Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ukraina


5139 odpowiedzi w tym temacie

#151 Szafa

Szafa
  • SK1964
  • LokalizacjaLigota/Piotrowice

Napisano 28 luty 2014 - 10:23

rownie dobrze mozna zapytac od kiedy jest rosyjski? z tego co mozna wyczytac, w chwili obecnej wiekszosc stanowia rosjanie (60%), ale jest to efekt instensywnej polityki rysyfikacji polwyspu. Przez dlugie wieki polwysep zamieszkiwany byl w zdecydowanej wiekszosci przez tatarow, ktorzy teraz podpisuja sie za przynaleznoscia do Ukrainy.

#152 Jurek

Jurek
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 28 luty 2014 - 10:43

nie twierdze że jest historycznie rosyjski, ale porównywanie tej sytuacji do zajmowania któregoś z polskich miast na wschodzie, jest nietrafione.



#153 Axel

Axel
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 28 luty 2014 - 12:26

chodziło mi o to, że dana mniejszość (akurat tutaj większość) chce przyłączenia danego terytorium do innego państwa.



#154 borg

borg
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaGiSZOWiEC

Napisano 28 luty 2014 - 13:17

a mnie chodzi o zakłamanie polityków europejskich w tym naszych.

jak odłączało się Kosowo to im jakoś to nie przeszkadzało i nie mówili o spójności terytorialnej Serbii.momentalnie uznali ten twór jako osobne państwo.

teraz nagle gdy chodzi o Krym najważniejsza jest integralność Ukrainy.


  • Misiek lubi to

#155 Kajut

Kajut
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 28 luty 2014 - 13:50

historyczne granice juz dawno odeszły w niepamięć więc to jest zwykłe gdybanie... Równie dobrze Niemcy powinni się ubiegać o Szczecin, który przed IIWŚ nigdy nie był nasz.


WHITE BOYS CENTRUM


#156 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 28 luty 2014 - 19:55

Mi się wydaje, że Rosji tutaj juz nie chodzi o samą Ukrainę.Kreml jest po prostu zesrany, że Ukraiński wariant może się powtórzyć u nich, filmiki z domów oligarchów pobudzają wyobraźnie, tym bardziej, że w Rosyjskich daczach jest pewnie "fajniej" ;-) jest to taka zwykła pokazówka na zasadzie "i tak dopierdolimy majdanowi bo mamy siłę" więc daja do zrozumienia że "u nas do tego nie dojdzie".

Zajęcie kRymu przez Rosjęjest nieracjonalne, już teraz sytuacja na Ukrainie przełozyła się lekki kryzys w Rosjji, konflikt zbrojny może ich zdołować. Drugą kwestią jest sam aspekt strategiczny, tak jak teraz Rosja ma jeszcze szanse nawiązać normalne stosunki z Ukraińcami, tak po podjebaniu im Krymu, zdecydowana wiekszość Ukraińców całkowicie znienawidzi Rosję. Jest to szach na kilka dekad, bo jak pokazała sytuacja, Ukraińcy to nie postPolacy pragnący świętego spokoju, żarła i igrzysk, lecz wkurwiony, zdesperowany naród który może ugryść kolejny raz, a już na pewno tak łatwo nei zapomni, a kilkadziesiąt milionów żądnych zemsty ludzi zagranicą to nie jest fajna sprawa ;-)  No i są jeszcze tatarzy wyznawcy allacha, ci pewnie też sie nie pierdolą :) Krym to same kłopoty dla Rosji, tym bardziej, że oligarchowie ze wschodu, też za bardzo nie garną się do Rosji.


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#157 terror

terror
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 28 luty 2014 - 20:27

:szok:  :szydera:

 

Typ ostro odleciał.


"Jesteśmy naszymi przodkami, naszymi mistrzami, naszymi starszymi. Jesteśmy naszymi książkami, naszymi obrazami, naszymi posągami, naszymi krajobrazami"  -  Charles Maurras

 


#158 Homer

Homer
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 28 luty 2014 - 22:32

ciekawe porównanie sił zbrojnych Ukrainy i Rosji

 

http://www.konflikty...l?ticaid=112480



#159 Miłosz1964

Miłosz1964
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 01 marzec 2014 - 01:33

No i ruscy sie nie pierdolą,działa samobiezne już na krymie,nieźle

 

http://wmeritum.pl/k...s-krymski-zywo/


Dołączona grafika


#160 Pablito

Pablito
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 01 marzec 2014 - 01:39

No to będzie wojna, chyba że Putinowi dobrowolnie zostanie oddana połowa Ukrainy...



#161 Miłosz1964

Miłosz1964
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 01 marzec 2014 - 01:58

@było


Użytkownik Miłosz1964 edytował ten post 01 marzec 2014 - 01:59

Dołączona grafika


#162 zwierzak

zwierzak
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 01 marzec 2014 - 11:59

ciekawe jaka będzie odpowiedź Rosji.


Nie wiem, czy też macie takie wrażenie, ale dla mnie wygląda to tak, że początkowo tego, co działo się na Ukrainie nikt nie kontrolował, natomiast od pewnego czasu wszystko toczy się już wg jakiegoś (rosyjskiego?) scenariusza...

Konfliktu zbrojnego moim zdaniem raczej nie będzie, bo Rosjanie ekonomicznie i politycznie więcej na tym by stracili niż zyskali. Wszystkie ich obecne działania są balansowaniem na granicy prawa, ale nie ich przekroczeniem. Po raz kolejny Putin o dwa kroki wyprzedza UE...

#163 Kajut

Kajut
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 01 marzec 2014 - 13:02


apropo scenariusza. Nie wiem na ile jest Max Kolonko jest wiarygodny, ale ciekawie się go słucha. 


WHITE BOYS CENTRUM


#164 PRT

PRT
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaMysłowice

Napisano 01 marzec 2014 - 13:24

kilka postów wyżej...



#165 zwierzak

zwierzak
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 01 marzec 2014 - 16:36

- The unrecognised new prime minister of Ukraine's Crimea region asked Mr Putin for assistance to maintain peace
(...)
- Protesters took to the streets of some cities in eastern Ukraine with Russian flags


Szach...

#166 kosa

kosa
  • SK1964
  • LokalizacjaPanewniki

Napisano 01 marzec 2014 - 16:36

No to wojna w wariancie gruzińskim (czytaj spierdalaka przed Rosją). Ewentualnie bez ucieczek, a z kwiatami.

 

Na Krymie byłem kilka lat temu (prawie trzy tygodnie - od wschodu do zachodu) i tam była Rosja. Zewsząd powiewały flagi Rosji. Nie wiem jak było w Kosowie, bo tam nie byłem, ale kilka lat temu zastanawiałem się i pytałem czemu oni nie są Rosją. A oni odpowiadali: "jak nie?".


Przyjaźń jest wszystkim!


#167 Macius

Macius
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice - Witosa

Napisano 01 marzec 2014 - 16:45

Rosja wycofuje ambasadora z USA...



#168 zwierzak

zwierzak
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 01 marzec 2014 - 16:54

Skąd takie info?

#169 Macius

Macius
  • Zarejestrowani użytkownicy
  • LokalizacjaKatowice - Witosa

Napisano 01 marzec 2014 - 17:00

Rada Federacji złożyła wniosek o wycofanie ambasadora z ''imperium kłamstwa''. Niby tylko wniosek ale teraz to już tylko formalność wydaje mi się,
 



#170 Naujox

Naujox
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 01 marzec 2014 - 18:17

http://wpolityce.pl/...008-r-w-tbilisi

 

Pamiętam jak się wtedy śmiano z Kaczyńskiego, że "macha szabelką". Media głównego nurtu robiły z niego wariata, a społeczeństwo wyśmiewało "kartofla". Czas pokazał kto miał rację a kto jest zwykłym chujogłowcem. Lisy, Olejniki, Miecugowy, Wojewódzkie powinny rzucić się ze wstydu pod koła pociągu.


"Rozwój polega na tym, że nieliczni przekonują wielu. Nowe myśli muszą się gdzieś pojawić, zanim będą mogły stać się poglądami większości." - Friedrich August von Hayek

http://imgur.com/WO4QcqL.png

#171 Naujox

Naujox
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 01 marzec 2014 - 18:20

To też ciekawe:

 

http://www.zelaznalo...dzie-jestescie/


"Rozwój polega na tym, że nieliczni przekonują wielu. Nowe myśli muszą się gdzieś pojawić, zanim będą mogły stać się poglądami większości." - Friedrich August von Hayek

http://imgur.com/WO4QcqL.png

#172 Bartek84

Bartek84
  • SK1964

Napisano 01 marzec 2014 - 18:57

Jakiego wstydu? Oni wiedzą co to wstyd? Wolne żarty. Są wysłannikami interesów obcych państw i mówią tak żeby komuś do głowy nie przyszło że Polska może coś znaczyć w Europie. A zniewolony głupotą, strachem i poprawnością lud im przytakuje.


Bóg, Honor, Ojczyzna.

#173 Naujox

Naujox
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 01 marzec 2014 - 19:32

Akurat większość tych "pojednaniowców" to nie są żadni wysłannicy obcych państw, tylko pożyteczni idioci.

 

Olbrychski, Wajda i reszta pajaców.


"Rozwój polega na tym, że nieliczni przekonują wielu. Nowe myśli muszą się gdzieś pojawić, zanim będą mogły stać się poglądami większości." - Friedrich August von Hayek

http://imgur.com/WO4QcqL.png

#174 griszag

griszag
  • SK1964

Napisano 01 marzec 2014 - 22:44

Rada Federacji złożyła wniosek o wycofanie ambasadora z ''imperium kłamstwa''. Niby tylko wniosek ale teraz to już tylko formalność wydaje mi się,
 

To na pewno nie chodzi o USA tylko  o POlskę



#175 Miłosz1964

Miłosz1964
  • Zarejestrowani użytkownicy

Napisano 01 marzec 2014 - 22:57

jak nie awansujemy bo przerwą rozgrywki z powodu wojny to sie wkurwię


Dołączona grafika





Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych


    Google (1)