Skocz do zawartości


Zdjęcie

Promocje bankowe


365 odpowiedzi w tym temacie

#326 DML

DML
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 14 listopad 2020 - 06:22

Trochę podobna akcja u mnie z kartą wirtualną Visa w ING.
Chcę zrobić płatność, a karty nie ma w systemie.
Okazuje się, że minął termin ważności 3 miesiące temu i zniknęła.
Nie przedłuża się sama i trzeba założyć nową.
Zero powiadomień o hajsie który tam został.
Po telefonie łaskawie przyjęli reklamację i zwrócili na ROR.
Bez upominania chyba przytulają dla siebie kasę z tego typu nadwyżek.

#327 PRT

PRT
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaMysłowice

Napisano 05 styczeń 2021 - 19:54

Są jakieś ciekawe teraz konta oszczędnościowe czy lokaty na rynku? Czy po koronce jak jebło tak zostalo?

#328 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 05 styczeń 2021 - 20:10

Konta oszczędnościowe https://livesmarter....zczednosciowych

 

Lokaty https://livesmarter....lokat-bankowych


Przyjaźń jest wszystkim!


#329 MiRO

MiRO
  • SK1964
  • LokalizacjaKostuchna

Napisano 16 luty 2021 - 22:24

czy jakiś bank ma obecnie w ofercie kartę kredytową za której posiadanie nie pobierają opłaty? Mam w BNP Paribas i od niedawna ściągają 10zł, szkoda mi ją likwidować, więc planuje przenieść do innego banku (podobno się da, bez ponownej weryfikacji dochodów?)


Użytkownik MiRO edytował ten post 16 luty 2021 - 22:24

Podcast Trójkolorowy Szpil #03 (29.07.2021):

 

RAFAŁ GÓRAK:"Raczej w GieKSie mamy zakaz czytania forum. Taka sugestia, żeby być spokojniejszym, trzeba nie czytać, trzeba robić swoje."


#330 Wilq

Wilq
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaMysłowice

Napisano 16 luty 2021 - 22:52

Ja mam kredytowa w Citi. Jeszcze złotówki im nie zapłaciłem ;)
  • MiRO lubi to

#331 MiRO

MiRO
  • SK1964
  • LokalizacjaKostuchna

Napisano 17 luty 2021 - 08:25

Ja mam kredytowa w Citi. Jeszcze złotówki im nie zapłaciłem ;)

z mojego rozeznania w Google właśnie City prowadzi :)


Podcast Trójkolorowy Szpil #03 (29.07.2021):

 

RAFAŁ GÓRAK:"Raczej w GieKSie mamy zakaz czytania forum. Taka sugestia, żeby być spokojniejszym, trzeba nie czytać, trzeba robić swoje."


#332 Wilq

Wilq
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaMysłowice

Napisano 17 luty 2021 - 12:29

Jestem zadowolony, tylko wkurzają telefonami, aby rozłożyć saldo na raty.

#333 misz

misz
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 17 luty 2021 - 12:36

Ja także polecam Citi, za założenie jeszcze fajne prezenty dawali. Karta bez kosztów jeżeli płacisz tylko za zakupy i spłacasz w terminie. Trzeba uważać tylko przy płatnościach za zakłady bukmacherskie i lotto bo jest opłata.

#334 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 07 lipiec 2021 - 08:04

Oprocz zarcia zajmuje sie ostatnio sprawami okolofinansowymi/prawniczymi i mam takie ciekawe spostrzezenia.

 

Wiekszosc bankow dzialajacych na rynku robi w chuja swoich klientow. Jestem zaskoczony skalą tego procederu, bo wydaje sie, ze bank to taka firma, ktora owszem zarabia na drogim kredycie, ale nie leci w chuja z prawem. Otoz lecą wszystkie banki jak jeden maz w chuja z interpretacja prawa. Sam odzyskalem jakis rok temu prawie 10 patykow z aliora z tytulu zlego rozliczenia kredytu.

 

Wczoraj klient odzyskal z Deutsche Bank pieniadze z tytulu niedozwolonych zapisow umownych w umowie kredytu. Oprocz tego setki spraw zle rozliczonych ubezpieczen, zle rozliczonych prowizji od kredytow, naliczanych niezgodnie z prawem odsetek itd.

 

W skrocie. Jezeli ktos ma umowe kredytu aktualna, jezeli restrukturyzowal kredyt, zmienial umowe kredytu, konsolidowal (niezaleznie od tego jak bank nazwal te czynnosc), to zapraszam do kontaktu na priv. Bezplatna analiza sytuacji ze strony firmy, z która wspolpracuje. Sa ludzie, ktorzy mowia, ze jego sytuacja nie dotyczy, bo cos tam, a potem sie okazuje, ze nagle ma wakacje gratis, bo mu pare kola wpadnie z banku ;)

Moze sie okazac, ze komus sie nic nie nalezy, a moze sie okazac, ze komus sie nalezy dycha, a rekordzista odzyskal plus minus 30 patykow z jednego tylko banku.



#335 _es

_es
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaSiemianowice

Napisano 07 lipiec 2021 - 14:02

Oprocz zarcia zajmuje sie ostatnio sprawami okolofinansowymi/prawniczymi i mam takie ciekawe spostrzezenia.

 

Wiekszosc bankow dzialajacych na rynku robi w chuja swoich klientow. Jestem zaskoczony skalą tego procederu, bo wydaje sie, ze bank to taka firma, ktora owszem zarabia na drogim kredycie, ale nie leci w chuja z prawem. Otoz lecą wszystkie banki jak jeden maz w chuja z interpretacja prawa. Sam odzyskalem jakis rok temu prawie 10 patykow z aliora z tytulu zlego rozliczenia kredytu.

 

Wczoraj klient odzyskal z Deutsche Bank pieniadze z tytulu niedozwolonych zapisow umownych w umowie kredytu. Oprocz tego setki spraw zle rozliczonych ubezpieczen, zle rozliczonych prowizji od kredytow, naliczanych niezgodnie z prawem odsetek itd.

 

W skrocie. Jezeli ktos ma umowe kredytu aktualna, jezeli restrukturyzowal kredyt, zmienial umowe kredytu, konsolidowal (niezaleznie od tego jak bank nazwal te czynnosc), to zapraszam do kontaktu na priv. Bezplatna analiza sytuacji ze strony firmy, z która wspolpracuje. Sa ludzie, ktorzy mowia, ze jego sytuacja nie dotyczy, bo cos tam, a potem sie okazuje, ze nagle ma wakacje gratis, bo mu pare kola wpadnie z banku ;)

Moze sie okazac, ze komus sie nic nie nalezy, a moze sie okazac, ze komus sie nalezy dycha, a rekordzista odzyskal plus minus 30 patykow z jednego tylko banku.

 

Cyrk jest z frankami, bo banki już poważnie panikują - robi się dla nich problem finansowy, bo nie mają środków nawet na ugody, a gdzie przegrane w sądach...a przegrywają 95% spraw. Tutaj fajną robotę robi sąd w Kato - już po 5-6 miesiącach są wyroki od pozwu. Warto w to grać.



#336 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 07 lipiec 2021 - 15:39

Tym się też zajmujemy, ale nie musimy sobie konkurencji robić. Ogólnie zapraszam na priv, a tym co już napisali odpisze nieco później. Z eSem zresztą też prywatnie gadamy o tematach. Trzeba te banki cisnąć, bo po prostu oszukują ludzi.
  • _es lubi to

#337 niski

niski
  • SK1964
  • LokalizacjaSPS

Napisano 09 lipiec 2021 - 07:11

+ do tego co pisal Mayek, jezeli zdarza sie wam splacic kredyt przed terminem, to pamietajcie o tym, ze przysluguje wam proporcjonalny zwrot kosztow, czyli np roznego rodzaju oplat przygotowawczych.



#338 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 09 lipiec 2021 - 11:08

Głównie temat zwrotów prowizji, ale też analiza umow. Analiza prawidłowości wypłaty, ukryte prowizje, zaniżone wypłaty.

Oprócz tego postępowania restrukturyzacyjne, upadłościowe, zabezpieczenia majątku ;)

Styka. Jak ktoś ma jakiś problem okolobankowy to może pisać, współpracuje z grupą ludzi, nie wszystko robię samemu, więc jak coś się będzie dało załatwić, a bank będzie oszukiwał, to się załatwi. Jakbym zapomniał to przypomnieć się :)

#339 Foxu

Foxu
  • SK1964
  • LokalizacjaEdinburgh

Napisano 16 sierpień 2021 - 11:22

Czy moglby mi ktos powiedziec czy tak sie da.

Mam wieksza kwote do przeslania z PL do UK. Najlepszy kurs dostane w kantorze internetowym. Ale jest taka opcja, zeby ktos ze swojego konta poslal zlotowki, a kantor wysyla funty na moje konto w UK? Jest tez opcja, ze moglbym wyslac ze swojego konta w PL, na moje w UK, jesli problemem byly by rozne osoby po obu stronach tranzakcji.

Jesli nie jak najkozystniej zrobic taki transfer?



#340 kubisiemce

kubisiemce
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 16 sierpień 2021 - 20:27

Pekao S.A.
Dziś dostałem wiadomość. Pytanie jaki jest wałek? Po co by to mieli robić jak są teraz małe stopy?



Możliwość zmiany formuły oprocentowania kredytu mieszkaniowego
Bank

16.08.2021 11:00



Dzień dobry,



możesz zmienić formułę oprocentowania Twojego kredytu mieszkaniowego ze zmiennego na stałe na okres 5 lat.



Co to oznacza dla Ciebie

Stałe oprocentowanie oznacza, że przez 5 lat oprocentowanie Twojego kredytu nie zmieni się, co eliminuje ryzyko zmiennej stopy procentowej w tym okresie.



Jak możesz zmienić formułę oprocentowania

Możesz to zrobić tylko podczas wizyty w oddziale naszego banku.

Aneks muszą podpisać wszyscy kredytobiorcy.

#341 Izmo

Izmo
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 16 sierpień 2021 - 20:31

Nie jestem specjalistą, ale tutaj w zamian za stałe oprocentowanie i "spokój" na jakiś czas, pewnie podwyższyliby Ci marżę takiego kredytu.



#342 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 16 sierpień 2021 - 20:33

mnie sie kojarzy taka historia, ze rodzice dostali kiedys taki aneks, przeczytali, nie podpisali, bo bank znacznie pogarszal warunki kredytu, a okazalo sie, ze ludzie masowo to podpisali. To bylo 20 lat temu, ale banki to sa kurwy, wiec trzeba przeczytac cala umowe dokladnie. O czesci rzeczy musza cie poinformowac obowiazkowo i nie zawzse jest to negatywne, ale nic nie podpisuj bez czytania.



#343 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 16 sierpień 2021 - 20:58

20 lata temu były już umowy ze stałym oprocentowaniem kredytu hipotetycznego Polsce? 


Przyjaźń jest wszystkim!


#344 Mayek

Mayek
  • SK1964

Napisano 16 sierpień 2021 - 21:08

taki aneks jest tutaj niefortunnym sformulowaniem. Nie chodzilo o aneks dotyczacy stalego oprocentowania kredytu, tylko aneks bankowy zmieniajacy umowe (dowolna). I czesto jest to tak rozumiane, ze bank cos wysyla, to ty to musisz podpisac.



#345 maks_wnc

maks_wnc
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 17 sierpień 2021 - 18:22

Pekao S.A.
Dziś dostałem wiadomość. Pytanie jaki jest wałek? Po co by to mieli robić jak są teraz małe stopy?



Możliwość zmiany formuły oprocentowania kredytu mieszkaniowego
Bank

16.08.2021 11:00



Dzień dobry,



możesz zmienić formułę oprocentowania Twojego kredytu mieszkaniowego ze zmiennego na stałe na okres 5 lat.



Co to oznacza dla Ciebie

Stałe oprocentowanie oznacza, że przez 5 lat oprocentowanie Twojego kredytu nie zmieni się, co eliminuje ryzyko zmiennej stopy procentowej w tym okresie.



Jak możesz zmienić formułę oprocentowania

Możesz to zrobić tylko podczas wizyty w oddziale naszego banku.

Aneks muszą podpisać wszyscy kredytobiorcy.


Zgodnie z ostatnia rekomendacją KNF każdy bank musi przedstawić ofertę że stałym oprocentowaniem. Jaki jest wałek? Jest średnio jakieś dwa razy wyższe niż obecne zmienne.

#346 griszag

griszag
  • SK1964

Napisano 07 wrzesień 2021 - 19:56

czy ktoś może mi podpowiedzieć czy biorąc kredyt hipoteczny brać oprocentowanie ze stałą stopą (1.65 przez 5 lat) czy WIBOR6M - 0.28? Bank PKOBP

Rata przy stałej stopie o ok 60 zł większa. 



#347 Zbig

Zbig
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 07 wrzesień 2021 - 20:17

Jaka masz marże banku przy stopie zmiennej?

WIBORM + marża banku to twoje oprocentowanie kredytu.

Co po 5 latach jak wyliczona będzie stała stopa procentowa - czy to jest po prostu decyzja zarządu banku i nikt nie wie ile ona będzie wynosić za 5 lat.


Użytkownik Zbig edytował ten post 07 wrzesień 2021 - 20:54

  • Kohinio lubi to

#348 griszag

griszag
  • SK1964

Napisano 07 wrzesień 2021 - 20:56

Jaka masz marże banku przy stopie zmiennej?

WIBORM + marża banku to twoje oprocentowanie kredytu.

Co po 5 latach jak wyliczona będzie stała stopa procentowa - czy to jest po prostu decyzja zarządu banku i nikt nie wie ile ona będzie wynosić za 5 lat.

1,10pp po 6 miesiącach 2.31

a ze stopą stałą to tak jak napisałeś, nie wiadomo jaka będzie



#349 griszag

griszag
  • SK1964

Napisano 07 wrzesień 2021 - 20:58

jak to się stało, że w poście od Zbiga jest jedno zdanie, a jak dałem odpowiedź na niego to cytowany post okazał się dłuższy?



#350 Zbig

Zbig
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 07 wrzesień 2021 - 21:00

To po 5 latach możesz mieć oprocentowanie wyższe od zmiennej nawet o 5 pp.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych