Skocz do zawartości


Zdjęcie

Fala imigrantów


373 odpowiedzi w tym temacie

#326 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 14 styczeń 2019 - 10:22

Nie wiem skąd opinie ze pracodawcy chwala Ukrainców. Tam gdzie ja pracowałem bądź słyszałem z relacji to Ukraińcy są szalenie mało produktywni i często generują masę strat swoim niechlujstwem. Na magazynach trzeba zatrudniać dodatkowe osoby z działu kontroli bo Ukraińcy takie cyrki odpierdalaja ze cały stock się nie zgadza. Zamiast unowocześniać gospodarkę to ja zapychamy takimi trutniami. Niestety, imigracja jest chyba nie unikniony ale w takiej formie jak w Polsce to jest śmiech na sali.
  • Bartek84, borg i anetoshi lubią to

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#327 _es

_es
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaSiemianowice

Napisano 14 styczeń 2019 - 11:44

Od zadowolonych pracodawców, a od kogo? Inna rzecz, że dziś jak ktoś punktualnie przychodzi, nie znika nagle i nie robi wałków to pracodawcy są zadowoleni, bo na najniższych stanowiskach ciężko o solidnych ludzi. A co do unowocześniania gospodarki to się dzieje, ale nie wyklucza się z potrzebą pozyskania taniej siły roboczej.


  • Mayek lubi to

#328 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 18 luty 2019 - 14:59

W Wupertal znaleziono wczoraj ciapatego w kałuży krwi, bez ran kutych etc. krwotok z nosa, uszu etc. Podejrzenie Eboli. Dzisiaj Polizei pewnie wyda oświadczenie

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#329 Junior

Junior
  • SK1964
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 18 luty 2019 - 16:37

To już czarnych się podkuwa? ;)


  • mustafa, marcin_89 i ToJa lubią to

"Bardzo się irytuję kiedy czytam, że GKS wygrał albo przegrał, a potem okazuje się, że chodzi o... GKS Bełchatów. Przepraszam, ale GKS jest tylko jeden, tak samo jak Ruch, Górnik, Wisła, Motor, Lech albo Legia. Z całym szacunkiem, ale kiedy mowa o innych drużynach tak samo się nazywających, powinno dodawać się miasto dla pełnej identyfikacji. Niech Bełchatów osiągnie w polskiej piłce tyle co Katowice - wtedy porozmawiamy."

06 kwietnia 2009, Paweł Czado.


#330 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 18 luty 2019 - 18:09

Pisałem na tel który sam podpowiada ;-)

 

PROSZĘ NIE ROZMYWAĆ.

 

W sprawię tego ciapatego z Gwinei, jutro mają być wyniki z sekcji zwłok, Polizei twierdzi że to jakiś inny wirus ale nie ma powodów do obaw ;-)


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#331 szwedzik

szwedzik
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 18 luty 2019 - 19:04

To dobrze, bo jestem wlasnie na noc w centrum Wuppertal i nie chce przywozic wirusa :-)

Apropo Ukraincow,nigdy nie mialem problemow,za to z Polakami musze uwazac bo jak nie pijak to zlodziej albo cwaniaczek nie potrafiacy wykonac prostego zadania,robota nie zrobiona a ten z ryjem ze mu sie nalezy zaplata.

Takze nie ma regoly kto lepszy.

#332 Buziol

Buziol
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBederowiec

Napisano 18 luty 2019 - 19:52

Od zadowolonych pracodawców, a od kogo? Inna rzecz, że dziś jak ktoś punktualnie przychodzi, nie znika nagle i nie robi wałków to pracodawcy są zadowoleni, bo na najniższych stanowiskach ciężko o solidnych ludzi. A co do unowocześniania gospodarki to się dzieje, ale nie wyklucza się z potrzebą pozyskania taniej siły roboczej.

Co konkretnie masz na mysli z tym unowoczesnianiem naszej gospodarki?



#333 _es

_es
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaSiemianowice

Napisano 21 luty 2019 - 09:04

Wiele firm cały czas się unowoczesnia, inwestuje w nowe technogie, nowe linie produkcyjne, często korzystając z funduszy unijnych. Co innego?

#334 Buziol

Buziol
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaBederowiec

Napisano 21 luty 2019 - 20:55

W tym sensie to jak najbardziej, pytanie tylko czy kraje sąsiednie rozwijają się na naszym tle szybciej czy wolniej ergo: czy gonimy, czy nam uciekają.



#335 _es

_es
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaSiemianowice

Napisano 26 luty 2019 - 10:51

Jak patrzeć na Czechów czy Słowaków to mam klientów stamtąd, którzy prowadzą biznesy tu i tam. Jeśli chodzi o aspekty prawno-administracyjne to zdecydowanie lepiej mówią o naszych południowych sąsiadach. Jeśli chodzi o rozwój to podobnie to wygląda, tam idzie łatwiej ściąganie inwestorów na pewno.



#336 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 26 luty 2019 - 11:06

W Czechach pracuje bardzo dużo polakow, i nie mam na myśli tylko górnictwa. Ile Czechów pracuje w Polsce ? Chyba nie trzeba wiec pisać kto aktualnie jest w lepszej sytuacji

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#337 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 25 marzec 2019 - 22:37

http://hanslucas.com/sheet.php?id=4019
Miasteczko w regionie paryskim. Tak wyglada Francja. Takim smaczkiem jest fakt, ze to osiedle 30-40 lat temu było zamieszane przez uboższa klase średnia i inteligencje - nauczyciele, dyrektorzy w firmach etc, dzisiaj getto. Czy za 40 lat tak będą wyglądać Polskie osiedla z wielkiej płyty?
  • Przemosz, Fuhrer i spdr lubią to

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#338 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 14 kwiecień 2019 - 16:38

Wielkanoc bez granic, zaproś cudzoziemca na święta. Spot był ponoć w TVP.

https://dzienniknaro...ilijnego-stolu/

https://www.facebook...54203024768195/
Bóg, Honor, Ojczyzna.

#339 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 05 maj 2019 - 14:26

https://www.facebook...?type=3

Chyba tutaj najlepiej pasuje. Będzie jak w Niemczech - liszaj, epidemia swierzbu w przedszkolach, jakieś kurewskie grypy etc. i to w Niemczech, gdzie służba zdrowia stoi na znacznie wyższym poziomie, a w Polsce ponad połowa szpitali nie przechodzi inspekcji sanepidu. 


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#340 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 03 sierpień 2019 - 23:06

Niemcy. Tybinga, Badenia-Wirtembergia. W „Islamskim Centrum” Uniwersytetu w Tybindze studenci zażądali teraz od swoich koleżanek z klasy, aby siedziały na wykładach w rzędach siedzeń za nimi. Powód: musi mieć to samo ustawienie miejsc „jak w meczecie”.

https://www.journali...ee-sitzordnung/


Bóg, Honor, Ojczyzna.

#341 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 10 grudzień 2019 - 18:38

Tak to się robi, tradycja w natarciu. 


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#342 niski

niski
  • SK1964
  • LokalizacjaSPS

Napisano 18 luty 2020 - 19:21

W sumie nie wiem czy ten temat czy nie ten... zawsze myslalem, ze problemy imigracji to problemy duzych miast. Pare lat temu w Warszawie nie dziwily mnie tlumy kolorowych ludzi, stolyca. Potem Krakow, Wroclaw, w koncu w Katowicach otwarto rozne korpo z hindusami, turkami. Otwarto granice na Ukraincow, od 2-3 lat kazda wioska w okolicach Pszczyny ma swoja mniejsza lub wieksza mniejszosc. U mnie np 10-15 osob, jest to plynna liczba. Dzis mama mi powiedziala, ze gosc rozlozyl na lace sasiada dywanik, zeby zrobic kilka allahow w strone slonca... w 2 tysiecznej miejscowosci...

#343 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 18 luty 2020 - 19:30

Zrezygnowalismy w knajpie z ubereats, poniewaz pracuja tam sami kolorowi, ktorzy nie znaja jezyka polskiego, ani angielskiego, a soft maja napisany cyrylica lub w innych swoich jezykach. Doszlo do tego, ze mielismy duzo skarg, bo nie ma z tymi ludzmi komunikacji, ani ze strony klienta, ani naszej. Nie bede sobie psul opinii, mimo ze klient czesto rozumie, ze nie nasza wina.

 

Zaczyna sie pokazywac ta nieciekawa strona imigracji. Jak byla pierwsza fala ukraincow, to bylo ok. Czesc po polsku sie uczyla lub umiala, inni probowali, zalezalo im. Teraz jest tajemnicza fala muzulmanow i sie skonczy brakiem asymilacji i panstwem w panstwie.

 

Jednak nie ma juz odwrotu od tego procesu, bo on nastepuje jakos z tajniaka. Ja to mam wrazenie, ze uber ich tutaj w ogole sciaga do pracy :chamisko: Jakby przyjezdzali, robili i mialby to rece i nogi, to ok, ale to co jest teraz juz rodzi obawy.

 

Z drugiej strony, moze jest tak, ze nikt tym rowerkiem nei chce popierdalac po miescie, tak samo jak Niemcy czy Szwedzi nie chca myc naczyn, kibli i sprzatac po domach. Moze potrzebujemy imigracji?



#344 Bojar

Bojar
  • SK1964

Napisano 18 luty 2020 - 19:45

Z tymi Ukraińcami to w ogóle jest niezłe kino.

Miałem u siebie w robocie takiego "Saszkę", robił już jakiś czas, na produkcji, na jednej maszynie, co prasowała małe ciulstwo do dużego ciulstwa. Nawet pod firmą nie przez pośredniaka. Ale jak do niego poszedłeś, bo nie wiedziałeś co on nabazgrał na kartce i pytałeś go o cokolwiek to on "nie panimaju". Niedawno się chuj zwolnił i otworzył w Tychach Żabkę  :huh: Teraz będzie zatrudniał "Poljaków jebanych" na 2/1 etatu  :lol:


Wszyscy jedziemy na wózku wspólnym, reprezentujemy GieKSe to powód do dumy!


#345 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 18 luty 2020 - 21:20

Jednak nie ma juz odwrotu od tego procesu,

Oczywiście, że jest. Polecam Budapeszt. Kolorowych mniej niż w Katowicach a to stolica kraju. Bezrobocie u nich też porównywalnego do tego w Polsce. Piękne miejsce. Jestem pod wrażeniem tego miasta, chyba jedne z ostatnim normalnych stolic Europy.

Po prostu Pis to kurwy i w dupie mają Polskę i Polaków. Liczą się sondaże, Karynie dadzą 500+, Januszom biznesu dadzą sashe co będzie jebać i nie zadawał pytań etc. Już to pisałem kilka lat temu. Polska już jest stracona pod względem LGBT, ciapatych. Na razie jest sielanka bo to okres przejściowy, ale to kwestia kilku lat i centrum katowic będzie wyglądać jak Frankfurt - w każdej bramie grupki ciapatych. Różnica jest taka, że tam Państwo jako tako działa. Jest toczone rakiem lewactwa, pedalstwa, imigrantów ale to jest naród który potrafił dojść pod moskwę. W Polsce milicja, służby socjalne, administracja etc. wypierdolą na to lachę bo nie będzie schematów postępowania a po drugie nikt nie będzie umierał za 2800 brutto.


Użytkownik terror edytował ten post 18 luty 2020 - 21:28

  • Krzychu lubi to

"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#346 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 18 luty 2020 - 21:35

Nie ma odwrotu, bo PiS będzie długo rządził, a platforma jest taka sama, więc po co kwestionujesz moje słowa? Jest odwrot? Nie. Wszyscy mają takie samo stanowisko w sprawie imigracji.

Ludzie nie chcą mieć rynku pracy z takimi ludźmi o jakich pisałem w kontekście ubera, zarówno pracownicy jak i pracodawcy, więc nie wypowiadaj się w imieniu pracodawców, a tym bardziej nie nazywaj ich januszami. Marzeniem przedsiębiorcy nie jest użerać się z ludźmi o takich "parametrach"

#347 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 18 luty 2020 - 21:42

Większość pracodawców w ogóle nie obchodzi użeranie się z ciapatymi bo nie mają kontaktu z ciapatymi. Pomiędzy ciapatym a pracodawcą jest kilka szczebli pracowników - od zwykłych pracowników po kadrę zarządzającą i menadżerską. Pracowałem z Ukraińcami to tak to właśnie wyglądało - są tani to byli zatrudniani, a jak coś zjebali to i tak musieli po niech posprzątać inni Polacy. To nawet mojego kierownika to pierdoliło, a co dopiero jego kierownika, kierownika jego kierownika... jakieś śmieszne ubery to jest tylko mały wycinek rzeczywistości. 


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#348 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 19 luty 2020 - 20:28

PiS się niedługo (oby) wyjebie.


  • Fuhrer lubi to

Przyjaźń jest wszystkim!


#349 niski

niski
  • SK1964
  • LokalizacjaSPS

Napisano 09 marzec 2020 - 09:21

kurwa, nie wiem czy to nie fejk, w Grecji rolnicy pryskaja granice swinskim moczem https://twitter.com/...760391968903168

co sie jeszcze odjebie w 2020 roku, to dopiero marzec :szok:


  • Foxu lubi to

#350 Marek

Marek
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 13 marzec 2020 - 15:39

Grecja Grecją...ale co tam słychać u pontonowców z Afryki? Dalej cisną na Włochy?

Swoją drogą, jak Ci którzy już są zaczną uciekać z Włoch to dopiero może być "pięknie" z epidemią.

Nad naszym herbem 8 jest gwizdek,
kto dumą Śląska? To przecież jasne!





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych