Skocz do zawartości


Zdjęcie

Książki


1036 odpowiedzi w tym temacie

#576 Piotrek Pna

Piotrek Pna
  • SK1964
  • LokalizacjaPszczyna / cały świat

Napisano 18 marzec 2019 - 17:45

Nieaktualne

Użytkownik Piotrek Pna edytował ten post 25 kwiecień 2019 - 15:13


#577 Zawodzie72

Zawodzie72
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice Zawodzie

Napisano 25 kwiecień 2019 - 08:37

319459.jpg


  • Homer lubi to

#578 Zawodzie72

Zawodzie72
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice Zawodzie

Napisano 16 maj 2019 - 13:50

330769.jpg


  • GzR i Eric Cantona lubią to

#579 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 29 maj 2019 - 16:55

Dzisiaj premiera książki Serotonina houellebecq/a.

Polecam tego allegrowicza


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#580 Lars

Lars
  • SK1964

Napisano 29 maj 2019 - 17:19

Imię Serotonin jakieś ruskie a nazwisko z kolei francuskie. Dziwna mieszanka he he.



#581 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 29 maj 2019 - 17:28

Multi kulti panie. 


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#582 Zawodzie72

Zawodzie72
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice Zawodzie

Napisano 30 maj 2019 - 10:35

333508.jpg



#583 Zawodzie72

Zawodzie72
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice Zawodzie

Napisano 07 czerwiec 2019 - 12:41

333611.jpg

Gdyby Nicolas Anelka przeczytał Futbonomię, to Chelsea, a nie Manchester United, zwyciężyłaby w finale Ligi Mistrzów w 2008 roku. Gdyby trenerzy wiedzieli, ile strzałów z dystansu w Premier League znajduje drogę do siatki, pewnie by ich zakazali. Gdyby biznesmeni sięgnęli po tę pozycję, nigdy nie kupiliby klubu piłkarskiego, bo zwyczajnie nie da się na nim zarobić
Wydaje się, że o współczesnym futbolu rozkładanym codziennie na czynniki pierwsze wiemy wszystko. Simon Kuper ze Stefanem Szymańskim udowadniają, że to tylko pozory. Spoglądając na piłkę z perspektyw, o których wcześniej nikt nawet nie pomyślał, dochodzą do rewolucyjnych wniosków.
Dlaczego skauci najczęściej wybierają blondynów? Co sprawiło, że Olympique Lyon przestał wygrywać? Dlaczego wkrótce drużyny z Londynu, Moskwy i Paryża zaczną dominować w Lidze Mistrzów?
Nieważne, czy jesteś właścicielem, trenerem, skautem, sędzią, czy po prostu zwykłym kibicem musisz sięgnąć po tę książkę. Zwłaszcza że w nowym wydaniu znajdziesz dodatkowy rozdział m.in. o wpływie smartfona na światowy futbol.
Dzięki Futbonomii spojrzysz na piłkę nożną z zupełnie nowej strony.
Kuper i Szymański robią z piłką nożną to, co w Moneyball zrobiono z baseballem - biorą ten sport na warsztat i odwołując się do statystyki, ekonomii i psychologii, próbują odmienić oblicze tej dogmatycznej dyscypliny.



#584 Zawodzie72

Zawodzie72
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice Zawodzie

Napisano 12 czerwiec 2019 - 13:25

334626.jpg



#585 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 23 czerwiec 2019 - 09:06

Kupię książki Józefa Mackiewicza. Jakby miał ktoś na zbyciu to priv.


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#586 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 23 czerwiec 2019 - 12:06

w bibliotece slaskiej sa do wypozyczenia, jezeli nie interesuje cie posiadanie.



#587 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 23 czerwiec 2019 - 12:14

Właśnie wolałbym na własność, Kontra ma monopol na Mackiewicza, i już raz im odjebało i na okres spraw w sądzie niczego nie wydawali przez kilka lat. Wydania z lat 80-90 były puszczone w sporym nakładzie - może komuś to zalega po dziadkach/ojcach? 

Aktualnie znów wznawiają pozycje, ale ceny 80 zł za książkę to lekka przesada. Po tyle to chodzą książki z wydawnictw akademickich a nie publicystyka i powieści.


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#588 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 23 czerwiec 2019 - 12:18

a co polecasz z jego tworczosci?



#589 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 23 czerwiec 2019 - 12:34

Praktycznie wszystko, ale powieści jak "sprawa Pułkownika Miasojedowa", "Droga Donikąd" i "Nie trzeba głośno mówić" to jest absolutny must read Polskiej literatury. Tylko i wyłącznie przez pojebane baby jego twórczość w Polsce była tak silnie ograniczona i nie rozpowszechniona w latach 90 bo się baby żarły która ma pierwszeństwo do praw autorskich mimo że Mackiewicz w testamencie zaznaczył że każdy może rozpowszechniać jego twórczość ale bez zmian treści.  

Publicystyka też świetna, encyklopedyczna wiedza, z pierwszej ręki informację na temat niansów w Polskim podziemiu, analiz politycznych , silny antybolszewizm etc. to wszystko tworzy lustrzane odbicie okołowojennej historii Polski. Dramaty bohaterów są personalizacją życia Polaków i państwa Polskiego. Sprawa Pułkownika Miasojedowa - na pierwszy ogień. 

Droga donikąd i NIe trzeba głośno mówić -  w następnej. One już opisują pożar w domu i momentami gardło ściska. Trzeba najpierw przyswoić styl Mackiewicza bo można nie dać rady dotrwać do końca... tym bardziej mając świadomość że większość wydarzeń miała faktycznie miejsce.


  • Mayek lubi to

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#590 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 23 czerwiec 2019 - 18:42

Michel Houellebecq - od której jego książki warto zacząć?


Przyjaźń jest wszystkim!


#591 Piotrek Pna

Piotrek Pna
  • SK1964
  • LokalizacjaPszczyna / cały świat

Napisano 23 czerwiec 2019 - 19:07

Cząstki elementarne
  • kosa lubi to

#592 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 23 czerwiec 2019 - 19:11

hmm zależy jaka tematyka najlepiej leży. Każda książka trzyma mniej więcej równy poziom. Houellebecq w każdej książce porusza w sumie ten sam temat - kondycja współczesnego społeczeństwa w którym panuje pustka i wynikające z tego cierpienia jednostki. Różne przykłady tego samego problemu. Najbardziej przypadły mi do gustu "Cząstki elementarne", "Poszerzenie Pola walki" i "Uległość" ze wskazaniem na 1,3,2. 
Nie słuchajcie recenzji karyn na lubimyczytać że wulgarna, że tylko szokuje, albo że nie szokuje bo co tam takie ruchanie, widziałem lepsze rzeczy! Houellebecq dobrze kreuje bohaterów i  fabułę - reakcję, wnioski, zachowanie, nie są jakimś pojebanym wymysłem ale logicznym ciągiem wydarzeń podpartym socjologią, psychologią etc. Czytając Michela miałem wrażenie, że on akademickie teorie o ponowoczesności wrzuca żywcem w fabułę. Fabułą jest integralna, tam nie ma kurwienia logiki i oparcia całości na skandalu.


  • kosa i Piotrek Pna lubią to

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#593 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 23 czerwiec 2019 - 19:18

No i dużo robi "utożsamianie" się z danym problemem, np. Platforma jest o seks turystyce, dla mnie to "biała plama" więc ogólnie książka średnio mi podeszła bo nie potrafiłem ogarnąć czy on dobrze "nakreśla" profil psychologiczny uczestników takich imprez. 

Takie tam dopowiedzenie w kwestii "jaka tematyka leży".


  • koleś lubi to

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#594 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 27 czerwiec 2019 - 19:03

Przeczytałem na razie "Cząstki elementarne" i "Poszerzenie pola walki". Rzeczywiście warto, dobry styl, ciekawe tematy.


Przyjaźń jest wszystkim!


#595 Piotrek Pna

Piotrek Pna
  • SK1964
  • LokalizacjaPszczyna / cały świat

Napisano 01 lipiec 2019 - 15:47

Korzystal ktos z tej stronki?
https://artrage.pl/bookrage

#596 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 01 lipiec 2019 - 15:51

Ja, wiele razy. Pytaj o co chcesz :)


Przyjaźń jest wszystkim!


#597 Piotrek Pna

Piotrek Pna
  • SK1964
  • LokalizacjaPszczyna / cały świat

Napisano 01 lipiec 2019 - 15:59

W sumie to z ciekawosci czy stronka sprawdzona, czy naciagacze.
Serio ksiazki po 1pln, czy to jakas licytacja - przy jednym pakiecie jest ze "zaplac powyzej sredniej 69,19zl"?
Pakoety pojawiaja sie raz na jakis czas? Bo teraz poza Lemem niczego nie widze.
Moze byc PW

A co do czytnikow, kojarze ze jakis rok/dwa temu bylo ale jaki polecacie?
Czy technologia w tym temacie idzie do przodu, czy np te dobre sprzed 2 lat w niczym sie nie roznia?

No i jakie inne strony polecacie z e-bookami (najlepiej darmowe ;)

#598 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 01 lipiec 2019 - 16:31

Tak sprawdzone. Polecam zapisać się na newsletter. Mają różne promocje - ebooki, papier, komiksy, gry, teraz zbierają na wydanie książki. Odpowiadają też za nagrodę literacką prozy polskiej, której poziom jest całkiem niezły (potem sprzedają to w pakietach). Formy sprzedaży też są różne - raz jest tak, że im szybciej, tym taniej, innym razem są ukryte bonusy (np. jak zejdzie cały nakład, to dopiero wysyłają itd.). To z linku działa tak, jak jest napisane - pierwszy pakiet  (3 pozycje) możesz kupić za 1 złotówkę, drugi za połowę średniej (obecnie 34,62 złotych) i wtedy masz 3 książki z pierwszego + 3 z nowego itd. Przy papierowych jeszcze biorą 15 złotych za wysyłkę, ale zaznaczają to wyraźnie. 

 

Mam Kindle Paperwhite II i w zupełności mi wystarcza. Najważniejsze, że ma podświetlony ekran (nieinwazyjnie, nie szkodzi te światło dla oczu i nie przeszkadza w późniejszym śnie). Teraz Kindle ma już nowsze wersje, ale nawet się nie zastanawiałem, by zmieniać. Swój kupowałem z Amazona z Niemiec za kilkaset złotych, ale teraz jest na pewno taniej niż wtedy. Polecam kupować bezpośrednio od Amazona, bo tak najłatwiej z ewentualnymi reklamacjami. O ile nie jesteś fanem, że chcesz mieć co roku nowszą wersję, to taki zakup będzie na dobre kilka lat (a pewnie i kilkanaście). Czytniki się praktycznie nie psują, a nowości dodają funkcję w większości zbędne - typu trochę większy ekran, trochę dłużej działająca bateria (ale już teraz jedno naładowanie to ponad miesiąc czytania), to wszystko jest pomijalne.

 

Skąd brać książki? Pewnie są na chomikuj i innych takich stronach. Ja kupuję albo w takich akcjach jak ArtRage, albo na https://ebooki.swiatczytnikow.pl/ ustawiam sobie alerty. 

 

Kopalnią wiedzy jest strona https://swiatczytnikow.pl/

 

Jak kupisz to wyślę Ci listę książek, które mam, to wtedy mogę Ci je wysłać na Twoje konto i sobie poczytasz.. Jest tego 100-200 około.


Użytkownik kosa edytował ten post 01 lipiec 2019 - 16:33

  • Foxu, Piotrek Pna i donald lubią to

Przyjaźń jest wszystkim!


#599 Pasta

Pasta
  • SK1964

Napisano 07 lipiec 2019 - 09:52

Sprzedam:

m94jwc8r2hot_t.jpg

Z ceną się dogadamy.

#600 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 08 lipiec 2019 - 16:46

Obecnie za 43,11 złotych można mieć pakiet 7 książek o II wojnie światowej. Są naziści, Dunkierka, Żołnierze Wyklęci, niedźwiedź Wojtek i obozy koncentracyjne. Są to tańsze opcje na mniejszą liczbę książek -> https://artrage.pl/bookrage/quick

 

Oczywiście na czytniki ;)


Przyjaźń jest wszystkim!





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych