 2016 - 08:35

Jest sens naprawiać laptopa jak wylał się ekran i nic nie widać. Cena laptopa +/- 1500zl

#1269 waluś

waluś
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 31 maj 2016 - 21:22

Jest sens naprawiać laptopa jak wylał się ekran i nic nie widać. Cena laptopa +/- 1500zl

Napisz na pw model i ci powiem jaki koszt, matryca kole 200 + robocizna dogadamy się :)



#1270 Artis

Artis
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaTeraz WNC

Napisano 01 czerwiec 2016 - 12:36

Zagadka dla super Szpeców od komputerów.....

Mam w biurze WIFI, 5 komputerów  każdy na wifi

Wszystkim śmiga  bez problemu  ( ping 5-10 ms) bez przerw

Ja mam od dawna już problem i sie wkurwiał nie miłosiernie. Mi ping przerywa  strasznie lub mam " upłynął limit czasu żądania"

Postanowiłem sprawdzić w innym miejscu w biurze i............. dosłownie przenosze w rękach laptopa o 1 m i działa. Kłade go na biurko i przerwa...

 

Co co chodzi?

To wina, że coś zakłóca te wifi? czy np karty sieciowej? jak to sprawdzić   co jest przyczyną?



#1271 waluś

waluś
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 01 czerwiec 2016 - 22:18

Zagadka dla super Szpeców od komputerów.....

Mam w biurze WIFI, 5 komputerów  każdy na wifi

Wszystkim śmiga  bez problemu  ( ping 5-10 ms) bez przerw

Ja mam od dawna już problem i sie wkurwiał nie miłosiernie. Mi ping przerywa  strasznie lub mam " upłynął limit czasu żądania"

Postanowiłem sprawdzić w innym miejscu w biurze i............. dosłownie przenosze w rękach laptopa o 1 m i działa. Kłade go na biurko i przerwa...

 

Co co chodzi?

To wina, że coś zakłóca te wifi? czy np karty sieciowej? jak to sprawdzić   co jest przyczyną?

Jedyne co mi do głowy przychodzi to czy próbowałeś innego lapka w tym miejscu co Ty masz swojego ale raczej wątpie by inny też nie łapał stawiał bym na kartę wifi. Nie są drogie wymienić i tyle.



#1272 19mózG64

19mózG64
  • SK1964

Napisano 01 czerwiec 2016 - 22:32

a nie masz jakiegoś elementu wokół twojego miejsca pracy, który zakłóca ci sygnał?


Kto kocha ten wierzy

GKS KATOWICE!

 

"Zrobimy wszystko by klub zagrał w Ekstraklasie, bo dla metropolii to wstyd, by tylko jedna drużyna grała w Ekstraklasie"


#1273 Artis

Artis
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaTeraz WNC

Napisano 02 czerwiec 2016 - 07:28

Inny lapek działa, w tym miejscu aczkolwiek zauważone są lekkie zwiększenia pingu z 5 do 20-30 ms.

Wczoraj poinstalowałem sobie nowe sterowniki do karty sieciowej ( intel). Jest trochę lepiej ale nie do końca tak jak powinno być.

Wymiana karty  w lapku to skomplikowana operacja? dam sobie sam rade? nie mogę sobie pozwolić na brak kompa dłużej niż  2-3 godziny w pracy :)



#1274 mac

mac
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 02 czerwiec 2016 - 07:42

2 śrubki i 2 kabelki, gorzej się tam dostać i potem złożyć lapka, ale pewnie znajdziesz na YT jak rozebrać swojego.
Jak Ci czasu starczy to przeczyść od razu układ chłodzenia i zmień paste jeśli ma powyżej roku. 

 

Aha, zanim kupisz nową kartę wifi sprawdź czy bios ją obsłuży (biała lista) i jakie ma gniazdo. Warto od razu zainwestować w standard AC.



#1275 19mózG64

19mózG64
  • SK1964

Napisano 02 czerwiec 2016 - 11:32

Korzystał ktoś z Was z Active Directory


Kto kocha ten wierzy

GKS KATOWICE!

 

"Zrobimy wszystko by klub zagrał w Ekstraklasie, bo dla metropolii to wstyd, by tylko jedna drużyna grała w Ekstraklasie"





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych